Skocz do zawartości
pwlj

Steelseries Kinzu & Xai

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie na odwrót - za niska :D Ale teraz już git, bardzo mi "leży"

 

 

 

No właśnie CS jest tak durny, że się nie da. Inne gry, nawet CS:Source czy Q3 umożliwiają dodatkowo zmianę parametrów m_pitch (czułość na osi pionowej) oraz m_yaw (czułość na osi poziomej). Polecam się tym pobawić, bo daje fajne rezultaty.

 

az tak nie kombinowalem z axisami, narazie mam tak jak zalecali i do ikari, sens w grach 1 a machasz tylko cpi ... ale dalej mnie cos nadgarstek uwiera, mam stosunkowo male rece i wybrzuszenie " z tyłu" myszki mi srednio pasuje, duzo lepiej trzyma mi sie mysz ktora takowe wybrzuszenie ma bardzeij z przodu ... jaki model tak ma ;] ? ( poza moim starym gryzoniem )

 

 

 

@edit, juz lepiej, troche sie przyzwyczailem i powiem ze jest calkiem w pytke, ALE, prawy klawisz klika glosniej niz lewy ( to jezscze mozna przebolec ), ale gdy krece scrollem w gore to normalnie az charczy :| ? wtf ? Ktos tez tak ma?

Edytowane przez iNs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kliki są jednakowe w lewym i prawym przycisku. Z rolką mam tą samą przypadłość, ale gdy wykonuję szybki scroll. Odnośnie akceleracji. Dostałem odpowiedź od SS:

You should not experience the issue with a low CPI of 400. I'd try this:

 

(1) Turn it over, hold down the CPI button for about 3 seconds, and then let go of the CPI button.

(2) If it gets into the menu then scroll down to 'Load Defaults', use the wheel button to scroll to yes and select the option by pushing wheel button.

(3) Scroll to 'Exit' and select 'Exit' by hitting the wheel button.

 

Test the issue without the software and then add the software if needed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kliki są jednakowe w lewym i prawym przycisku. Z rolką mam tą samą przypadłość, ale gdy wykonuję szybki scroll. Odnośnie akceleracji. Dostałem odpowiedź od SS:

no u mnie wyraznie glosniejszy prawy button, scroll tez jak dosc szybko przesuwam ( chociaz w sumie jak wolno to tez )

 

a co do akceleracji to w sumie troche pozytywnej jakos mi pasuje nawet moze, generalnie nie mialem chyba sytuacji takiej ze celownik "mi uciekl". Bardziej annoying jest kwestia wlasnie buttonow i scrolli, cos z tym sie robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tym scrollem? Tyrka Ci? Ja lubię jak tyrka, tak robi moja ocz ale nawet moja HP w pracy, która mimo, że prosta to bardzo wygodna. Bardzo to jest głośne? Pytam, bo może kupię tą mysz, podoba mi się jej skromny designi dobre parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tym scrollem? Tyrka Ci? Ja lubię jak tyrka, tak robi moja ocz ale nawet moja HP w pracy, która mimo, że prosta to bardzo wygodna. Bardzo to jest głośne? Pytam, bo może kupię tą mysz, podoba mi się jej skromny designi dobre parametry.

Jak krecisz nim w gore to az pstryka, ale nie jest to pstryk przyjemny ( ze zaskakuje itd ) tylko wrecz tyrkotanie ( jakby cos niespasowane bylo czy kij wie :P).

 

 

 

@Edit, zalaczylem odglosy (sry za jakas nieperfekt jakosc)

xai_pstryk.mp3

Edytowane przez iNs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem faktycznie wynika z podkładki, na której zgromadziła się ledwo widoczna warstewka kurzu. Laser jednak jest o wiele bardziej czuły na podłoże w porównaniu do sensorów optycznych. Ponadto zachwalany pad Razer Goliathus Alpha Control w ogóle się pod lasery nie nadaje, a to ze względu na dziury w tkaninie o dużej średnicy. Wróciłem do starego QcK i jest niebo lepiej. Podkładka Razera jest wprawdzie o wiele szybsza, ale przez to mniej precyzyjna. Qck, z kolei, ma opór, dzięki któremu zachowanie kontroli nad kursorem nie sprawia problemu. Dodatkowo jest znacznie wygodniejsza dla nadgarstka. Zastanawiam się jeszcze, jak sprawowałaby się nowa podkładka (dedykowana niby dla Xai) od SS - 9HD - miał ktoś styczność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem faktycznie wynika z podkładki, na której zgromadziła się ledwo widoczna warstewka kurzu. Laser jednak jest o wiele bardziej czuły na podłoże w porównaniu do sensorów optycznych. Ponadto zachwalany pad Razer Goliathus Alpha Control w ogóle się pod lasery nie nadaje, a to ze względu na dziury w tkaninie o dużej średnicy. Wróciłem do starego QcK i jest niebo lepiej. Podkładka Razera jest wprawdzie o wiele szybsza, ale przez to mniej precyzyjna. Qck, z kolei, ma opór, dzięki któremu zachowanie kontroli nad kursorem nie sprawia problemu. Dodatkowo jest znacznie wygodniejsza dla nadgarstka. Zastanawiam się jeszcze, jak sprawowałaby się nowa podkładka (dedykowana niby dla Xai) od SS - 9HD - miał ktoś styczność?

9HD lub mniejsz 4HD ( nad ktorym sam sie zastanwaiam ) - zgadza sie, niby dedykowana, ale nie wiem czy moglbym sie przekonac do plastiku, w tej chwili rozpatruje wymiane qck mini na normalnego lub wlasnie 4HD, co do wspolpracy xai i 4hd - jakos specjalnie szczegolow nie znalazlem, odnosnie zatrzymywania kursora - zgadza sie, wrazliwy jak diabli, wystarczy maly wlosek lub inne ustrojstwo na powierzchni qck i zaczyna ciut swirowac ;]

 

ale troche trollujac, przeczytaj moj post na temat scrolla, gdzies tam wyzej, caly czas mnie to dreczy chociaz juz ciut mniej zwracam na to uwage ;]

Edytowane przez iNs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scroll tryka, ale nie przeszkadza mi - klawiatura zagłusza wszystko :D

 

Odnośnie samej myszy, dzisiaj testowałem ją z pwlj na Razer Goliathus Alpha Control oraz QCK plus. O ile na mojej Razer było ok, to na QcK nie dało się grać, mimo że pad w idealnym stanie. Po prostu mysz gubiła się co chwila, no jakiś żal. Poza tym zauważyłem dziwną przypadłość - Xai bez powodu zaczyna "wariować" - traci precyzję, kursor staje w miejscu, przeskakuje itp. Dzieje się tak co jakiś czas, nie wiem od czego to zależy. Problem rozwiązuje przywrócenie fabrycznych ustawień (przytrzymanie środkowego przycisku->load defaults). Wyświetlacz, który z początku wydawał sie bzdurnym dodatkiem, teraz jest nieodłącznym elementem konfiguracji tej myszy (nie instaluję żadnego softu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin to zacznij od instalacji softu do tej myszki bo mi nie gubi się NIC ani na razerze ani na QCK+ ...

testowałem ją na ICEMAT / QCK HEAVY / 9HD / 5C / ROCCAT SOTA / biurku firmowym :) / SP / SX / razer goliathus alpha control/speed / destructor / fUNC / revoltec precision i pewnie jeszcze paru innych których nie pamiętam...

 

PS. 9HD z XAI działa przepięknie... osobiście wole jak poślizg jest trochę bardziej tępy dlatego używam do grania QCK+ (SK dokładnie :))

9HD jest troszkę za mała jak na mojego sensa i zbyt śliska dlatego używam jej w pracy i uważam że do pracy to najlepsza podkładka jaką do tej pory miałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już nie wiem o co chodzi.

może marcin ma jakiś uszkodzony egzemplarz? bo jeżeli Ty twierdzisz, że u Ciebie wszystko jest w porządku, to wydaje mi się, że to jedyne sensowne wytłumaczenie.

 

edit: z drugiej strony na esr każdy ma problemy.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin to zacznij od instalacji softu do tej myszki bo mi nie gubi się NIC ani na razerze ani na QCK+ ...

testowałem ją na ICEMAT / QCK HEAVY / 9HD / 5C / ROCCAT SOTA / biurku firmowym :) / SP / SX / razer goliathus alpha control/speed / destructor / fUNC / revoltec precision i pewnie jeszcze paru innych których nie pamiętam...

 

PS. 9HD z XAI działa przepięknie... osobiście wole jak poślizg jest trochę bardziej tępy dlatego używam do grania QCK+ (SK dokładnie :))

9HD jest troszkę za mała jak na mojego sensa i zbyt śliska dlatego używam jej w pracy i uważam że do pracy to najlepsza podkładka jaką do tej pory miałem...

 

Próbowałem z softem, bez softu na kilku systemach, z cheese fixem bez itd

Kupię podkładkę, jak to nie pomoże to oddam na gwarę, tylko czy mi to uznają, bo mysz przecież działa? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie to można podotykać :/

pudełko jest tak skonstruowane że wszędzie gdzie ją znajdziesz da się do niej przymierzyć.

 

ja z doświadczenia mogę powiedzieć że jest to jedna z bardziej "neutralnych" myszek jakie znam tzn. zdecydowanie wymaga przyzwyczajenia się natomiast z tych których znam jeszcze nikt nie narzekał żeby mu coś nie pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywiozłem z domu WMO. Ta mysz gniecie Xai! Precyzja, płynność, ogólny feel. Rozmawiałem już z pwlj na ten temat i doszliśmy do konkluzji, że ta mysz, przy tych samych ustawieniach CPI, jest szybsza od innych. Kyle mi tu zaraz pewnie napisze, że gadam bzdury, ale wiem co piszę, mam dwie myszy obok siebie i w bezpośrednim porównaniu Xai wypada po prostu blado.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywiozłem z domu WMO. Ta mysz gniecie Xai! Precyzja, płynność, ogólny feel. Rozmawiałem już z pwlj na ten temat i doszliśmy do konkluzji, że ta mysz, przy tych samych ustawieniach CPI, jest szybsza od innych. Kyle mi tu zaraz pewnie napisze, że gadam bzdury, ale wiem co piszę, mam dwie myszy obok siebie i w bezpośrednim porównaniu Xai wypada po prostu blado.

 

Jakoś nie czuję ciśnienia by napisać że piszesz bzdury ;) Wiesz ... Razer DiamondBack 3G miał niby 1800 dpi a dzięki ogromnym błędom pewnie mógłby przegrywać z dobrymi modelami mającymi znacznie mniejsze rozdzielczości.

 

Tylko wytłumacz mi co to znaczy :

przy tych samych ustawieniach CPI, jest szybsza od innych

... to znaczy że właściwie co ... na WMO 400 dpi robiłeś obrót w np. 10cm a w XAI nastawionym na 400 dpi robiłeś w 12 cm ? - JEŚLI tak ... to znaczy że albo WMO nie ma 400 dpi ... albo XAI przy ustawieniu 400 dpi nie ma na prawdę 400 dpi.

 

intellieye roxi i tyle, sprawdzcie sami i nawróćcie sie :P

 

Fizyki nie oszukam ... choćby to było IDEALNE 400 dpi (w sumie jak w Logitech mouse man wheel) to będzie to dla mnie fizycznie za mało ... i choćby zstąpiła na mnie cała energia voo-doo z wszystkich IE razem wziętych to nic to nie da :plum: . Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

chodzi o to że jeśli ustawisz xai i wmo żeby w 25cm robiło jeden obrót (rożne wartości sensitivity ale taka sama droga na podkładce) to poruszając się na wmo ma się wrażenie jakbyś obracał się szybciej, nie mam pojęcia z czego to wynika wmo wydaje się być szybsza a i żeby rozwiać wątpliwości akceleracja jest wyłączona :)

 

odpada teoria, że 9000fps na wmo zwiększa tą szybkość w porównaniu do innych myszek ponieważ xai ma 12000fps, chyba że wcale xai nie chodzi na 12k...

Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że jest wiele zmiennych o których nie mamy pojęcia jaki mają wpływ na pracę myszy, a cały "feeling" jest trudny do opisania. :(

miło byłoby, gdyby to rozkminić, wtedy wybory byłyby dużo prostsze :)

ja zachęcam tylko tych, którym 400CPI wystarcza, do spróbowania mych z IntelliEye i tyle :)

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywiozłem z domu WMO. Ta mysz gniecie Xai! Precyzja, płynność, ogólny feel..... bezpośrednim porównaniu Xai wypada po prostu blado.

 

to bardzo ale to bardzo subiektywna ocena z którą pozwolę sobie się nie zgodzić :)

zwłaszcza że WMO to raczej konkurencja dla KINZU niż XAI...

 

co do feel - laserowe myszki czuje się inaczej niż optyczna i to bezsprzeczne, natomiast ile ludzi tyle opinii i jedni będą bardziej zadowoleni z optycznej inni z laserowej.

 

co do "zgniatania" -> XAI daje 100 razy więcej możliwości na dopasowanie do siebie ustawień gryzonia i stworzenie swojego własnego NAJSWOJSZEGO i NAJLEPSZEGO narzędzia zniszczeń i właśnie dlatego uważam że WMO jest gorszą myszką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak uzywac WMO jezeli ktos gra na sensie typu 10cm/360. Przy 400dpi powinny byc drgania kursora, przeskoki o piksele. A w zadne szybkie fpsy nie da sie grac na low sens, obrot o 360, rocketjumpy itp. Chyba ze uzywamy akceleracji w q3 np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bardzo ale to bardzo subiektywna ocena z którą pozwolę sobie się nie zgodzić :)

zwłaszcza że WMO to raczej konkurencja dla KINZU niż XAI...

 

co do feel - laserowe myszki czuje się inaczej niż optyczna i to bezsprzeczne, natomiast ile ludzi tyle opinii i jedni będą bardziej zadowoleni z optycznej inni z laserowej.

 

co do "zgniatania" -> XAI daje 100 razy więcej możliwości na dopasowanie do siebie ustawień gryzonia i stworzenie swojego własnego NAJSWOJSZEGO i NAJLEPSZEGO narzędzia zniszczeń i właśnie dlatego uważam że WMO jest gorszą myszką.

 

 

Dla kazdego coś innego :) Xai jest dla mnie za niska, WMO leży idealnie, dorzucić lepszą powłokę, ślizgacze, rolkę i nic więcej mi nie trzeba.

A co do Xai - będę ją reklamował, bo coś nie tak. Co mi po dopasowywaniu czułości, rate itd, skoro kursor niekiedy staje w miejscu? I'll be back, gdy dostanę odpowiedź z serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ aeriel - ja tam nie miałem problemu z RJ w QW (quake 1) na IE 3.0a a grałem obrót o 180 stopni na 20cm gdzieś czyli low sens i wszystko zawsze robiłem z ręki...

ALIAS IS LAME :)

BINDS ARE 4 NOSKILLS :)

 

@marcin reklamuj bo to na pewno nie jest normalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak, jak grasz duel, wpadasz w teleport, co chwile obracasz sie o 360 stopni, wykonujesz rozne tricki, rj, wszystko dzieje sie bardzo szybko. Z takim sensem bez akceleracji to musiales fajnie wygladac przy komputerze grajac w tego qw :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@letrev, porównując jakąkolwiek inna optyczną myszkę do wmo, wmo wydaje się być szybsza więc teoria laser vs dioda też odpada

 

@aerial, gram na jakiś 30cm dla mnie jest to mid sens, i nie mam najmniejszych problemów z szybkością obrotów, gram na modzie e+ a tam akcja jest znacznie szybsza jak na jakimkolwiek innym fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mod jest wolniejszy niz qw czy promode, duze odleglosci + instagib, da sie zrozumiec low sense jeszcze.

 

Jak ktos sie uprze mozna i w defraga jechac na low sens, tylko pytanie jaki to ma sens? :D

 

legendarny filmik "elbowrape"

 

http://www.esreality.com/files/movies/2006/mew_playing_06.avi

 

Generalnie granie w szybkie fpsy gdzie czesto obracamy sie o 360 stopni na low sens nie ma logicznego uzasadnienia. Przyzwyczajenie ok, wiadomo ze po switchu z low bedzie sie gralo fatalnie, ale to kwestia przyzwyczajenia. Jezeli gra nie jest zorientowana typowo na aim, headshoty, wolny movement to naprawde jaki jest sens zamiatania po podkladce po 50cm, wtedy mysz nam przeszkadza bardziej niz pomaga, liczy sie szybkosc latwosc w poruszaniu sie po mapie. Dla przykladu duel z qw ktory niedawno gdzies to wklejalem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

chyba jednak nie grałeś na e+ :D

 

e+ ma to do siebie, że można tam ustawić wszytko, jest kilka cfg na których się gra, po skoku z granatu ma się 1000ups a po bfg 10000ups, na q3ctf1 flagę zdobywa się poniżej 5sek

 

zresztą zawsze możemy zagrać dueala to obakasz ocb :D potem bedzie wydawało ci się że qw czy cpm przy tym to slow motion :)

Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...