Skocz do zawartości
Gi3r3k

Seria P7P55D Czyli P55 Od Asusa

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny BioSik 1408:

Bios 1408 P7P55D

a oto zmiany:

---------------------------------------------------------------------------------------------

[ 1408 ]

----------------------

1. Improve memory compatibility

2. Improve system stability

3. Fix 2.2T HDD size is wrong if Quick Boot option is disabled

4. Improve compatibility with some USB3.0 devices

5. Support new CPUs. Please refer to our website at:

ASUSTeK Computer Inc.-Support-

 

Zaraz zapuszczam jak coś pozytywnego odczuje dam znać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzuciłem sobie ten biosik, ale niczego szczegolnego nie zauwazylem.

Jeszcze nie podkrecalem na nim i nie wiem czy cos daje w tej materii.

Jedyne co to znikly mi bsody, ale to juz przy wczesniejszym biosie i przy jednoczesnym zlozeniu i rozlozeniu sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :),

Właśnie odebrałem ze sklepu mobo jak w opisie i oczom moim ukazała się z drugiej strony płyty tajemnicza metalowa płytka, która jest pod gniazdem na proca :o - czy ją trzeba wymontować żeby zamontować na mobo Zalmana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zdejmować tej płytki, żeby zamontować do chłodzenie. Przeczytaj instrukcję zawartą w opakowaniu tego Zalmana, tam jest wyjaśniony montaż...

 

taka płyta nawet nie istnieje, ale to szczegół.

 

Istnieje :wink: .

 

P7P55D-E Pro

 

Temat IMO do zamknięcia, bo jak słusznie zauważyłeś - jest odpowiedni temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :),

Właśnie odebrałem ze sklepu Asus'a P7P55D-E Pro i oczom moim ukazała się z drugiej strony płyty tajemnicza metalowa płytka, która jest pod gniazdem na proca :o - czy ją trzeba wymontować żeby zamontować na mobo Zalman'a CNPS 10X FLEX ? I druga sprawa, mam 2 wentyle Noiseblocker BlackSilent XLP 120mm PWM - rev.3, które mają 4pin złącze zasilania :o jak i gdzie na tej płycie mam podłączyć te wentyle.

Edytowane przez faxfalkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy faxfalkon ale wogóle zerknąłeś do instrukcji?

 

Co do biosu to kosmetyki troche jest. Chociażby widac timingi przy każdym parametrze. Czyli wiemy na ile zmieniamy z czego. Znowu zniknęło Turbo!!! Pojawia sie i znika. Nie wiem jak z OC bo jeszcze sie tematem nie zająłem. To tyle przy pierwszym kontakcie.

Edytowane przez artuditu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy faxfalkon ale wogóle zerknąłeś do instrukcji?

 

Tak zerknąłem i nic nie ma o tym, czy przy montażu niereferyncyjnego chłodzenia na procka blaszkę, która jest pod gniazdem na proca, a w przypadku Zalmana ta informacja jest mi potrzebna gdyż wydaje mi się, żetrzeba ją ściągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zerknąłem i nic nie ma o tym, czy przy montażu niereferyncyjnego chłodzenia na procka blaszkę, która jest pod gniazdem na proca, a w przypadku Zalmana ta informacja jest mi potrzebna gdyż wydaje mi się, żetrzeba ją ściągnąć.

 

Bo takiej informacji nie ma w instrukcji płyty, tylko powinna być dołączona do Zalmana. Ja w każdym razie montując Noctue nic nie musiałem zdejmować, ta blaszka jest chyba na wszystkich płytach z 1156.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo takiej informacji nie ma w instrukcji płyty, tylko powinna być dołączona do Zalmana. Ja w każdym razie montując Noctue nic nie musiałem zdejmować, ta blaszka jest chyba na wszystkich płytach z 1156.

 

OK już zamontowałem Zalmana bez ściągania tej płytki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I odczułeś coś? Jakieś znaczące zmiany czy znowu kosmetyka?

 

Tak odczułem wyje*** mi wszystkie ustawienia zapamiętane w BIOSIe(stare nie ładują się):P Pozatym jest zwiększona kompatybilność z ramem i to duży skok przy 1.7V mogę na sowich zrobić 2000MHz gry smark i winda chodzi bez bluescreenow ale stabilności jako takiej nie testowałem. Raczaj polecam chyab cos poprawili z ta obsługa Sieciński bo coś nie widzę utraty kontaktu ze światem.

 

Panowie updatować updateować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Gdzie w biosie 0806 do P7P55D-E wyłączyć Turbo bo jakoś nie mogę znaleźć tej opcji ?

EDIT:

Już się skapowałem, że turbo można wyłączyć tylko gdy mnożnik CPU jest ustawiony na auto w innym wypadku ta opcja znika.

Edytowane przez buziaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, siedzę na Win7 64bit i wczoraj przesiadłem się na nowy bios, od tego momentu karta sieciowa zaczęła się włączać i wyłączać samoczynnie. Udało mi się ją wyłączyć ale już włączyć nie daje rady, komp mi się wiesza przy wciśnięciu przycisku "Enable" :/ Dziś przesiądę się na BIOS 1207 i zobaczymy co się będzie działo. Może macie jakieś pomysły co może być nie OK??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godzinki temu skończyłem testować te płytę dla pewnego portalu. I powiem że jestem bardzo mile zaskoczony.

Max dla CPU

Dołączona grafika

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1176437

 

Max dla BCLK

Dołączona grafika

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1176410

 

 

Max dla RAM

Dołączona grafika

Edytowane przez Adonim85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakończyłem przesiadkę z A64 na i7 no i za mną już trochę czytania dotyczącego OC na LGA1156. Udało mi się osiągnąć bez większych problemów satysfakcjonujący mnie na dzień dzisiejszy wynik CPU i pamięci ale mam kilka pytań dotyczących ustawień napięć i timingów na tej płycie:

 

1. Jak ustawić bios żeby płyta nie podbijała mi vcore automatycznie przy obciążeniu wszystkich rdzeni ? W biosie mam ustawione offset na najmniejszy jaki się da czyli +0.00625 i przy takim ustawieniu bios pokazuje vcore 1.136V ale CPU-Z przy obciążeniu wszystkich rdzeni pokazuje już 1.2V. Chcę zachować SpeedStep.

2. Które timingi pamięci (oprócz głównych) mają największy wpływ na wydajność ? Patrząc na moje ustawienia czym powinienem próbować zejść w dół ?

 

Sorry za banalne pewnie pytania ale moja głębsza znajomość OC zatrzymała się jakieś 5 lat temu jak zaczynałem z A64 :)

 

Trochę screenów żeby lepiej zobrazować sytuację:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

I zdjęcia z biosu:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez SotY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem sprzęt i po zmianie mam teraz p7p55d-pro i i5 750. Problem mam z pamięciami. Pamięci Patriot sector5 1600. Żeby chodziły nominalnie musiałem biosie ustawić d.o.h.c ( jestem w pracy i chyba tak to sie nazywa ). Po tym ustawieniu pamięci są 1600 a procek podbija mi do 2730. Niby wszystko ok ale nie mogę włączyć intel turbo mode bo "znika ". Pojawia się jak ustawie auto ale wtedy pamięci moge max ustawić 1333.Jak ustawić w biosie żeby pamięci były 1600 i korzystać z dobrodziejstwa turbo mode? Bios upgradowany do najnowszego.

Edytowane przez tomaszek71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takty procka Ci podbija bo korzysta już z największego możnika i aby dobić do 1600 na memkach zwiększa chyba blck zobacz w cpu-z.

A ta funkcja wyłącza chyba turbo mode, jak chcesz mieć turbo to musisz podkręcac manualnie. Żeby mieć 1600 na memkach to musisz miec blck minimum 160, tylko że proc wtedy w turbo bedzie miał ponad 3,8GHz

Więc jak chcesz turbo to raczej ciężko bedzie z 1600 na memkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem auto,pamieci na 1333 i włączone turbo mode.Procek się nie męczy podczas surfowania w necie a jak cos obrabiam w video studio albo gram proc chodzi 3.0 takze jak narazie mi to wystarczy. Chłodzenie mam boxowe to i sie nie bawie bo została mi scythe ninja z proca na 775 ale w rewizji 1 takze nie mam mozliwości zapięcia niestety.Chyba ze ktos ma pomysł jak wykorzystać ninje?

Edytowane przez tomaszek71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy czasem pamieci nie chodza wiecej niz te 1066.

I pamietaj ze roznica napiecia miedzy dimm a imc nie moze byc wieksza niz 0.5v

Jesli dales na pamieci 1.70 to imc musi byc co najmniej 1.2 (wg intela napiecie na imc nie powinno przekraczac 1.35).

 

Późno odpisuje, bo byłem tak zajęty, że zapomniałem o temacie. Oczywiście to była niezmiernie cenna podpowiedź w wyniku której "jak ręką odjął". Sam bym na to nigdy nie wpadł że podnosząc napięcie na pamięci, muszę podnieść też napięcie IMC. Dzięki serdeczne ;)

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam płytę P7P55D-E i zastanawiam się czy przy OC możliwe jest ustawienie niższych napięć kontrolowanych przez system gdy włączam napiecie cpu na auto i kręce QPI to napięcia na procesorze są dużo za duże a gdy dobieram je manualnie to jest to liczba stała i podczas gdy procesor nic nie robi dalej ma zadane przezemnie napięcie. Czy ktoś poradził już sobie z tym problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, by ktoś to rozwikłał... Połowicznym rozwiązaniem są profile - jak nie grasz, masz profil Eco (z np. wyłączonymi 2 rdzeniami), a jak grasz, włączasz w biosie profil Gamer, z ustawieniami OC.

 

@DOWN

Faktycznie, moje niedopatrzenie... Tak to jest, jak człowiek nie zgłębia wszystkich opcji w biosie...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Yyyyy, Offset? Ustawiasz minus ile chcesz od domyślnego VID, i pod obciązeniem takie będzie, a w idle będzie spadać do niskich wartości. Nie przesadź bo niektóre proce lubią się wieszać poniżej 0.9 V nawet w idle, zwłaszcza przy OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój ma VID 1.175V ale chyba intel przesadził bo do pracy z zegarem standardowym wystarcza mu 1.0V zaraz sprawdze BIOS ale u mnie Ofset jest tylko na +

 

jednak jest - :) ale nie działa to tak jak powinno w bezczynności napięcie za niskie pod obciążeniem za wysokie.

Edytowane przez sparki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie wiem jak powinno działac, ale wydaje mi sie że normalnie, chyba że chcielibyście żeby pod obciązeniem było niższe niż na Auto, ale w idle żeby było takie samo jak na Auto. Na to bym raczej nie liczył.

 

Inna sprawa, że jak ktoś używa na stocku to może sobie ustawić stałe niskie napiecie, a jak ktoś kręci to korzysta z Offset+, bo o 200-300 MHz chyba nikt nie podkręca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...