Skocz do zawartości
othelloplayer

Wymiana Klawiatury W Laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda następująco: jakiś czas temu znajomy zalał mojego T61 wodą o smaku cytrynowym. Przestało działać część klawiszy, część działa. Rozmawiałem z różnymi osobami, jedni chcą go spróbować naprawić i nic nie gwarantują, inni mówią żeby po prostu wymienić. Jak Wy myślicie? Czy biorąc pod uwagę, że jakieś 75% klawiatury działa poprawnie, jest możliwe, aby przeczyścić niedziałające klawisze? Rzecz miała miejsce ponad miesiąc temu. I jeśli sądzicie, że tylko wymiana, to gdzie najlepiej to zrobić? Czy klawiatury do T61 są na tyle uniwersalne, że mogę ją zamówić na allegro? Czy muszę uwzględnić w poszukiwaniach jakąś dokładniejszą jego specyfikację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpier wyjmujesz - czyścisz(spirytus albo płyn z elektronicznego do głowic), jak nie pomoże kupujesz na allegro

kalwiatury są w miarę uniwerasalne tzn. pasują najczęściej między kilkom modelami laptopów ale to tylko ze specyfikacji

najlepiej kupić od tego samego modeli

t61 były z różnymi litermaki na końcu i bez literek - klawiatury między nimi nie muszą już pasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak chcesz wyczyścić klawiaturę od laptopa. Widziałeś kiedyś taką ? Jest to najczęściej nierozbieralna całość. Mam w domu od IBMa t42 (wygląda jak ta od lenovo) i nie da się jej rozebrać bez uszkodzenia. Co więcej w takich klawiaturach po zalaniu korodują ścieżki napylone na folię, więc nawet gdy już rozbierzemy to nie da się po prostu tego wyczyścić - trzeba odbudowywać ścieżki lakierem przewodzącym prąd. Jedyna szansa że nie łączy po zalaniu na złączu klawiatury i wystarczy przeczyścić, ale to jak trafienie w lotka.

 

Co do zakupu - każda od t61 powinna pasować, możliwe że nawet od starszych modeli. W serii t4X wszystkie były między sobą wymienne - od t40 po t43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak chcesz wyczyścić klawiaturę od laptopa. Widziałeś kiedyś taką ? Jest to najczęściej nierozbieralna całość. Mam w domu od IBMa t42 (wygląda jak ta od lenovo) i nie da się jej rozebrać bez uszkodzenia. Co więcej w takich klawiaturach po zalaniu korodują ścieżki napylone na folię, więc nawet gdy już rozbierzemy to nie da się po prostu tego wyczyścić - trzeba odbudowywać ścieżki lakierem przewodzącym prąd. Jedyna szansa że nie łączy po zalaniu na złączu klawiatury i wystarczy przeczyścić, ale to jak trafienie w lotka.

 

Co do zakupu - każda od t61 powinna pasować, możliwe że nawet od starszych modeli. W serii t4X wszystkie były między sobą wymienne - od t40 po t43

 

Dzięki za odpowiedź, masz u mnie browar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...