Skocz do zawartości
viper

NOWY Abit NF7 i stop w BIOSie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj kupilem ABITa NF7

poskladalem na nim

AXP 1800+ Radiator TT Volcano

RAM 256 PC2100

Ge Force4 MX 440

zasilka 300W poland

 

I wyobrasie sobie ze odpalam kompa! PAtrze... jest! leci!... najpierw grafika.... BIOS... O? dziwne. bo pokazuje mi procesor Athlon XP 1154MHz czy jakos tak... i NAGLE KONIEC! NIC NIE ROBI.

Zadnych komunikatow speakerem.. nic! totalnie nie idzie dalej... mysle sobie co jest? poczekac? czekam.... zresetowalem... nagle... to samo AXP 1154MHz i pokazuje memory... ~256... itd... reset.. i nie widzi ramu. i znowu stoi

Wszystko bylo by dobrze jakbym mial klawiature odblokowana i jakbym mogl wejsc do BIOSu ale nie moge! <DEL> nie dziala!

 

HELP co zrobic?

PLYTA ? czy moze RAM?

dodam ze RAM chodzil na poprzedniej plycie SL75DRV5 tak jak i pozostale komponenty!!

 

Nie wiem co robic... Sprawdzilem zasilacz od kolegi wzialem 300W mode com. nie mam od kogo ramu pozyczyc :(

 

wiec prosze najpierw o rady....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tez mialem tak do wczoraj, pokazywalo w biosie athlon 1050 mhz (mam 1600+), potem napedy, cmos checksum error - defaults loaded i kaput, bo klawiatura nie dzialala... zadzialala po wyjeciu dzwiekowej, wyjmij wszystkie karty, zresetuj cmosa i wkladaj pojedynczo po kolei ram, potem grafike itp itd... moze pomoze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko mam wyjete ... tylko siedzi grafika i ramulec

a napeduf to mi jeszcze nie pokazal... a mialem podlaczone jak i nie... wszystkie warianty sprawdzilem...

 

moze klawiatura jakas nie taka? bo widac ze przy odpalaniu 3 diody na klawiaturze migaja raz. moze zmienic klawiature?

 

reset biosu tez robilem i nic. eh co to moze byc do cholery

 

 

plus dodam ze mialem tez test przy odlaczonej klawiaturze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne rzeczy się dzieją. spróbuj odpalić z dyskietki startowej chyba, że nie dochodzi do tego momentu.

a skoro już wystartował to ram powinien być wporzo. jakąś kartę na pci posiadasz? może wystartuje.

albo płyta jest walnięta, i tak się zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie dochodzi do dyskietki startowej

zatrzymuje sie w miejscu gdzie mozna wejsc do biosu a nie moge bo nie dziala klawisz DEL

 

co do sprzetu... karte masz na mysli grafike? a jesli nie to nic w PCI nie siedzi... tylko GF na AGP

zamienic grafike?

ehhh czyli co? zaniesc do serwisu?

 

cholera jasna mnie zawsze takie cos musi sie przytrafic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwila sprawdzilem inna grafika zwyklad NVIDIE ale tez na AGP.

Co smieszne zdazylo sie ze sie sam zresetowal na tej grafice

 

To chyba plyta jest walnieta...

 

Aha jeden question dodatkowy...

Plyta nie ma wszystkich srubek mocujacych... chyba 3 przy samych napedach... czy jest mozliwe ze powstalo zwarcie? A jesli by powstalo zwarcie to czy by plyta dalej 'chodzila' ?

 

Eh. zanosze ja dzis do sklepu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...