Skocz do zawartości
BRANDI

ASUS A7V8X vs. ABIT KD7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chłopaki!

 

Nie zawracał bym Wam "gitary" ale mam problem.

 

Z racji tego,że mnie sklep wyciułał to muszę najpóźniej do pojutrza zdecydować się na jedną z tych płyt:

 

1/ ASUS A7V8X KT400 LAN/AUDIO =390zł

 

2/ ABIT KD7 KT400 LAN/AUDIO =440zł

 

 

Jak możecie to poradźcie.Poznam opinie użytkowników tych płyt.Wiem,że ten ABIT ma 3-fazowe zasilanie i dobre możliwości O/C. Zastanawiam sie jak głośny ma wiatrach chłodzący NB?

 

Ps.Proszę nie proponujcie mi nic innego bo wyboru muszę dokonać właśnie między tymi dwoma.Nie odsyłajcie mnie też do opcji SZUKAJ,bo i tak tam tej odp nie znajdę.

 

Please o help...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz KD7 plytka jest naprawde wypasna (wiem, bo mam i z czystym sumieniem moge polecic). Co do asusa, to zaje**scie nadaje sie dla ludzi, ktorzy jada na defaultowych ustawieniach ale z kreceniem jest juz gorzej (no i te wszechobecne zworki, ktore dubluja sie z ustawieniami w biosie-zwariowac mozna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VENGEANCE- mysle ze nie ma co sie zastanawiac nad kupnem czegokolwiek na N-FORCE2 za ta kaske, bo zeby kupic cos dobrego to musialby dolozyc conajmniej 100zl. A tutaj ma zaje**sta plyte na ktorej kreci sie bajecznie za 450zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i te wszechobecne zworki, ktore dubluja sie z ustawieniami w biosie-zwariowac mozna

:?: :?: :?:

 

Mam wersje z dzwiękiem i lanem 100 Mb. Zworek naliczyłem aż dwie :!: Jedna overvoltage a druga to reset biosu (nie potrzebna zresztą, bo bios po zwiechach spowodowanych przez oc sam sie podnosi na niższych ustawieniach :idea: )

 

Płytka cicha (brak śmigła na NB) i chodzi spox. W ekstremalny oc sie nie bawie bo mam proca Palomino i wyżej niż 1700 MHz nie idzie (musze w końcu chama odblokować).

 

Wadą jest niemożność ustawienia w biosie napięcia proca niższego od nominalnego. Ponadto bios zawyża Vcore o około 0,07V (albo sam odczyt). Tak więc jest to zaproszenie do OC :wink:

 

Abita nie widziałem więc nie będe gadał głupot na jego temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i te wszechobecne zworki, ktore dubluja sie z ustawieniami w biosie-zwariowac mozna

:?: :?: :?:

 

Mam wersje z dzwiękiem i lanem 100 Mb. Zworek naliczyłem aż dwie :!: Jedna overvoltage a druga to reset biosu (nie potrzebna zresztą, bo bios po zwiechach spowodowanych przez oc sam sie podnosi na niższych ustawieniach :idea: )

 

Płytka cicha (brak śmigła na NB) i chodzi spox. W ekstremalny oc sie nie bawie bo mam proca Palomino i wyżej niż 1700 MHz nie idzie (musze w końcu chama odblokować).

 

Wadą jest niemożność ustawienia w biosie napięcia proca niższego od nominalnego. Ponadto bios zawyża Vcore o około 0,07V (albo sam odczyt). Tak więc jest to zaproszenie do OC :wink:

 

Abita nie widziałem więc nie będe gadał głupot na jego temat

no z tego co mowisz to...Abit i tak lepszy :dzwiek 6kanalow ,lan 100mb/s ,vcore do 2.325v ,mnoznik 5bit (5-18x i chodza wszystkie na XP 0.13)

fsb200 ciagnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FELSON- mialem w zyciu 2 ASUSY i jak wspominam A7V133a to mi sie lezka w oku kreci :D jakies dwie plyty pozniej postanowilem (przez sentyment do A7V133a) wrocic do ASUSA i kupilem A7V333 - pchnalem ja prawie natychmiast. Co do A7V8X to racja, nie ma tam za wiele zworek, co nie zmienia faktu, ze plyta ma DUZO mniejsze mozliwosci niz KD7 i jest produktem zdecydowanie slabszym. Piszac, o wszechobecnych zworkach przed oczami mialem A7V333 na ktorym bylo ich grubo ponad 20 z czego polowa dublowala sie z ustawieniami w biosie. Dwie nawet nie byly opisane w manualu: regulacja napiecia na ddr i cpu overwoltage (czy jak to sie tam pisze :roll: ). Najsmieszniejsze w tym wszystkim bylo to ze przy takiej mnogosci zworek konstruktorzy zapomnieli wyprowadzic na laminat jednej z najwazniejszych - reset biosu (miejsce na plycie bylo i wystarczylo zagiac jakas szpilkie i zresetowac bios). Jednym slowem po tej plycie nie chce miec nic wspolnego z ASUSEM i na szczescie nie musze nim sobie nawet zawracac glowy bo od jakiegos czasu siedzi sobie grzecznie w cieniu innych (czytaj: LEPSZYCH) producentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze,że ten Abit wchodząc na rynek kosztował ok.670zł / z Raidem = 800zł/-ale nie o tym chciałem pisać...

 

ABIT KD7 ma niezaprzeczalnie wieksze możliwości O/C.Nie wiem tylko jak głośne jest śmigło na NB? Może wiecie cosik na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te smiglo wyglada jak moje na KYRO ,a te z koleji glosne nie jest,a nawet powiem ze jest bardzo ciche

...no to ucieszyła mnie ta wiadomość,bo przyznam,że zależy mi na ciszy...

 

Odebrałem dzisiaj tego coolerka i mam nadzieję,że zrobiłem dobrze. Coprawda do "lustra" duzo mu brakuje ale ponoć jest cichy i wydajny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulerek na NB jest bardzo cichutki. Jak mialem jeszcze swietej pamieci ENMICA 8TCX2+ i skrecilem obroty w swojej DELCIE na minimum (okolo 3000rpm) to wentylator z NB byl najglosniejszym wentylem w budzie (bardzo wyraznie bylo go slychac pomimo tego, ze oprocz wentyla na grafie mam w obudowie jeszcze 2x80/80) no i zastapilem go pasywnym ZALMANEM. To samo myslalem zrobic z KD7 ale ta plyta bardzo pozytywnie mnie zaskoczyla-wentyla na NB wogole nie slychac (no moze jezeli bedzie on jedynym wentylem w obudowie). Acha i jeszcze jedno- nie kasztani sie po 2tyg zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konkrety

 

co jest w KD7 (właczeni z modelem -S/G ktorego w polsce nie ma) czego nie ma w A7V8X ?

 

prosze wszystkich o komentarz w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konkrety

 

co jest w KD7 (właczeni z modelem -S/G ktorego w polsce nie ma) czego nie ma w A7V8X ?

 

prosze wszystkich o komentarz w tej sprawie.

o/c najlepsze ,ciagnie fsb200 ,zasilanie 3-fazowe ,wyglad lepszy (to akurat subiektywne)

 

nie popadaj w kompleksy,asus tez jest dobry (ale Abit rulez ,jak za czasow BH6)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie popadam w kompleksy.

owszem abit napewno ma lepsze-stabilniejsze zasilanie proca z 3 a nie 2 (kiedys myslalem ze 3 :/) mosfetow.

 

co do fsb200 to i a7v8x moze i by mogl (w najnowszym biosie jest obsługa bartona3200+ na... fsb200 własnie)

 

so ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to za to ja polecam EPOXA 8K9AL :P :P :P :P :P :P :P

 

lan,muza,spore mozliwosci o/c(napiecie do 2,25v) vdimm do 3,20v,vagp do 2,20v :P

 

a to wszystko za jednyne 350zl i 99gr :P :P :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do fsb200 to i a7v8x moze i by mogl (w najnowszym biosie jest obsługa bartona3200+ na... fsb200 własnie)

musze cie zmartwic kt400 nie obsluguje seryjnie fsb200 ,wiec nie moze byc obslugi w biosie dla proca na tej szynie (inna sprawa ze proc moze pojsc,ale bios go nie rozpozna jako 3200+ ,chyba ze bedzie obsluga 3200+ na fsb166 to wtedy bios rozpozna,bo fsb mu wisi w sumie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to za to ja polecam EPOXA 8K9AL :P :P :P :P :P :P :P

 

lan,muza,spore mozliwosci o/c(napiecie do 2,25v) vdimm do 3,20v,vagp do 2,20v :P

 

a to wszystko za jednyne 350zl i 99gr :P :P :P :P

..no tak!Tylko ja muszę wybrac między Asusem i Abitem.

 

Ps.Tak z ciekawości,to ten Epox 8K9AL jakie ma zasilanie (2 czy 3 fazowe)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybyś miał asusa a7v8x, i bios 1012b9 to bys zauwazyl ze dodana jest obsluga w biosie (chyba nie bezcelowo) procow z fsb200.

 

to ze pci bedzie 40, to inna sprawa, ale skad inad taka opcja sie pojawila, wiec moze pojdzie i na fsb200.

 

bx tez nie wspieral szyny 133, a jakos abit robil bx-133 ktore oficjalnie wspieralo takie procki mimo podwyzszonego fsb...

moze i tu historia sie powtorzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybyś miał asusa a7v8x, i bios 1012b9 to bys zauwazyl ze dodana jest obsluga w biosie (chyba nie bezcelowo) procow z fsb200.

 

to ze pci bedzie 40, to inna sprawa, ale skad inad taka opcja sie pojawila, wiec moze pojdzie i na fsb200.

 

bx tez nie wspieral szyny 133, a jakos abit robil bx-133 ktore oficjalnie wspieralo takie procki mimo podwyzszonego fsb...

moze i tu historia sie powtorzy.

A moze mowisz o BARTONACH i fsb 166? Nie ma fizycznej mozliwosci, zeby kt400 oficjalnie obslugiwal fsb200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybyś miał asusa a7v8x, i bios 1012b9 to bys zauwazyl ze dodana jest obsluga w biosie (chyba nie bezcelowo) procow z fsb200.

 

to ze pci bedzie 40, to inna sprawa, ale skad inad taka opcja sie pojawila, wiec moze pojdzie i na fsb200.

 

bx tez nie wspieral szyny 133, a jakos abit robil bx-133 ktore oficjalnie wspieralo takie procki mimo podwyzszonego fsb...

moze i tu historia sie powtorzy.

pozyjemy zobaczymy (ale biorac pod uwage problemy z osiagnieciem przez a7v8x fsb200 u uzytkownikow...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do opcji w biosie to uzytkownicy RDA+ dostali jakis czas temu bios z "mozliwoscia" zmiany napiecia na NB i okazalo sie ze to jedna wielka kupa, bo zmieniasz ustawienia a napiecie zostaje to samo czyli to ze jest w biosie nie znaczy jeszcze ze bedzie dzialac w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do opcji w biosie to uzytkownicy RDA+ dostali jakis czas temu bios z "mozliwoscia" zmiany napiecia na NB i okazalo sie ze to jedna wielka kupa, bo zmieniasz ustawienia a napiecie zostaje to samo czyli to ze jest w biosie nie znaczy jeszcze ze bedzie dzialac w praktyce.

Zmiana napięcia na NB sprawdza sie ponoć w Abitach NF7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...