Skocz do zawartości
Twój Pan

Keep S939 Alive!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Ostatnio mało tutaj się dzieje, więc wrzucę jakieś screeny które zrobiłem parę tygodni temu. Wyniki nie są w żaden sposób wyżyłowane, było to bardziej sprawdzanie możliwości hardware'u, niz wyciskanie siódmych potów. Sprzęt jest jednak na tyle ciekawy i unikatowy, że zdecydowałem się pokazać co udało się wykręcić.

 

Mój komputer biurowy 24/7:

 

AMD FX-57 z nieoficjalnego kanału dystrybucyjnego :) W dobrych warunkach potrafi o tyle o klyk

DFI LanParty nF4 SLI-DR Expert Venus, limitowana płyta na 25tą rocznice założenia DFI, numer 730 na tysiąc wyprodukowanych.

Corsair CMX512-3500C2 czyli 2x512MB najlepszych z najlepszych Winbondów BH-5

8800GT Asus działa :)

Tagan 700W też działa :wink:

FC by wiadomo_kto ;) @ -45'C

 

Setup bardzo dziwny, zupełnie inaczej zachowujący się niż wszystko inne na s939 z czym miałem doczynienia. Co się dokładnie działo? O tym za chwilę :)

 

 

Dołączona grafika

Tutaj wyszło całkiem nieźle, jeden z lepszych wyników na świecie według HWBot'a

 

Dołączona grafika

Przy tych ustawieniach 23,9xx-24.0xx jest realne

 

Dołączona grafika

No cóż... niezły zegar :lol:

 

 

Oczywiście po fakcie wpadłem na pomysł uruchomienia ramu na CPU/13, czyli ~265MHz ;) . Napięcie procesora takie jak na screenach, czyli około 1.60v. Nie wiedzieć czemu (tzn teraz juz wiem :lol: ), wyższe napięcie tylko pogorszało sprawę. Trochę zaskakująca jest różnica pomiędzy max stabilnością, a 1M - zawsze było to znacznie więcej MHz.

 

286MHz CL2-2-2-5 2x512MB 3.65v @ostre alphy. Nie wiedzieć czemu, tu także wyższe napięcie nie pomagało uzyskać większego zegara - maksimum dla tych pamięci to ~3.75-3.8v. Jak zwykle, później okazało się, ze powodem takiego słabego zegara była... ograniczająca mnie płyta :lol:

 

 

Co by tu powiedzieć na zakończenie... daje rade 4h dziennie w Excelu ;) . W końcu to najszybszy procesor jednordzeniowy na świecie :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do bicia rekordów na s939 lepszy cfg chyba nie jest potrzebny :)

Chyba widziałem lepsze, chociażby 3357456[/snapback]

jest mnożnik, jest impreza ;)

ładne zegary MaSell

jest mnożnik, jest dylemat :lol:

 

Pifast FAIL

Zauwazylem to po tym, jak wywalilem słabsze wyniki z pifastem :lol2:

 

 

Zagadka. Jakie było prawdziwe taktowanie procesora w momencie robienia screena. Według CPU-Z Validator wynik jest "corrupted" :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...