Skocz do zawartości
spavatch

Asus A7V8X (Gold) - zlote rady, codzienne problemy...

Czy jestes zadowolony ze swojego A7V8X?  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony ze swojego A7V8X?

    • Zdecydowanie tak, nic wiecej do szczescia nie trzeba.
      58
    • Tak, jednak do podkrecania przydalo by sie cos innego.
      26
    • W koncu nie wiem, dobra ona czy zla?
      16
    • Nie, ale nie zmienie, narazie wystarczy.
      8
    • Nie, same problemy, zmienie przy najblizszej okazji.
      16


Rekomendowane odpowiedzi

mój brat kupił tydzien temu ASUSa A7V8X-X i wszystko działa na razie OK, z tym że nie zawsze płyta pozwala wejść do biosu. Średnio co drugi raz po wcisnieciu delete ekran robi sie czarny i nic sie nei dzieje, po resecie zwykle mozna już wejśc do biosu. Czy to normalne, czy bios jest za stary? nie wiem jaka to wersja, bo jestem na innym kompie, ale płyta kupiona dość neidawno, więc powinien być niezbyt stary bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam płyte głowna asus a7v8x-x

i chodzi o opcje wake/power on by ps/2 keybord

gdy ja właczam i ustawiam np aby sie łwaczał przez spacje nie reaguje

zworki sa przestawione na +5vsb ...

a sprawa jest o tyle dziwna ze dzwonie do sklepu w ktorym ja kupiłem i mowia ze tak ma byc płyta nie obsługuje tej opcji ...tylko ze hmmmm przeciez tak jest w biosie i w instrukcji wiec prosze o o pomoc i dorade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam płyte głowna asus a7v8x-x 

i chodzi o opcje wake/power on by ps/2 keybord 

gdy ja właczam i ustawiam np aby sie łwaczał przez spacje nie reaguje 

zworki sa przestawione na +5vsb ... 

a sprawa jest o tyle dziwna ze dzwonie do sklepu w ktorym ja kupiłem i mowia ze tak ma byc płyta nie obsługuje tej opcji ...tylko ze hmmmm przeciez tak jest w biosie i w instrukcji wiec prosze o o pomoc i dorade

jeszcze zasilacz musi dawac +5vsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki .. myslałem ze cos jest "popsute" komputer nowy ..i jedno pytanie jeszcze myszka A4tech jakos tak jak ja sie zostawi samą lekko drga na obrazie .. i przy logowaniu systemu XP czasem nie mozna nic wklepac z klawiatury i myszy ...porpostu zacinka ... PROŚBA O RADE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam Asusa A7V8X-X

Po pierwsze tez mam problem z logowaniem do XP zacina sie , po resecie dziła

Po drugie coś jest nie tak z odczytem temperatury pod windows w różnych programach pokazuje 38°C a w biosie 40°C !! A gdy chodzi prime95 proc dochodzi do 45°C w win a w biosie 51°C !! Co jest?? Probowałem różne biosy (1007,1006)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak. Ale tylko niby :P Z resztą pare dyskusji o tym na forum było jeszcze przed powstaniem tego wątku, choć pewnie i w tym coś się znajdzie. Być może wersje -X mają inne odczyty z racji innego chipa monitorującego. A tak z ciekawości jak wyglądają odczyty na A7V600?

 

BTW. Czy ktoś wie coś o zmodowanym biosie, o który ostatnio pytałem :?: Przypomne że chodzi mi o możliwość ustawienia napięcia poniżej default.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze all i pozdro mam malutki problemik:)??

czy u was jak restartujecie kompa np siedzice na XP i wciskacie uruchom ponownie system to czy po restarcie nie wchodzi wam do biosu???

 

bo mi wchodzi i nie wiem jak to wylaczyc zeby nie wchodzilo.

 

poprostu automatycznie po resecie wchodzi mi do biosu. jak uruchaniam go czyli jak jest wylaczony i go wlaczam to nic takiego sie nie dzieje. tylko podczas restarow

 

 

thx:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem:

Mam Asusa A7V8X-X i durona 1400, jak ustawie w biosie taktowanie zegara 1400 to komp nie startuje (monitor się nie załącza) a jezeli ustawie na 1700 (10,5*166) to win sie uruchamia, ale często wiesza. O co tu chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie są te twoje kingstony ? bo pc3200 produkcji kingstona jest kilka rodzaji ;))

 

osobiscie jednak nie zauwazylem zeby a7v8x byla wybredna jesli chodzi o kostki ddr'owe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie na szynie 333 - czyli do athlonaXP 3000+.

 

Powinna rozpoznać także athlony na szynie 400 - ale brak mnożnika 1/6 jest problemem. Na pełnym A7V8X (na -X chyba podobnie) teoretycznie można ustawić FSB400 jako domyślne ale taktowanie PCI/AGP wynosi 40/80MHz :(

 

edit: dlaczego nikt mnie nie poprawił jak napisałem 1/5 zamiast 1/6? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

do posiadaczy A7V8X-X: jaki macierevision i do ilu udało wam się podkręcić max FSB? Ja kupowalem płytę wczoraj a mam 1.01 (chyba dość stary). Czy w przypadku tej płyty sytuacja wygląda podobnie jak z pełnym A7V8X, że starsze niż rev 1.04 nie pójdą z FSB > 166 MHz? Próbowałem podkręcać, na razie bez zagłębiania się w szczegóły i wyciągnałem ok. 150 MHz. Jeszcze trochę pogrzebię i może dojdzie do 166 ale i tak martwi mnie niski wynik.

Procek: Duron 1,4 applebred

RAM: Kingmax DDR400, 256 MB, CL 2,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które miiałeś rev? Podobno niższe niż 1.04 nie wspieraja fsb166

Ja się jedynie kieruję opiniami na forum. Nic mi wcześniej nie było wiadomo na ten temat, a że nikt nie zaprzeczył zacytowanej wypowiedzi więc uznałem, iż tak jest w istocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRo: bo ta opinia zaczerpnięta jest ze stron asusa gdzie jest napisane że A7V8X z rev <1.04 nie obsługują procków na FSB166 co jest troche IMO bezsensu, i tak naprawde obsługują (no ale czy wszystkie tego nie wiem) ale to tylko A7V8X w pierwotnej wersji a nie w wersji -X o co pytałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mały dylemat , mam płyte A7V8X ver.2.0(bios 1012) , teoretycznie płyta ma AGP8x , kartę grafiki też mam 8x (GF4 MX440 64MB Palit) , ale w biosie mogę ustawić max 4x ( nie ma 8x) , czy cos źle ustawiłem , gdzie szukać rozwiązania , pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...