Skocz do zawartości
spavatch

Asus A7V8X (Gold) - zlote rady, codzienne problemy...

Czy jestes zadowolony ze swojego A7V8X?  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony ze swojego A7V8X?

    • Zdecydowanie tak, nic wiecej do szczescia nie trzeba.
      58
    • Tak, jednak do podkrecania przydalo by sie cos innego.
      26
    • W koncu nie wiem, dobra ona czy zla?
      16
    • Nie, ale nie zmienie, narazie wystarczy.
      8
    • Nie, same problemy, zmienie przy najblizszej okazji.
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Napiszcie może ile wyciągacie na magistrali na asusku. Ja dzisiaj wykręciłem 195MHz stabilne!! niestety mam słabe pamięci bo tylko DDR-266 ale już jestem zadowolony. Teraz czekam na Geil Ultra 400 to dopiero będzie kręcenie. Przy 199 i 201 MHz jeszcze startował komp (system już nie) ale przy 200 jak by miał blokade w ogóle nie stawał (czy to wina procka 1700DLC3C JIUHB) mnożlik tylko nie piszcie że za wysoki mnożnik!!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwszy problem na tej płytce :(. Mianowicie nie działa mi kontrola obrotów ta w gniazdku w prawym dolnym rogu płyty :(. Podłączyłem pod nią Aero 7+ w innych gniazdkach działa. Co robić ?? Obrotów nie ma ani w Sandrze ani w Asus Probe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie może ile wyciągacie na magistrali na asusku. Ja dzisiaj wykręciłem 195MHz stabilne!! niestety mam słabe pamięci bo tylko DDR-266 ale już jestem zadowolony. Teraz czekam na Geil Ultra 400 to dopiero będzie kręcenie. Przy 199 i 201 MHz jeszcze startował komp (system już nie) ale przy 200 jak by miał blokade w ogóle nie stawał (czy to wina procka 1700DLC3C JIUHB) mnożlik tylko nie piszcie że za wysoki mnożnik!!.

Ja wyciągnełem 186 ale było by więcej tylko pamiec nie wytrzymuje :!: :evil: :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek zwiększ timingi pamięci i kręc powyżej 180, bardzo mnie to interesuje ile na maxa można wycisnąć z tej płyty na fsb. Czekam teraz na Geila Ultra400 to sobie dopiero sam przetestuje swoje dziecko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek zwiększ timingi pamięci i kręc powyżej 180, bardzo mnie to interesuje ile na maxa można wycisnąć z tej płyty na fsb. Czekam teraz na Geila Ultra400 to sobie dopiero sam przetestuje swoje dziecko :)

Chyba raczej mam zmniejszyć timingi :?: Potestuje jutro z wyrszym fsb :) i dam znać zmniejsze timingi do minimum i bede krecić dalej jak zbiore troche kasy to kupie jakieś TwinMOS-y albo Corsairy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EE, zwiększyć (z 2 na 3) chyba się dobrze wyraziłem. Chciaż z drygiej strony zwiększyć - zależy z której strony patrzeć ale wiadomo o co chodzi.

Moja płytka bootuje przy 201 ale mam pamięci słabe (PC266) więc przechodzi tylko post i klapa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem katować procka i max co uzyskałem to 2380 MHz przy 13x183 na 1,77Vcore z czego nie jestem jeszcze zadowolony. Po pierrwsze vcore ustawiłem zworkę overvoltage na enable i ustawiłem napięcie na 1,70 powinno być ponad 2 volty a było 1,77v, po drugie nie chciał przekroczyć granicy 2400MHz, temperaturka na boxowym cooler masterze z wentylem 8x8cm 3000RPM wynosiła niecłe 60 stC więc zapas był. Macie może jakieś propozycje co by tu zrobić żeby pyknąć ponad 2470 (podkręcenie o 1GHz - taki mój cel). Zapakować może mu wentyl 12x12 i puścić na 24V ?. Może radiator miedziany by pomógł? W CCR2002RC1 mam już 9400 pts ale cały czas męcze by przekroczyć te 10000 tysiaków!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EE, zwiększyć (z 2 na 3) chyba się dobrze wyraziłem. Chciaż z drygiej strony zwiększyć - zależy z której strony patrzeć ale wiadomo o co chodzi.

Moja płytka bootuje przy 201 ale mam pamięci słabe (PC266) więc przechodzi tylko post i klapa :(

No niestety iminingi to zecz względna :). Dzisiaj nie mam czasu na zabawe jutro poprubóje ale raczej pamiec nie wydoli :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak timigi najgorsze jakie mogłem ustawić to 2,5 3 3 7 no i udało mi sie stabilnie na 189 MHz fsb pamiętki nie wytrzymywały wyżej. Ale jak dostane ddr 400 to będzie zabawa :D. Okaże sie że KT 400 chodzi stabilnie z fsb 200 a nForce (rev. 1) nie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem w podobnej sytuacji i po tym jak mi komp boot'ował przy 201 to pewnie na pamiątkach PC-400 ruszy! na razie czekam na zamówione pamiątki, jak dobrze pójdzie to pewnie pod koniec tygodnia je dostanę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem w podobnej sytuacji i po tym jak mi komp boot'ował przy 201 to pewnie na pamiątkach PC-400 ruszy! na razie czekam na zamówione pamiątki, jak dobrze pójdzie to pewnie pod koniec tygodnia je dostanę :)

Ja kasy nie mam może od kogoś uda mi sie porzyczyć :) jakie ddr 400 ewnetualnie porzycze od kolegi ddr 333 od kingstona ale nie wiem jako one sie będą kręcić :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję pożyczyś TwinMOS'a PC-333 CL2,5 to nawet na 190 nie chciał ruszyć. Jednak tutaj trzeba 400'tke, Chociaż z drugiej strony wywalić tyle kasy na pamięć a płytka tyle nie pójdzie to się chyba pochlastam ale wtedy wywalam ten miedziany radiator z chipsetu i zakładam blue orba, i na drugi mostek też cośik przykleje i na stabilizatory napięcia i powinno być git ale myślę że normalnie ruszy na te 200 i wtedy będzie git!! a jak by poszła z 210 - 220 to już na prawdę by była full kita jak na KT400 a nForce to by się chyba zesrał hehe... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm niby TwinMOS powinien sie nieźle kręcić, może był na kościach elixira.

A jaki masz miedziany radiator na chipisecie :?:. Mój mostek północny sie nie grzeje tzn radiator ten standardowo co jest, jest letni. Tylko południowy sie mocno grzeje ale na nim zamontoałem na taśme termoprzewodzącą mały radiator i jest spoko. Ale to chłodzenie wcale nie musi ci dać stabilnej pracy na fsb200, lepszy rozwiązaniem by był vmod, ale spróbować zawsze warto :idea: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy standardowych FSB rzeczywiście radiatorek na chipsecie jest letni ale jak mu podjadę pod 190 to już wyraźnie robi się gorący. Czy na południowym odklejałeś tą naklejkę (cośtam 333) i wtedy przykleiłeś radiator ? Znasz może jakieś stronki trasktujące o asusach (prywatne, fanów czy jakiekolwiek) gdzie można znaleźć jakieś informacje o modowaniu tego asusa ?

 

U mnie stabilna praca to FSB 196 więc te 200 powinien polecieć. Puszczałem też pamięci na 166 CL 2 2-2-6 i chodziły bardzo stabilnie na 2,85V standardowo to one mają CL 2.5 3-3-7 na 2,5V ale całe te okolice (chipset, proc i pamięć) odmuchiwał wentyl 12x12 puszczony na 24V więc było zimniutko hehe. Ale w sumie wyniki były bardzo zbliżone przy taktowaniach 166 i przestawianiu CL na te 2.5 3-3-7 a 2 2-2-6.

 

Jeszcze mam jedną taką sprawę. Przestawiałem zworkę overvoltarze na enable i ustawiając maxymalne napięcie uzyskałem tylko 1.77V - czego to może być przyczyna (czyżby słaby zasilacz - Codegen 300W) sprawdzałeś to na swojej płycie (w końcu masz o niebo lepszy zasilacz). Wg ASUS'a powinno być 2,05V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi jeszcze napisać ile na maxa poszedł twój procek (w miarę stabilnie :) ). Dokładnie mnożnik, szyna i napięcie.

Mój na maxa poszedł 2380 (niezależnie od różnych kombinacji mnożnik*szyna) przy napięciu ~1.77V Więcej diabeł nie chce iść i nie mogę z niego wycisnąć tych 2400MHz, temp wtedy wzrasta do około 60stC (wg diody z proca), chłodzenie mam na razie box'owe z wentylem 8x8 3000RPM, próbowałem robić jeszcsze dodatkowe nadmuchy (vide 12x12 @24V) ale bez skutku. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc na maksa poszedł tak jak jest :-). Tzn było 12,5 mhz więcej i było stabilnie na tym sammym vcore (1,68v) ale pamieć nie wytrzymywała.

Naklejke 333MHz Supprot" na mostku południowym odkleiłem bo by przewodność cieplną zmniejszała :). Strony o modowaniu nie znam, poszukaj na google powinno być :). Nie sprawdzałem tego maxymalnego napięcia bo proc juz teraz sie grzeje piekielnie :(. Jak kupie WC to spróbuje :) może z jakimś peltem sie pobawie. A wina zasilacza może byc, kto to wie, mój Rubikon (Codegen) 300W na Vcore 1,68v nie wyrabiał a co dopiero mówić o 1,77v zobacz jakie na tym vcore masz napięcia i z tego wywnioskuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie powinno być 2,05 a dało 1,77V. Ale normalnie jak ustawiam w biosie 1,5V to tyle jest, jak ustawię 1,7V to też tyle daje - żadnych sppadków. Tylko jak przestawiłem zworkę overvoltage na enable to max napięcie jakie dało się ustawić to 1,77V czyli +0,07V, lecz w isntrukcji piszą że powinno dodawać 0,2V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie powinno być 2,05 a dało 1,77V. Ale normalnie jak ustawiam w biosie 1,5V to tyle jest, jak ustawię 1,7V to też tyle daje - żadnych sppadków. Tylko jak przestawiłem zworkę overvoltage na enable to max napięcie jakie dało się ustawić to 1,77V czyli +0,07V, lecz w isntrukcji piszą że powinno dodawać 0,2V.

Weź drutmoda zrób i będziedz miał napiecie jakie chesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak sobie myślałem żeby go zdrutować na 1,85 i dodać mu jeszcze na overvoltage do 1,90 - 2,00V le to dopiero jak zmienie coolerka. A jest nawet taki fajny programik Tbread Tweak - napisali go kolesie z tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff wlasnie przeszedlem caly dzien morderni z a7v600... za cholere, z najnowszym biosem 1005 nie chciala wspolpracowac z ddrami corsaira (3200, 3200ll i 3500 :[) - niby memtest przechodzil ale windowsa nawet posadzić się nie dało, więc uważajcie.

 

pzoatym mit o wydajności kt600 to tylko mit - coprawda mój barton2500+ na 200mhz chodzi elegancko na plytce, ale wydajnosc wcale nie jest lepsza jak w pozostalych moich systemach na a7v8x.

 

w sumie brak dodatkowego kontrolera radiowego, brak firewire, dzwiek ok, sieciowka bardzo ok, fajny ma virtual cable tester, no i cena bardzo dobra ok 410 zł

 

i chyba wystepuje (narazie) tylko w jednej wersji

 

a firmowy radiatorek na mostku ma prawie 80 stopni wedlug termometru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi padl dzwiek na tej plycie :(

 

najpierw padl jeden kanal i grala tylko jedna kolumna a po pewnym czasie wysypal sie drugi tera jade na jakims mincie 4 kanalowym :D

 

mampytanie co do biosow

 

jak bede zmienial na nowszy bios to wgrywac po koleii nowszy czy odrazu ten ostatni najnowszy bios :D sorki za takie lamerskie pytanie :D kiedys zmienialem na abicie i wgrywalem od razu najnowszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta podoba mi się i to bardzo, nie mogę tylko pojąć jednej rzeczy:

Przestawiam zworkę cpu overvoltage i podobno ma nieć zakre vcore 1,7 do 2,1 (wg. instrukcji) a tu lipa dalje maksymalnie 1,7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta podoba mi się i to bardzo, nie mogę tylko pojąć jednej rzeczy:

Przestawiam zworkę cpu overvoltage i podobno ma nieć zakre vcore 1,7 do 2,1 (wg. instrukcji) a tu lipa dalje maksymalnie 1,7

stary,w biosie pokazywać ci będzie napięcie tak jakbyś nie przestwił zworki ale po przełączeniu np.w biosie na 1.750 V to będziesz miał wtedy rzeczywisty około 1.9 V z hakiem :twisted: >>po prostu zobacz w biosie na Hardware monitor i się zdziwisz ja po ustawieniu na 1.8V w biosie i restarcie miałem w hardware monitor na czerwono 2.02 V !! :twisted: 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...