Skocz do zawartości
Gi3r3k

Seria P7P55D Czyli P55 Od Asusa

Rekomendowane odpowiedzi

Mała ciekawostka:

 

Od pewnego czasu zaczęła mi szwankować karta sieciowa. Co drugie/trzecie uruchomienie mimo podłączonego kabla sieciówka nie widziała internetu. Pomagało zazwyczaj dwukrotne wyłączenie i włączenie karty sieciowej w Menadżerze Urządzeń - to sprawiało, że sieciówka zaczynała działać poprawnie. Zacząłem się już godzić z myślą, że trzeba będzie kupić coś na PCI (-E), bo przecież nie będę pozbawiał się kompa na parę tygodni z takiego błahego powodu...

 

Rozwiązaniem, ku mojemu zdziwieniu, okazał się... nowy bios 1207, który ostatnio wgrałem zachęcony postami oliwera21. Poprzednio miałem bios 0915. Płyta P7P55D. Nawet nie pomyślałem, że to może być wina biosu...

 

Cóż, może ktoś będzie miał kiedyś podobny problem, to ten post rozjaśni sytuację :wink: .

 

Co do OC - nie testowałem jeszcze nowego biosu pod tym kątem.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, no nie myślałem, że aż tak szybko znajdzie się osoba, która skorzysta z tego posta :wink: .

 

Jak napisałem wyżej - te problemy miałem na biosie 0915. Wgraj 1207, podobno dobry - daj mu szansę :D . W każdym razie u mnie rozwiązał ten problem.

 

Edyta:

 

A ty właśnie masz tego biosa...? No ładnie... To może spróbuj 0606.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam p7p55d. Czy ktoś mógłby mi po krótce wyjaśnić jak zaktualizować bios, najlepiej z poziomu windowsa gdyż na ten moment nie mam zadnego pena itd? Tylko proszę bez zbędnych uszczypliwości - nigdy tego nie robiłem i chciałbym po prostu od kogoś się o tym dowiedzieć. Krok po kroku, jak mówiłem najlepiej z poziomu windy, jeżeli takowa możliwość istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij bios, rozpakuj na dysku C. Zresetuj komputer, wejdź do biosu, do zakładki Tools. Uruchom Asus EZ Flash 2 i na dysku C znajdź plik z biosem. Potem postępuj wg tego, co się wyświetla w komunikatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto troche dolozyc i kupic cos z nowych serii z koncowka D-E , czyli z SATA3 i USB3 , czy nie ma se co tym podniecac ?

pozniej kupic karte na pci ex jak zajdzie taka potrzeba ??

 

powiedzcie co to za plyta jest ?

 

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produ..._DDR3_Lga1156_/

 

na H57 ?? wyglada niby jak p7p55d-e evo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Z tymi sieciówkami niestety jest coś nie tak. U mnie po parunastu godzinach wywala neta (ogólnie sieć, bo mam router), trzeba dać diagnostykę i wtedy sieciówka się resetuje, jednak przeważnie po paru minutach znowu jest to samo i pomaga restart.

 

Bardzo mnie to wkurza gdy się dzieje jak mnie nie ma przy kompie czy gram w gre SP/oglądam coś, bo jak mi chodzi uTorrent w tle to dużo na tym trace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam duży problem odnośnie P7P55D. Otóż złożyłem koledze komputer na tejże płycie i następujących podzespołach:

Intel Core i5 750 2.66 GHz

OCZ DDR3 Dual Channel 2x2048MB 1066MHz CL7.0 BOX Gold Edition

Asus GeForce GTX 275 896MB DDR3 PCI-E BOX

Seagate Barracuda ST31000528AS (1TB, 32MB, SATA/300, NCQ)

OCZ Modxstream Pro 600W Modular

System Win7 64bit.

Problem polega na tym, że komputer czasami się restartuje. Z tego co zdążyłem zauważyć to jeden z błędów dotyczył NTFS , inny zaś błędu podanego niżej:

BCCode:	1a  BCP1:	0000000000041790  BCP2:	FFFFFA80012E65B0  BCP3:	000000000000FFFF  BCP4:	0000000000000000 C:\Windows\Minidump\010410-30420-01.dmp  C:\Users\Dominika\AppData\Local\Temp\WER-33899-0.sysdata.xml

Bios płyty aktualizowany do najnowszego, wyłączona karta sieciowa. Komputer łączy się z netem poprzez kartę WiFi z PCi.

Sprawdzałem stabilność Orthos-em i nic się nie wydarzyło. Podniosłem napięcie na pamięciach z 1.500 na 1.700 ( tak, jak jest podane w specyfikacji pamięci) i dalej to samo. Najgorsze jest to, że restarty występują bardzo przypadkowo. Raz podczas uruchamiania systemu, innym razem podczas włączenia jakiejś aplikacji a często przez wiele godzin nic się nie dzieje. Przez to błąd jest trudny dla mnie do namierzenia.

Zainstalowałem jeszcze raz system i wysypał się po raz pierwszy podczas instalowania sterowników dźwięku ( tych z płyty). Może tu jest jakiś problem. Dziwne też jest to, że nie można zainstalować sterowników SATA Matrix Storage. Ściągalem ze strony Asusa - po odpaleniu wyskakuje dziwny komunikat że komputer nie spełnia minimalnych wymagań...

Pamięci siedzą w slotach 2.4.

kończą mi się powoli pomysły. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy czasem pamieci nie chodza wiecej niz te 1066.

I pamietaj ze roznica napiecia miedzy dimm a imc nie moze byc wieksza niz 0.5v

Jesli dales na pamieci 1.70 to imc musi byc co najmniej 1.2 (wg intela napiecie na imc nie powinno przekraczac 1.35).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMART OK. Sprawdzę HDTune, dextor - pamięci chodzą na 1066, a co do reszty co cenna uwaga.

Dlaczego nie mogę zainstalować sterów Matrix Storage ??

Ps. W necie natknąłem się na info o problemach win7 i dyskach 1TB. Zainstalowałem stosowną łatkę i też nic to nie dało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Bawiłem się dziś troche z OC, no i na razie się zatrzymałem, więc zapytam was bo macie więcej doświadczenia.

 

1) 3.4 GHz, 200x17, Vcore 1.2 V, VTT 1.25 V -> LinX przechodzi 25 testów bez błędów

2) 3.6 GHz, 200x18, Vcore 1.2 V, VTT 1.25 V -> LinX wywala błąd po pierwszym teście

3) 3.6 GHz, 200x18, Vcore 1.225 V, VTT 1.25 V -> LinX wywala błąd po czterech testach

4) 3.6 GHz, 200x18, Vcore 1.25 V, VTT 1.25 V -> LinX wywala błąd po sześciu testach

 

0.05 V wydaje mi się sporym boostem napięcia dla 200 MHz, zwłaszcza na tym etapie. Czy może brakować VTT, czy jednak dalej trzeba by podbić Vcore?

 

Dodam też że wstępnie testowałem memki na 7-7-7-21 1N przy 1.5 V i była niestabilność/BSOD-y pare minut po uruchomieniu Windowsa. Pamięci spokojnie powinny zrobić takie timingi przy 1.5 V, bo stockowo mają 7-8-8-24 przy 1.35 V, więc tu raczej na pewno powinno pomóc podbicie VTT. Obecnie mam 8-8-8-24 1N przy 1.5 V, dałem tak asekuracyjnie od początku.

 

Głównie chodzi mi o te 3.6 GHz. to raczej moje finalne ustawienie i chciałbym je ustabilizować, na więcej już chłodzenie nie pozwoli jak uwzględnić 10 stopni więcej w lecie, zresztą do gier takie taktowanie to nawet za dużo.

 

Co polecacie? Próbować z wyższym VTT? O ile? Od razu 1.3 V jak uwzględnić niższe timingi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym z co do pamięci to trzeba czekać na nowy bios który wkoncu wprowadzi kompatybilność z ramami o tak niskim napięciu. Pamięci powinny działać na ustawieniach 7-8-8 1.35V 1600MHz. Napisałeś że masz BCLK na 200 czy przestwiłeś mnożnik ramu na niższy żeby było 1600 bo jak nie to wali ram na 2000;) Spróbuj ewentualnie biosa 915 mi na nim wystartowały pamięci na ustawieniach producenta (7-7-7 1,7V) na innych biosach były problemy.

 

Problem może nie tyle dotyczyć małego dowoltowania procka a samego BCLK, próbowałeś ustawień PLL na 1.9V ewentualnie CPU Clock Skew i CPU Differential Amplitude?

Edytowane przez Shamtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMART OK. Sprawdzę HDTune, dextor - pamięci chodzą na 1066, a co do reszty co cenna uwaga.

Dlaczego nie mogę zainstalować sterów Matrix Storage ??

Ps. W necie natknąłem się na info o problemach win7 i dyskach 1TB. Zainstalowałem stosowną łatkę i też nic to nie dało...

A kontroler dysków w jakim trybie jest ustawiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym z co do pamięci to trzeba czekać na nowy bios który wkoncu wprowadzi kompatybilność z ramami o tak niskim napięciu. Pamięci powinny działać na ustawieniach 7-8-8 1.35V 1600MHz. Napisałeś że masz BCLK na 200 czy przestwiłeś mnożnik ramu na niższy żeby było 1600 bo jak nie to wali ram na 2000;) Spróbuj ewentualnie biosa 915 mi na nim wystartowały pamięci na ustawieniach producenta (7-7-7 1,7V) na innych biosach były problemy.

 

Problem może nie tyle dotyczyć małego dowoltowania procka a samego BCLK, próbowałeś ustawień PLL na 1.9V ewentualnie CPU Clock Skew i CPU Differential Amplitude?

Ale skoro podnosi Vcore i mu się coraz później wywala to chyba za mało papu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kontroler dysków w jakim trybie jest ustawiony?

Pierwszym razem ustawiony był w trybie IDE. Wczoraj jednak przed ponowną instalacją systemu przestawiłem na AHCI. Na obu tych trybach komputer nie jest stabilny. Z kąd mogę pobrać najnowsze sterowniki do dźwięku? Bo te ze strony Asusa chyba nie są najnowsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie mogę zainstalować sterów Matrix Storage ??

Poszukaj na stronie Intela sterów w wersji 8.8, ich support trwierdzi że w niekórych przypadkach stery 8.9 niedziałają

 

Ps. W necie natknąłem się na info o problemach win7 i dyskach 1TB. Zainstalowałem stosowną łatkę i też nic to nie dało...

Jedno z drugim nie ma nic wspónego, z tego co czytałem to jest to problem długiego wybudzania ze stanu uśpienia dysków powyżej 1TB.

Sama łatka powoduje tylko tyle, że system dłużej czeka :lol: na wybudzenie takiego dysku i nie sypie błędami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi pomóc i odpowiedzieć czy na asus P7P55D można ustawić napięcie 1.35 dla pamięci z góry dziękuje.

 

Nie mam co sprawda Asusa, ale nawet jeśli by najmniejsze napięcie było 1.5V, to się nic nie stanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co sprawda Asusa, ale nawet jeśli by najmniejsze napięcie było 1.5V, to się nic nie stanie ;)

Dzięki możesz mi powiedzieć jak jest z temperaturą tych pamiątek grzeją się bardzo czy raczej są chłodne mam obudowę htpc więc im chlodniej tym lepiej pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki możesz mi powiedzieć jak jest z temperaturą tych pamiątek grzeją się bardzo czy raczej są chłodne mam obudowę htpc więc im chlodniej tym lepiej pozdrawiam

Nawet na 1.65V i 2000MHz nie parzyły... ;) A jak będziesz miał je na standardzie, to będą całkiem letnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij bios, rozpakuj na dysku C. Zresetuj komputer, wejdź do biosu, do zakładki Tools. Uruchom Asus EZ Flash 2 i na dysku C znajdź plik z biosem. Potem postępuj wg tego, co się wyświetla w komunikatach.

Ja tak robiłem i nie widział mi pliku z biosem. Na partycji C pokazuje tylko trzy foldery w których nic nie ma. Trzeba go jakoś inaczej nazwać czy co??

Wcześniej aktualizowałem przez program Asusa do aktualizacji biosu z pod Windowsa - ta chyba też można ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...