Skocz do zawartości
Gi3r3k

Seria P7P55D Czyli P55 Od Asusa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

 

Testował ktoś USB 3.0 bądź sata 3 na płycie bez mostka plx ?? Jak to wygląda w praktyce ? Jeżeli włączę nowszy standard to nawet jak nie używam niczego w tym samym momencie na usb 3.0 czy sata 3 to i tak złącze pcie zwalnia ?? Czy tylko wtedy jak coś robię jednocześnie (np. zrzucam jakieś dane na dysk usb 3.0) i gram ??

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

złożyłem kompa na płycie p7p55d-e i mam kłopot z pamięciami,nie chcą chodzić dual channel w żaden sposób sprawdzałem różne ustawienia slotów i jeśli tylko dual jest obecny płyta "nie widzi" włożonej pamięci a jednak bootuje ,przykładowo sloty

A1,B1 bootuje - widzi 2gb

A2,B2 nie bootuje,

A1,A2 bootuje widzi 4gb jedynie single channel

 

ogólnie mam 3 kości ,razem 6gb przy 3 kościach w różnych konfiguracjach chodzi też jedynie max 4gb w singlu (nawet jak sa wlozone 6gb)

 

co może być przyczyną? ogólnie napaliłem się na kompa trochę i chciałbym to uruchomić w całości już :

Specyfikacja

i7 860 2,8 ghz chłodzenie box

P7P55D-E

Pamieci Crucial CT25664BA1339.M8FR ,zestaw 2x2gb + 1x2gb (wszystkie na tych samych kosciach D9LGK,identyczne)

HD4870 512mb

600W Chieftec

Seagate 7200.11 500gb

DVD sony optiarc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa wersja biosu z numerkiem 2003.

 

Znów działa SpeedStep niezależnie od ustawionego BCLK, a tu reszta zmian:

 

BIOS 2003 Styczeń 17, 2011

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1156/P7P55D/P7P55D-ASUS-2003.zip

[ 2003 ]

----------------------

1. Improve memory compatibility

2. Improve system stability

3. Update CPU Level up function

4. Update Marvell Option ROM

5. Support new CPUs. Please refer to our website at:

ASUSTeK Computer Inc.-Support-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest gdzieś w 3 zakładce: "zaawansowanych ustawienia CPU" pod nazwa "CPU TM Funcion"

 

BTW działa Wam Control C-state powyżej C1?? Bo ja dalej przy podkręcaniu mam bluescreeny, jak proc nie jest obciążony tylko sobie coś tam samemu w Windzie pyka. I to nie jest problem niskiego napięcia. Asus cały czas ma coś zje** w sowich płytach, Biosa porządnego nie potrafią zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edytować można ami tool bios ale nie pytajcie jak,natomiast powrót do wcześniejszych wersji biosu to program asus update gdzie zaznaczamy: opcje/next/bios downgrade/next/update from file i dajemy bios o jedną wersję wcześniejszy później restart i tak do skutku aż do wgrania chcianej wersji biosu. Wgrywać za każdym razem tylko poprzedzającą wersję aktualnie wgranego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

złożyłem kompa na płycie p7p55d-e i mam kłopot z pamięciami,nie chcą chodzić dual channel w żaden sposób sprawdzałem różne ustawienia slotów i jeśli tylko dual jest obecny płyta "nie widzi" włożonej pamięci a jednak bootuje ,przykładowo sloty

A1,B1 bootuje - widzi 2gb

A2,B2 nie bootuje,

A1,A2 bootuje widzi 4gb jedynie single channel

 

ogólnie mam 3 kości ,razem 6gb przy 3 kościach w różnych konfiguracjach chodzi też jedynie max 4gb w singlu (nawet jak sa wlozone 6gb)

 

co może być przyczyną? ogólnie napaliłem się na kompa trochę i chciałbym to uruchomić w całości już :

Specyfikacja

i7 860 2,8 ghz chłodzenie box

P7P55D-E

Pamieci Crucial CT25664BA1339.M8FR ,zestaw 2x2gb + 1x2gb (wszystkie na tych samych kosciach D9LGK,identyczne)

HD4870 512mb

600W Chieftec

Seagate 7200.11 500gb

DVD sony optiarc

 

posiadam takowa płytę już długo kupiona zaraz po premierze wiec tak sam miałem problem z pamięciami podobny do twojego CORSAIR 4x 2gb 1600mhz XMP wywalalo 8gb i 6gb lecz 4gb 2x2gb działowo bez problemu ustawiałem napięcia itd. żeby 8gb działało lecz nic z tego cały czas bluescreen na 800mhz działało 6gb wiec jedynie co ci napisze masz 2 wyjścia

 

ustaw mniejsze taktowanie MHz np. 1066 albo 800 jak dalej problem aktualizacja biosu (bardzo pomocne)

jak nic to nie da to musisz wymienić kości na inne polecam G.SKILL sam mam 16gb 4x4gb albo kingstony miałem 8gb zamiast tych CORSAIR

 

Model F3-12800CL9D-16GBRL 4/8/16gb bez problemu

KHX1600C9D3K2/8GX 4/8/16gb też działają bardzo ładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, postanowiłem odświeżyć temat, ponieważ mam problem z w/w płytą główną (P7p55d EVO). Nabyłem ją razem z i3 530M i pamięciami KHX1600C9D3K2/4GX. Dopóki nie zachciało się rozbudowy ram, wszystko było dobrze..

Przeczytałem na forum, że KHX16000C9D3K2/8GX działają dobrze, więc dokonałem zakupu.

Pamięci oczywiście używane, bo teraz nowych nie dostane, ale w pracy uruchomiłem memtesta i nic nie wykrył. Próbowałem różnych kombinacji z ustawieniami biosu jak i sprawdzałem banki pamięci.

 

Na 4GX wszystko ładnie, ale z 8GX jest już problem. Podczas uruchamiania świeci się cały czas dioda MEMOK! Poczytałem, że płyta ma opcje dostosowywania parametrów biosu do ramów, lecz i to nie pomogło, tzn już nie świeci się MEMOK! ale zatrzymuje się teraz na BOOT, zwiecha na logo Asusa.

 

Przy mocniejszych pamięciach kingstona hx324c11t3k2/8 dochodzilo do ładowania systemu, po czym bluescreen. Ale tych kości płyta nie obsługuje. Bios zaktualizowany do wersji 2004

 

Proszę o pomoc, bo brak mi pomysłów, a to już mój drugi zakup. 

Edytowane przez tyffan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podłączyć pamięci tak aby nie działały w dual chanel, tj. Podłącz je do slotow o różnych kolorach (obok siebie) Do pierwszego slotu wsadź 4gx, a do drugiego 8gx. Chyba że to są kity 2x2 i 2x4 w takim przypadku najpierw wepnij do pierwszych dwóch kit 4gb, a do kolejnych dwóch kit 8gb.

Wyłącz też komputer z kontaktu i wyjmij na kilka minut baterię płyty głównej.

 

Tapatapatap Flex2

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak pisałeś, ale nic nie dało. komputer uruchamia się tylko z jedną pamięcią 8GX w pierwszym slocie, tylko, że podczas ładowania systemu wyskakuje bluescreen. Jak by nie patrzeć to obydwa kity są takie same tylko różnią się wielkością pamięci. Nawet juz nie wiem co mam napisać...

Edytowane przez tyffan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...