Skocz do zawartości
spavatch

Asus A7V8X (Gold) - zlote rady, codzienne problemy...

Czy jestes zadowolony ze swojego A7V8X?  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony ze swojego A7V8X?

    • Zdecydowanie tak, nic wiecej do szczescia nie trzeba.
      58
    • Tak, jednak do podkrecania przydalo by sie cos innego.
      26
    • W koncu nie wiem, dobra ona czy zla?
      16
    • Nie, ale nie zmienie, narazie wystarczy.
      8
    • Nie, same problemy, zmienie przy najblizszej okazji.
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Nieuprzejmie zawiadamiamy nieszanownego p.t. klienta ktory raczyl nas swoja wypowiedzia, ze niniejszy watek dotyczy plyty A7V8X (z duzym naciskiem na wersje Gold) a nie na jakies niskobudzetowe, poobkrajane wersje X czy cos jeszcze. Z pretensjami nie do nas :x.

 

P.S. Cos pusto tutaj, najwyrazniej ludki sobie szczesliwie zyja na tych plytkach i ciesza sie stabilnym bezawaryjnym bezproblemowym uzytkowaniem. I bardzo dobrze! :)

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieuprzejmie zawiadamiamy nieszanownego p.t. klienta ktory raczyl nas swoja wypowiedzia, ze niniejszy watek dotyczy plyty A7V8X (z duzym naciskiem na wersje Gold) a nie na jakies niskobudzetowe, poobkrajane wersje X czy cos jeszcze. Z pretensjami nie do nas :x.

 

P.S. Cos pusto tutaj, najwyrazniej ludki sobie szczesliwie zyja na tych plytkach i ciesza sie stabilnym bezawaryjnym bezproblemowym uzytkowaniem. I bardzo dobrze! :)

 

Pozdr...

oj chyba się myliłem co do tej płyty 2 dni przy niej pomajstrowałem (pierwszy Asus w życiu) i wszystko śmiga że aż miło System lata mi na FSB 200 MHz pamieci Kingstona DDR266 chodzą mi na 400 MHz

 

Jest tylko mały problem że mi nie zwieksza napięcia po przestawieniu zworki <_ jakiś feler czy co (sprawdzałem różnymi programami i zawsze bez zmian)

 

a co do niskobudżetowego <span style="color:red;">[ciach!]</span>a to chyba się pomyliłeś bo nie wszystkim są potzrebne takie syfy jak SATA czy Raid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowie o niskobudzetowej konstrukcji plyty w ogolnym tego slowa znaczeniu. Specyfikacja techniczna mowi sama za siebie - A7V8X i A7V8X-X dosyc mocno sie roznia i, co przykro mi stwierdzic, ta druga jest bardzo zubozona, jak sie zdaje na jakosci tez sie to odbije. Jak chcesz miec pelnowartosciowa wersje bez, jak to okresliles, syfow typu SATA czy RAID, to kupujesz A7V8X bez drugiego X.

A tak na marginesie, milo ze jestes zadowolony, szkoda tylko ze w ankiecie dales odpowiedz na nie... :?

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba niezbyt uwaznie czytałeł ostatnie posty w tym wątku , wszystkie odpowiedzi sa wczesniej dotyczące napiec czy wykrywania

P.S. te pamięci 266 to ci chodza chyba na 200MHz sadząc po twoim ustawieniu czestotliwosci procesora 100x24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze, mam pytanko, a nawet 2. Jak ustawic opcje biosu pod radka 9700? oraz ile mozna wycisnac z ath 1333 (podaje wartosc rzeczywista), 0.18? (mi buja sie na 1490 - 10x149, dalej nie chce sie bujac.

 

hmm a jesli jest tu jakis znawca radkow, to po zainstalowaniu (win XP i najnowsze stery), hmm np. w couterze mam 30-70 klatek (poprzednia grafa GF2mx200 dawala mi 100/80). dziwne. prosze o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostrych bajach z asusem wyciągnełem z niegoi TYLKO 198MHz na FSB, jestem lekko zawiedziony :), pamiątki to Geil PC400 Ultra, radiator na CPU Zalman 6000Cu, na tym chłodzonku podkręciłem procka do 2430MHz, Chyba czas obklejić płytę radiatorami i dorzucić do pieca napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmp: jak ci patrzę w podpis to widze ze na a7v8x masz 2x ddr 433. Jak je masz puszczone (MHz), jak chodzą? Bo myśle nad 2x512 ddr400 (chyba Geil) no ale instrukcja twierdzi że ddr400 może być tylko jedna kość, no i nie chce kupować w ciemno (a nie mam możliwości sprawdzenia przed kupnem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felson: W instrukcji piszą o dwuch bankach czyli albo jedna kośćdwustronna albo dwie kości jednostronne oczywiście PC400, ale jak masz kase to kup te dwa Geile po 512, na 333 będą brykać aż miło a w okolicach 400 MHz fsb to się okaże :(

 

MK: płytka powinna bez problemu obsługiwać Bartona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felson:

Puszczone są defaultowo z FSB, 2-2-2-6-1T

Aczkolwiek w tych ustawieniach do FSB178 wszystko hula, tylko przy FSB175+ obraz z tunera TV mi się kaszaloci

 

Jeżeli używasz asynchronicznego taktowania ramu (266/400, bo 333/400 zdaje się wogóle nie ma) to wtedy NIBY działa tylko jedna kostka.

 

Ale chyba tylko niby, bo mnie na obu kompach działały przy testach (266/400, notabene bezsensu kompletnie) kostki dwie jak mam, a uzywam normalnie, dimm1 oraz dimm2.

 

Zresztą na A7V600, w instr. napisane jest że przy FSB200 można używać pamięci max w dwóch slotach - ja włożyłem 3 moduły, i memtesta 4 razy przeleciało bez błędu...

 

 

więc bierz w ciemno :]

 

 

MK:

(Barton na A7V8X/1013) mnie chodzi elegancko. nie narzekam. nie mam powodów :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co na magistralę lecą :). Czy ktoś z was ustawiał magistralę 200 lub wyższe na tej płytce, czy jakieś mody do tego robiliście, przyklejaliście radiatory czy standardowo tak szła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiśnie z Bartonem śmiga aż miło , wceśniejsze problemy z restartowaniem ustąpiły czyli winny był mój Athlon200+, narazie podkreciłem troche lajtowo bo tylko na 2250Mhz (12,5x180)na cienkim chłodzeniu (dragon orb3)temp w stresie 45*C to i tak mniej niz miałem na 2000+,

nie ma co marzyć o magistali ponad 200 w koncu to nie Nforce , ale nie jest tak źle.

Bartona mam z serii AQXEA 0323 lub 0332 nie pamietam dokladnie z tym nowym laminatem takim jak na Hexus.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś wie jakie zmiany wprowadziła ostatnia 1013 versja biosu? i czy jest tam wreszcie język nasz ojczysty? Niby radzę sobie z angielskim biosem ale było by miło zobaczyć coś po naszemu w tym miejscu :twisted:

A co do płyty to mam ją od miesiąca i ciągle bez zarzutu, trzeba by troszkę jej poprzeszkadzać w bezstresowym bycie i sprawdzić na co ją stać. A póki co 5+, szóstek nie stawiam bo sam nie miałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spavatch wrote :

>P.S. Dodane w ostatniej chwili. Co wiecie o A7V8X-X?

 

Więc ta płyta jest super, w zasadzie chipset KT400 jest juz przestarzały ale jeszcze sprawuje sie dobrze. Na swoim A7V8X-X spokojnie podkręcilem JIUHB DUT3C 1700+@2600+ zmieniając FSB na 166 i mnożnik na 12.5x0, Vcore nie zmienialem 1.5V zostało i chodzi stabilnie. Przeprowadzalem 3 godzinny prime95, takzwany torture test i komputer przeszedl go bez zająknięcia. Nic sie nie zmienialo oprucz temperatury procesora i płyty +5 stopni. Po tescie temperatura spadla. Radiator zastosowany na chipsecie jest ledwo ciepły. Podczas startu komputera nie ma bledow iż nie wykrywa dysku twardego, zawsze jest wykrywany. Jedynym minusem jaki zaobserwowałem to to że po podkreceniu procesora, nie podaje tej wartosci w BIOSie. Zamiast 2600+ jest standardowe 1700+, tylko windows pokazuje 2.08GHz i AIDA32 2600+. Polecam tą płyte i jej starszego brata bez "-X" też to bardzo dobre i stabilne płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

razor1: ściągnąć raczej nie można, jednakowoż zaopatrz się w ASUS Update, stwórz sam sobie logo w paincie, zapisz w odp formacie (ASUS Update powie Ci w jakim) logo, i za pomocą w.w narzędzie wgraj w plik biosu, zaflasciach!, i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZE

Mam tą płytę od kilku godzin

i na razie jedno pytanko

 

-czy jest jakas roznica gdzie wloze jedna kostke pamieci

bo jak włoze ja do 1 banku system chodzi nie stabilnie PRIME sie wywala a jak teraz siedzi w drugim wszystko jest spoko

 

to na razie tyle ale jeszcze pewnie tu do was zawitam :)

 

 

o kurde pomyliłem się zamiast do

Asus A7N8X (Deluxe) - zlote rady, codzienne problemy...

to napisałem...... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmp rozwiń ten wątek bo chyba i mnie to dotyczy.

ten mój DDR jest w 2 slocie znaczy srodkowy i fsb mam ustawione 166, działa normalnie i stabilnie jak narazie. Czy mam źle wsadzoną tą pamięć i moze sie kaszanić? moze zmienic musze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko. Mianowice zakupilem wyzej wymieniona plyte i 2x pamieci ddr 333 mhz. I jak mi sie uruchamia komp to wyskakuje info ze "ram frequency is at 166 mhz, dual channel mode " .Ramy sa sprawne bo sprawdzalem u kumpla, a jego ramy wkladalem u siebie i to samo sie dzieje.W biosie nie bardzo moge cos ustawic bo jest tylko ustawienie Auto lub BY Spd i za kazdym razem pisze te 166???czy to normalne czy mam reklamowac plyte ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kid - zakupiłeś a7v8x i Ci bios pokazuje dual channel mode ? jestes pewien tego co piszesz ?

 

kazmax - dlatego ze kt400 jest troche ulomne. i slot 3 ma krotsze sciezki do northbridga i dlatego Ci dziala >166 tylko w 3 slocie, czasem zalezy od egz. plyty duze fsb osiagniesz też z modulem w slocie 2, bez reguly

 

naits - jesli Ci dziala to nie masz potrzeby przekladania, przy fsb 166 spokojnie pamiec moze byc w 1.2 lub 3 slocie i dziala ok, ja przy takowym fsb (166,58) mam slot 1&2 zajete i jest OK

 

na mojej mobo wieksze fsb jak 180 osiagane jest tylko z jedna kostka w slocie 3. ale to jak pisalem kwestia raczej egzemplarza niz regula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma może najprostszą wersję A7V8X-MX???

Podejrzewam, że nie.

 

Planuję zakup tej właśnie wersji, gdyż jest microATX, a nie chcę wydawać kasy na zmiane obudowy.

Wprawdzie nie ma możliwości podkręcania, ale i tak podkręcałbym tylko mnożnikiem, gdyż nie ma dzielnika FSB/AGP/PCI.

Trzy gniazda PCI to dla mnie dużo, bo i tak mam wszystkie puste.

Także wystarczą mi dwa gniazda RAM, gdyż planuję 2x256.

Nie potrzebuję żadnych IRDÓW, RAIDÓW i innych.

 

Po prostu chcę mieć microATX-owego ASUSA pod Bartona 2500+.

 

Ogólnie to chyba wydajnością nie będą się raczej różnić poszczególne podwersje???

 

Jeśli ktoś przypadkiem ma tą wersję, to proszę o wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś swojego asusa a7v8x-x KT400 wykrecilem na FSB 180 (szkoda że KT400 nie poleci na FSB 200), przy mnozniku 12x. Na 12.5x nie chciał wstać. Co dało 1700+@2700+, 2166MHz. Obudzil sie na standardowym Vcore 1.5V ale torture test sie wywalił, na 1.6V bez problemów działa, tylko temperatura wysoka 62 stopnie w stresie, bez obciazenia 54.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sobie puścić mojego proca na napięciu niższym niż default (bo i tak ostatnio chodzi na standardowej prędkości albo i wolniej) Niestety bios bios na to nie pozwala (sprawdzałem wszystkie wersje od 1009) - moge ustawić tylko od 1,75V w góre (czyli de facto od 1,82V).

 

W związku z tym potrzebuje albo jakiś przerobiony BIOS albo może ktoś posiada jakiś program do grzebania w biosie? Niestety modbin nie rusza, wywala błąd (zarówno wersja 6.x jak i 4.x). Gdzieś czytałem, że Asus mocno grzebie w biosach i pewnie stąd te problemy.

 

Ktoś coś wie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...