Skocz do zawartości
Gi3r3k

Seria P7P55D Czyli P55 Od Asusa

Rekomendowane odpowiedzi

Premiera procesorów pod S1156, a z nimi także nowych płyt z chipsetem P55. Asus z tej okazji wypuszcza swoich przedstawicieli w postaci serii P7P55D.

 

P7P55D LE

 

Dołączona grafika

 

P7P55D

 

Dołączona grafika

 

P7P55D PRO

 

Dołączona grafika

 

P7P55D EVO

 

Dołączona grafika

 

P7P55D DELUXE

 

Dołączona grafika

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "BIOS: Opcje OC"
Ai Overclock Tuner .................. [Manual]

CPU Ratio Setting .................... [Auto]

Intel SpeedStep Tech .............. [Enabled]

Intel TurboMode Tech .............. [Enabled]

Xtreme Phase Full Power Mode ... [Auto]

BCLK Frequency ...................... [Auto]

PCIe Frequency ....................... [Auto

DRAM Frequency ..................... [Auto]

 

 

DRAM Timing Control: Manual

1st

CAS# Latency : x

RAS# to CAS# Delay : x

RAS# Precharge : x

RAS# ActivateTime : x

RAS# to RAS# Delay : Auto

Row Refresh Cycle Time : Auto

Write Recovery Time : Auto

Read to Precharge Time : Auto

 

 

CPU Differential Amplitude ............ [Auto]

CPU Clock Skew ......................... [Auto]

____________________________________

 

CPU Voltage Mode ...................... [Auto]

Offset Voltage ........................... [Auto]

Fixed Voltage ............................. [Auto]

IMC Voltage .............................. [Auto]

Dram Voltage ............................. [Auto]

CPU PLL Voltage ......................... [Auto]

PCH Voltage .............................. [Auto]

____________________________________

 

Load-Line Calibration .................. [Auto]

CPU Spread Spectrum ................. [Auto]

PCIE Spread Spectrum ................ [Auto]

BIOSY:

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Streszczone porównanie wszystkich wersji.

 

post-17546-1252232936_thumb.jpg

 

Dla mnie chyba najciekawiej wygląda wersja Pro, nie ma zbędnych pierdół, a z drugiej strony ma wszystko czego mi potrzeba i w sumie idealny układ slotów, co jest niezwykle rzadkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko do posiadaczy Asusa P7P55D. Jak długo włącza wam się komp po naciśnięciu Power do piknięcia głośnika systemowego lub pierwszego screena z zegarem zegarze itp.

 

Nie wiem czy to normalne ale umnie jakoś przydługo to trwa , nie wiem czy to przez ten ram czy coś jest nie tak. Dzięki za odpowiedź.

 

BTW pojawił się nowy bios 08/09/20009 o numerku 0606.

Edytowane przez Shamtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała seria P55 od Asusa ogólnie fajna, mam jednak 2 ale:

- cena w stosunku do głównej konkurencji od MSI wyższa za podobne płyty (w dodatku słabiej wypasione)

- mocowanie RAMu na jeden zatrzask oraz jego odległość od złącza PCI-e x16 to jak dla mnie niewypał

Edytowane przez lockin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o czas skakania czerwonych diodek po płycie? :wink: U mnie trwa to więcej niż na innych zestawach, jakieś 10 sek.

Tak dokładnieoto chodziło, niepotrzebna dyskoteka:) Dzięki za potwierdzenie. Przynajmniej wiem że nie jestem sam:P A asus pewnie będzie musiał coś z tym zrobić bo pewnie nie tylko mnie to wku****.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała seria P55 od Asusa ogólnie fajna, mam jednak 2 ale:

- cena w stosunku do głównej konkurencji od MSI wyższa za podobne płyty (w dodatku słabiej wypasione)

- mocowanie RAMu na jeden zatrzask oraz jego odległość od złącza PCI-e x16 to jak dla mnie niewypał

Asusy "od zawsze" były droższe od MSI, nie ma się co dziwić. Chcesz BMW to płać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P7P55D DELUXE za PLN 546 w Morele.net

 

Panowie jeżeli ktoś jest zainteresowany taką zacną ofertą to zapraszam tutaj

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p7...ssfirex-243604/

 

Zakladam że oferta jest "ograniczona czasowo" ;-)

Edytowane przez Alighieri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jest tam drugi produkt o właściwej cenie, więc raczej bym odpuścił kupno bo pewnie będą problemy, zapewne chodzi o podstawową wersję, choć opis też wskazuje na Deluxe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tam drugi produkt o właściwej cenie, więc raczej bym odpuścił kupno bo pewnie będą problemy, zapewne chodzi o podstawową wersję, choć opis też wskazuje na Deluxe.

 

w opisie jest pcie16x 3szt. więc raczej nie podstawowa

Nazwa produktu + opis + zdjęcia jasno wskazują na Deluxe, więc jak ktoś szuka płyty to na pewno warto spróbować, dalej to tylko kwestia jak Morele podejdzie do sprawy Pro lub nie Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do morele ostatnio tam były Quad 9550 za 619zł.Oczywiście zamówienia nie zrealizowali tłumacząc się błedem w cenie i mają takie prawo.

Na jakim etapie zamówienie anulowano? W sprawie Kupiłem router za 0 zł! w Agito http://www.chip.pl/forum/viewtopic?tid=11660 były różne opinię prawne jak pamiętam (nie mogę znaleźć oryginalnego linku stąd ten forumowy z google'a) ale zatwierdzenie i przyjęcie zamówienia do realizacji było chyba traktowane jako zawarcie kontraktu. Anyway Agito sprzedało w rezultacie router za 1pln (bo za 0 nie zezwala polskie prawo).

Edytowane przez Alighieri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim etapie zamówienie anulowano? W sprawie Kupiłem router za 0 zł! w Agito http://www.chip.pl/forum/viewtopic?tid=11660 były różne opinię prawne jak pamiętam (nie mogę znaleźć oryginalnego linku stąd ten forumowy z google'a) ale zatwierdzenie i przyjęcie zamówienia do realizacji było chyba traktowane jako zawarcie kontraktu. Anyway Agito sprzedało w rezultacie router za 1pln (bo za 0 nie zezwala polskie prawo).

Towar był dostepny zamówiłem,po czym rano email ze nie można zrealizować,jesli to jest błąd w cenie nic nie wskórasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że nie można przecież kupić produktu za 0zł.

Pewnie tym co kupili anulują zamówienie, inaczej będą ponad 200zł do tyłu na jednej płycie (czytałem przed chwilą że na innym forum 4 osoby zamówiły).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że nie można przecież kupić produktu za 0zł.

Pewnie tym co kupili anulują zamówienie, inaczej będą ponad 200zł do tyłu na jednej płycie (czytałem przed chwilą że na innym forum 4 osoby zamówiły).

Jak napisałem powyżej następny krok Morele to pokazanie czy jest sie sklepem Pro czy niePro. Jak pokazuje przykład routera z Agito, niektóre sklepy potrafią się zachować w tego typu sytuacjach. Z moich własnych doświadczeń mogę powiedzieć, że na zachodzie to norma (i.e. Amazon). Ponadto od jakiegoś czasu, przynajmniej z nazwy mamy w Polsce rynek konsumenta, a że zacytuje wypowiedź z innego forun dotyczącą innego sklepu "...ze jeden niezadowolony klient generuje wiecej szamba, niz 10 zadowolonych dobra opinie...." Więc pożyjemy, zobaczymy jak rozwinie się ta sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem powyżej następny krok Morele to pokazanie czy jest sie sklepem Pro czy niePro.

To juz moge tobie powiedzie ze nie jest "Pro" :lol: na moim przykładzie jesli nie zauwazyłes.

 

...." Więc pożyjemy, zobaczymy jak rozwinie się ta sprawa.

jesli to prawdziwa cena,nie pomyłka to 100% zrealizują,jesli pomyłka na 100% nie zrealizują tym bardziej przy liczbie zamówien wiecej niz jedno.Alighieri jesli łapiesz okazje ,nie zakładasz tysiąca tematów na forach o "super okazji" bo w tej sytuacji szanse na zrealizowanie twojego maleją do 0,tam juz jest pewnie 50 zamówien na ta płyte. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz moge tobie powiedzie ze nie jest "Pro" :lol: na moim przykładzie jesli nie zauwazyłes.

 

 

jesli to prawdziwa cena,nie pomyłka to 100% zrealizują,jesli pomyłka na 100% nie zrealizują tym bardziej przy liczbie zamówien wiecej niz jedno.

Z tego co napisałeś nie miałeś Zatwierdzonego zamówienia, tylko złożone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś nie miałeś Zatwierdzonego zamówienia, tylko złożone.

nie pamiętam czy było zatwierdzone czy nie,sprawa się rozniosła po forach,zamówień na tą płytę jest juz pewnie pełno ,to sklep umyje rączki .Zresztą dostaniesz pewnie wersje zwykła i pózniej trzeba bedzie bawic sie w odsyłanie.Niestety to jest po prostu zwykły bład w opisie produktu. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alighieri jesli łapiesz okazje ,nie zakładasz tysiąca tematów na forach o "super okazji" bo w tej sytuacji szanse na zrealizowanie twojego maleją do 0,tam juz jest pewnie 50 zamówien na ta płyte.

Not my style, jest okazja więc podzieliłem się z bracią forumową na Dokładnie 2 forach na których jestem zarejestrowany i wszystkim którzy weszli w deal życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Not my style, jest okazja więc podzieliłem się z bracią forumową na Dokładnie 2 forach na których jestem zarejestrowany i wszystkim którzy weszli w deal życzę powodzenia.

żeby forumowa brać nie zdziwiła sie kiedy zamiast wersji deluxe dostaną zwykła.Zresztą ja tez życzę aby wam się udało,choc wiem ze morele nie wywiązuje sie z takich "okazji"W każdym razie jeśli nie zrealizują mozesz liczyc na mał rabacik przy nastepnym zamówieniu .I warto jutro popytac na gg jak to jest faktycznie z tą płytą

 

dobra koniec off top.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś sposób żeby jakoś przyśpieszyć bootowanie na tych płytach. Czy da się gdzieś ustawić kontroler JMicron żeby nie wyświetlał napisu "kontynuacji",tylko natychmiast po wykryciu DVD na IDE zaczął bootować winde. Oczywiście nie chce wyłącz tego kontrolera:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylącz kontroler jmicrona,bo chyba niemasz więcej dysków niż 6, asus expres gate też można wyłączyć.

 

Edit:

Na XS napisali że P7P55D ma CF w układzie 16/4 i podobno w nowej wersji manuala jest też tak napisane :ploom:

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiodłem się na Asusie :(

Złożyłem dzisiaj kompa z P7P55D, a tu lipa, nawet ruszyć nie chce.

Okazało się, że płyta jest walnięta :mad:

 

Cóż, mówi się trudno. Zamiast Asusa będzie MSI.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...