Skocz do zawartości
Gi3r3k

Seria P7P55D Czyli P55 Od Asusa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie po prostu w liniowej cześci charakterystyki procesora częstotliwości od napięcia jest ona obrana zbyt stromo skoro przy ustawieniu ręcznym procesor pracuje przy 1.125V przy 3,5Ghz a przy ustawieniu offsetu tak aby przy tej czestotliwości napięcie wynosiło 1.2V winda nie chce się załadować. Wychodzi na to że ustawienia ręczne indywidualne pod każdy egzemplarz jest najlepsze a automatyczne ustawienia można między bajki włożyć skoro ich nie można konfigurować pod każdy procesor

 

A tak z innej beczki powiedzcie mi drodzy koledzy co moge powyłączać w biosie aby jego ładowanie przyspieszyć do rozsądnego czasu bo częste uruchomienie platformy przy ładowaniu biosu w 10-15sek doprowadza mnie do furii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ujemny offset obniżna dolną granicę napiecia i to jest problemem, jak za bardzo obniżałem na stocku to mi się wieszał komp w Windowsie właśnie gdy nic sie nie działo. Dodatni offset takiego czegoś nie powoduje nawet przy sporym OC, bo dolne napięcie jest wystarczająco wysokie do każdej częstotliwości w idle.

 

LLC pomaga przy ujemnym offsecie, bo bez tego napiecie jeszcze niżej spada w idle.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie ma już tego, teraz istotny jest pomiar z czujników w rdzeniach a nie z mobo, proc ma wbudowane zabezpieczenie termiczne, wystarczy je włączyć w opcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, znajomy mój zakupił ostatnio P7P55D-E, do tego i7 870 i Geile 1333MHz CL9.

Problem w tym, że pamięci nie chcą stabilnie działać w dualu.

W biosie (1207) próbowałem ustawiać co się dało z pamięciami na sztywno. Trochę poprawiło to stabilność, ale Orthos dalej jest niezadowolony.

 

I teraz prośba do was, czy może polecicie z czym warto by się pobawić jeszcze na tej płycie, a jeśli nie to może jakieś pamięci, które nie będą powodować konfliktów.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, znajomy mój zakupił ostatnio P7P55D-E, do tego i7 870 i Geile 1333MHz CL9.

Problem w tym, że pamięci nie chcą stabilnie działać w dualu.

W biosie (1207) próbowałem ustawiać co się dało z pamięciami na sztywno. Trochę poprawiło to stabilność, ale Orthos dalej jest niezadowolony.

 

I teraz prośba do was, czy może polecicie z czym warto by się pobawić jeszcze na tej płycie, a jeśli nie to może jakieś pamięci, które nie będą powodować konfliktów.

 

1. Sprawdzales dokladnie czy ktoras pojedyncza kosc nie jest walnieta?

2. Zaktualizuj BIOS do wersji 1807 poniewaz masz stary a kazdy nowszy poprawial cos ze stabilnoscia kompa i ramu.

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje tylko gdy kości pracują w dual'u. Na jednym kanale blend orthosa prio 8 puszczony na godzinę - stable.

Co do biosu to na ftpie Asus'a nowszego do P7P55D-E nie znalazłem.

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/mb/LGA1156/P7P55D-E/

No chyba, że bios od P7P55D też podejdzie, ale 1207 z tego co widzę nawet tygodnia nie ma.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja z płytą P7P55D-E mam problem z dzwiękiem mianowicie gdy przez ok 30s nie gra żadna muzyka( generalnie nie wydobywa się żaden dzwięk z komputera) to z głośników zaczyna wydobywać się trzeszczenie, wycie; ale gdy tylko gdy włączam winampa czy wydobywa się dzwiek z komunikatora problem z trzeszczeniem znika. Wygląda to tak jak by katra dzwiękowa wchodziła w jakiś stan uśpienia i po uśpieinu podawała na wyjście jakieś zakłócenia. Bios najnowszy 1301 a problem występował również na starszych biosach.

Jakieś pomysły???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Rozważam zmianę mobo na tą waszą (P7P55D-E), bo na mojej nie mogę zupełnie proca podkręcić (z Clarkdale nie było problemu), nie wiem czego wina ale spróbować chyba nie zaszkodzi.

 

Czy porównywaliście różne BIOS-y? Jakieś różnice w OC czy też inne problemy (poza tym co napisaliście w ostatnich postach)? Jakieś problemy na konkretnych wersjach?

 

 

 

Orientuje się też ktoś jak wygląda obsługa trzech kości pamięci (na tej płycie lub ogólnie na 1156)? Jest to możliwe, jakieś problemy wtedy z dualem/stabilnością/wydajnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł nowy BIOS

 

Kupiłem kilka dni temu nowy sprzęt właśnie z tą płytą Asusa i mam ten bios 1301 oryginalnie wgrany. Jak na razie nie ma żadnych problemów.

 

Widzę, że dużo osób ma problem z sieciówką. Jak na razie na tym biosie nie ma żadnych w/w objawów.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja PRO ma i SLI i Crossfire (x8 + x8)

-E to praktycznie to samo tylko, ze brak w niej SLI oraz dziala w trybie x16 + x4

 

Jezeli bedziesz w przyszlosci sobie dorzucal druga karte to kup wersje PRO, jesli nie to wybor jest oczywisty

 

Co do OC to kreca obie podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To warto ją kupić? Przymierzam się do p7p55d-e LX.

Zależy mi na usb3, ale nie potrzebne mi SLI ani crossfire.

Chce podkręcić procka tylko trochę (z 2,5 do 3-3,5). Da radę?

Czy dalej są problemy z wolnym bootowaniem? Jaka jest stabilność?

Aktualnie jest pełno płyt pod p55, które mi pasują (Asrock p55 extreme4, MSI p55a-g55, Gigabyte ga-p55-usb3, ga-p55a-ud3).

Czy naprawdę warto brać Asusa?

Mam teraz p5ld2-vm dh lga 775 i w ogóle się nie kręci ta płyta. Ogólnie wolno się bootuje i mnie denerwuje.

Czy Asus się poprawił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

up'nęłam dziś bios z 1408 do 1808, niestety zupełnie niepotrzebnie no i trochę tego żałuję.

próbuję wrócić do starej wersji, niestety nie bardzo wiem jak.

Próbowałam asus update z wlączoną opcją downgrade, niestety nie zadziałało.

Paski przewinęły się błyskawicznie do 100% a bios pozostał stary.

Próbowałam afudos, niestety nie udało się, to samo bupdater, tyle, że ten ostatni chociaż odpowiedział, że nie bo bios na płycie jest nowszy,

a afudos poprostu powielał informację o skladni polecenia.

Szukałam afudos236u niestety nie mogę znaleźć, tzn znalazłam jakiegoś wirusa o tej nazwie, nic więcej

Ktoś mógłby mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, z poziomu windowsa tylko asus update.

reszta dos, a dokładniej "free dos"

pod nazwą afudos236u można znaleźć archiwum z plikiem afu236u, niestety zwraca informację typową dla afudos, a komenda afu236u nierozpoznawana.

chętnie spróbowalabym afudos236u, bo wydaje mi się że będzie to już ostatnia deska ratunku, niestety nie mogę go nigdzie znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i niestety nie pomoglo.

po wpisaniu afu236u /i nazwa.rom przeskakuje do następnej linijki z informacją, jak poprawnie wpisywać komendę

po wpisaniu afu236u /inazwa.rom - asf signature not found

 

nie wiem , może ten free dos nie bardzo? bootujące pendrive zrobiłam flashboot'em

czy ktoś zna metodę na downgrade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i niestety nadal nic.

dokladnie ta sama reakcja.

 

czy ktoś z was robił upgrade do 1808?

nie podoba mi się ten bios, ponieważ o ile wcześniej, ustawione w defult fsb na 133, w obciążeniu przechodziła do 160, automatycznie

tak teraz to nie działa

tzn, mogę ustawić 160 ręcznie i chodzi to, ale automatycznie już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i niestety nie pomoglo.

po wpisaniu afu236u /i nazwa.rom przeskakuje do następnej linijki z informacją, jak poprawnie wpisywać komendę

po wpisaniu afu236u /inazwa.rom - asf signature not found

 

Rozumiem, że zamiast nazwa.rom wpisujesz nazwę swojego pliku z biosem i znajduje się on na pendrive w tym samym katalogu.

 

nie podoba mi się ten bios, ponieważ o ile wcześniej, ustawione w defult fsb na 133, w obciążeniu przechodziła do 160, automatycznie

tak teraz to nie działa

tzn, mogę ustawić 160 ręcznie i chodzi to, ale automatycznie już nie.

 

Może trzeba w biosie odnaleźć i włączyć funkcję za to odpowiedzialną. Z tego co pamiętam to nazywa się Turbo Boost.

 

Na płycie MSI downgrandowałem bios przy użyciu AFUWIN.EXE. Znajdziesz np na dysku po zainstalowaniu MSI Live update, u mnie jest w lokalizacji C:\Program Files\MSI\Live Update 4\FlashUty\AMI\AFUWIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zamiast nazwa.rom wpisujesz nazwę swojego pliku z biosem i znajduje się on na pendrive w tym samym katalogu.

 

 

Może trzeba w biosie odnaleźć i włączyć funkcję za to odpowiedzialną. Z tego co pamiętam to nazywa się Turbo Boost.

 

Na płycie MSI downgrandowałem bios przy użyciu AFUWIN.EXE. Znajdziesz np na dysku po zainstalowaniu MSI Live update, u mnie jest w lokalizacji C:\Program Files\MSI\Live Update 4\FlashUty\AMI\AFUWIN.

 

jestem kobietą, co nie musi znaczyć idiotką.

nazwa.rom = nazwa pliku z biosem

plik ten oczywiście jest na tym samym pendrive

 

Próbowalam afuwin, w desperacji, niestety...

Asus update teoretycznie ma możliwość downgrade, ale tak jak pisalam wcześniej, po kliknięciu flash, paski postępu momentalnie wskakują na 100%, program powiadamia o konieczności restartu,

ale jak pewnie można się domyślić, bios pozostaje bez zmian.

 

Próbowalam też ezflash, ten wywala tylko informację, że bios którym próbuję go poczęstować jest starszy niż aktualny.

 

Co do nastawów, funkcja o której mówisz, intel turbomode, jest uruchomiona, podobnie jak intel speedstep, a mimo to płyta manipuluje jedynie mnożnikiem.

Edytowane przez ewelinaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...