Skocz do zawartości
bryken

Jaki Kabriolet Do 25k

Rekomendowane odpowiedzi

O istnieniu Volvo w wersji coupe (czytaj C70) dowiedziałem się nie dawno. A tutaj nagle cabrio. IMO bardzo ładne i ciekawe autko. Spalanie z normalnym silnikiem powinno się mieścić. Awaryjne specjalnie też zapewne nie jest. Kwestia tylko cen i dostępności części eksploatacyjnych (drążki, końcówki, klocki, filtry itd), ale myślę że większość podchodzi od innych modeli, więc warto to przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Zaczelo sie w sumie niewinnie od barchetty, ale jak zaczynalem prace to zawsze marzylem o bmw z3

(...)

Moze ktos mial z3 i podzielilby sie opinia?

autko zakupione, wrzuce fotki jak auto wroci od mechanika :D wybor padl na bmw z3 :D

Chyba juz w chwili tworzenia topicu zdecydowales.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór- auto ładne i z jajami. Na pewno jest fajniejsze niż kanapowe volvo, lekko gejowska mazda,czy jakieś tam barchetty. ;-) Jak tylko będzie w dobrym stanie, to będziesz je kochał. Podziel się szczegółami.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie stoi sobie u mechanika rozrzad, filtry, plyny, klocki, tarcze, po znajomosci nowa instalacja elektryczna, calutkie zawieszenie i cos tam jescze chyba robi :D niech sobie grzebie ja zamierzam wsiasc i jezdzic. Tylko mam teraz problem z ubezpieczeniem AC autko na ojca wszystkie znizki sa ale Hestia sie wypiela i na roadstera musi zgodzic sie centrala, w MTU (ojciec ma mega znizki za swoje OC AC NW placi 400zl zamiast 800zl) ale wszystko bez dachu nie przechodzi. Macie jakies propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie stoi sobie u mechanika rozrzad, filtry, plyny, klocki, tarcze, po znajomosci nowa instalacja elektryczna, calutkie zawieszenie i cos tam jescze chyba robi :D niech sobie grzebie ja zamierzam wsiasc i jezdzic. Tylko mam teraz problem z ubezpieczeniem AC autko na ojca wszystkie znizki sa ale Hestia sie wypiela i na roadstera musi zgodzic sie centrala, w MTU (ojciec ma mega znizki za swoje OC AC NW placi 400zl zamiast 800zl) ale wszystko bez dachu nie przechodzi. Macie jakies propozycje?

A co to mało firm ?

Allianz, Liberty, Link4, AXA.

Ojca zniżki będą wszędzie respektowane, nie peniaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po znajomosci nowa instalacja elektryczna, calutkie zawieszenie i cos tam jescze chyba robi

ło to żeś chyba jakiegoś strucla kupił jak do roboty całe zawieszenie i instalacja elektryczna :blink:

 

choć elektryka bmw jest dość kapryśna, miałem taką 318 e36 cabrio, na większych dziurach łapała takie błędy, że świeciło wszystko na desce, abs, asr, poduszki a samochód 100% bezwypadek...

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choć elektryka bmw jest dość kapryśna, miałem taką 318 e36 cabrio, na większych dziurach łapała takie błędy, że świeciło wszystko na desce, abs, asr, poduszki a samochód 100% bezwypadek...

Łał. Coś jak byle Peugeot albo Królowa Lawet Laguna.

 

Ciekawym co na to ULLISSES. Bardzo jestem ciekawy :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawym co na to ULLISSES. Bardzo jestem ciekawy :>

Ale na co? ;)

Na 318 w cabrio pewnie po przekładce z Anglika lub z 2 europejskich? Czy może na Z3 z 1.8 pod maską?

 

Na 318 to jak wyżej. Anglik, składak lub jakiś partacz grzebał w elektryce. Zrobiłem jedną i drugą Betą parę ładnych tysi i podobne problemy sprawiała mi jedynie (co ważne!) nieseryjna centralka w E30. Jednak po dociśnięciu wtyczki problem się ulotnił. W obecnym modelu widzę, że czasami nie świeci kawałek deski, ale to zapewne wina naszych pięknych dróg w mojej okolicy, bo na początku wszystko było ok. Trzeba by rozebrać deskę i przeczyścić styki, ale przy obecnej pogodzie i temperaturze to nie bardzo mi się to widzi. Poza tym podświetlenie deski nie jest ważne. Co innego gdyby mi się bez powodu kontrolki zapalały - a tak na szczęście nie jest.

 

Co do Z3 to są gusta i guściki. Osobiście nie podoba mi się ten model i tyle. Jak już miał bym kupić coś równie niepraktycznego, to brałbym starą serię 6. Jeśli zaś chodzi o sam silnik, to zależy jak kolega będzie współpracował z ekonomizerem. Jeśli się polubią, to spalanie będzie przyzwoite. Jeśli nie, to będzie na poziomie 2.0/2.5. Generalnie jednak najważniejsze jest, że koledze się podoba i że każdego ranka będzie mógł spojrzeć przez okno na własne marzenie z dzieciństwa w skali 1:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 318 w cabrio pewnie po przekładce z Anglika lub z 2 europejskich?

chyba napisałem, że bezwypadkowa-nie składana z 10 innych w 100% org, nie anglik, 98 rok. więc stosunkowo nie stara

nie ma co się czarować BMW to kapryśne samochody, podejrzewam, że gdzieś był problem z masą i dlatego tak świrował ten samochód... ale do tego już nie doszliśmy, kontrolki to jeden z wielu problemów z tym samochodem, był problem z taśmą od climatronica - to zostało naprawione chyba od Polskich dziur coś się tam z tą taśmą porobiło, no i czasami pół deski świeciło pół nie.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnym modelu widzę, że czasami nie świeci kawałek deski, ale to zapewne wina naszych pięknych dróg w mojej okolicy, bo na początku wszystko było ok.

Shit, a w japończykach nie ma miejsca na takie rzeczy. ;) Ale cóż, BMW widać jeździ gorszymi drogami niż japońce. :D 

BTW, kiedyś w Top Gear Stig jeżdżąc na swoim torze doczekał się wycieku oleju z nówka sztuki 5'ki. ;) 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...