Skocz do zawartości
MAD

Jakosc dzwieku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie dot. jakosci kart dzwiekowych zintegrowanych na plytach glownych (conajmniej 4.1). na jakich plytach sa dobre jakosciowo k. dzwiek. Interesuje mnie szczegolnie epox 8RDA+ i na podobnym poziomie cenowo/techn.

 

Czekam na Wasze sugestie , opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soundstorm jest uważany za bardzo dobrą kartę dźwiękową. na szczęście kończy się czas tandetnych ac'97.

Soundstorm ma podobno łądniejszy dźwięk od SB Live 5.1 ale do audigy mu trichę btakuje. jednak przy swojej cenie soundstorm jest bardzo odbrym wyborem i na pewno bym brał go.

 

jednak mój typ co do płyty to abit nf7 bo jest lepszy od epoxa w każdej dziedzinie. no i firma jest wporzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płytach z nForce2 (nie wszystkich) znajduje się SoundStrom wspomagany przez kodek Realtek ALC650. Jakbyś trochę poczytał forum i poszukał w internecie to bys wiedział, że jest to bardzo dobra karta jak na zintegrowaną, niektórzy porównuja ja nawet do Audigy. SS znajduje się na EpoX 8RDA+, ABIT NF7-S, ASUS A7N8X Deluxe i bodajże na którejś z płyt MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jassssne, REALTEK ALC 650 porównywalny z Audigy, buhahahaha, pokażcie mi chociaż jedną zintegrowaną dźwiękówke, która ma 24-bitowy przetwornik AC. Soundstormy i inne badziewia można porównać jakościowo conajwyżej z SB 128

 

ewentualnie można porównywać taką zintegrowana dzwiekówke, która ma wyjście światłowodowe, wtedy to niema różnicy

 

co do tego co masz w podpisie (sb live 5.1) możesz byc pewien że nie znajdziesz lepszej zintegrowanej dzwiękówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, andriu. niestety ja nie mam i ty nie masz ale myślę że to dobry sprzęcik. chyba nie widziałem (ale moę się mylić) abita czy asusa z ac'97 więc skoro zaczęli SS montować to musi być nezłe.

ja tam mam nigh-in-gale i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jassssne, REALTEK ALC 650 porównywalny z Audigy, buhahahaha, pokażcie mi chociaż jedną zintegrowaną dźwiękówke, która ma 24-bitowy przetwornik AC. Soundstormy i inne badziewia można porównać jakościowo conajwyżej z SB 128

 

ewentualnie można porównywać taką zintegrowana dzwiekówke, która ma wyjście światłowodowe, wtedy to niema różnicy

 

co do tego co masz w podpisie (sb live 5.1) możesz byc pewien że nie znajdziesz lepszej zintegrowanej dzwiękówki

Masz tu test i przestan farmazony prawic na temat wyzszosci Audigy2 nad SoundStormem (szczegolnie w trybie digital) bo to bodajze Twoj nie pierwszy raz i nudne sie to juz robi - smutne ale tkwisz w czasach AC97 a swiat idzie do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no koleś, zaczynasz mnie wkurzać :evil: :evil: :evil:

 

a to to co to jest ? :

 

"Audio performance in Windows XP is good, and is better than most dedicated PCI cards although poorer than the Audigy 2"

 

"Creative Labs has brought true 24-bit 96kHz playback support to consumer sound card range"

 

"Without real-time Dolby Digital encoding, the Audigy 2 is a poorer platform for gaming with a dedicated receiver when using analog outputs are either impractical or in-use. Still, the Audigy 2’s remarkable audio acceleration performance and solid audio fidelity earn it FiringSquad’s Editor’s Choice award."

 

z tym ostatnim sie troche nie zgodze, no ale według Ciebie testy na jakiejs stronce są święte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha, ja pisałem że audigy jest lepsza od SS a nie Audigy 2 (która jest jeszcze lepsza)

Nie chodzi o to ze SS jest lepsza od Audigy/Audigy2 bo nie jest - ale porownywac SS z SB128 to juz lekka przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha, ja pisałem że audigy jest lepsza od SS a nie Audigy 2 (która jest jeszcze lepsza)

Nie chodzi o to ze SS jest lepsza od Audigy/Audigy2 bo nie jest - ale porownywac SS z SB128 to juz lekka przesada.

rzeczywiście troche przesadziłem, za co przepraszam, ale chyba zgodzisz się ze mną że jeżeli chodzi o podłączenie głośników (analog) to audigy/audigy2 jest duużo lepsza (audigy/audigy2 24bit CA, SS 16bit CA, co jest dużą różnicą), jeżeli chodzi o spdify i inne kombinacje z tymi kartami to z SS tego nie próbowałem ale mogę przypuszczać że jakość będzie porównywalna

napewno stosunek wydajności do ceny jest dużo korzystniejszy dla SS (w sumie to kilkadziesiąt pln dopłaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam wypadają testy. Ja posiadam SS na 8RDA+ oraz SBLive 5.1 Player oraz głośniki Creative FPS1600 4.1. Powiem tak SB jest w stosunku do SS jak niebo i ziemia - oczywiście niebo to SB (hehe) :D . Pomijam tu zaawansowany software do sterowania dźwiękiem, bo tu proporcje się odwracają. Nie wiem jak brzmi full SS bo na Epoxie nie ma cyfrówki, więc wypowiadam się tylko o analog sound.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha, ja pisałem że audigy jest lepsza od SS a nie Audigy 2 (która jest jeszcze lepsza)

Nie chodzi o to ze SS jest lepsza od Audigy/Audigy2 bo nie jest - ale porownywac SS z SB128 to juz lekka przesada.

rzeczywiście troche przesadziłem, za co przepraszam, ale chyba zgodzisz się ze mną że jeżeli chodzi o podłączenie głośników (analog) to audigy/audigy2 jest duużo lepsza (audigy/audigy2 24bit CA, SS 16bit CA, co jest dużą różnicą), jeżeli chodzi o spdify i inne kombinacje z tymi kartami to z SS tego nie próbowałem ale mogę przypuszczać że jakość będzie porównywalna

napewno stosunek wydajności do ceny jest dużo korzystniejszy dla SS (w sumie to kilkadziesiąt pln dopłaty

Co do analag out to masz racje tu sie klania ten nieszczesny Realtek ale jesli chodzi o digital out to tu roznice sie zacieraja (AC-3, DD, jakosc sygnalu) - dlatego sie rzucam na glosniki Logitecha digital z THX i mam nadzieje ze nie bede zalowal ze postawilem na SS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli będziesz korzystał z wyjścia cyfrowego to różncy nie będzie.

Większość osób podłącza jednak głośniki bezpośrednio do karty a wtedy Audigy będzie lepsze. Aczkolwiek różnica w cenie jest na korzyść SS to przy wymianie płyty musisz oddać i SS a Audigy przekładasz na kolejną płytę. Znowy przy SS masz więcej wolnych złącz PCI i więcej miejsca w kompie.

Myślę jednak, że jak ktos kupił Abita NF7 z SS to co najmniej przez rok go nie wymieni bo płyta jest przyszłościowa i ... po prostu super. Decyzja należy do kupującego, zależnie co woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak: ilosc bitow rozdzielczosci przetwornikia i czestotliwosc probkowania wcale nie sa wyznacznikiem jakosci, co z tego ze audigy ma te niby 24bity i 96khz jak ona gra do kitu... a taki kompact Wadia ma 16 bit 44,1khz i jakosc dzwieku ma idealna, zreszta przetwornik burr-brown na ktorym ja mam dzwiekowke ma 16bit a w jakosci dzwieku audigy mu do piet nie dorasta, nastepna sprawa po przetwornkiu jest wzmacniacz operacyjny stosowany na karatach do obcinania sygnalu powyzej 20khz... i wlasnie on najbardziej chrzani cale audigy i live, po wymianie go na jakiegos lm833 audigy jest nie do poznania tak btw. to powiem ze po wsadzeniu operacyjnego z audigy bodajrze tda1308 (nie pamietam) do mojej dziwekowki to zagrala tragicznie, taki tl072 juz na glowe to bije... tak wiec zrobilem testy i wsadzilem OPA2604 (tez burr-brown) z mojej dzwiekowki w audigy.... no i roznica powalila mnie, ludziska kombinujcie... mozna malym kosztem polepszyc duzo brzmienie kart

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...