Skocz do zawartości
qam

Gtx 275 "gubi" Obraz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dość nietypowy problem z obrazem.

 

Czasami (raz na kilka uruchomień, nieraz dwa-trzy razy pod rząd) podczas uruchamiania lub wznawiania systemu zanika mi obraz. Dzieje się tak dokładnie w chwili, gdy powinien ukazać się ekran logowania (czyli w chwilę po pasku ładowania systemu). Komputer oczywiście działa dalej, ale przywrócenie obrazu nie jest możliwe. Podczas normalnej pracy (włączając w to katowanie Crysis + Fraps) żadnych problemów nie zauważyłem.

 

Początkowo myślałem, że to kwestia sterowników, bo jakimś cudem system wykrył kilka monitorów (SIC!): domyślny P&P, rodzajowy, oraz SyncMaster. Usunąłem pozostałe z Managera Urządzeń i wgrałem sterowniki dla Samsunga (poniżej screen z właściwości ekranu). Panel nVidia widzi jeden monitor. Najnowsze sterowniki od nVidi oraz na bierząco aktualizowany Windows Vista x64 Bussines.

 

Dołączona grafika

 

 

Niestety, muszę znaleźć przyczynę tego stanu rzeczy, komputer jest nowy i chciałbym komfortowo pracować. To wina karty/zasilacza/software'u? Proszę o pomoc!

 

EDIT: Po testowym przeskanowaniu urządzeń P&P znowu okazało się że mam 3 monitory: Domyślny P&P, Rodzajowy inny niż P&P oraz Samsunga. Dorzucam jeszcze specyfikacje sprzętu:

mobo: GIGABYTE MA770T-UD3P

gfx: Gigabyte 896MB GTX 275 OC HDMI/DVI/DSUB

ram: 2x2GB Patriot 1333Mhz CL7

cpu: PII X2 550BE

psu: Modecom 620W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam podobny problem :? Tzn na początku po złożeniu kompa monitor miałem podłączony poprzez złącze DVI i działo się tak jak u kolegi qam czyli obraz gasł podczas pracy na Windowsie i nie było możliwości przywrócenia obrazu(tylko po restarcie). Teraz po przejściu na kabel D-SUB jest taki problem że po uruchomieniu kompa monitor czasami sie nie włącza przy post screen/Biosie i załącza się dopiero przy ekranie logowania do Windowsa i dalej działa bez zarzutu(dzieje się tak na każdym wyjściu z katry graficznej-DVI,D-SUB i HDMI). Nie wiem dlaczego tak jest. Czasami żeby wejść do Biosa to muszę kilka razy wcisnąć reset zanim zapali mi się monitor. Nie wiem czy to wina grafiki czy płyty głównej. Może ktoś się spotkał z takim przypadkiem?

 

 

 

mobo: ASUS P5Q TURBO bios 0602

cpu: C2D E7600 3.06Ghz

grafika: Gigabyte GTX 275 896MB OC 660/2400 HDMI/DVI/DSUB

ram: 2x2GB Kingston HyperX Tall HS 1066 CL5

psu: be quiet Pure Power L7 530W

monitor:Benq 19"

 

EDIT:

 

Zajrzałem na strone Gigabyte i faktycznie jest VGA Bios który naprawia problem z wyjsciem DVI LINK

Tylko nie wiem który bios ściągnąć? Samsung memory czy HYNIX memory ?

Edytowane przez potulak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za rady - wygląda na to, że wygrałem.

 

Po przekopaniu Internetu okazało się, że BIOSy Gigabyte'a rzeczywiście może mieć problemy (dzięki Firekage!) a dodatkowo, najnowsze sterowniki nVidii często gryzą się z kartami GTX na systemach 64bitowych (m.in. popularny problem z 295). Na stronie Gigabyte znalazłem najnowszy BIOS do grafiki - F2_C, który poprawia "problemy kompatybilności z niektórymi monitorami". Mam nadzieje, że wszystko będzie ok., co prawda wyskoczył mi dzisiaj checksum error po post screen, ale to chyba z innego powodu (zaraz wrzucę najnowszy BIOS do mobo) ;P. Dzięki za pomoc!

 

EDIT

@UP

 

Co do wyboru wersji F2_C czy F21_C - po ściągnięciu BIOSu okazało się, że dołączona jest do niego aplikacja GV@BIOS (uproszczona wersja @BIOS do MOBO). Według niej, miałem poprzednio F1 (a nie F11, istnieje taka wersja), dlatego wgrałem F2_C. Nie wiem czy taka analogia ma miejsce, ale wszystko działa ok.

Edytowane przez qam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczę się z tym problemem od ponad 2 miesięcy (tj. od kupna 275-tki Gigabyte'a). Wcześniej problem był nagminny. Obecnie, po godzinach kombinowania ze starami do grafy, monitora itp. występuje raz na jakieś 10 odpaleń kompa. Monitor albo w ogóle nie zaskakuje przy włączeniu kompa, albo przechodzi w stan uśpienia w momencie, gdy ma pojawić się strona logowania do windy/ekran powitalny.

 

Nie wpadłem na aktualizację biosu do grafy :/ Minęło już parę dni od Waszych operacji. Czy problem w 100% został wyeliminowany, czy okrzyki sukcesu były przedwczesne? ;) Proszę o info, żeby dodatkowej roboty sobie nie robić niepotrzebnie.

 

Widzę, że pojawiła się wersja F3: http://www.gigabyte.pl/products/vga/bios/gv-n275ud-896h.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wpadłem na aktualizację biosu do grafy :/ Minęło już parę dni od Waszych operacji. Czy problem w 100% został wyeliminowany, czy okrzyki sukcesu były przedwczesne? ;) Proszę o info, żeby dodatkowej roboty sobie nie robić niepotrzebnie.

 

Widzę, że pojawiła się wersja F3: http://www.gigabyte.pl/products/vga/bios/gv-n275ud-896h.html

Od czasu flashowania vbiosu ani jednego przypadku zdechłego monitora - wygląda na to, że wszystko gra. Wersja biosu zależy od danego modelu karty (ja mam I, ostatni bios F2_C).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może ostudzę nieco entuzjazm. Po instalacji BIOSu w wersji F3_C problem niestety nie zniknął. Nie jest nagminny, ale niestety... jest :(

 

Moja karta i ten bios: http://www.gigabyte.pl/products/vga/bios/gv-n275ud-896h.html

Monitor: Philips 220CW

 

Jak mnie wkurzy to spróbuje jeszcze instalkę biosu F2_C. Niby jest pod inną wersję karty, ale z tego co widzę różnią się tylko nieznacznie podkręconymi zegarami (wersje na kościach samsunga).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , i odrazu powiem że mam TO SAMO , szkoda gadać wydać tyle kasy i dostać taki shit :angry: ,

Noi czy ktoś z tego forum zna recepte zeby naprawić tą karte?? juz sie z tym mecze 2 miesiące, na początku kupiłem zasilacz , potem kupiłem płyte , już mam tego dostc .POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem zassałem zmieniłem i niedziała. Gigabyte powinno oddać kase za taki chłam. Już nigdy nie kupie nic od GIGABYTE . Karty nawet niema sensu reklamować bo nic n nimi nie zrobią,te karty mają wade fabryczną. Pozastaje z tym żyć jak z reumatyzmem. Za taki numer GIGABYTE powinno zniknać z rynku. Wszystkie gtx 275 mają wade nie jesteśmy sami look--> http://forums.overclockers.com.au/showthread.php?t=798328

.

Edytowane przez gtxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A czytales to dokladnie? Tam czesc osob pisze , ze po fixie im dziala. Jesli Tobie nie to moze wgrales nie tego , ktorego powinienes - rozny dla samych ramow (Samsung/Hynix).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage --> najwidoczniej działa poprawka w BIOS-ach do wersji I, a do wersji H (one są tylko na samsungach) tych kart już nie. A tę właśnie z gtxxx-em mamy.

 

Obecnie mam BIOS F3_C - monitor często gaśnie w momencie, kiedy powinien pojawić się ekran powitalny windy. Tak więc nie ma co traktować innych jak półdebili, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Po prostu Gigashit się nie uporał jeszcze globalnie z problemem. Byc może nie uporał się w ogóle, a po prostu szczęśliwcy w tym wątku mają monitory, dla których bios-fix zadziałał, a na innych już by tak pięknie nie było.

Edytowane przez Bleszczynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jesli sugerowac sie tym co pisal GBAFAE tak bios nic nie da nikomu w tych wersjach - kolesiowi o nicku Yxxx cos tam przerobili karte serwisowo. Jesli tak to juz widze jak u nas sklepy beda "potwierdzac usterke" skoro nawet przy 260 jej nie widzieli , a byla ewidentna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sugerowac sie tym co pisal GBAFAE tak bios nic nie da nikomu w tych wersjach - kolesiowi o nicku Yxxx cos tam przerobili karte serwisowo. Jesli tak to juz widze jak u nas sklepy beda "potwierdzac usterke" skoro nawet przy 260 jej nie widzieli , a byla ewidentna.

Wspomóż linkiem do tych wypowiedzi :)

 

Edit: widzę już. Shit, świetnie, dodanie rezystorów jako solucja :/

Edytowane przez Bleszczynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam wersje H , i wgrywałem bios F3_C i nic to nie pomogło dalej zdarza sie że karta gaśnie w momęcie wyświetlenia windy :angry:

Niechce jej sprzedawać na allegro bo czułbym sie jak oszust, najgorsze że gigabyte sprzedaje ją i i tak sie nie czuje......

mam nadzieje że wymyśla jakiś fix bios który zadziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Miałem identyczny problem w mojej 260-tce od gigabyte. Bios pomógł, kartę mam na kostkach samsunga.

Tylko sprawa z 275 gorzej wyglada. Mimo biosow tam (USA) karty serwisowo przerabiaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sprawa z 275 gorzej wyglada. Mimo biosow tam (USA) karty serwisowo przerabiaja.

 

Wątek cytowany tutaj, gdzie piszą o przeróbkach robionych przez pracowników gigashita, jest z Australii ;)

 

Generalnie powodem jest brak odpowiedniego napięcia na karcie w 2 kluczowych momentach - w chwili włączenia kompa, lub w chwili pojawiania się ekranu powitalnego windy, kiedy na normalnych warunkach monitor na chwilę gaśnie, by po chwili się wybudzić (tzn. wybudza się na każdej karcie poza gigabytem ;)). Stąd fizyczne przeróbki karty rozwiązują problem.

 

Widać uporali się z tym za pomocą biosu, ale czemu w wersji I im się to udało, a H nie, to już pozostanie ich słodką tajemnicą. Mam nadzieję, że w końcu odpowiedni bios jednak wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieje że ktos udostępni ten nazwijmy go Vmod do gtx-a , co gdzie przylutować. Sam bym sie tego podjoł jak bym wiedział gdzie i co przylutować :angry: >

Puki co jakbyście sie coś dowiedzieli na temat przeróbki karty lub biosu do niej to dajcie znać :sad:

Edytowane przez gtxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja mam taki sam problem z giga szitem, wgrałem bios F2_C i nic nie pomogło, tzn. zdarzało się może rzadziej , przynajmniej stery mogłem zainstalować bo wcześniej różnie bywało . Ale u mnie pomogło przełączenie kabla z DVI na hdmi poprzez przejściówkę, jak na razie odpukać ,działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tytułem ostrzeżenia: zainstalowałem wczoraj nowe forcewary 191.07. Instalacja bez problemu, po restarcie post biosu i ekran ładowania windy widoczny, po czym monitor zgasł na ekranie powitalnym. Standard - pomyślałem. Restarcik i to samo. I tak z 15 razy. Za każdym razem po załadowaniu systemu i odczekaniu kilku minut (kombinowałem w tym czasie ze zmianą wejścia DVI - wcześniej to pomagało, teraz nie) wyskakiwał blue screen of death :/

 

Ostatecznie uruchomiłem windowsa w trybie awaryjnym i wróciłem do poprzednich sterów - 186.16 pobranych ze strony gigashita. Teraz komp się zwykle włącza bez dodatkowych atrakcji. Testowałem rózne stery, ale te od gigabyte'a (ciekawe, że do wersji H są tylko te, a do I mają już 190.xx) zdecydowanie najlepiej na przypadłość tej cholernej karty działają.

 

Czyli posiadacze gtx275 w wersji H nie mają co nawet nowych sterów instalować. Co za syf ta grafika. Nie wiem jak ja kiedyś to sprzedam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, karta jest nadal niestabilna, po zainstalowaniu najnowszych sterowników brak obrazu. Na stronie gigabyte już niema nawet biosu do wersji H. Szukałem czy nie zrobili czegoś nowszego. Mam pytanie , czy jak oddam karte na reklamacje to czy lepiej wgrać jej stary bios czy zostawić ten co jeszcze tydzień temu był na stronie gigabyte?? i 2 pytanie jak uzasadnić reklamacje tzc. co napisac żeby mi wymienili karte na wolną od wad a nie przysłali znowu uszkodzoną , bo wiadomo ze mogą grać na czas/ :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci to nie da. Pewnie bedzie to samo co u Scava i Pichu - nie znalezniono usterki, mieli tak przy GTX260, a ten mial to samo...

 

Musialbys pewnie im to unaocznic albo u nich, albo krecac moze jakis filmik aparatem bo bez tego to pewnie uslyszysz "u nas dziala".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...