Skocz do zawartości
Gi3r3k

Seria P7P55D Czyli P55 Od Asusa

Rekomendowane odpowiedzi

No jak sa ECO i chodzą na super niskim napięciu to jak się mają grzać?

 

EDIT

Lista płyt pod te pamięci http://www.gskill.com/products.php?index=247&c1=&c2=

 

witam

 

czyli jednym slowem warto kupic te pamieci do plyty p7p55d-e pro z prockiem i7

fajnie sie powinno wszystko krecic ??

 

czy nie ma znaczenia i jak bedzie problem z dostepnoscia (bo o CL7 ciezko) to brac CL8 albo CL9

czy tez w podobnych pieniazkach ktores z serii Ripjaws ?

 

dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czyli jednym slowem warto kupic te pamieci do plyty p7p55d-e pro z prockiem i7

fajnie sie powinno wszystko krecic ??

 

czy nie ma znaczenia i jak bedzie problem z dostepnoscia (bo o CL7 ciezko) to brac CL8 albo CL9

czy tez w podobnych pieniazkach ktores z serii Ripjaws ?

 

dziekuje i pozdrawiam

Powinny dać radę. Ripjaws też są dobre. Zerknij do giełdy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kolejny format. Instalacja Win7 64 , najnowsze sterowniki, parę godzin zabawy dla sprawdzenia i wszystko ok. Zawiozłem komputer do kolegi, podłączyłem i za pół godziny mam telefon, że komputer się zrestartował sam - gdy nic na nim nie robił. Potem drugi raz jak oglądał film. Ja już nic nie rozumiem.... Może to coś z prądem ?? Może powinien zainwestować w jakąś listwę, bo co to niby innego miało by być... Podłączone ma wszystko tak samo jak było u mnie, tyle tylko że on ma bezprzewodową klawiaturę i mysz Logitecha i zestaw audio tej firmy 2+1. Zgłupiałem totalnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze np MSI tez mają inne komponenty wewnątrz obudowy...

 

 

Trochę o problemie z płytą http://www.anandtech.com/systems/showdoc.aspx?i=3694&p=3

Problem kompatybilnosci ramu z plytami nie jest niczym nadzwyczajnym i moze wystapic na kazdej platformie sprzetowej. Ja akurat uzeralem sie z tym na X38. Do swojej P7p55d kupilem ddr3 pierwsze z brzegu, nie mam absolutnie zadnych zwisow , takze po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle że dla USB3 warto kupić taką plyte.

 

H57 to zdaje się będzie pod nowe procki i5/i3 z zintegrowaną grafiką.

m.in. dotychczasowe I5 oraz i7 też będą obsługiwane przez H5x oraz Q57.

 

Niebawem u siebie powinienem mieć P7P55D-E jako ciekawostkę dodam, iż nowe serie P7H5x przyjeżdżają na podstawkach LOTES :)

 

EDIT:

@wysio

 

jaka zasilatornia?

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pytam :)

 

Czy działa wam prawidłowo SpeedFan na tej serii mobo Asusa ? U mnie nie rozpoznaje chipa Winbonda i nie wykrywa żadnych napięć, rpm-ów ani temperatur (poza rdzeniami procka i HDD ofkoz). W związku z tym nie wiem czy to u mnie tak się dzieje, czy to typowa przypadłość i trzeba czekać na nowszą wersje SF...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele P7P55D-E które odebrałem są na podstawkach LOTES. Myślę, że to cenna i dobra informacja dla wielu userów zastanawiających się nad zakupem płyty pod P55.

Ten raban wokół podstawek foxconn to wydaje mi się trochę na wyrost. Podstawki paliły się przy ekstremalnym OC (ponad 5GHz).

 

Tak więc nie były to 'normalne' OC i jak ktoś nie przekracza na co dzień 4GHz nie ma co głowy sobie zawracać jaką ma podstawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten raban wokół podstawek foxconn to wydaje mi się trochę na wyrost. Podstawki paliły się przy ekstremalnym OC (ponad 5GHz).

 

Tak więc nie były to 'normalne' OC i jak ktoś nie przekracza na co dzień 4GHz nie ma co głowy sobie zawracać jaką ma podstawkę.

 

Owszem jednak niestety nie zawsze. Prześledź temat na zagranicznych forum. Chodziło o styk nóżek socketu z procesorem. Być może chodziło tutaj o siłę docisku bloku/coolera do CPU jednak faktem jest, że nóżki socketu nie stykały się w prawidłowych miejscach z CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem jednak niestety nie zawsze. Prześledź temat na zagranicznych forum. Chodziło o styk nóżek socketu z procesorem. Być może chodziło tutaj o siłę docisku bloku/coolera do CPU jednak faktem jest, że nóżki socketu nie stykały się w prawidłowych miejscach z CPU.

Wydaje mi się znamiennym fakt, że wszystkie przypadki spalenia socketu miały miejsce przy OC przekraczającym 5GHz.

Przy 5GHz to już anormalne moce i prądy, które przez ten socket płyną.

Znasz jakiś przypadek, że ktoś by spalił socket foxconna przy normalnej pracy lub zwykłym OC ?

 

Wg tego zdarza to się przy bardzo ekstremalnym OC również na na podstawce Lotes

http://www.overclockers.com/socket-1156-i5i7-burning-issues/

 

"The rare problems we have seen are on the Foxconn made socket and tend to only occur when using extreme voltages, clock speeds, and extreme cooling.

Recently there has been one publicly posted occurrence of the Lotes socket showing the same failure, under the same extreme circumstances."

Edytowane przez dextor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się znamiennym fakt, że wszystkie przypadki spalenia socketu miały miejsce przy OC przekraczającym 5GHz.

Przy 5GHz to już anormalne moce i prądy, które przez ten socket płyną.

Znasz jakiś przypadek, że ktoś by spalił socket foxconna przy normalnej pracy lub zwykłym OC ?

 

Wg tego zdarza to się przy bardzo ekstremalnym OC również na na podstawce Lotes

http://www.overclockers.com/socket-1156-i5i7-burning-issues/

 

"The rare problems we have seen are on the Foxconn made socket and tend to only occur when using extreme voltages, clock speeds, and extreme cooling.

Recently there has been one publicly posted occurrence of the Lotes socket showing the same failure, under the same extreme circumstances."

Nie namawiam nikogo do kupowania i szukania na siłę płyt na podstawkach LOTES. Przejzyj sobie opinie userow na forum XS, czy Anandtech zobaczysz dokładnie o co chodzi z podstawkami i spalenia/przepalenia wcale nie musza tyczyc extreme o/c. Afera wokol podstawek Foxconn jest przesadzona poniewaz tyczy glownie pierwszych rev podstawek. Tak czy owak jak przejzysz sobie w jaki sposob proc styka sie z pinami w podstawce to wybacz, ale dla mnie cos takiego nie przechodzi... Co jezeli spalisz CPU i plyte przy 4,2 GHz a nie Przy 5GHz? Napiszesz do overclockers.com, że bzdury pisza? A ty będziesz 1300 zł stratny?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się po prostu, że gdyby takie sytuacje miały miejsce właśnie przy OC 4 - 4.2 to mozna by się martwić czy ma się foxconna czy nie. A przy 5GHz może wyjść jakaś słabość starszych wersji foxconna, bo tam już latają prądy które znacznie przekraczają wartości do jakich te podstawki są skonstruowane.

Tym bardziej, że foxconn już poprawił je tak więc to już w ogóle nie powinno mieć znaczenia jakiego producenta one są.

 

Ja mam u siebie foxconna i śpie spokojnie niczym aniołek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się po prostu, że gdyby takie sytuacje miały miejsce właśnie przy OC 4 - 4.2 to mozna by się martwić czy ma się foxconna czy nie. A przy 5GHz może wyjść jakaś słabość starszych wersji foxconna, bo tam już latają prądy które znacznie przekraczają wartości do jakich te podstawki są skonstruowane.

Tym bardziej, że foxconn już poprawił je tak więc to już w ogóle nie powinno mieć znaczenia jakiego producenta one są.

 

Ja mam u siebie foxconna i śpie spokojnie niczym aniołek :)

i chwala Ci za to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Strasznie zamotane OC na tej platformie.

 

200x18 / Vcore 1.25 V / IMC 1.25 V / MEM 1600 8-8-8-24 CR2 - LinX wywaliło po 70 minutach

200x18 / Vcore 1.25 V / IMC 1.25 V / MEM 1600 7-7-7-21 CR2 - LinX wywaliło po niecałych 2 minutach

200x18 / Vcore 1.25 V / IMC 1.3 V / MEM 1600 7-7-7-21 CR2 - LinX wywaliło po niecałych 2 minutach

200x18 / Vcore 1.3 V / IMC 1.25 V / MEM 1600 7-7-7-21 CR2 - LinX wywaliło po niecałych 2 minutach

 

180x20 / Vcore 1.2 V / IMC 1.2 V / MEM 1440 7-7-7-21 CR2 - LinX wywaliło po niecałych 2 minutach

180x20 / Vcore 1.2 V / IMC 1.25 V / MEM 1440 7-7-7-21 CR2 - LinX wywaliło po niecałych 2 minutach

 

180x20 / Vcore 1.25 V / IMC 1.2 V / MEM 1440 7-7-7-21 CR2 - LinX przeszło 50 testów w 93 minuty (czyli teoretycznie stabilne)

 

 

Co proponujecie żeby ustabilizować 200x18 i 1600 7-7-7-21 CR2? Zarówno Vcore oraz IMC 1.3 V? Czy może któraś z innych opcji?

 

Zastanawiam się w sumie czy wogóle jest sens się bawić. O ile różnica w przepustowości pamięci jest widoczna (1.5-2 GiB/s), to czas dostępu jest mniejszy tylko o jakieś 1.5 ns. W grach zapewne różnica zerowa.

 

Wyżej niż 3.6 GHz i tak nie będę szedł, bo ani chłodzenie nie pozwoli, ani do niczego to nie potrzebne, więc pewnie puszcze jakieś benche przez kilka nocy i jak bedzie ok to zostawie, jak nie to pewnie wystarczy lekko podbić Vcore.

 

Mimo wszystko prosze o teoretyczne sugestie do ostatniego pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

1.5 V. Domyślnie mają 1.35 V i 7-8-7-24, na forach na niższym napięciu niż u mnie ludzie mają lepsze parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie, ręcznie wszystko ustawiam.

 

Co mnie w tej platformie wkurza to że nie da sie ustalić stabilności poszczególnej części, tylko trzeba wszystko na raz. Na 775 się ustaliło memki, FSB i potem proca, i stabilne wartości nigdy nie robiły się niestabilne.

 

A tutaj np:

200x17 / Vcore 1.2 V / IMC 1.25 V / MEM 1600 8-8-8-24 CR2 - stabilne

200x18 / Vcore 1.25 V / IMC 1.25 V / MEM 1600 8-8-8-24 CR2 - niestabilne po godzinie (memki i BCLK były wcześniej stabilne, więc w teorii części Core brakuje papu)

180x20 / Vcore 1.25 V / IMC 1.2 V / MEM 1440 7-7-7-21 CR2 - stabilne, więc nagle rdzeniom wystarcza 1.25 V?

 

Bez sensu. Tak to można do kolorowej śmierci zgadywać które ustawienie powoduje niestabilność przy danym poziomie OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ręcznie wszystko ustawiam.

 

Co mnie w tej platformie wkurza to że nie da sie ustalić stabilności poszczególnej części, tylko trzeba wszystko na raz. Na 775 się ustaliło memki, FSB i potem proca, i stabilne wartości nigdy nie robiły się niestabilne.

 

A tutaj np:

200x17 / Vcore 1.2 V / IMC 1.25 V / MEM 1600 8-8-8-24 CR2 - stabilne

200x18 / Vcore 1.25 V / IMC 1.25 V / MEM 1600 8-8-8-24 CR2 - niestabilne po godzinie (memki i BCLK były wcześniej stabilne, więc w teorii części Core brakuje papu)

180x20 / Vcore 1.25 V / IMC 1.2 V / MEM 1440 7-7-7-21 CR2 - stabilne, więc nagle rdzeniom wystarcza 1.25 V?

 

Bez sensu. Tak to można do kolorowej śmierci zgadywać które ustawienie powoduje niestabilność przy danym poziomie OC.

Włącz xmp powinno pomóc

memki można ustawic na 2000 na cl7-10-7-28

imc 1,35V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Bo przy 3.6 GHz max miałem 76 stopni na jednym rdzeniu, a uwzględniam lato kiedy jest 10 stopni więcej. Wiadomo że żadne gry/programy tak proca nie obciążą, no ale po co go katować.

 

Sprawdze jeszcze z tym XMP, oraz Vcore i IMC na 1.3 V i zobacze co będzie.

 

EDIT.

 

XMP nic nie dało, 1.3 V tu i tu dało tyle że LinX wywala błąd po czwartym teście zamiast po pierwszym.

 

Dałem też 1.65 V pamięciom i błąd po pierwszym teście, tak jak myślałem im papu brakować nie może.

 

Póki co nie udało mi się ustabilizować 3.6 GHz przy 1600 (ani CL8 ani CL7). Sugestie?

 

Dodam że przy 200x17 pamięci na 1600 7-7-7-21 też nie były stabilne, na 8-8-8-24 były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...