Skocz do zawartości
nrc

Wybór Zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w związku z wymianą kilku części jestem zmuszony także do wymiany zasilacza.

 

Konfiguracja pc:

Radeon HD4730 512MB PowerColor

AMD Athlon 64 X2 7850 2,8GHz Black Edition

Gigabyte GA-MA69VM-S2

2GB Kingston 800MHz

Seagate 500GB

 

Znalazłem coś takiego:

FORTRON ATX-450PNR

Fortron 500WAT FSP500-60MDN

Fortron 400WAT FSP400-60HLN

CoolerMaster Real Power 450W RS-450-ACLY

 

Czy coś z tego da rade? Na zasilacz mogę przeznaczyć max 150zl jednak wolałbym kupic coś taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BeQuiet Streightpower E6-400W (BN083)

albo

Corsair VX450 450W

albo

BeQuiet Pure Power 350W (BN094)

 

Oczywiście moje zdanie jest takie żeby kupować zasilacze markowe. chociaż ja osobiście mam jakiegoś noname i powiem szczerze że sie trzyma jakies 7 lat aby wentylator w nim wymieniłem.

 

Decyzja należy do ciebie

Edytowane przez matipwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Z tych czterech to ja bym wziął tego 500 W Fortrona:)

Nie,no Forszrot 500wu zajebiaszczy sprzęt.

Zasilanie ATX 20 pin :D -przejściówka 20/24 pin za dopłatą :damage_wall:

 

Super wybór :D

A OCZ 600W z mojego siga kosztował 295 peelenów i też jest markowy.

Najgorzej jak podpowiadają ludzie monotematyczni i ukierunkowani w większości na bequiet,jakby toto jakieś bóstwo było a kosztuje kosmos w porównaniu do normalnych firm.

Edytowane przez Miodnyj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście moje zdanie jest takie żeby kupować zasilacze markowe.

Fortrony chyba też sa zaliczane do tych markowych a zasilacze które podałeś znacznie przewyższają kwotę jaką dysponuję:)

Zasilanie ATX 20 pin -przejściówka 20/14 pina za dopłatą

Chyba można też podłączyć 20 pin pod 24 pin mobo, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zasilacz mogę przeznaczyć max 150zl jednak wolałbym kupic coś taniej.

Jeee, nie ma to jak podać coś w odpowiedniej kwocie :damage_wall:

 

 

 

@nrc

Co do MDN, nie jest to zła konstrukcja, nie jest najnowsza, sprawność >70% i 375W na 12V. Ma sporo kabelków, pomijając tą nieszczęsną wtyczkę 20 pin (na aukcji możesz dokupić przejściówkę 20->24 za 10zł). PNR jest podobny, 360W przy >70%, więc jest słabszy. Z nowych konstrukcji http://allegro.pl/item719682500_nowy_fortr..._80_zabrze.html średnio ok 84% sprawności i masz pewność, że kupisz nówkę, a nie leżak magazynowy.

 

Z podanych przez Ciebie tylko mdn, bo sprawność nadrabia mocną linią 12V, ewentualnie PNR. CM ma słabiutką linie 12V.

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tworzyć nowego tematu. Mogę się podpiąć? :wink:

Po długich godzinach doszedłem do wyboru pomiędzy tymi zasiłkami:

TAGAN TG500-U33

ENERMAX MODU82+ 425W

BeQuiet Pure Power L7 530W

O wszystkich można znaleźć i dobre i złe opinie. Dlatego wybór trudny, kwota podobna :wink:

Enermax ma ogromną obciążalność linii 12v - 600w, no i oczywiście sprawność dużą. O Taganie krążą już legendy, napięcia skała, cisza... BeQuiet - tutaj, przyznam, mam najmniej informacji. Czy on aby ma tylko jedną linię 12V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nrc ten fortron podany przez psz3mo jest ok

 

@Dawidoos nie łapię jak 425W zasilacz może mieć obciążalność linii 12V rzędu 600W. Ja wiem że wszystkie markowe zasilacze są w stanie podać większą moc niż deklarowana na plakietce ale nie o blisko 50% większą i to jeszcze wszystko na linie 12V. Według mnie Tagan przereklamowany , Enermax czasem piszczy , BeQuiet przedstawiciel "taniej" linii zasilaczy. Który nie wybierzesz poradzi sobie w większości zestawów (zresztą co ma na nich chodzić ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Enermaxa - to są informacje wyczytane w necie, ba, sam policz ile wyjdzie http://www.enermax.pl/produkty/zasilacze/modu82.html 3 linie po 12V o obciążalności 22A. Ciekawe w sumie, jak im 33A wyszły. Ale to mniejsza o to :wink:

Co ma na tym chodzić? W tej chwili:

e2140@3ghz

p5b premium

hd3870

4 kości pamięci, 2 dyski, jeden napęd. Zasilacz planuję kupić przyszłościowo, bo procesor i karta będzie zmieniana. Co do procesora - pewnie jakiś e7200, grafika - nie wiem, coś pokroju GTX260, przynajmniej w sensie wydajnościowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Jak byk masz napisane, w dodatku na stronie którą sam podałeś...

 

Całkowita obciążalność zasilacza na linii 12V nie jest sumą obciążalności na poszczegulnych liniach. Dlatego producent podaje wartość dla każdej linii (22A) i osobno łączną (33A). To wynika z konstrukcji zasilacza. Wszystkie linie jednoczśnie nie mogą być obciążone tymi 22A.

Edytowane przez _yzerman_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dawidoos dlaczego enermax nie ma 600W na 12V już wyjaśnił yzerman.

 

Do aktualnego zestawu wystarczy markowa 300 do przyszłego planowanego markowa 400 (może nawet 350 ale nie będę przeginał)

Tak, z tym enermaxem to faktycznie 'my bad'. Doczytałem później, że to chwyt marketingowy, te niedokładne parametry.

Mówisz, że wystarczy markowe 400w. Z tych co podałem wyżej (TAGAN TG500-U33, ENERMAX MODU82+ 425W, BeQuiet Pure Power L7 530W) wszystkie są markowe :) Tylko teraz, który z nich wybrać?(delikatnie skłaniam się ku enermaxowi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kącik w topicu można uznać za zamknięty, zdecydowałem się na Fortrona FSP400-60GHN.

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie, nie chcę zakładać nowego tematu więc odświeżę ten:)

Czy moja płyta główna(Gigabyte GA-MA69VM-S2) obsłuży Athlona 240/245/250? Na liście ze strony gigabyte'a nie ma żadnej informacji.

Jeżeli obsłuży to będzie się to wiązać z utratą wydajności?

Edytowane przez nrc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...