Skocz do zawartości
Aquarium

Alien Breed Evolution

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem sobie daty premier na GryOnline i znalazlem TO

 

Jestem bardzo mile zaskoczony, tylko pytanie czy będzie choć cieniem samej siebie. Shadowgrounds przypadło mi do gustu, więc jest szansa.

 

Screenshoty

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe wieści i mnóstwo screenshotów. Gra wygląda wyśmienicie. Żaden shadowgrounds się nie równa.

Można także w temacie zmienić nazwę na "Impact".

 

Alien Breed Evolution PC coming this summer; renamed Alien Breed Impact

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko pograne. Tak na oko to z 5 min grałem, zbytnio nie było co podziwiać, bo dostępny tylko tryb free play, czyli idziesz przed siebie i nakukujesz.

Graficznie może być, po modelu naszej postaci już można poznać, że to ue3 - zbytnio się nie wysilili z modelingiem. Tekstury miejscami całkiem ładne, ale zdarzają się terż praktycznie łyse powierzchnie, szału nie ma.

Sterowanie takie sobie, nie można płynnie obracać kamery klawą, tylko skokami o 45*, w shadowgrounds było to lepiej rozwiązane (możliwość ustawienia tak jak się podoba). Nie ma uników, jedynie bieganie.

Klimatycznie też jakoś blado, grając w obie części sg wyrobiłem już sobie pewien stosunek do tego typu gier i ciężko się teraz gra w coś, co prezentuje niższy poziom. Efekty mało widowiskowe, przypomnę sobie jak potworki z sg ładnie się rozpadały na części, posoka radośnie tryskała, czuć było prawdziwy gore, tutaj tego nie ma.

Nawet takie drobne smaczki z sg jak dynamiczne oświetlenie padające z naszej latarki, tutaj jest niestety tylko statyczne i bez względu na to czy patrzymy (celownikiem) pod same nogi czy na ścianę - jest stałe.

Movement też jakiś dziwny, nieraz się postać przyblokowała na czymś, na czym nie powinna, bo nic tam nie było, tak samo obcy nieraz stoją za przeszkodą i zamiast ją obejść to czekają.

 

Imo nic ciekawego, bazowanie na ue3 i marce alien breed to jeszcze nie gwarancja sukcesu. Cena ~45zł, dla fanów gatunku może być ok, ale do sw to niestety ta pozycja nie ma podejścia.

 

Kilka scr z początku dema.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Może trochę za dużo krytyki z mojej strony, ale po prostu żal zalewa moje trzewia jak wychodzą takie gierki, coraz prostsze, odgrzewane kotlety, damy znaną markę, acziwmenty i jest high5. Ale co się dziwić, ab wyszedł spod skrzydeł team17 a oni już szykują kolejny przełomowy hit - nowe "stare" wormsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy fulla. Jak dla mnie jak najbardziej OK, bez rewelacji ale na PC takich gier jak na lekarstwo. Nie mogę tylko się przestawić na sterowanie - w Shadowgrounds szło mi jakoś lepiej :) Jak działa opcja alternatywnego celowania mychą, bo nie mogę wyczaić???

 

Po pierwszym lvl. 7.5/10

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ktoś tak uprzejmy i zapoda kilkanaście fajnych screenów z pecetowego AB? Będę dozgonnie wdzięczny :)

Moje przepadły, podobnie jak save do gry, a przydałyby się do artykułu. Oczywiście autor screenów zostanie wymieniony w tekście :>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costam dosle, bo akurat bylem w fajnym momencie 2 aktu. Akurat moze cos Ci przypadnie do gustu. Moja sugestia, jesli jeszcze o tym nie wiesz, warto napisac o fix'ie :

 

Controls fix - Steam Users' Forums

 

Freezuje od kamere za plecami bohatera. Cos czuje ze na default to moze byc wielki minus gameplaya, a po tym zabiegu gra nabiera innych rumiencow. :)

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm .. Odpalam dzisiaj Alien Breed i co - wywala mi że to trial :blink: Spotkał się ktoś z czymś takim ? Grę kupiłem samodzielnie dla swojego konta.

 

Usunięcie bloba pomogło.

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Prawie dwadzieścia lat temu świat gier wyglądał zupełnie inaczej, czego pewnie wielu czytających niniejszy artykuł zwyczajnie nie może pamiętać - byli wówczas zbyt młodzi. Pierwsza połowa lat dziewięćdziesiątych bezsprzecznie należała do Amigi, która długo toczyła zażarty bój z pecetami o względy graczy. Każdy kto posiadał model „600” mógł z podniesioną głową recytować listę hitów ze swojej kolekcji, czując zazdrosne spojrzenia kolegów. Szkoda, że czasy świetności oldschoolowych shooterów, przygodówek typu point & click czy dwuwymiarowych mordobić przeminęły - teraz są tylko reliktami przeszłości. Kilka znanych marek gdzieś się przy tym zawieruszyło, ale nie brakuje inicjatyw mających na celu ich wskrzeszenie. Jest jednak zasadnicza różnica pomiędzy porządnym odświeżeniem, a reanimacją cuchnącego padliną trupa. Oczywiście, najlepiej jeśli za remake biorą się twórcy oryginału, co zwiększa szansę na udany powrót, choć go nie gwarantuje... czego właśnie jesteśmy świadkami. Podtytuł najnowszej odsłony Alien Breed jasno sugeruje, że możemy spodziewać się nie lada „uderzenia”, czyli parafrazując - solidnego kopa. Niestety, gra okazuje się marną namiastką legendarnego przodka, któremu nie jest godna nawet butów pucować. Gdybym miał sposobność, to owego kopniaka w cztery litery zasadziłbym autorom tej nudnej jak flaki z olejem szmiry. Dołączyłbym jeszcze pozdrowienia od osób pamiętających odrobinę lepiej epokę Amigi, niż obecna ekipa Team 17! Brzmi źle? Będzie znacznie gorzej... Jeżeli chcecie czytać dalej, nie będę Was zniechęcał, ale robicie to na własną odpowiedzialność...

 

Autor: Caleb - Sebastian Oktaba

LINK DO PEŁNEJ TREŚCI PUBLIKACJI NA PORTALU PUREPC Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...