Skocz do zawartości
Gi3r3k

Seria P7P55D Czyli P55 Od Asusa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Planuję złożyć taki zestawik:

Core i5-750

ASUS P7P55D Pro

OCZ Platinum 1600 LV 7-7-7-24

 

Jako że jestem fanem ładnych liczb, to będę chciał działać na BCLK 200 MHz i mnożniku 8 dla pamięci, czyli 1600 MHz (efektywnie).

 

Czy do uzyskania takiego BCLK trzeba coś bardziej kombinować z ustawieniami? Czy VTT/IMC wystarczy 1.15 V (przy 1.65 V dla pamięci)?

 

Taktowanie proca to będzie 3600-4000 zależnie od sztuki i chłodzenia.

 

Domyślam się że nie warto dopłacać 60-70 zł do G.Skill Trident 2000 CL9? Pewnie do takiego taktowania trzeba i tak też wyższe VTT/IMC czy coś tego typu.

 

Myślałem też nad OCZ Platinum 1333 LV jako że są 50 zł tańsze, tylko jakie timingi można by uzyskać na 1600 MHz i 1.65 V?

 

Najwyższy mnożnik dla pamięci to 10 (1333 przy BCLK 133)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zaktualizowałem bios programem asus update. Dzięki za pomoc. Ale mam kolejny problem:( Gdy gram w jakieś gry np. Prototype to komp się resetuje. Nie wiem co się dzieje. Proszę o pomoc:( Skład kompa :

Intel i5

asus p7p55d pro

patriot sektor 5 1600

gtx 275

a zasilacz to modecom carbon 620 może te resety są z winy zasilacz proszę o pomoc:( Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczone (w końcu do dobrego kompa zamontowałeś budżetowy zasilacz) ale to wymagałoby sprawdzenia miernikiem napięć pod obciążeniem i ew podłączenie innego ale markowego na próbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nikt nie ma tych płyt? Może zadaje banalne pytania, ale nie ma FAQ, ani nikt o tym na 4 stronach nie pisał, więc pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie banalne ale bradziej podchodzące pod wróżkę, bo nikt Ci nie powie jak się będzie kręcił Twój proc a dużo od niego zależy IMC i to czy zrobisz te 4GHz. Pozatym było napisane że zmiana skew pomaga w uzyskaniu 4GHz. CZy wersja pro ma jakieś dodatki których niema zwykła a są Ci potrzebne? Jak nie to kup tańsza. Pamięci zostaw takie jakie wybrałeś. I dla i5 najwyższy mnożnik to taki jaki napisałeś.

 

Teraz trochę informacji praktycznych:

Po zmianie biosu z 606 na 1102 komp wiesza na procku przy 0,92V czyli właściwości underclockingu są gorsze <_<

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ale mi wcale nie chodzi o OC proca. Wyraźnie napisałem "co potrzeba do uzyskania BCLK 200 MHz?". Czy trzeba coś tweakować, czy można od kopa walnąć 200 MHz i będzie działać?

 

A to już chyba nie wróżenie. Kto ma płytę zapewne się bawił z BCLK, więc proszę o info jakie ustawienia kto miał do 200 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi wcale nie chodzi o OC proca. Wyraźnie napisałem "co potrzeba do uzyskania BCLK 200 MHz?". Czy trzeba coś tweakować, czy można od kopa walnąć 200 MHz i będzie działać?

 

A to już chyba nie wróżenie. Kto ma płytę zapewne się bawił z BCLK, więc proszę o info jakie ustawienia kto miał do 200 MHz.

Umnie potrzeba na procka 1.3125 V dla Prima stable 3h lub 1.3325V dla linxa stable do tego około 1.25625V na IMC to wszystko przy 19x210MHz 4ghz. Dla 19x200 potrzeba 1.2625V cep i 1.20625V IMC. Żadnych skewów nie używam [auto]. Ewentualnie można PLL pogonić na 1.9V ale ostatnio sam się zastanawiam czy faktycznie coś to daje. Oczywiście LLC Enable. Bo bez tego to trzeba by było proca mocniej dowoltować Ale OC zależy od cepa.

Edytowane przez Shamtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem to w właściwościach mój komputer. Ale żaden niebieski ekran nie wyskakuje. Po prostu jak gram to komp się momentalnie wyłącza i po chwili się włącza. Nie mam pojęcia o co chodzi:(

 

Tylko BCLK jest ustawiony na 160 (MHz) żeby pamięci działały na 1600 i mnoznik na 17. Tylko tyle zmian w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem i nie ma tam takiej opcji żeby ustawić temp na 80. Można tylko dać disabled. Dałem to ale i tak w dalszym ciągu sie resetuje. Uruchomiłem OCCT i tam dałem POWER SUPPLY i dałem on po 1 min kom sie resetuje. Może ktoś ma jakiś pomysł :( proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem i nie ma tam takiej opcji żeby ustawić temp na 80. Można tylko dać disabled. Dałem to ale i tak w dalszym ciągu sie resetuje. Uruchomiłem OCCT i tam dałem POWER SUPPLY i dałem on po 1 min kom sie resetuje. Może ktoś ma jakiś pomysł :( proszę o pomoc.

Wroc koniecznie na ustawienia domyslne czyli BCLK=133. Ramem sie narazie nie przejmuj, wazniejsze to znalezc przyczyne zwisow. A mi to wyglada jakby cos bylo niedovoltowane, ew. zle ustawiony biosik. Sprobuj po kolei podniesc troche napiecia na procku, pamieciach i calej reszcie. Tylko malymi kroczkami i sprawdzaj w lynxie czy sie wywala. Czeka cie sporo "zabawy". Winny oczywiscie moze byc tez zasilacz, warto by bylo go podmienic na pewniejszy markowy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz RealTemp i patrz na temperatury wszystkich rdzeni i wtedy włącz OCCT. sprawdź jakie najwyższe temp zoabczysz.

Druga sprawa to samo dotyczy napięć, jeśli nie możesz miernikiem to na początek użyj programu np everest i obserwuj 12V podczas włączania OCCT.

Podaj najniższe zaobserwowane napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel i5

asus p7p55d pro

patriot sektor 5 1600

gtx 275

a zasilacz to modecom carbon 620 może te resety są z winy zasilacz proszę o pomoc:( Z góry dziękuje

miałem podobny problem u klienta - wywaliłem tą zasiłkę wrzuciłem corsaira i spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bo obawiam sie ze wymiana nic nie da - po prostu slabej jakosci jest ten zasilacz i tyle. Kup cos markowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam straszny problem z USB na tej płycie. Jak pisałem na USB z obudowy nie działają mi Pendrivy ( tylko na tych tylnych) .

Ale mam tez problem z kamerami ( czyli zapewne przepustowość) . Kamera Sony cyfrowa z USB streaming zacina się co kilka sekund. Na poprzedniej płycie Asus P5B było OK czyli sprzet i sterowniki OK. Dzisiaj podłączyłem kamere internetową i dzwięk zacina się . Ponadto jak włacze dzwięk z kamery to moaj mysz ( MX518 na USB) też zacina się strasznie. Instalowałem sterowniki z płyty CD jak i ze strony ASUSA.

Bez zmian. Patrzyłem w ustawienia USB i oszczędzanie energii jest wyłączone. Może ktoś ma jakiś pomysł na to ? System Vista Home Premuim 32 - nowo postawiony na nowym HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bioski 1207 i jego zmiany

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

[ 1207 ]

----------------------

1.Update JMicron 361 Option ROM

2.Update EZ-flash 2 function

3.Fix some PCIEx1 LAN card can't be detected at PCH PCIEx1 slot.

4.Update CPU Level Up function.

5.Fix CPU power always show 2.5W in EPU software.

6.Fixed Crash Free function fail.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

do zassanie z 1207 do P7P55D

 

EDIT

 

Biosik wydaje się botować znaczeni szybciej:)

Edytowane przez Shamtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT

 

Biosik wydaje się botować znaczeni szybciej:)

Masz efekt placebo. Jest tak samo jak bylo. Dla poczatkujacych przydatna moze byc opcja CPU Level Up. Jednym "kliknieciem" mozemy ustawic sobie zeby nasz I5 chodzil jako I7 860, 870 lub "Crazy" (3.2GHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz efekt placebo. Jest tak samo jak bylo. Dla poczatkujacych przydatna moze byc opcja CPU Level Up. Jednym "kliknieciem" mozemy ustawic sobie zeby nasz I5 chodzil jako I7 860, 870 lub "Crazy" (3.2GHz).

To nie placebo podpiete urządzenia usb wykrywa szybciej. W poprzednich biosach podczas ekranu post był chwilowy zwis. Co do dyskoteki to jest jak było. Ale ogólnie jest szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie potrzeba na procka 1.3125 V dla Prima stable 3h lub 1.3325V dla linxa stable do tego około 1.25625V na IMC to wszystko przy 19x210MHz 4ghz. Dla 19x200 potrzeba 1.2625V cep i 1.20625V IMC. Żadnych skewów nie używam [auto]. Ewentualnie można PLL pogonić na 1.9V ale ostatnio sam się zastanawiam czy faktycznie coś to daje. Oczywiście LLC Enable. Bo bez tego to trzeba by było proca mocniej dowoltować Ale OC zależy od cepa.

Jeśli używasz Load Line Calibration to z BIOS-owych 1.33 robi się od 1.38 V do 1.4 V dla CPU ;) w zależności od modelu płyty ASUS-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

A nie koniecznie. U mnie na P7P55D LE 1,25v BIOS = 1,24v real i dla przykładu 1,28125v bios to 1,272v real.

 

BTW: bo takie prawie 1,4v dla proca przy 4GHz to kiepa straszna. Mam obecnie dwa i5 750 i robią 4GHz @ 1,25v a 1,35v wystarcza im do 4200-4300MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Asusa pojawiły się nowe płytki z serii P7P55D z literką E.

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=GcRy...&templete=2

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=T2Fx...&templete=2

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=9i872VNaAILRp8bS

Edytowane przez Lupota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczą róznicą w ASUA'ach z literką -E jest chyba dodanie obsługi USB3.0 i SATA3, podobnie jak w Gigabyte'ach P55A zamiast P55 . Pytanie tylko czy warto już teraz w to się pakować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...