Skocz do zawartości
sosnaX

Nietypowy Program Do Czyszczenia Danych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich!

Od razu zaznaczam, ze uzywalem opcji szukaj lecz niestety nieznalazlem niczego co by bylo wstanie mi pomoc.

Chodzi mi o program do trwalego usuwania danych z calych partycji, ale musi byc on nietypowy - chcialbym by wyczyscil wszytko oprocz systemu operacyjnego.

Czy istnieje taki program?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich!

Od razu zaznaczam, ze uzywalem opcji szukaj lecz niestety nieznalazlem niczego co by bylo wstanie mi pomoc.

Chodzi mi o program do trwalego usuwania danych z calych partycji, ale musi byc on nietypowy - chcialbym by wyczyscil wszytko oprocz systemu operacyjnego.

Czy istnieje taki program?

Pozdrawiam!

Wątpie w to że taki progtram istnieej, poza tym skuteczność takich programów jest niska. Praktycznie zerowa. Poza tym, co masz na myśli mówiąć "oprócz systemu operacyjnego" - żeby zostawił ci partycje, czy czystego XPka, czy żeby nie ingerował w pliki systemowe (ale np. Moje dokumenty tak) - jest to zbyt szeroki termin.

 

Jedyne co naprawde usunie i zamaże ślad za plikami to mikrofalówka - wsadzasz tam dysk, dajesz fale elektromagnetyczną, i po sprawie - tylko że to bezpieczne zbytnio nie jest. Lub znalezienie czegoś fajnego co zapisze ci cały dysk zerami :) ew. napisanie tego samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to zeby komp byl jak ze sklepu ;)

Mama musi oddac sluzbowego lapka, a ja nie mam czasu na instalowanie systemu od nowa. Chce wiec uzyc programu, ktory wywali wszytko co "nadprogramowe" na kompie i ewentualnie uzyc programu do nadpisywania plikow, by niektore pliki nie wpadly w niepowolane rece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na internecie jak sformatować dysk za pomocą mikrofalówki.

Choć brzmi to śmiesznie, jest jak najbardziej wykonalne, choć groźne :D

ale, google.

http://eraser.heidi.ie/

http://www.webopedia.com/DidYouKnow/Comput...e_harddrive.asp -> prowadzi to do

http://www.techsoup.org/learningcenter/software/page5726.cfm -> masz na dole wypisane pare programów do nadpisywania danych.

Trzeba nadmienić że mimo iż ten program całkowicie losowo generuje ciąg zerojedynkowy, to wyspecjalizowane firmy zajmujące się wydobyciem danych i tak mogą odczytać te potencjalnie "usunięte dane".

Najlepiej jakby sie znalazło program co by zapisywał STAŁĄ wartością binarną, np. tylko ciągiem 0 lub tylko ciągem 1, albo ciągle wklejać ten sam ciąg np. 0100010101 przez cały dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/OT

 

Trzeba nadmienić że mimo iż ten program całkowicie losowo generuje ciąg zerojedynkowy, to wyspecjalizowane firmy zajmujące się wydobyciem danych i tak mogą odczytać te potencjalnie "usunięte dane".

Rzecz w tym, że nie mogą, chyba że z dysku o pojemności < 1GB.

 

TuneUp ma funkcję niszczenia plików, stosowaną przez wojsko amerykańskie, czy inną superorganizację.

Kolejny mit o wielokrotnym nadpisywaniu, które jest pozbawione sensu w przypadku nowoczesnych dysków. Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/OT

 

 

Rzecz w tym, że nie mogą, chyba że z dysku o pojemności < 1GB.

 

 

Kolejny mit o wielokrotnym nadpisywaniu, które jest pozbawione sensu w przypadku nowoczesnych dysków.

A jednak :) Mogą odzyskać dane, ale nie popadajmy w paranoję - nikt nie będzie szedł do firmy od odzyskiwania danych i płacił gruba forsę aby dowiedzieć się co mieliśmy na HDD :) No ok - prawie nikt.

A nadpisywanie wcale nie jest takie głupie, chyba że mógłyś rozwinąć myśl i wyjaśnić co ma nowoczesność dysku do nadpisywania danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem tylko przypomniec, ze najwazniejsza rzecza aktualnie jest wywalenie wszytkiego co nie ma wspolnego nic z OS. Nadpisaniem zajme sie przy okazji. Chodzi o to ze, nie mam dostepu do plyty z winda bo jak juz nadmienilem wczesniej jest to komp sluzbowy.

 

Chcialem tylko przypomniec, ze najwazniejsza rzecza aktualnie jest wywalenie wszytkiego co nie ma wspolnego nic z OS. Nadpisaniem zajme sie przy okazji. Chodzi o to ze, nie mam dostepu do plyty z winda bo jak juz nadmienilem wczesniej jest to komp sluzbowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nadpisywanie wcale nie jest takie głupie, chyba że mógłyś rozwinąć myśl i wyjaśnić co ma nowoczesność dysku do nadpisywania danych.

http://nt.interia.pl/komputery/wiadomosci/...ic-dysk,1246144

http://www.law.com/jsp/legaltechnology/pub...d=1202429342339

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy artykuł nic nie wniósł, przecież wiadomo że jak zapiszemy cały dysk twardy zerami, to nie ma algorytmu, nie ma funkcji przez którą moglibyśmy odtworzyć dane.

Ale są też przecież przypadki zespołów od odzyskiwania danych kiedy to odzyskały dane wielokrotnie nadpisane... Owszem, po miesiącach pracy, ale jednak :)

Drugi rzeczywiście coś wnosi. Szkoda że nie dostajemy płytki CD wraz z HDD z tym programem aby usunąć szybko dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to laptop to bardzo możliwe, że ma partycje recovery. Z tej partycji można przywrócić komputer do stanu fabrycznego. Napisz dokładny model laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...