Skocz do zawartości
AMD Rulezz

Jaką nagrywarkę wybrać w cenie do 300 zł

Jakiej firmy nagrywarke polecasz ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Jakiej firmy nagrywarke polecasz ?

    • ASUS
      1
    • LG
      4
    • Philips
      1
    • LiteOn
      25
    • Yamaha
      1
    • Plextor
      3
    • inna firma. Podaj jaka.
      8


Rekomendowane odpowiedzi

No więc padł mi kiedyś cedek ASUS 34x i teraz używam szajsunga ale jakoś lewo chodzi i starsi zdesydowali się na zakup nagrywarki.

Nie mam jakiegoś szczególnego upatrzonego modelu. Ma być możliwie trwała ale nie chcę płacić majątku za nic. Plextory są drogie ale lipne, LG jest popularne i w sumie niezłe. Myślałem też nad ASUSem bo cedek tej firmy był niesamowity, czytał wszystko (porysowane, pęknięte, nie wybrzydzał kolorów i firm).

Nie musi być żadna tak 48x, wystarczy mi w zupełności 32x, szybsze huczą i trzęsą komputerem a tgo nie lubię. Będzie to także (a nawet głównie) mój sprzęt do odczytu płyt (nie będzie cedeka zwykłego) więc trwałość stawiam na pierwszym miejscu. Ma być też cicha żeby nie chodziła jak dyski caviar :) Co myślicie o ASUSie? a LG? LiteOn? Philips?

Co byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiedziałem, że o czymś zapomniałem. pominąłem teaca ale nie mogłem sobie przypomnieć nazwy.

czy moecie też podawać orientacyjne ceny? pomoże mi to w wyborze. kręci mnie ten asus bo byłem bardzo zadowolony.

teac może być, liteon też. czekam na dalsze propozycje. spotkał się ktoś z LG? nie są drogie a ludziska wypalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już ma być najtańszy to lite-on . Ale osobiście dołożyłbym trochę $$ na Teac-a. Do LG nie mam już zaufania :evil: . Co ciekawe jeśli chodzi o jakość/trwałość to stare napędy LG (moje osobiste doświadczenia ) były o wiele lepsze od tego co jest teraz w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lite-On mogę zaproponować 48x24x48x model LTR-48246K (z Mount Rider, czy jak to się nazywa, sam zakładałem topic o nim - Lite-On 48x24x48x )

Obecna cena to 189zł wersja BOX - OEM za 185żł (brutto +10zł Kurier :D lub 6zł yba za Pocztę Polską) na www.polbras.com , sam z tamtąd brałem tego Lite-Ona na razie chwalę sobie nagrywa CD-R 700MB w 3 minuty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam LG, naprawde dobre nagrywarki, na modelu 48x płyty wypala się w nieco ponad 2 minuty a potrafi wypalać nawet powyżej 50x. Pozatym wypala płyty które w innych nagrywarkach(szczególnie w lite-on) padają przy nagrywaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy t oprawda z tymi LiteOn-ami? Teraz niby każda ma ochronę zapisu więc nie powinny padać płyty. Nie chcę tracić płyt a czas nagrywania nie jest najważniejszy. Różnica czy nagram płyte w 2 czy 3 minuty nie jest dla mnie istotna.

Najważniejsze to żeby nie padła. Jak z gwarancją? Standard 12 m-cy? Kolega ma LG od roku i wypala co podleci i działa ale może są lepsze. Na razie sporo głosów za LiteOn-em. Czekam dalej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee aaaa TEAC !!!!!!! puzniej ricoh ktory jest bdb jak dlamnie mam 24x naped jest swietny!! asus zawiodlem sie troche na nim strasznie chalasowal :/ ponizej oczekiwan wogule ricoh'a mam i widzialem w dzialaniu to naprawde swietny naped i nagrywarka :D teaka polecam z czystym sumieniem jasli jego napedy do Hi-Fi kosztuja 15000 to musi cos to znaczyc :D

wiec tak asusa kupisz za ta kwote bezproblemowo Asus 52/24/52 BOX 280pln

plextora hmm juz niezabardzo :D Plextor 48/24/48 IDE BOX 470pln

TEAC 52/24/52 BOX 350pln moim skromnym zdaniem warto dolzyc te 50 pln !! chyba ze ricoh :D ale sadze ze ta TEAC nagrywarka za te pieniadze niema sobie rownych zreszta porownaj w sklepie tweaka z konkurecja parametry niedowyjecia !! cud miod ultramaryna

 

a na temat LG powiem krudko SYF JAKICH MALO !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam LG, naprawde dobre nagrywarki, na modelu 48x płyty wypala się w nieco ponad 2 minuty a potrafi wypalać nawet powyżej 50x. Pozatym wypala płyty które w innych nagrywarkach(szczególnie w lite-on) padają przy nagrywaniu.

A mozesz mi powiedziec gdzie sie tego naczytales???? Bo ja jakos uzywam LiteOna i nie spodkalem sie z tym. A nagrywam niemalo i na roznych plytach.

Co do Teaca mial jedne z najlepszych nagrywarek. Ale niestety ostatnio kumpel kupil x48 i nie bylo to to co kiedys(podobnie z cd-romami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam LG, naprawde dobre nagrywarki, na modelu 48x płyty wypala się w nieco ponad 2 minuty a potrafi wypalać nawet powyżej 50x. Pozatym wypala płyty które w innych nagrywarkach(szczególnie w lite-on) padają przy nagrywaniu.

A mozesz mi powiedziec gdzie sie tego naczytales???? Bo ja jakos uzywam LiteOna i nie spodkalem sie z tym. A nagrywam niemalo i na roznych plytach.

Co do Teaca mial jedne z najlepszych nagrywarek. Ale niestety ostatnio kumpel kupil x48 i nie bylo to to co kiedys(podobnie z cd-romami)

Nigdzie się nie naczytałem. Korzystałem z lite-ona 48x i tege modelu nie chciałbym nawet za darmo( wczeeśniejsze modele były znacznie lepsze). Znam sporo osób które korzystały z tego chłamu i mają podobne zdanie. Płyty padają same z siebie, wypalanie lead outa trwa bardzo długo, ogólnie ta nagrywarka jest do d....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chmmmm fajnie wiedziec bo ja juz jakis czas kozystam. Moj kumpel od momentu kiedy sie pojawily. I ilosc zepsutych plyt u nas obydwu wynosi 0!!!!

A jak porownywalem LG x48 i LiteOn x48 na takim samym sprzecie ta sama plyta to przewaga wyszla zgadnij na czyja kozysc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na temat LG powiem krudko SYF JAKICH MALO !!!

w niedziele lg 48x24x48x wypalilem bez restarta kompa 50 plyt. wczesniej - w czwartek - mialem inna wypalare lg o takich samych parametrach i sieknela plyte za 3 razem. takze zdarzaja sie i dobre i zle modele roznych producentow.

btw.w sobote bede sobie jakas nowa wypalare kupowal wiec nie omieszkam poinformowac co wybralem ;)

a co sadzicie o tej z sztuce:

http://www.cdrinfo.pl/software/stronaspw.p...neid=2154190213

fajna ta funkcja. ciekawe ile kosztuje takie cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z gwarancją? Standard 12 m-cy?

Gwarancja Lite-Ona 48x jest na 24 miesiące. Możesz sprawdzić na Polbrasie szczegółowo jest opisana oraz na www.cdrinfo.pl .

Starsze LG były dobre, te nowe jakoś straciły renome, chyba że się mylę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tukamon co do LG to raczej malo jest tych dobrych egzemplazy chyba ze ja obcowlem z samym badziewiem :wink:

 

yamaszka moze i fajan ale droga i ten bajer zbedny na max co mi po tym ze na wolnej powieszchni moge sobi enapisy wyplac skoro i tak ptrzewaznie robie overburna :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liteon jak dowodza wszelkie testy od sklepow komputerowych poprzez strony typu benchmark do specjalistycznych testow na stronie chyba www.cdrw.pl czy cos takiego LITEON MIECIE WSZYSTKIE PRZEGRYWARKI LACZNIE Z LG I TEAC'iem , w polaczeniu z clone cd niema zabezpieczen ktorych niemoze zlamac, za to teac produkuje napedy wysokiej klasy co potwierdzil produkujac wczesniej napedy do urzadzen muzycznych wysokiej klasy , czyli mm.in wiez stereofonicznych za ponad 10 ty zl :) , sa tez tansze; ) taka mam w domu :) - i napedy naprawde sa rox ale LITEON BEZAPELACYJNIE :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liteon jak dowodza wszelkie testy od sklepow komputerowych poprzez strony typu benchmark do specjalistycznych testow na stronie chyba www.cdrw.pl czy cos takiego LITEON MIECIE WSZYSTKIE PRZEGRYWARKI LACZNIE Z LG I TEAC'iem , w polaczeniu z clone cd niema zabezpieczen ktorych niemoze zlamac, za to teac produkuje napedy wysokiej klasy co potwierdzil produkujac wczesniej napedy do urzadzen muzycznych wysokiej klasy , czyli mm.in wiez stereofonicznych za ponad 10 ty zl :)  , sa tez tansze; )  taka mam w domu :) - i napedy naprawde sa rox ale LITEON BEZAPELACYJNIE :D

Wytlumacz to koledze sgj. Bo mu LiteOn niszczy plyty jak cholera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam LG, naprawde dobre nagrywarki, na modelu 48x płyty wypala się w nieco ponad 2 minuty a potrafi wypalać nawet powyżej 50x. Pozatym wypala płyty które w innych nagrywarkach(szczególnie w lite-on) padają przy nagrywaniu.

btw bzdura bzdura .... tzn lg moze i sa dobre niektore modele - sam korzystam i nienarzekam ale TOTALNA BZDURA z ta predkoscia , po pierwsze niemoze wypalac w nieco ponad 2 minuty wiec nieczaruj bo chyba ci siem sekundnik do jajek zepsul ;) a po drugie niema absolutnie zadnej roznicy miedzy nagrywarka 32x, 42x, 48x czy 52x (tzn wypalaja szybciej ale ... o tym kawalek nizej) , optymalna predkosc wypalania miesci sie miedzy 24x a 32 x wszystkie wyzej i nizej powoduja wieksza ilosc blednych zapisow , 42 48 i 52x to chwyt reklamowy wypalarka osiaga toa predkosc w porywach i to bardzo rzadko np raz na kilka wypalan przez ulamki sekund a tak naprawde pracuje z predkoscia nizsza ...

 

Poczytaj na ten temat troche i wzbogac wiedze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma pisac bzdure o z<span style="color:red;">[ciach!]</span>ych plytach.

W tej chwili LiteOn jest chyba najlepsza nagrywarka w tej cenie.

Napewno jest wiele lepszych ale ta akurat starczy wiekszosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no liteon zdecydowanie w tej cenie najlepszy jakby bylo cos kolo 500-600 zl to wtedy teac'i z gornych polek ;) - o przegrywarkach to sie akurat naczytalem i nietylko ;) troszke tam wiedzy mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buehehehehe ;D: )  ale ja tylko skomentowalem  :oops:   ;D :P gheheheh ;) - no bo jak ma pisac bzdure o 2 minutach to niech niepisze wogole ;P

Z tym nieco ponad 2 minuty to przesadziłem, ale i tak wypala poniżej 3 minut.Tą teorię to zachowaj dla siebie bo teorie to chyba każdy zna. Wiadomo że nie nagrywa cały czas z taką predkością, ale nagrywać zaczyna od ponad 20x i w efekcie pod koniec nagrywania rozpedza się do pełnych pedkości. Jak byś znał trochę więcej teori to wiedział byś że prędkość nagrywania zalezy też od płyt cd i ciekawe bo wiele 48 nie może byc zapisywanych z taką predkością bo automatycznie nagrywarka zwalnia ale są płyty(niektóre nie powinny działać z taką prędkością a jednak działają szybciej) które pozwalają na nagranie przy najwyzszych prędkościach.Błedy są ale korekcja sobie z nimi radzi i przy normalnej pracy z tak nagraną płytą nie są one zauważalne. To co pisze to nie są jakieś wymysły tylko zostało sprawdzone w działaniu, a teoria i praktyka to dwie zupełnie inne rzeczy. Możę miałem styczność z lepszymi modelami LG, może Lite-ony z których korzystałem były z jakiś złych serii ale pisze tylko to co widziałem. Gdybym tego nie widział to bym nie pisał. Z jednym się zgodzę Lite-ony są tanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sgj wreszcie cos sensownego napisales - z tymi 3 minutami to tez mi sie wierzyc niechce ale niech ci bedzie ...

 

co do plyt wiem zesa takie i takie ktore dzialaja na 48 ale prawda jest taka ze praca nagrywarki na najwyzszych obrotach to ulamki sekund , szczerze mowiac gdybym mial teraz kupowac nagrywarke a produkowali by jeszce nowe to kupilbym 42x (tzn niektore jeszcze sa ale to resztki magazynowe ) natomiast anpewno niedalbym nawet 10 zl za to zeby zamiast 48 miec 52 bo roznicy niema kompletnie zadnej , i z przegrywarkami narazie chyba bedzie sotp moze dojda do 72 (takie napedy juz sa ) a pozniej predkosc odsrodkowa plyty bedzie tak duza ze plyta bedzie sie rozstrzaskiwac albo wywarzac wiec nic dalej niewymysla ;) , liteony dobre i tanie to jest pewne , teaci drozsze i jakosciowo lepsze . Lg generalnie wmiare dobre i wmiare tanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalsze przyspieszanie nie ma już sensu. Sam mam 12x i nie mam zamiaru wymieniać na szybszą tylko po to żeby zyskać te kilka minut. Lepiej jakby obnizyli ceny DVD bo teraz wieksza pojemnosć by sie przydała a nie prędkość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam ze swojego asusa jestem zadwoolony i dziala ladnie wypalilem na niej ponad 600 plytek przez 17 miesiecy ::):) i dziala elegancko a mojego kolegi samsung chodzi teraz jak traktor i ma tez x16 a moze wypalac x8 psuje sie mu juz a wypalil mniej odemnie plytek wiec wybieraj pomiedzy

Asus

Lite-On

Teac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...