Skocz do zawartości
spavatch

Asus A7V8X (Gold) - zlote rady, codzienne problemy...

Czy jestes zadowolony ze swojego A7V8X?  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony ze swojego A7V8X?

    • Zdecydowanie tak, nic wiecej do szczescia nie trzeba.
      58
    • Tak, jednak do podkrecania przydalo by sie cos innego.
      26
    • W koncu nie wiem, dobra ona czy zla?
      16
    • Nie, ale nie zmienie, narazie wystarczy.
      8
    • Nie, same problemy, zmienie przy najblizszej okazji.
      16


Rekomendowane odpowiedzi

No i jest problem zafreowany mod przez pmp nie dziala na ASUS PANEL (wersja iBASIC rev 1,02), na tej plycie ASUS A7V8X, nie ma odczytow co 30 sekund (po wylaczeniu w BIOSIE - disabale) :cry: :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem bardzo zadowolony z płyty :!: :idea: :!: ale żeby nie było za słodko mam kilka uwag:

 

- odczyt temp. - do dziś niewiem kto mówi prawdę czyli jaki soft pokazuje realne temp. - nie jest to aż tak ważne, bo mam otwartą obudowę a metody PALCOWANIA :twisted: mówią że jest spoko, wszystkie mogace się nagrzewać rzeczy są "aby letnie", więc nie ma się czym martwić - wyjątkiem jest mostek południowy (to ten z naklejką FSB333 supported) na którym nie było w standardzie radiatora a grzeje się jak poje_bany - mimo to niestabilność jest mi obca

 

- nie działa u mnie POST REPORTER :evil: - chociaż to bajer, to jeśli jest wbudowany to powinien działać - niestety nie można wgrać żadnych sampli do flasha...

 

 

więcej grzechów niepamiętam :twisted:

 

 

ps. mimo tego że płyta ma zasilanie dwufazowe jest to solidna kontrukcja, idealna dla overclockerów oraz maniaków markowych rzeczy;) - kupując ten model na pewno się nie zawiedziecie, a kiedyś łatwiej ją sprzedacie - przecież to asus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post reporter mi dziala, aczkolwiek jest to troche bezsensu bo nie mowi przez spikerka tylko przez wyjscia od ac97 alc650 ;))

 

co do odczytow, od biosu 1010 mysle ze wartosci sa wporzadku (uzywam tych z biosa/pcprobe/ipanela)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta podaje dwie temperatury proca: z gniazda i z diody termicznej.

Temperatura z gniazda jest wyższa i to ją czyta Sandra i MBM (czujnik2).

Temperatura z diody jest widziana w Biosie, PCProbe i również w MBM (czujnik 4) a jej wartośc nie przekracza u mnie 40 stopni (bios 1012.011)

Jaja są z temperaturą chipsetu po podkreceniu i godzinie burnin test z Prime 95 - radiator na NB jest bardzo ciepły (wskazanie 41 stopni) a jak wyraźnie ostygnie to dalej jest 41 stopni, a dopiero pozniej opada :mad:

 

Tak więc ja się przejmuje tym wyższym wskazaniem z gniazda (niższe olewam). Pomiar metodą "PALCOWANIA" :D :D :D wydaje sie to potwierdzac. Tak samo wskazanie na idle wynoszące 52 stopni (Palomino na BOX coolerze).

 

Na moj rozum temperatury powinny byc odwotne tzn ta z diody powinna być wyższa (bo dioda jest w procu) a z socketu niższa bo to IMO czujnik w gnieździe pod procem :? Ale widocznie to ja odwrotnie rozumuje :?

 

Co mi się niepodoba to zawyżanie napięcia aż o 0,07V w połączeniu z niemożnością ustawienia w biosie napięcia niższego od domyślnego :evil: Jak nie kręce tylko np. zostawiam komp na noc zeby ciągnął z netu, to tylko proc niepotrzebnie się grzeje. Nie podoba mi się też błędny odczyt prędkości wentylatora po włączeniu opji Q-Fan (-36000 obrotów :?: :!:). Programy monitorujące głupieją i włączają alarmy

 

Podoba mi sie funkacja biosu pozwalająca na samoczynne wstanie kompa po nadmiernym przetaktowaniu (zworka clear CMOS zarasta kurzem :D )Spoko też jest flashowanie z poziomu biosu (Alt-F2)

 

Poza tym podoba mi sie wyposażenie (mam wersje ze zwykłym lanem i 6kanałowym dzwiękiem). I stabilnośc mi się podoba. I fajna płytka w ogóle 8) Ale pare rzeczy wypadałoby poprawić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie odraźcie się ale cos z tymi płytam jest nie tak. Nie mówie, że ze wszystkimi ale.. Firme Asus zawsze podziwiałem i miałem w swoich komputerach juz ich 6-eść !!!! począwszy od starych pentiumów MMx, dwójek itp. Pamietne czasy jak na Asusach na Tx`ie procki pentium 200 chodziły spokojnie na 250 :cry: . Ale na tej na KT 400 sie zawiodłem na maxa. Jak kupowałem dla brata komputer to wybór był prosty ASUS. Wsadziłem do tej płytki mójego sprawdzonego DLT, moje pamieci, mój zasilacz, potem juz wszystkie graty oprócz mojej płyty :wink: i komp nie wstawał wyźej niż 156MHz. Nawet zmiany biosów nic nie dawały. A do tego raz wstała a raz nie. Dodam jeszcze, że ten procek działa spokojnie u mnie na magistrali 225MHz. Nie oczekuje od KT400 pracy na 200MHz ale na 166 powinna banglać spokojnie. Testy prowadziałem przez tydzień czasu, sprawdziłem wszystko co trzeba i wszystko co trzeba przełaczałem (nie bierzcie mnie za laika troche tych "złomów" w życiu złożyłem), aż wkońcu pozyczyłem na testy nowego MSi KT4V KT400 i bez problemu procek zaczął działać na 170x12.5 przy 1.55V. Chyba już nie musze mówić która płyta poszła do żyda a która zagrzała sobie miejscówke w brata kompie :lol: .Tak więc ja już nie kupie płyty Asus`a. A wam tym którzy sa zadowoleni ze swoich asusów, życze bez awaryjnej pracy płytek i przyjemności z posiadania działającego sprzetu. Swój wywód i teze biore z powtarzalnosci objawów. Tu na forum bardzo duża ilość Asusów które nie chcą działać ładnie a takze wszystkie płyty MSI pieknie pracujace na 166 i wyżej.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze trafil Ci sie jakis uwalony egzemplarz? :? Moja lekko radzi sobie nawet z 183 MHz na magistrali, kolega RaV[666] (i nie tylko on) wycisnal bez problemu 200 (prawda RaVu? ;)) a czytalem i o lepszych osiagnieciach, rzedu 220 MHz (ale to juz sa wybitne jednostki).

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ale już teraz płakać nie bede, gratuluje wam. A czy ten asus ma dzielnik tak żeby przy FSB=200 było pci=33 i agp=66 ??? Bo to MSI to nie ma :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset kt400 nie ma niestety takiego dzielnika (6) stąd żadna płyta na nim nie ma takiej opcji.

 

No chyba że ta możliwość jest tylko tak ją zamaskowali że zaden producent nie znalazł (wersja dla zwolennikow teorii spiskowej ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba zaczne sie opowiadac za ta teoria... :) No ale nie ma co narzekac, 183 MHz daje bardzo przyzwoity zegar PCI ktory zniesie wiekszosc kart, a napewno zadna nie powinna sie spalic.

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SIE BEDE POWTARZAL JESCZE RAZ ALE KURCEZ NIE WIEM CO Z TYM FANTEM ROBIC !!!

cytuje:" No i jest problem zafreowany mod przez pmp nie dziala na ASUS PANEL (wersja iBASIC rev 1,02), na tej plycie ASUS A7V8X, nie ma odczytow co 30 sekund (po wylaczeniu w BIOSIE - disabale)"

 

a pozniej czytam to co pmp napisał cytuje: " post reporter mi dziala, aczkolwiek jest to troche bezsensu bo nie mowi przez spikerka tylko przez wyjscia od ac97 alc650 )

 

co do odczytow, od biosu 1010 mysle ze wartosci sa wporzadku (uzywam tych z biosa/pcprobe/ipanela ) " - NIE MASZ ZADNYCH PROBLEMÓW Z TYM PANELEM... ????? (JAK TAK JAK GO ROZWIAZALES ????? :?

 

PROSZE O POMOC CO Z TYM DALEJ ROBIC ABY IPANEL BASIC ZACZOL CHODZIC POPRAWNIE (problem opsywalem wczesniej...), WCZESNIEJSZE WSKAZOWKI NIC NIE POMOGLY DODAM TYLKO ZE JEST TO REV 1.02 LUDZISKA POMOZCIE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dioda:

 

>>> No i jest problem zafreowany mod przez pmp nie dziala na ASUS PANEL (wersja iBASIC rev 1,02), na tej plycie ASUS A7V8X, nie ma odczytow co 30 sekund (po wylaczeniu w BIOSIE - disabale)

 

No to chyba jasne ze jak refresh timer dasz na disable to nic sie smao nie bedzie refreshowac ?

 

Co do post reportera ? jaki problem. napisalem ze dla mnie to bezsensu. a dlatego ze nie uzywam plytowego ac97. wiec pozytek zadne.

 

co do problemow z ipanelem - owszem mam problem taki jak kazdy - przy refreshu procek idzie na sekunde w suspend i strasznie to drazni - czy mod dziala czy nie dziala nie wiem bo NIE sprawdzałem.

 

a ty moda zrobiles ? i ci nic nie pomogl ? napewno dobrze zrobiles ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS 1012 finalny == 1012_beta11.

 

* Dodaje obsługę AMD Thorton 2600+.

* Teoretycznie dodaje obsługe proców na FSB200 - wśród predefiniowanych wartości 100/133/166 dodane jest 200

* Pozatym w stosunku do 1011 bynajmniej u mnie wyraźnie oprawiona stabilność (czytąć - płyta wstaje przy FSB rzędu 190/200) przy wyższych FSB.

* Wreszcie sprawnie działa ASUS 6-in-1 czytnik kart

* Zmieniona nieco inicjalizacja - pokazuje urządzenia masowe USB podłączone do komputera w czasie trwania postu

* Popstue FSB - zamiast 166, mam 165.58, Innych nie sprawdzałem

* Ipanel zgłupiał - proca pokazuje mi jako 1917 Mhz, mimo że jest to zwyjłe 2700+ 2,17ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napweno na 100% wkoncu jestem w technikum elektronicznym i chyba przylutowanie jednego rezystora nie sprawi problemu nikomu.... sprawdzalem na disable i enable i tyz to samo.... (ale jedno pytanko mam- moze to dzial przy ktoryms time'ngu tzn tam jest kilka ustawien refres'u) bo przy 8 sekundach to samo jest.... :cry: :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rezystor ? to chyba nie ten mod,

tam jest na tej stronie podstrona z odpowiednim modem - kondensatorowym.

 

nie wazne ile dasz czasu na refresh - zawsze co N sekund bedzie ci sie przytykac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie na 1012.011 nie działa odczyt obciążenia procesora. SpeedFan nic nie pokazuje a MBM zawiesza sie na starcie :( Wczesniej mialem 1012.007 i oki było.

 

No i jak pmp napisał, pokrecili cos ze wskazaniem FSB, na domyslnym mam teraz 1526 zamiast 1533 (wiem ze kosmetyka ale wkurza :mad:)

 

"obsługa" fsb 200 jest od chyba 1012.006 - użyłem cudzysłowu bo AGP/PCI=80/40 :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spavatch - sprawdz czy przy biosie 1012 wyzsze fsb Ci stabilnie pracuja, chyba ze na 1009 masz ok.

 

a czy jest sens upgradu to sam sobie odpowiedz. przeciez od ciebie to zalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zwiazku z tym ze andriu zamknal watek o nowym biosie do ASUS'a A7N8X prosze o pomoc w tym watku (nota bene traktujacym o ASUS'ie A7V8X ale nic moze sie znajdzie jakas przyjazna dusza na nforce2 ;))

 

 

nowy bios (1004) nie dosc ze niewzrosly mozniwosci oc (mogli dac np w pelni niezalezne taktowanie fsb procka wzgl ramu) to jeszcze dostaly ostro w kosc -

przykad: probuje krecic mojego antka na 10*200mhz - komp sie nie restartuje

wracam na ustawienie 12.5*166 znowu brak reakcji - po wylaczeniu pradu w zasilaczu i wlaczeniu komp wstaje na fsb 100mhz i zglasza sie jako antek XP 1100mhz :evil: kolejny restart i juz mamy 2070mhz :|

przy zmianie na 11.5*180 TO SAMO :bij: :bij: :bij:

do tego dodajmy jeszcze kompletna porazke przy probach taktowania ramu inaczej niz procka.. :evil:

ma ktos podobne problemy :?: :roll: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nota bene wyganiamy stad wszystkie przyjazne dusze z A7N8X ;). Posiadacze A7V8X w wiekszosci nie sa fanami nShitii wiec wiesz, probowac szczesca mozesz ale mysle ze ciezko Ci bedzie znalesc tu odpowiedz na nurtujace Cie pytanie...

 

pmp, zdaje sobie sprawe ze to zalezy ode mnie ale chodzilo mi o sposrzezenia dotyczace skokow wydajnosci i odczytow temperatury. Jak sie one maja wzgledem 1009?

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam 1009, bo razem z mobo mialem 1010.

 

w stosunku do 1010/1011 odczyty temp. w 1012 sa takie same.

 

jedyne spostrzezenia to te ktore sa kilka postow wyzej przeze mnie napisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacjent wykazal tak silna wole przezycia ze medycyna okazala sie bezsilna ;). Wymienilem kabelki na CoolerMastery i po klopocie :D. A co do ostatniego komentarza - farmazony opowiadasz i tyle. Ledwo tu wpadles i od razu rozwalke robisz, wstyd. Nawet nie uzasadniles swojego zdania... :roll:

pmp, wiesz co oznacza czerwona dioda Msg LED na iPanelu? Dzis mi sie zaswiecila po instalce kabli gdy komp wariowal... :|

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie wiem. teoretycznie powinna migac jak np. przyjdzie mail - obslugiwana jest poprzez iPanel HotKey, to co na dyskietce, ale u mnie ta funkcjonalnośc nie działa.

 

świeci się jedynie przez chwilkę przy starcie komputera.

bios 1013_beta1 poprawia fsb ze 165.68 na 166.67.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan NIEREALNY widocznie nie umie sobie skonfigurowac kompa albo wykryc ktory z podzespolow bruzdzi :lol:. Pewnie ma pamiatki DDR200 i sie dziwi hyhyhy. O czym Ty w ogole do nas rozmawiasz? Wiekszosc z nas dochodzi do FSB >200 MHz a Ty tu takie herezje wygadujesz... :roll:

 

 

Pozdr...

 

 

spavatch Nie było mnie na forum kilka dni :cry: , a ty GOŚCIU mnie oczerniasz :evil: :evil: :evil: . Myslisz, że nie wiem jakie mam pamiątki (2x256ddr 333Mhz TwinMOS NA M.tecach :twisted: :wink: ) jak pisze to wiem co. Płyte mam z rev.2.01 i jest do bani :!: .

 

Mój config: A2100@2700+;Hercules 9700@9800(350,630) :twisted: ;2x256ddr 333Mhz TwinMOS NA M.tecach ;WDC80GB;Lite-On 48x24x48;Cooler Master HHC-001 :twisted: :twisted:;Megabajt 350W :oops: i asus a7v8x :evil: :x :(bios ver.1012)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...