Skocz do zawartości
Gi3r3k

Seria P7P55D Czyli P55 Od Asusa

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj mam te plytke w wersji podstawowej bez PRO. Jak na razie zero problemow. Wszystko dziala bardzo ladnie. Polecam tez odrazu flash na najnowszy bios, ktory sporo dodaje nowych opcji. Na szybkiego I750 poszedl na 3.8GHz. Wiecej chyba nie ma sensu do codziennego uzytkowania.

 

Mam natomiast inne pytanie. Zauwazylem ze plyta przy 4GB ramu wykrywa ledwo 2.99GB. Na Intelu X38 z E8600 bylo z 300MB wiecej (3.2GB). Da sie ustawic tą relokacje pamieci zeby odzyskac troche ramu? Nie mam narazie ochoty na 64bit-owy system.

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukmek czemu mówisz że płyta i czym to się objawia?

W zasadzie niczym, ponieważ po wciśnięciu przycisku Power komp w ogóle nie chce się obudzić.

RAM sprawdzony, procesor także, zasilacz i karta graficzna sprawne.

Dogadałem się ze sklepem, że wymienią mi Asusa za dopłatą 30 PLN na MSI P55-GD65.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram wsadziłes w pierwszy slot czy drugi ??

 

mój p7p55d dlx po wsadzeniu w pierwszy slot od proca też nie wstawał, dopiero jak włożyłem w 2gi i czwarty to się podniosła. Potem sprawdziłem z 4rema modułami i też ok.

Wszystkie sloty sprawdzone, nie dało to żadnego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy podpinaliście złącze 8pin 12V do płyty? Ja u siebie miałem zatkane 4piny jakąś zaślepką. Podłączyłem jedynie 4piny (wiązką P4 12V). Ostatnio w instrukcji przeczytałem że należny podłączyć złącze 8pin inaczej nie będzie działać, ale mi działa. Dlaczego producent zatyka 4 piny?? Przy swoim zasilaczu szukałem złącza 8pin EPS ,ale jakoś mi go brakuje:/ A według opisu z neta ten model powinien go mieć. Czy coś się może stać jeśli nie jest ono podłączone? Zauważyłem jedynie znaczny spadek napięcia 12V (11.43V) przy maksymalnym obciążeniu 4 jaj na 4GHz? Czy ewentualnie można gdzieś nabyć przejściówki na 8pin EPS z molexa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ram wsadziłes w pierwszy slot czy drugi ??

 

mój p7p55d dlx po wsadzeniu w pierwszy slot od proca też nie wstawał, dopiero jak włożyłem w 2gi i czwarty to się podniosła. Potem sprawdziłem z 4rema modułami i też ok.

]

I ta dolegliwość chyba zależy od CPU/IMC, bo występuje na każdej płycie- od Gigabyte po MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój p7p55d dlx po wsadzeniu w pierwszy slot od proca też nie wstawał, dopiero jak włożyłem w 2gi i czwarty to się podniosła. Potem sprawdziłem z 4rema modułami i też ok.

NIestety powtierdzić musze to że nie wstaje w 1-3. 2-4 bez problemu. Płytka oprócz tego śmiga bez zarzutu.

 

 

EDYTA:

 

Włąśnie wyczytałem w instrukcji ;) że rekomendowane konfiguracje pamięci pomijają właśnie 1-3.

Jedna kość 2 bank lub 4, dual 2-4, lub wszystkie 4.

To by wyjasniało troche kwestie dlaczego nie wstaje na 1-3. (choć i tak powinno)

Edytowane przez artuditu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To w koncu jak jest z tym mobo dokladnie ASUS P7P55D, P55, - dlugo sie podnosi czy nowy bios cos poprawia a moze to zalezy kto na jaki egzemplarz trafi ?

Otoz przymierzam sie do zmiany i nie wiem teraz mam Asusa i raczej wolalbym pozostac przy tej firmie .. bo jakos MSi mi sie nie widzi a gigabyte taki niebieski :D

Aha i do tego pamieci by byly : Corsair XMS3 DHX 2x2GB 1600MHZ DDR3

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co kto rozumie poprzez długie wstawanie. Miałem Asusa poprzednio i ten wstaje tak samo. 2-4s (nie mierzyłem) i "piknięcie" ;)

W moim odczuciu normalnie.

A to ciekawe umnie jest najpierw dyskoteka na płycie, a potem wstaje do POSTa jest to ponad 5sek od włączenia przycisku:/ I żaden bios tu nie pomoże chyba że wyłączą dyskotekę czerwonych ledów:)

 

IMO. może mieć to związek z kompatybilnością ramu.

 

BTW. czy ktoś z Was użytkowników P7P55D zauważył iż szybkość pamięci z włączonym trybem "C state package" na auto lub z wybranym C6 jest większa ( TEST w Everescie). Więcej w wątku o i5

Edytowane przez Shamtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak bzdury pisze. Ze stoperem w ręku od włączenia do piknięcia 14s!!! Nie wydaje mi się to wcale długo bo miałem wcześniej Asusa i robił pewnie podobną diagnostykę przed uruchomieniem. Stąd moje odczucia że jest szybko ;)

Edytowane przez artuditu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta funkcja jest dostępna od dość dawna w płytach Asusa od 775. Domyślnie zwykle jest wyłączona. Oczywiście masz system 32bit bo normalnie powinieneś mieć wtedy 4GB dostępne.

 

Domyslnie tutaj ta funkcja jest wlaczona co moze ograniczac ilosc pamieci na systemie 32bit. Podejrzewam ze dla 64-bit powinna byc wlaczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez jest dyskoteka ale ma swoje zalety. Przynajmniej wiadomo na czym "zwisla" plyta przy podkrecaniu. Jesli ktos nie wylacza kompa przy kazdym wyjsciu do WC to to nie przeszkadza.

To sa tam jakies diody ktore symbolizuja kody bledu ?

Czy ktos jest w stanie mi nagrac to jak wyglada boot na tej mobo :) jesli mozna :)

Bo teraz to naciskam power , wyswietla sie i pik i juz leci dalej ;p

 

Jakiej jakosci jest uklad dzwiekowy na tejze plycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa tam jakies diody ktore symbolizuja kody bledu ?

Czy ktos jest w stanie mi nagrac to jak wyglada boot na tej mobo :) jesli mozna :)

Bo teraz to naciskam power , wyswietla sie i pik i juz leci dalej ;p

 

Jakiej jakosci jest uklad dzwiekowy na tejze plycie ?

Jest kilka diodek obok "strategicznych" elementow plyty. Obok proca, ramu etc. Jak plyta zwisnie to pali sie czerwona diodka obok elementu ktory zawisl. Zazwyczaj obok ramu heh. Mozna te dyskoteke wylaczyc w biosie.

Uklad dzwiekowy to raczej sredniak, sa lepsze integry. Ma support dla Win 7 to +.

 

 

Biosik 0711 dodaje kilka nowych opcji tu i tam ale to raczej kosmetyka. Widac ze chlopaki doszlifowuja funkcje plyty.

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie przymierzam sie na win 7 niby 90 dni -

juz mam zainstalowane :)na innym dysku i nowy windows mi sie bardzo spodobal :)

takze stery sie tez przydadza..

Narazie zwlekam z przesiadka calkowita bo zmiana platformy w pc1 sie szykuje :)

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jeśli Hydra się sprawdzi to każdy producent będzie tego używał. W teorii wypada to świetnie, jeśli by to wyeliminowało microstuttering to zmienia to praktycznie wszystko. Nie mogę się doczekac testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie deczko bawię się OC na deluxie i .. stworzyłem sobie dwa profile OC: normalny i podkręcony do 4GHz. Z biosu oba śmigają bezproblemowo i stabilnie. Dla uproszczenia różnią się jedynie bclk. Dodałem je do Turbo Evo. Jednak próba zmiany w evo z 133 na 200 jednym skokiem lub odwrotnie owocuje nieuchronnym zwisem. Ręczny zjazd w krokach co 5 tez kończy się zwisem gdzieś w okolicach 170. Teoretycznie wszystko taką operację powinno wytrzymać tym bardziej w kierunku z 200 do 133 - pytanko co zawodzi w tym przypadku? W połączeniu z pilotem deluxa patent wydusiłby dodatkowe kilka W mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakieś ramy do tej mobo? Czytam, że ripjawsy są niezłe, niestety ciężko je znaleźć. Jakich kostek używacie?

 

edit:

OK, a co polecicie oprócz ripjawsów (tańszego lub w podobnej cenie)?.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...