Skocz do zawartości
Gi3r3k

Seria P7P55D Czyli P55 Od Asusa

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się nowy biosik datowany na 27.10.2009

Brak info o zmianach, przynajmniej narazie.

Na stronie Asusa takiego biosu nie ma.

http://support.asus.com/download/download....SLanguage=pl-pl

 

Ostatni to 0711.

BIOS 0911 dated 10/27/2009 - released November 5, 2009

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA115...D-ASUS-0911.zip

 

Description:

--------------------------------------------------------------------

[ 0911 ]

----------------------

Improve compatibility with some USB device

--------------------------------------------------------------------

 

 

The BIOS will be available on the Download page on November 7.

Nie zamierzam zawracać sobie nim głowy... Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

W dziale 1156/1366 jestem nowy :D złożyłem sobie ostatnio kompa, lecz mam pare pytań. Ale najpierw napisze co udało mi sie złożyć :]

 

I5 750

Asus P7I55D

Kingston HyperX 1600 CL9

Sapphire 4870

Tagan 600

 

 

I teraz mam takie pytanie odnośnie OC pamięci. Jeżeli potraktuje memki napięciem np 1.8V to czy to może zaszkodzić płycie głownej? W sensie ze np sie coś spali itp... wiem ze na s775 wysokie napienie na ram moglo zaszkodzic tylko ramowi ale nie jestem do konca pewny jak jest na 1156/1366 ;)

 

 

z góry thx za odpowiedz i lada dzien sie odezwe na ile udalo mi wykręcić tą płytkę ponieważ czekam na zapinke pod mojego zalmana ;) Pozdro !

Edytowane przez Peczuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem puki co wnosi. Ale jest stabilny, czy podkręca się lepiej, ciężko powiedzieć bo chodzi z tymi ustawieniami co były czyli dla mnie bez zmian.

Niech protestują Ci co mają problemy z frezami może coś w tym miejscu poprawili. Bo ja nadal pomimo nowego biosa mam problem z działaniem C-state C3 i C6 podczas kręcenia ( BSODy)

 

EDIT

 

I juz widomo co ten biosik wnosi jednym słowem "nic"

 

P7P55D 0911 BIOS

Improve compatibility with some USB device

Edytowane przez Shamtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Jestem na etapie składania kompa. Wybrałem taką płytę P7P55D EVO i do tego procesor i7 860. Jednak teraz czytając specyfikację płyty okazuje się, że nie obsługuje ona technologii Hyper Threading? No właśnie, czy w związku z tym jest to dobry wybór dla tego procka (nie będzie ograniczała jego możliwości) a cały układ będzie działał jak należy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy sa jakieś znaczące różnice jeśli chodzi o Asusa w wersji Le i bez LE (le to ta tańsza) chodzi mi o w miarę fajne o/c procka i5

 

Im ubozsza wersja tej plyty tym gorsze OC. Dokladnie chodzi oto ze plyta osiaga nizsza wartosc BCLK potrzebna do wysokiego OC procka (ponad 3.6Ghz). W wersji LE bedzie to max ~195 MHz, gdzie wersja deluxe osiaga sporo ponad 200. Druga sprawa to mniejsza ilosc faz zasilajacych i gorsze ich chlodzenie, co moze sie skonczyc zle dla plyty. Wersja bez LE bedzie tu gdzies posrodku i w pelni wystarczajaca do sporego OC.

 

Btw. mysle ze wiecej zalezy od trafienia dobrej sztuki procka niz samej plyty. Procki I5 maja spory rozstrzal jesli chodzi o osiagi przy zadanym woltarzu. Bywa tak ze 3.8GHz jest nieosiagalne przy sensownym V (np 1.3-1.35V) a smazyc tego proca szkoda dla kilku MHz wiecej.

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to juz moje poprzednie pytanie niezbyt aktualne bo teraz mierze w normalnego asusa bez LE albo MSI GD65

 

ale teraz to jest cięzki wybór bo w tym teamcie wszyscy będa mnie przekonywać do Asusa a w drugim do MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do BIOSa 0915 mogę śmiało potwierdzić że coś poprawili, a dokładnie zwiększono kompatybilnością pamięci. Teraz wkońcu udało mi się odpalić winde na -7-7-7 przy 1.7V czyli tak jak to wygląda według producenta. Na poprzednich była zwiecha przy ładowaniu windy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko: jest możliwość zamontowania do tej płytki (p7p55d) z i5 coolera Pentagram Karakorum? np kupując samą podstawkę czy coś w tym stylu? bo został mi po c2d i grzechem byloby go wywalać:P

Edytowane przez hesus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Można dorobić zapinkę o ile nie zniszczy się w ten sposób cooler. Ja dorobiłem do Freezera 7 pro, ale zniszczyłem oryginalną zapinkę.

A najlepiej sprzedaj i kup coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko: jest możliwość zamontowania do tej płytki (p7p55d) z i5 coolera Pentagram Karakorum? np kupując samą podstawkę czy coś w tym stylu? bo został mi po c2d i grzechem byloby go wywalać:P

Asrock P55 Extreme ma możliwość zamontowania chłodzenia z S775.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jaką z tych 3 pamięci polecacie do ASUS P7P55D i Core i5

 

1. Kingston 2x2 GB Dual 1600MHz HyperX DDR3 Core i5/i7

2. OCZ Dual 2x2GB 1600MHz Platinum Core i5/i7

3. Patriot 2x2GB 1600MHz Dual Viper II Sector5 i5/i7

 

Mam tylko te 3 do wyboru więc proszę nie pisać abym dorzucił kilka dyszek i wziął jakieś inne. Osobiście skłaniam się ku tym Kingstonom zresztą moje preferencje są ułożone wg nr na liście)

 

Chodzi mi przede wszystkim czy nie będą gryźć się z płytą. Aha i jeśli już napiszecie, że np. OCZ to napiszcie dlaczego akurat te i dlaczego nie ewentualnie Kingstony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał OCZ sam takie chcialem, ale nie mieli pod i5 tylko stare 1.9V. I wziąłem Patrioty ale nie vipery bo ich tez nie było tylko dedykowane pod AMD PGS (1,7V). Niestety nie chciały chodzić na 7-7-7 ale po nowym biosie chodzą.

 

Weź te które maja najniższe opóźnienia i najniższe napięcie zasilania. Viperki mają kluczyk do 3dmarka Ventage, a OCZ niższe timingi i są niższe przez co nie będziesz miał problemu z coolerem przy obsadzeniu wszystkich banków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...