Skocz do zawartości
Mibars

Wlasnie Padła Mi 3-cia Płyta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Mam dziwaczny problem - otóż padają mi płyty główne!

 

Pierwsza była jakaś płyta na n650i - padła po pół roku (nagle przestało działać USB, ot tak, w ciągu pół godziny jam mnie nie było USB przetało istnieć)

 

Druga - Foxconn P35A-S. Miesiac temu umarła, wcześniej parę tygodni zdarzało się jej nie móc wybudzić ze stanu wstrzymania S3. Własnie walcze z RMA (mam np czekającą na kuriera P35AX-S w pudełku, bo sie "pomylili" i wysłali mi gorszy model).

 

A teraz - kupiona na zastępstwo, używana MSI P35 Neo2 F-R. Wczoraj po przejsciu w stan wstrzymania nagle usłyszałem, że komputer kilkukrotnie tak jakby próbuje się uruchomić, nieregularnie, raz startuje na sekundę, a raz na 10 sekund - co mnie delikatnie mówiąc zaskoczyło... Po odłączeniu zasilania płyta wystartowała "podwójnie", ale wystartowała (od zakupu zdarzyło się jej parę razy startować podwójnie, czytałem, że ten typ po prostu tak ma). Dziś w nocy słyszałem burzę, ale raz, że przeszła parę kilometrów dalej, a dwa komputer był wyłączony (dodatkowo na listwie, plus odpięty kabel telefoniczny).

 

Objawia się to tym, że cały rządek diodek świeci na czerwono i... lekko mryga wraz z takim cichym cykaniem - cykanie jest nieregularne, jak zrobi się dłuzsza przerwa w cyknięciach, to nawet dysk próbuje wystartować...

 

Zasilacz ma napiecia OK (chociaż miernik może nie być w stanie zarejestrować b. szybkich zmian)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, że nie mam sprzętu w podpisie....

 

Płyta MSI Neo2 F-R

zasilacz Be Quiet Straight Power 450W - zaraz coś o nim więcej, bo parę testów przeprowadziłęm

ramy OCZ Platinum rev 2 4-4-4-15 2x 1gb

grafika 8800GTS 320mb

E6750

Dysk samsunka, napęd benq...

 

Tak wiec dokonałem parę testów:

 

-Mierzenie napięć przy uruchamianiu "przyciskiem" - napiecia oscylują przy poprawnych wartościach - no właśnie - oscylują, 12V dla przykładu z każdym odświerzeniem miernika było inne między 12.1 a 12.3, podobnie 5V między 5 a 5.15V, z każdym piomiarem inaczej

 

-Spięcie zasilacza na krótko - problem pozostał! Czyli na 75% zasilacz (zawsze to płyta może coś załączac i odłączać tak nieregularnie i robiś skoki...)

 

-Spięcie zasilacza na krótko z samym DVD - zasilacz pierdzi..... nawet nie mierzyłem napieć....

 

No cóż, przynajmniej to nie płyta...

 

EDIT - Zmierzyłem napiecie na linii 12V i natychmiast zaprzestałem testów w obawie o moje DVD - zamiast 12V jest 13V.....

Edytowane przez Mibars

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniaem napisać - tak, to był zasilacz.

 

Przynajmniej nie mogę złego słowa powiedzieć o firmie Be Quiet! - Sprawny (nowy) zaasilacz miałem w ręku półtorej godziny po zgłoszeniu problemu, a po trzech godzinach sprawny komputer :)

 

Ciekawe czy poprzednia płyta umarła z powodu zasilacza... Jak normalnie mierzyzłem napiecia to nie było takich wachań jak dzisiaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...