Skocz do zawartości
spavatch

Asus A7V8X (Gold) - zlote rady, codzienne problemy...

Czy jestes zadowolony ze swojego A7V8X?  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony ze swojego A7V8X?

    • Zdecydowanie tak, nic wiecej do szczescia nie trzeba.
      58
    • Tak, jednak do podkrecania przydalo by sie cos innego.
      26
    • W koncu nie wiem, dobra ona czy zla?
      16
    • Nie, ale nie zmienie, narazie wystarczy.
      8
    • Nie, same problemy, zmienie przy najblizszej okazji.
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Mam asusa a7v8x-x i taki niemiły problem. Otóż agp działa mia z prędkością 2x a nie 4x. Moja karta graficzna to GeForce3 ti 200 Gainwarda. Od razu mówię, że mam bios 1012, via hyperion 4.51, nvidia drivers 61.77. W biosie wszystko dobrze ustawione więc w czym problem?? U was wszystko działczy ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam A7V8X-X i mialem 2 male problemy z ta plyta ... klawiatura i myszka nie ragowaly po wlaczeniu win xp , zmiana biosu na 1010 pomogla ... a druga rzecz to to , ze myslalem ze nie dziala mi zworka over_voltage , i dobrze myslalem bo nie zwieksza napiecia o 0.2V , lecz o 0.02V :? ...

 

Poza tym sadze , ze glownymi mankamentami tej plyty jest brak mozliwosci zmiany napiecia pamieci , i brak dzielnika 1/6 dla pci ...

 

najwieksze fsb jakie uzyskalem to 200mhz na jakichs badziewnym kostkach samsunga ddr333 , oczywiscie stabilny tylko do momentu ladowania wina :D ... tak to sobie smiga na 179mhz ... od 180-190mhz , wykrywa polowe pamieci (?) ... od 190mhz , zawiesza sie przy wlaczaniu systemu ... >200 nie bootuje sie ...

 

poza tym plyta calkiem niezla jak na swoja cene , a sata , raid i firewire mi nie potrzebne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dotyczy OC Bartona 2500+ na plycie A7V8X wiec mam nadzieje, ze wpisuje sie w dobrym miejscu. Postanowilem OC mojego bartona. W tym celu przeprowadzilem test 3dmark2001SE na starych ustawieniach ( wynik 7150-7200). Nastepnie sformatowalem twardy dysk, przeinstalowalem na czysto XP i podkrecilem bartona z 11x166 na 11x183. Komputer odpalil sie i przeszedl testy proponowane w tematach o OC oraz w FAQ tego forum. Ucieszylem sie, ze wszystko poszlo tak pieknie. Odpalilem 3dmarka2001SE i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu wyniki nie poprawily sie nawet o kilka punktow. Nadal byly w granicach 7150-7200. Z tego wynika moje pytanie. Czym to moze byc podyktowane? Ponizej podaje moja specyfikacje sprzetowa:

ASUS A7V8X

Barton 2500+ 11x166@11x183

ATI Radeon 9000pro

2x256 DDR 333

859323[/snapback]

Powiem tak. Mimo lat wciaz uzywam tej wspanialej plyty (konkretnie A7V8X Gold), zmienil sie tylko procesor. Aktualnie siedzi w niej Barton Mobile 2500+ (czyli 1.83 GHz FSB133, 1.65V). Procesor udalo mi sie zmusic do pracy przy ustawieniach 15x166= ~2,5 GHz. Karta graficzna to Radeon 8500 128 MB (Hercules, kostki BGA 3.3 ns) wykrecona na 307/307. Pamiec to jeden modul Kingstona DDR333 CL2.5. Reszta to - zdaje mi sie - nieistotne ;).

Na takim zestawie udalo mi sie osiagnac wynik ~10500 pkt. w 3DM2K1 (kolega RaV[666] osiagnal na podobnej konfiguracji az 12500 pkt! 8O) wiec mysle ze cos musisz poprawic, cos blokuje wydajnosc. Procesor masz wybitnie niewycisniety - jesli masz wolny mnoznik to zmien go na wyzszy, pamietam ze moj stary T-bred 1700+ latal nawet na 2,2 GHz, taki zestaw osiagnal 9966 pkt. (czemu nie pelne 10 tys.? :cry: - ile ja sobie wlosow przez to wyrwalem... :lol:). Tak wiec - do dziela ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZeść!!!

Mam Asusa A7V8x-jestem z tej płyty baaardzo zadowolony :) mam obecnie ustawionego proca 12*166Mhz ale chciałbym spróbować 200Mhz dać. W tej chwili jest to nie możliwe, bo mam za słabe pamięci...ale interesuje mnie ilu osobą udało się ustawić na tej płycie magistrale 200Mhz-żeby wiedzieć, czy opłaca się zmieniać pamiątki na DDR-400... Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zmienić pamięć bo w tej chwili mam 2 kości elixira 2x256 MB. No i pytanie bo kiedyś już próbowałem wsadzić Kingstona 1x512 i płyta ruszyła ale od razu same zwiechy i bluescreeny. Symbol tych dawnych pamięci to KVR400X64C3A/512, wyczytałem na stronce asusa że odpowiedni jest Kingston KVR400X64C25/512 jest odpowiedni ale nie miałem okazji próbować. Ponadto wyczytałem że gdy włoży się 2 kości pamięci 400 MHz to automatycznie taktowanie spada do 333 MHz. Chciałbym kupić 2 kości po 512 MB / 400 MHz i dlatego mam wątpliwości czy płyta da radę? Ewentualnie biorę pod uwagę Twinmosy ale nie wiem które są lepsze do oc, Kingsotn czy Twinmos na tej płycie?

Edytowane przez Adam_84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszal ktos moze o jakims nowym biosie do tej plytki? Czy juz zostabie beta-4-ever? :?

Ja nie slyszalem o zadnym nowym, sam szukalem biosow modyfikowanych i zadnego nie znalazlem-dlaczego..? :/

Onosnie pytania do pamieci ja mam 3 moduly zainstalowane 2*256MB i raz 512MB wszystko chodzi stabilnie.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie czy ta plyta ma problemy z FSB po wyzej 166MHz , bo wczesniej mialem Asrocka k7s8x(spalił sie i przyslali mi tego asusa) i na FSB 170 cykalo a teraz niewiem czy dawac powyzej 166 , nigdy niemialem plyty na KT400 wiec niewiem jak to jest z kreceniem na nich .

Domyslnie procek Athlon 2000XP T-Bred na 2600 ( 12.5*166) full stabilnie , v-core na 1.76( ustawione na 1.75 ale chyba zawyza) pamieci

pc3200 .

Z góry Thx :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Powiedzcie prosze jakiego najlepszego amdeka da sie wsadzic w te plyte? Mam a7v8x-x

Gwoli scislosci przypomne, topic dotyczy plyty A7V8X a nie A7V8X-X !!!

Wbrew pozorom te plyty sa ZUPELNIE INNE !!! :?

Edytowane przez spavatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że odkopię temat ale mam Asusa a7v8x-x i kiedyś śmigal na niej barton bez problemu. Niedawno włożyłem 1700+ ( magistrala 100 ) i nie chcialo zaskoczyć. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...