Skocz do zawartości
pwlj

Steelseries Kinzu & Xai

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe myszy od SteelSeries

 

Wiem, że nie jest to news, bo większość zainteresowanych na bank o nich wie, ale warto podyskutować ;]

Ja osobiście spodziewam się rewelacji patrząc na specyfikację, chociaż wiadomo - bywa różnie, szczególnie na tym rynku, gdzie każdy chce wcisnąć graczom crap za kosmiczną cenę.

 

"Biedniejszy" Kinzu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Piękny i ascetyczny, bez wirujących światełek i innego syfu - wygląda jak narzędzie, nie zaś jak zabawka.

Specyfikacja producenta:

 

- Frames per second: 9.375 <---- pięknie

- Inches per second: 50 <---- tutaj mają na myśli, że wytrzymuje szybkości tylko do 1,27m/s?

- Megapixels per second: 3.75

- Counts Per Inch (CPI): 400 - 3200

- Acceleration: 20 G

- Buttons: 3

- Cord: 2 m / 7,9 ft (braided to improve durability)

- Polling: up to 1000 Hz

- Lift distance: ~2.0mm

- CPI high/low indicator

- Gold-plated USB connector

- Large pressure points that reduce friction for optimized glide

- Driverless, plug-and-play feature for LAN gamers

- Built-in memory for 3 profiles

 

 

"Wypasiony" Xai:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Prezentuje się równie nieźle, co swój tańszy brat, choć mi osobiście psuje klimat ten mini LCD pod spodem ;)

 

Specyfikacja producenta:

 

- Frames per second: 12.000 !!!

- Inches per second: 150+

- Megapixels per second: 10.8

- Counts per inch: 100 - 5.001 (one CPI Steps) <---- to chyba coś dziwnego, nie znam się na optyce i sensorach, ale "one CPI steps" śmierdzi mi interpolacją ;]

- Max. Acceleration: 30 G

- Sensor data path: True 16 bit

- Lift distance: ~1mm (auto-adjusting) <---- auto adjusting? co, będzie sam dopasowywał moc lasera? jakoś nie mam zaufania do tego typu wynalazków

- Buttons: 8 <---- Po dwa przyciski po bokach na symetrycznej myszy? Ciekaw jestem jak się to sprawdzi

- Cord: 2 m / 6,5 ft (braided to improve durability)

- Polling: 125 - 1000 Hz (1Hz increments)

- Gold-plated USB connector

- Measurements: 125,5 x 68,3 x 38,7 mm / 4,94 x 2,69 x 1,52 in

- CPI high/low indicator

- SteelSeries FreeMove Technology

- SteelSeries ExactSens Technology

- SteelSeries ExactRate Technology

- SteelSeries ExactAim Technology

- On mouse acceleration Technology

- On mouse LCD display for tweaking above technologies thru menu system

- Large pressure points that reduce friction for optimized glide

- Driverless, plug-and-play feature for LAN gamers

 

SUPER BAJERANCKI WYŚWIETLACZYK!!! YESSS

 

Od drugiej konstrukcji troszkę zalatuje tandetą, przez super "technologie" i LCD, ale bądźmy dobrej myśli i miejmy nadzieję, ze nie ma opcji oglądania na nim filmów :lol2:

 

Zasadniczo, to spodzewam się, że lepiej wypadnie mniej skomplikowany Kinzu z diodą LED, aniżeli mogący pochwalić się kosmicznymi technologiami Xai...

Pozostaje czekać.

W jednym z polskich sklepów znalazłem możliwość preorderu :P Dostępne od 31.08.

Dla zainteresowanych:

KINZU

XAI

Ceny to odpowiednio 159 i 369 PLN.

 

Zapraszam do dyskusji :P

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

159zł za ładnie wykonany i potencjalnie solidny produkt, który ma wysokie DPI i FPS ponad 9k to nie jest znowu tak wiele. Zobaczymy jak będzie się sprawował (negatywna akceleracja, ogólnie trakcja), ale jeżeli wszystko będzie śmigać tak, jak powinno, to nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto ;]

Z pewnością nabędę, zaraz po wypłacie ;]

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

159zł za ładnie wykonany i potencjalnie solidny produkt, który ma wysokie DPI i FPS ponad 9k to nie jest znowu tak wiele. Zobaczymy jak będzie się sprawował (negatywna akceleracja, ogólnie trakcja), ale jeżeli wszystko będzie śmigać tak, jak powinno, to nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto ;]

Z pewnością nabędę, zaraz po wypłacie ;]

To już wolę za 40 PLN więcej Razer Lachesis (aka Lachon ? x-P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pwlj, powiem tak trochę rozmawiałem z steel na temat ikari optical i w zasadzie wszystkie błędy jakie wymieniłem w obecnej konstrukcji są naprawione. Dodatkowo co się tyczy ikari optical nie spotkałem nigdy tak dobrze działających przycisków a sensor wgniata w ziemie nawet osławionego DA. Czytając zaś specyfikację kinzu i xai mam wrażenie jakby to były moje sugestie i że ta myszka to właśnie to czego chcę.

 

@pwlj napisał "- Lift distance: ~1mm (auto-adjusting) <---- auto adjusting? co, będzie sam dopasowywał moc lasera? jakoś nie mam zaufania do tego typu wynalazków"

o tym też rozmawiałem, możliwość regulowania wysokości odcięcia śledzenia trakcji, bardziej po polsku: ustawiasz z jakiej maksymalnej wysokości nad podłożem myszka będzie poruszać kursorem, w ikari optical z tym był ogromny problem bo mysz łapał trakcje nawet z 10mm i nie dało się przekładać myszki na podkładce w efektywny sposób

 

 

Moim zdaniem to będzie nowy król i królowa w śród gryzoni, oczywiści jeśli cyferki i zapewnienia przekładają się w 100% na rzeczywistość.

 

MEGA REWELKA :ASD

 

To już wolę za 40 PLN więcej Razer Lachesis (aka Lachon ? x-P )

a idz ;/ Edytowane przez f4l4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wyższy model jest już ciekawszy (przyciski z boku - nie dla f4l4 ;/), kształt jednak taki nijaki ... te zagłębienia w razerach (klawisze) to super rzecz (palec lepiej leży) ... a tu ... średnio ... no i ten wyświetlacz to już zdecydowanie mogli sobie darować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tym też rozmawiałem, możliwość regulowania wysokości odcięcia śledzenia trakcji, bardziej po polsku: ustawiasz z jakiej maksymalnej wysokości nad podłożem myszka będzie poruszać kursorem, w ikari optical z tym był ogromny problem bo mysz łapał trakcje nawet z 10mm i nie dało się przekładać myszki na podkładce w efektywny sposób

mylące jest "auto adjusting" w takim razie :)

no i ciekaw jestem jak sobie poradzi ten adns-9500, ale to trochę za dużo kosztuje, żeby ryzykować i kupować w ciemno Xai.

Ten wyższy model jest już ciekawszy (przyciski z boku - nie dla f4l4 ;/), kształt jednak taki nijaki ... te zagłębienia w razerach (klawisze) to super rzecz (palec lepiej leży) ... a tu ... średnio ... no i ten wyświetlacz to już zdecydowanie mogli sobie darować.

mi kształt się podoba. neutralny. taki, jaki lubię. może zastąpi mojego wmo, jezeli sie sprawdzi ;]

Jeżeli nie będzie negatywnej akceleracji gdzieś do przynajmniej 1,8m/s byłoby ekstra.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mylące jest "auto adjusting" w takim razie :)

przeoczyłem to badziestwo, wcześniej w specyfikacji tego nie było :/ jeśli to ma być w formie auto adjusting a nie regulowanej w sterowniku to faktycznie pomysł juz mi sie niezbyt podoba

 

z wcześniejszych ustaleń wynikało że to sie będzie dawało ręcznie ustawić

 

@Kyle, tak masz racje martwi manie waga xai, aczkolwiek na pewno ją tez wypróbuje może okazać sie precyzyjniejsza i wygodniejsza bo ma być 7% większa od kinzu i z specyfikacji wynika że sensor będzie mocno kopał dupę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z specyfikacji wynika że sensor będzie mocno kopał dupę ;)

Oby nie było tak jak w DiamondBack 3G gdzie kursor przy ruchu ukośnym zachowywał się jak by mysz miała 600 dpi (czyli czułość/prędkość jak przy 1800dpi a dokładność jak na interpolowanej programowo 600 dpi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L O L - FAKTYCZNIE TAK BYŁO?

Tak - ruch po schodach ~3pix w lewo, 3 pix 2 górę mniej więcej (napisałem o tym w temacie o tej myszy ale linie które wyrysowałem {screen} już zniknął). Ogólnie tragedia ... A4Tech LED są o niebo dokładniejsze w rozdzielczości natywnej (max bez interpolowania) ... nawet A4Tech laserowe ... a kosztują mniej (chyba nawet ponad 2x mniej). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszki juz dostepne od jakiegos czasu, rodzi sie pytanie:

 

I jak to dziala? Kupil ktos? Konkretnie pytam bardzeij o kinzu anizeli o xai ( biedny student az tyle pieniedzy nie ma:P ). Moja ms laser 6k jest juz dosc zuzyta, a wypucowana wrecz na lustro jej gladka powierzchnia doprowadza miejscami do szalu.

 

Hm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Xai - gniecie ostro wszystko, co miałem (MS WMO 1.1A, MS IE 4.0, A4TECH X718BF)

Świetnie leży w łapie, na wierzchu gumopodobny materiał zapobiega wyślizgiwaniu się dłoni (znacznie lepszy od tego w X718BF). Co jeszcze? Ekstra ślizgacze, no i soft, który automatycznie updejtuje firmware. Zmiana CPI, jak i odświeżania co 1. W przeciwieństwie do klawiatury z myszki jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i soft, który automatycznie updejtuje firmware.

 

Wykresy obrazujące akceleracje dla xai:

http://www.esreality.com/?a=post&id=1795986#pid1795986

 

oraz link na yt pokazujący w praktyce jak to wygląda:

Czyli dzięki możliwości update firmware jest duża szansa że ten dziwny bug zostanie wyeliminowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to kinzu, nie xai

Pierwszy link był o xai, dokładnie najbardziej interesującą rzeczą tam wykres poziomu akceleracji względem prędkości: http://666kb.com/i/belsqdbh6ng4hh0nr.gif

Dla porównania DA: http://sousuch.hp.infoseek.co.jp/DIY/mouse...GPad_yuragi.gif

 

Test xai na yt obrazujący cały problem (interesująca cześć od 0:50):

Edytowane przez flex one

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojaaa, zaczalem sie martwic bo mi bardziej o kinzu chodzi, jak obejrzalem te filmy z TF2 to sie troche zmartwilem :(

ponoc SS zatwierdzilo ze akceleracja jest defektem, tylko teraz co, sam firmware to zalatwi?

 

 

 

edit: ze sie podepne pod topic troszke odrazu, myslalem tez troche o sidewinder x3, ktos to mial w lapie? wiem ze moze troche niegodna porownania z kinzu, ale tak pytam odrazu.

 

Co do krzakow w kinzu, wypuscili juz 3 wersje softu od czasu publikacji tych tesetow, niektorzy twierdza ze pomoglo, niektorzy ze w ogole a niektorzy ze czesciowo wiec mysle ze cos tam poprawia.

Edytowane przez iNs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko dodać, że jest zależność między częstotliwością odświeżania monitora, a precyzją i płynnością ruchów, przynajmniej w CS-ie, i to spora. Przy 75Hz na plus.

W windzie kiedyś sprawdzałem i widać że mysz 125 Hz porusza się płynnie przy częstotliwości monitora 60 albo 120 Hz ... jak monitor jest na np. 100 Hz to jest wyraźnie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglad taniej myszki A4-Techa jak ktos juz napisal. Na allegro widze ta Kinzu juz za 129zl. Specyfiikacja z tego co widze po Was robi wrazenie, ale papier wszystko zniesie.. Ja bym jej nie kupil, ze wzgledu na mala ilosc przyciskow. Wracajac do wygladu. Ten maly wyswietlacz pod spodem to bezsens. Osobiscie marzy mi sie by projektowaniem wygladu wszelkich urzadzen zajmowali sie ludzie z zamyslem artystycznym. Klimaty steampunku i cyberpunku dzialaja na mnie w wyjatkowy sposob. Za dobra mysz z elementami takiego wzornictwa nie byloby mi zal wydac kilkaset zlotych. W masowej produkcji brak jednak miejsca dla sztuki.

 

Ta XAI kosztuje prawie 350zl. Kiedys bym napisal, ze glupota jest wydawanie tyle pieniedzy na mysz. Teraz sam kupuej rozne gadzety za takie kwoty, ze znajomi sie stukaja w glowe, ale mi porpstu nie szkoda wydawac na to pieniedzy. Bo tym sie interesuje, albo to mi sie podoba i to wystarczy. Wracajac do tematu. Gralem swego czasu duzo w Wolfensteina z najlepszymi graczami i klanami w Polsce. I imo nie ma roznicy pomiedzy bardzo dobra myszka za 150zl, a super myszka za 300zl i wiecej. Liczy sie koordynacja reka-oko i inteligencja, a tego sie nie kupi ani nie nauczy. Doswiadczenie uczyni z ciebie tylko dobrego rzemieslnika. Wiec jezeli ktos nie ejst bogaty lub gry online nie sa jego pasja, to nie ma sensu kupowac najdrozszych myszy.

 

Troche offtop mi sie zrobil. sorry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglad taniej myszki A4-Techa jak ktos juz napisal. Na allegro widze ta Kinzu juz za 129zl. Specyfiikacja z tego co widze po Was robi wrazenie, ale papier wszystko zniesie.. Ja bym jej nie kupil, ze wzgledu na mala ilosc przyciskow. Wracajac do wygladu. Ten maly wyswietlacz pod spodem to bezsens. Osobiscie marzy mi sie by projektowaniem wygladu wszelkich urzadzen zajmowali sie ludzie z zamyslem artystycznym. Klimaty steampunku i cyberpunku dzialaja na mnie w wyjatkowy sposob. Za dobra mysz z elementami takiego wzornictwa nie byloby mi zal wydac kilkaset zlotych. W masowej produkcji brak jednak miejsca dla sztuki.

 

Ta XAI kosztuje prawie 350zl. Kiedys bym napisal, ze glupota jest wydawanie tyle pieniedzy na mysz. Teraz sam kupuej rozne gadzety za takie kwoty, ze znajomi sie stukaja w glowe, ale mi porpstu nie szkoda wydawac na to pieniedzy. Bo tym sie interesuje, albo to mi sie podoba i to wystarczy. Wracajac do tematu. Gralem swego czasu duzo w Wolfensteina z najlepszymi graczami i klanami w Polsce. I imo nie ma roznicy pomiedzy bardzo dobra myszka za 150zl, a super myszka za 300zl i wiecej. Liczy sie koordynacja reka-oko i inteligencja, a tego sie nie kupi ani nie nauczy. Doswiadczenie uczyni z ciebie tylko dobrego rzemieslnika. Wiec jezeli ktos nie ejst bogaty lub gry online nie sa jego pasja, to nie ma sensu kupowac najdrozszych myszy.

 

Troche offtop mi sie zrobil. sorry ;)

350? 239 moj przyjacielu :> wlasnie updatuje firmware, jak bede mial czas to wieczorem zdam relacje, ale generalnie gabaryty podobne do mojego ms laser 6k, ciut szersza i ciezsza, ale ogarniemy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz farta, bo ja jeszcze za 359 kupiłem [;

Obyś nie był zawiedziony mychą :P Ja jeszcze nie znalazłem optymalnych ustawień dla siebie, ale wynika to trochę ze specyfiki gry, jaką jest CS. Aktualnie 800CPI i 6 oczko w windzie, exactrate 960Hz

Akceleracja jakaś tam jednak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz farta, bo ja jeszcze za 359 kupiłem [;

Obyś nie był zawiedziony mychą :P Ja jeszcze nie znalazłem optymalnych ustawień dla siebie, ale wynika to trochę ze specyfiki gry, jaką jest CS. Aktualnie 800CPI i 6 oczko w windzie, exactrate 960Hz

Akceleracja jakaś tam jednak jest...

no jest jest ale o tym wiadomo bylo, w kazdym razie ma mniej krzakow niz kinzu nad ktorym zastanawialem sie oryginalnie, co do zadowolenia to uzywalem jej z godzine i pierwsze moje odczucia to ... jakby byla za wysoka :S chyba ze to moje jakies widzimisie ...

 

 

co do ustawien, kurde, wlasnie kcialem Cie spytac o jakies konkrety :P rate 960 tak samo ale CPI to juz bede musial sie pobawic ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ustawien, kurde, wlasnie kcialem Cie spytac o jakies konkrety :P rate 960 tak samo ale CPI to juz bede musial sie pobawic ..

"cpi" ... dpi ustawia się na max chyba że gra nie umożliwia dostatecznego obniżenia czułości (co ma podobno miejsce w CounterStrike gdzie nie można ustawić mniej niż 1) - w ten czas wiadomo ... jesteśmy zmuszeni obniżyć rozdzielczość myszy.

 

ps. nie da się tam pogrzebać w cfg i dać 0.5 itp. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest jest ale o tym wiadomo bylo, w kazdym razie ma mniej krzakow niz kinzu nad ktorym zastanawialem sie oryginalnie, co do zadowolenia to uzywalem jej z godzine i pierwsze moje odczucia to ... jakby byla za wysoka :S chyba ze to moje jakies widzimisie ...

 

 

co do ustawien, kurde, wlasnie kcialem Cie spytac o jakies konkrety :P rate 960 tak samo ale CPI to juz bede musial sie pobawic ..

A u mnie na odwrót - za niska :D Ale teraz już git, bardzo mi "leży"

 

"cpi" ... dpi ustawia się na max chyba że gra nie umożliwia dostatecznego obniżenia czułości (co ma podobno miejsce w CounterStrike gdzie nie można ustawić mniej niż 1) - w ten czas wiadomo ... jesteśmy zmuszeni obniżyć rozdzielczość myszy.

 

ps. nie da się tam pogrzebać w cfg i dać 0.5 itp. ?

No właśnie CS jest tak durny, że się nie da. Inne gry, nawet CS:Source czy Q3 umożliwiają dodatkowo zmianę parametrów m_pitch (czułość na osi pionowej) oraz m_yaw (czułość na osi poziomej). Polecam się tym pobawić, bo daje fajne rezultaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...