Skocz do zawartości
Gulgoi

Nowy Monitorek 24" Do Gier

Rekomendowane odpowiedzi

Do wydania około 1300 ale im mniej tym lepiej może być za 800 zeta. Preferuje Samsungi bo już kilka z nich miałem ale żadnego 24 a na tym mi obecnie zależy. Matryca TN dlatego że to głównie do gier gdyż filmy mam na TV. W sumie to nie musi być Samsung to tylko moje przyzwyczajenie, mile widziny krótki czas reakcji, kąty są mi obojętne(z wiadomego powodu). Czytałem inne tematy ale teraz to już zgłupiałem co mam kupic może będzie lepiej jak ogranicze się do 1000 zł. W sumie to nie wiem co będzie lepsze w monitorze do grania za 800 zł od takiego za 1200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to TN jest polecane do gier, bo ja do końca nie orientuję się w LCD ? Do tego chyba przydałaby się jakaś szybsza matryca. Zastanawiałem sie nad Dell 2209WA (e-IPS z prawie nieodczuwalnym input lagiem), ale martwi mnie ta rozdzielczość, bo jedynie 1680x1050. Przydałoby się jednak FullHD. Więc co jeszcze polecicie tak właśnie do tych 1300 zl z równie niskim input lagiem jak w tym Dellu ?

 

Za kilka dni muszę podjąć jakąś decyzję. No i inna sprawa to tych proporcji. 16:9 czy 16:10 ? Większość gier obsługuje chyba 16:9, ale monitor będzie wykorzystywany również do filmów (głównie DVD i x264 720) i normalnej pracy biurowej czy przeglądania netu. No i mam zamiar podłączyć do niego Xboxa 360 przez HDMI

 

No i jeszcze jedna sprawa odnośnie tego Della i rozdzielczości 1680x1050. Jak to będzie wyglądało w przypadku obrazu 1280x720 czyli filmy HD (x264, 720p) czy też po podłączeniu X360. Czy obraz będzie wyświetlany prawidłowo ? Bez żadnych ramek czy też przekłamań, braku ostrości itd. Bo jak wiadomo obraz będzie skalowany w dół z 1680x1050>1280x720. I chciałbym uzyskać ładny obraz na całym ekranie.

 

Nie miałem do tej pory żadnego LCD jedynie CRT i tą plazmę stąd te pytania ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to TN jest polecane do gier, bo ja do końca nie orientuję się w LCD ? Do tego chyba przydałaby się jakaś szybsza matryca. Zastanawiałem sie nad Dell 2209WA (e-IPS z prawie nieodczuwalnym input lagiem), ale martwi mnie ta rozdzielczość, bo jedynie 1680x1050. Przydałoby się jednak FullHD. Więc co jeszcze polecicie tak właśnie do tych 1300 zl z równie niskim input lagiem jak w tym Dellu ?

 

Za kilka dni muszę podjąć jakąś decyzję. No i inna sprawa to tych proporcji. 16:9 czy 16:10 ? Większość gier obsługuje chyba 16:9, ale monitor będzie wykorzystywany również do filmów (głównie DVD i x264 720) i normalnej pracy biurowej czy przeglądania netu. No i mam zamiar podłączyć do niego Xboxa 360 przez HDMI

 

No i jeszcze jedna sprawa odnośnie tego Della i rozdzielczości 1680x1050. Jak to będzie wyglądało w przypadku obrazu 1280x720 czyli filmy HD (x264, 720p) czy też po podłączeniu X360. Czy obraz będzie wyświetlany prawidłowo ? Bez żadnych ramek czy też przekłamań, braku ostrości itd. Bo jak wiadomo obraz będzie skalowany w dół z 1680x1050>1280x720. I chciałbym uzyskać ładny obraz na całym ekranie.

 

Nie miałem do tej pory żadnego LCD jedynie CRT i tą plazmę stąd te pytania ;)

do 1300zł to tylko ten dell,pozniej jest 240PW9ES tez 16:10,niski inputlag ok 1750zł niestety brak HDMI,jeszcze jest NEC 23 16:9 którgo narazie nie ma w sklepach,interesujacy jest fakt ze nie ma monitorów 24 16:9 na dobrych matrycach ja chetnie bym u siebie widział 16:9 ale z powodu braku dobrych matryc w tym formacie zamówiłem juz 240PW9ES 16:10. 22 cale to jest na dzis malutko choc zalezy dla kogo miałem przez chwile 24 16:9 i to wcale nie jest duzo. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba jednak wezmę tego Della. 16:10 jakoś przeżyje. Tylko martwi mnie to, że nie ma skalowania 1:1 w tym monitorze Della. Więc pewnie po puszczeniu 1280x720 obraz straci na jakości. Microsoft mógłby pomyśleć nad jakąś łątką, aby X360 obsługiwał również 1680x1050. No cóż nastawiam się głównie na granie na PC, a nowsze gry już obsługuję natywną rozdzielczość tego Della. Trzeba będzie też pomyśleć nad zmianą karty graficznej na mocniejszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil ten Dell jest naprawde swietnym monitorem ale stricte do PC. Jak chcesz rowniez miec monitor do konsoli to Dell odpada w przedbiegach. Po pierwsze rozdzielczosc. Niby X360 obsluguje 1680x1050 ale bedziesz mial 2 czarne pasy z gory i dolu. Za to przy ustawieniu 1280x720 bedziesz mial jajowaty obraz. Po drugie jak chcesz podlaczac X360 przez HDMI to bedziesz musial poswiecic DVI dla X360 bo watpie zeby Ci sie bedzie chcialo za kazdym razem przelaczac kable. No chyba ze podlaczysz X360 przez VGA, ale imo roznica w obrazie pomiedzy HDMI jest spora. Naprawde teraz jest cala masa monitorow FHD,16:9, z HDMI, 2xDVI, Componentem, etc wiec jest w czym wybierac. A tu o co bys nie zapytal zawsze wszyscy jednym chórem Dell... Edytowane przez kim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...