Skocz do zawartości
opti

NVIDIA zdradziła efekty pierwszych prac....

Rekomendowane odpowiedzi

Na frazpc.pl pisali ostatnio cos takiego... :

"NVIDIA zdradziła efekty pierwszych prac nad specjalnym oprogramowaniem, mającym służyć do radykalnego podkręcania płyt głównych, wyposażonych w chipsety NVIDIA nForce2 oraz nForce2 Ultra 400. Program NVOverclock pracuje ze wszystkimi systemami operacyjnymi Microsoft Windows i umożliwia :

 

- Regulację napięcia rdzenia procesora

- Regulację napięcia pamięci RAM

- Regulację napięcia mostka północnego

- Regulację napięcia AGP

- Regulację zegara taktującego magistralę FSB

- Regulację zegara taktującego magistralę AGP

- Regulację timingów pamięci

- Regulację prędkości obrotowych wentylatorów

 

Reszty możliwości NVOverclock jeszcze nie ujawniono. Program będzie dołączany do kolejnych pakietów sterowników dla nForce2 lecz nie wiadomo jeszcze, od której wersji"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to forum.

Ale skoro juz jest to powiem, ze ciekawa opcja ale zastanawia mnie co sie stanie ze sprzetem jak taki programik zostanie zainfekowany wirusem. Zapoda na proca 3V i pssssst.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co toto skoro wszystko i tak mozna zrobic w biosie i jest duzo bezpieczniej a tak jak pisze KAERES kto wie co sie stanie jesli ten programik zainfekuje wirus? BIOS RULEZZ :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co toto skoro wszystko i tak mozna zrobic w biosie i jest duzo bezpieczniej a tak jak pisze KAERES kto wie co sie stanie jesli ten programik zainfekuje wirus? BIOS RULEZZ :twisted:

Wszystkiego w biosie nie zmienisz jesli tam tego nie ma, a jesli program to umozliwia to co innego, a co innego jesli w biosie rowniez sa te opcje to oczywiscie bezpieczniej (jak juz powiedzial Kaeres o mozliwych wirusach) bedzie regulacja wlasnie z poziomu biosu.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietna rzecz :) Bede czekal z niecierpliwoscia. W koncu bede mogl sobie zalozyc konto uzytkownika do gier gdzie wszystko mi sie podkreci i do serfowania po internecie gdzie wszystko mi sie odkreci :)

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to najciekawsza opcja z tych podanych jest regulacja predkosci obrotowej coolerow w kompie. :) To by byla cool rzecz, jak juz zauwazyl Dexter, zrobic sobie kilka profili, jeden hardcorowy, drugi na noc, tak zeby paroma kliknieciami je moc przelaczac.Tylko cos mi sie nie chce wierzyc ze sie bedzie dalo regulowac te wentyle z poziomu tego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program moglby robic zmiany dynamicznie bez restartu ( pamietacie przycisk Turbo w 486 ? ) - faktycznie fajnie byloby gdyby zrobic automatyczne ustawienia w zaleznosci od zapotrzebowania na moc przeliczeniowa : surfowanie po necie Athlon 1700 - Quake4 - 2600 ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to najciekawsza opcja z tych podanych jest regulacja predkosci obrotowej coolerow w kompie. :) To by byla cool rzecz, jak juz zauwazyl Dexter, zrobic sobie kilka profili, jeden hardcorowy, drugi na noc, tak zeby paroma kliknieciami je moc przelaczac.Tylko cos mi sie nie chce wierzyc ze sie bedzie dalo regulowac te wentyle z poziomu tego programu.

Kup sobie wentylator Arctic Cooler za 15zl - ma wbudowana regulacje z czujnikiem ( termistorem ) - niska temperatura obroty 1500 - wyzsza tempra 2700obr ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna rzecz ale rzeczywiście z biosu byłoby bezpieczniej.

dobra byłaby opcja automatyczna uzależniająca obroty wentylatora od temperatury odczytywanej z procesora, ustawiasz jaką chcesz mieć temp a on odpowiedno zmienia napięcia na wiatrakach.

czyli nvidia musiałą pomyśleć o tym rozwiązaniu jeszcze w trakcie budowania chipsetu bo podłączyli wiatraki do kontrolera jakiegoś a nie tylko do zasilacza (jak jest w większości płyt).

ale będzie też inna cecha tego oprogramowania - jeśli nvidia daje możliwość zwiększania napięcia to będzie więcej spalonych płyt a producenci będą się zabezpieczać przed tym i będzie jakaś pamięć zapisująca ostatnie istawienia - nie mówię że teraz od razu ale pewnie będzie takie coś.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spox Vad3r, tylko powiedz mi czy to dobrze dziala bo z tego co slyszalem automatyczna regulacja obrotow to najczesciej porazka.

A co do arctica to i tak sie do niego przymierzam tylko, ze do 2500 :)

Ta, jakby ten programik jeszcze automatycznie dopasowywal predkosci wiatrakow do ustalonej przez usera max temp to by bylo naprawde zaj******

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sam Arctic Cooelr jako cooler na procu jest kiepski bo jego bezwladnosc termiczna jest do bani i procek ma duze wachania temperatury :( Totez zdecydowanie odradzam - przetestowane organoleptycznie ;)

 

Za to w sprzedazy jest sam wentylator z Arctica ( 15zl ) ktory ma termoregulacje i ja go stosuje jako wentylator w obudowie - kiedy temperatura RT1 w obudowie zbliza sie do 45stopni to Arctic zaczyna sie mocniej krecic, a co za tym idzie wiecej przetacza powietrza do obudowy kiedy juz spadnie tempra o te pare stopni to zwalnia - i tak w kolko ;)

Dodatkowo wyregulowalem sam termistor ( w szereg ) potencjometrem tak ze by uzyskac lepsza liniowosc obrotow wentylatorka - 1500rpm - 2700rpm.

O ile na procu taka regulacja nie ma za bardzo sensu to jako "wtlaczacz: chlodnego powietrza do budy ma bardziej sens ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to forum.

Ale skoro juz jest to powiem, ze ciekawa opcja ale zastanawia mnie co sie stanie ze sprzetem jak taki programik zostanie zainfekowany wirusem. Zapoda na proca 3V i pssssst.

e tam da sie ciekly azot i procek pojdzie na 10ghz ;) :P

Super :D. Wstrzymuję się na razie z Vmod'em 8).

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...