Skocz do zawartości
spavatch

Asus A7V8X (Gold) - zlote rady, codzienne problemy...

Czy jestes zadowolony ze swojego A7V8X?  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony ze swojego A7V8X?

    • Zdecydowanie tak, nic wiecej do szczescia nie trzeba.
      58
    • Tak, jednak do podkrecania przydalo by sie cos innego.
      26
    • W koncu nie wiem, dobra ona czy zla?
      16
    • Nie, ale nie zmienie, narazie wystarczy.
      8
    • Nie, same problemy, zmienie przy najblizszej okazji.
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Czy temperatury podawane przez bios a co za tym idzie przez asus probe są wiarygodne???

Sandra 2004 pokazuje mi dość wysoką różnice tzn bios pokazuje 59 a sandra 48.

Przy sandrze 2003 wyniki sie pokrywały co jest.

Wyniki na sandrze 2003 robiłem na 1700 palomino ,teraz mam nowy proc.

Skąd ta rozbierzność??

Byc moze temp. z tego 1700 byla pobierana z bios-a

a teraz jest pobierana bezposrednio z diody procesora.

Najlepiej zmierzyć temp termometrem

i w MBM skalibrowac czujniki :)

Mi czujnik od grafiki przkłamywał ok. 8*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Termometry" na Asusie są faktycznie badziewne.

Czym najlepiej mierzyć temperaturę?

 

Chce kupić panel Asusa. Taki z wyświetlaczem. Jakie on ma funkcje i gdzie można go kupić? Warto? Może lepiej jakiś inny panel innej firmy?

Najlepiej termometrem.

 

Panel innej firmy moze Ci nie chodzić poza tym sprawdz cz na pewno twoja plyta bedzie wstanie obsluzyc ten panel. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie taki dziwny problemik - Pod winXP ASUS-Update podczas podlaczania sie do serwerow krzyczy ze aktualnie podlaczonych jest zbyt wielu userow i zeby sprobowac pozniej, natomiast jak pod win98 jest OK i laczy sie bez problemow. 

(FTP mam na Passive, zabezpieczenia internet-sredni) - o co tu moze chodzic ?

 

BTW:

Co do biosa to faktycznie przy pytaniu podawajcie dokladną wersję płyty. 

- A7N8X Deluxe-a są dwie wersje wiec jak podajecie A7N8X to wogole nie wiadomo o co Wam chodzi.

Decho bez urazy ale to jest temat o A7V8X i pokrewnych. A7N8X to zupełnie inna konstrukcja i o ile pamiętam jest o niej osobny temat. Nie wyganiam Cie, broń Boże, ale posty na temat płyty na nForce w tym temacie nie mają sensu i wprowadzą nieporządek. Jeśłi natomiast masz pytania/uwagi na temat A7V8X to jak najbardziej zapraszamy.

 

Pozdrawiam,

Felson

 

PS. Co do Twojego pytania, to ja nie używam AsusUpdate lecz łącze się przez klienta FTP (wbudowanego w Total Commandera). adres to ftp://ftp.asus.com.tw logowanie anonymous a katalog roboczy to /pub/ASUS/mb/socka i dalej sobie sam dopisz, również używam trybu pasywnego (bo firewall). Tam znajdziesz wszystkie biosy, instrukcje itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki mam tylko jest taki problem

temp cpu 34 C

temp case 28 C

i 3 temp 86 C i komp piszcze co to mozliwe ze taka temp??

 

mam athlona 1800+ kreconego 12x166 1,5v i super stabilny aha i obudowa sciagnieta

 

czy ktos tesz mial taki problem??

 

w MBM czujnik odpowiedzalny za temp cpu dioda to ITE8712F

ale tam takiego niema do wybrania i daje ITE8712F-3 diode i wtedy wlasnie wyskakuje 86 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi być błąd, po prostu wyłacz ten czujnik, albo przynajmniej alarm dla tego czujnika. Spróbuj ustawić czujnik nr 4 i zobacz co ci pokaże. Na a7v8x temperatury proca to czujniki 2 i 4. Czujnik 3 zawsze pokazuje 12 stopni.

 

Sprawdzam włąśnie strone MBM i wychodzi, że chyba się pomyliłem twierdząc, że a7v8x-x czyta dwie temperatury proca :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, wg wskazań płyty, ta różnica dochodzi do 20stopni. Tzn dioda 40 a socket 60. Nie pytaj o sens niższego wskazania diody w porównaniu do socketu ;) To juz było tu wałkowane....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze inne pytanie. Co może być przyczyną nagłych restartów podczas grania? Bo np: gram sobie i gram az tu nagle reset i włącza się komputer od początku :/ Wkurza mnie to bo mi przerywa zawsze w najwaznejszych momentach ;P I jeszcze jedno: czy da się wyłączyć OverHeata? bo ja moge ustawić maxymalnie 95 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć nie znając całet Twojej konfiguracji ale może to być zasilacz, który wymięka pod obciążeniem (miernik by sie sprzydał), może być padnięty ram (sprawdź np memtest86).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp: zgadnijcie jaka płyta :), athlon xp 2000, 256ddr/400 elixir, gf4mx, hdd maxtor 60, sb live! 5.1. Zasilacz Deer 350W. a ten memtest86 to jakies dyskietki musi tworzyć czy co? niemoge tego odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, memtest86 robi dyskietke i z niej startuje, w ten sposób zajmuje minimalną ilość pamięci i może swobodnie testować resztę. Test jest długi (przy pełnych opcjach u mnie 8 godzin dla 512 MB).

 

Co do zasilacza to sprzęt nie wymaga wiele mocy ale nigdy nic nie wiadomo, najlepiej sprawdzić napięcia miernikiem.

 

Temat dawno temu był przyklejony, ale został odklejony wraz z innymi. Jest do niego odnośnik w podstawowych zagadnieniach. Jak ktos chce znaleźć to znajdzie. Poza tym zawsze możesz sobie włączyć powiadamianie o odpowiedziach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie poszukaj innych programów testujących RAM np. goldmem, memtest (bez 86) pewnie jeszcze jakieś inne. Słyszałem, że niektóre potrafia testować spod windowsa, choć nie wiem jak to do końca wygląda. Taki XP zajmuje ze 130MB w pamięci i trzeba by go przesuwać z kata w kąt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ;)

 

Zawieszanie klawiatury i myszki.

 

 

Zaczne od tego ze wlasnie zmienilem system z linuxa na win.xp.

Juz przy pierwszym uruchomieniu cos sie zawiesilo (znaczy niemoglem ruszyc myszka a klawiatura tez niedzialala) chodz system normalnie chodzil - np vplayer normalnie wyswietlal film.

Prosze o wszelkiego rodzju sugestje- bardzo prosze. Zaznacze ze przy linuxie podobnych zachowan niezauwazylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie takie coś powodowała kombinacja sterowników Logitecha:MouseWare 9,78 z iTouch 2,20. Po wywaleniu iTouch 2,20 i ponownym wgraniu iTouch 2,15 problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem małe problemy z ta płyta ale teraz juz jest OK

generalnie jestem zadowolny nie droga i chyba niezła tylko dźwiek 5.1 słabiutki oj słabiutki musiałem wrzucić SB Audigy Live teraz jest superek mam Bios 1009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Od razu przepraszam za odswiezanie tak starego topicku. Jednak wole dopisac sie w nim niz tworzyc nowy. Sprawa dotyczy OC Bartona 2500+ na plycie A7V8X wiec mam nadzieje, ze wpisuje sie w dobrym miejscu. Problem moj jest dosc nietypowy ( nie znalazlem przynajmniej na forum topicku, ktory traktowalby o tym ( tak tak opcja szukaj jest moim przyjacielem ;) ))). Postanowilem OC mojego bartona. W tym celu przeprowadzilem test 3dmark2001SE na starych ustawieniach ( wynik 7150-7200). Nastepnie sformatowalem twardy dysk, przeinstalowalem na czysto XP i podkrecilem bartona z 11x166 na 11x183. Komputer odpalil sie i przeszedl testy proponowane w tematach o OC oraz w FAQ tego forum. Ucieszylem sie, ze wszystko poszlo tak pieknie. Odpalilem 3dmarka2001SE i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu wyniki nie poprawily sie nawet o kilka punktow. Nadal byly w granicach 7150-7200. Z tego wynika moje pytanie. Czym to moze byc podyktowane? Ponizej podaje moja specyfikacje sprzetowa:

 

ASUS A7V8X

Barton 2500+ 11x166@11x183

ATI Radeon 9000pro

2x256 DDR 333

 

Jesli mimo moich usilnych poszukiwan temat jednak byl poruszany prosze o link. Z gory dzieki za wszelaka pomoc...

 

T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Chyba osiągnąłeś maksimum wydajności karty graficznej przy tak ustawionych jej zegarach rdzenia i pamięci. Podkręcenie procesora nic ci nie da, bo karta i tak więcej nie zdoła przeliczyć. Jeśli chcesz więcej punktów to albo podkręć kartę, albo wymień ją na cos szybszego.

 

A za odświeżenie tematu nie ma co przepraszać :) Po to jest, żeby się do niego dopisywać a nie zakładac nowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta ok ale... no własnie... nie ma róży bez kolców po pierwsze nie mozna podkrecic FSB procka powyzej 2000 MHz (mam Athlona 2500+) powyżej 2000 MHz win xp sie wywala i to totalnie trzeba robić nowa instalacje systemu na innych płytach (byle jakich) można proca podkręcic do 2200 MHz i wszystko gra, no i taki drobny szczególik moge ustawiac mniżnik jak mi sie podoba i nie ma żadnych efektów. Po drugie nie wiem dlaczego nie można podkręcac osobno pamięci mam 2 razy po 256 RAMu 400 MHz i nie moge go ustawic na tą wartosc dopiero po przestawieniu procka pamiec pracuje na 363 MHz nie moge niestety procka podkręcic wyżej bo jak juz wspomniałem system sie wywala na amen. Po trzecie płyta dziobie sie z moja grafą Ge Force 4 Ti 4200 problem polega na tym ze nie chce sie uruchomic instalator win 98 . Pozatym nie mam zastrzezen oprócz radiatora na chipsecie który musiałem wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą płytę i mogę ustawić szynę 190 czyli 2090 (Barton 2500), wyżej nie sprawdzałem. Ze względu że nie ma blokady PCI/AGP jadę na szynie 180MHz. Ta płyta obsługuje tylko jedną kość 400MHz. Masz dwie i nie możesz dlatego zmienić szyny. U mnie z TI4200 Prolink 64MB i AGPx4 nie ma problemów. Przy instalacji w98 wpisz nie setup lecz setupcor, powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...