Skocz do zawartości
Daniel27

Oc Q6700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Posiadam procek Q6700 GO i probowałem go podkecic tak do 3.5 3.6Ghz, lecz cos wiecznie jest nie tak tzn. uruchomie gre i po chwili wyskakuje okienko z opisem, ze wystapiły błedy i program zostanie zamknięty...Wychodzi na to, ze procek błedy robi, lub płyta ma zle ustawione napięcia...? Sleczałem bardzo długo nad tymi napięciami, ale nic nie dało. Oczywiscie mnożnika nieobnizałem bo wiadomo, ze bede zmuszony podciągnac szyne i płytka klęknie szybciej...

 

Posiadam płytke asus striker 2 formula

 

Jesli ktos posiada owy procek i podobną lub taką samą płytke prosiłbym o jakies wskazowki, uwagi!

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałeś w ogóle stabilność? Puść 3 godziny Orthosa blend na prio 9 i zobacz czy przejdzie czy wywali się. Kontroluj temperaturę CoreTempem. Jesli masz zapas to zwiększaj vcore na cpu. Rozumiem że fsb/dram dzielniki ustawiałes i memki nie są przekręcone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, ze miałem cos takiego:

Szyna 1400

mnoznik 10 co dalo mi 3.5Ghz standardowo szyne mam ustawiona na 1066 Vcore 1.4v i reszta vtt itd. tylko niepamietam juz napiec dokładnie a pamieci normalnie na 800 Mhz standardowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle nie napisałeś czym go chłodzisz i jakie maksymalnie temperatury osiąga bo od tego też zależy czy ponad 1,5V jest bezpieczne czy nie, wypisz też dokładnie ustawienia z biosu (napięcia na poszczególne podzespoły timingi dzielniki). Przydało by się też info jaki zasilacz siedzi i jakie podzespoły musi uciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Wię tak:

Procek wiadomo jaki hehe

Płyta-asus striker 2 formula

3 way sli gtx 260

PSU-Modecom Volcanio 1500W

WC-Cooler Master Aqugate Max no i to chyba wszystko...? A buda to taka jak na awatarze

 

Jesli chodzi o temp to ktos mi tu odpisał, ze 1.4v to zamało jak na 3.5 Ghz 3.6 Ghz, więc podniosłem na 1.5v tak jak pisał i bez ruszania reszty ustawien czyli vtt...itd.wstał gdzie wczesniej na 1.4 nie chciał...Pamiętam temperatury przy tym napięciu w idle miałem 38,40 stopi na rdzeniu, a w stresie jakos 50 czy troszku ponad oczywiscie na rdzen...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy LC spokojnie możesz jechać na 1,5V ale sprawdź jaką max temperaturę procesora notują programy typu coretemp/realtemp w stresie, jak juz ci pisali zapuść mu orthosa i sprawdzaj max temperaturę jak nie będzie za wysoka a proc będzie stabilny to jedź dalej z MHz i napięciem.

 

Jaki Vid ma ten quad ?

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bawiłem sie, ale nic z tego...Działał przez chwile i się sypał

 

Ok Chłopcy jest tak! Mam ustawione na 1.5v i 3.5 Ghz vtt 1.50v nic wiecej nie zmieniałem...

Zapusciałem mu 2 orthosy, wszystkie rdzenie na 100%...Dwa rdzenie miały po 67 stopni a 2 pozostałe po 59...Wyglada na to, ze bedzie juz ok, ale czy te temperatury nie sa za wysokie?

 

Ok Chłopcy jest tak! Mam ustawione na 1.5v i 3.5 Ghz vtt 1.50v nic wiecej nie zmieniałem...

Zapusciałem mu 2 orthosy, wszystkie rdzenie na 100%...Dwa rdzenie miały po 67 stopni a 2 pozostałe po 59...Wyglada na to, ze bedzie juz ok, ale czy te temperatury nie sa za wysokie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Chłopcy jest tak! Mam ustawione na 1.5v i 3.5 Ghz vtt 1.50v nic wiecej nie zmieniałem...

Zapusciałem mu 2 orthosy, wszystkie rdzenie na 100%...Dwa rdzenie miały po 67 stopni a 2 pozostałe po 59...Wyglada na to, ze bedzie juz ok, ale czy te temperatury nie sa za wysokie?

Uzyskałeś już jakąś stabilność. Dawah FSB w górę albo jedz w dół z napięciem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dopiero po zabawie z VTT i PLL udało sie stabilne 4Ghz wykręcić...Piszesz że VTT masz na 1.50v, taka wartość jest w trybie auto... Tak mam ustawione u siebie...

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam ustawione na 3.6 Ghz 1600Mhz x 9.

1.5v tylko temp podskoczyła do goryn. Na 2 rdzeniach po 72 stopnie, ale napiecia niepodnosiłem...

 

Bede chyba zmuszony do kuna wiekszej chlodnicy tzn. 3 x 120mm...

Dobrze za mam obudowe przeznaczona do tego...Znowu koszty <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem bios 902, bo płytka wczoraj klękła...Od jakiegos czasu mi cos nawalało tzn.bios nie chciał zapisywac ustawien czasami i na posted lcd wyskakiwały napisy init8042,usb init itd. i komp sie cały czas restartowałi tak wkółko :angry:

Bede szukał nowej płytki...nie mam wyjscia, tylko jaką?? Dzieki za wszystkie rady! :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...