Skocz do zawartości
vatt

Komputer Pod Am3 Do 1500zł~

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Prosze Was o złożenie sensownego zestawu ( sama obudowa), ponieważ na starym mogę sobie pograć tylko w nieliczne tytuły...

 

Mój budżet wynosi tylko skromne 1500zł..

 

Chcialbym aby zestaw byl :

na AM3

DDR III(mysle ze 2 GB narazie wystarczy w przyszlosci dokupię druga kostke..) ,

Oczywiście chciałbym kręcić wiec szukam stabilnej maszyny..

Dysk 250 GB spokojnie wystarczy.

Karta graficzna (to juz do wasz wybór, aby tylko była dobra... :] )

 

I czy ten nowy zestaw udźwignie takie gry jak Call of duty MW II i GTA IV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Athlon II X2 240 - 215 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P -290zł

RAM : GoodRAM 2GB 1333MHZ - 125 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4850 512MB PCS - 369 zł

Zasilacz: Fortron FSP500-60GLN - 230 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

 

Razem : 1519zł. Można zaoszczędzić na zasilaczu i kupić np. Corsair'a CMPSU-400CXEU - 185zł. Też sobie poradzi.

Edytowane przez ShadyTurtle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwólcie że sie podepne pod temat. Również musze złożyć komputer z tym ze mam na to mniejszy budżet. Jakies 1200zł. Kiedyś, 1,5 roku temu, kiedy skladalem swoj komputer byłem dosyć dobrze obeznany co najlepsze w danej cenie a teraz szok... troche sie zmieniło. Podany wyżej zestaw byłby ok jednak w moim przypadku procesor nie bedzie w ogole krecony wiec na stabilnosci plyty glownej mi nie zalezy a co za tym idzie można troche uciąć koszty. Kosztem płyty głownej mozna by nabyć lepszy procesor. Jesli mozna to chciałbym zobaczyć wasze propozycje pod AMD i Intel ze slaba plyta glowna a wydajnym procesorem, tak żeby po zsumowaniu z w/w zestawem nie wyszlo wiecej jak 1200zl. Po za tym nie potrzeba mi dysku i zadnego napedu ani obudowy wiec to trzeba odjać. Z góry dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do unit1.cpp Cześć, na płycie się nie oszczędza poniżej 300 PLN bo kupisz ciach!o które się wywali przy pierwszej zmianie biosu - wiem coś o tym odradzam MSI bo mają najtańsze płyty pod AM3 - weź Gigabyte z mojej sygnatury - jest tania ale świetnie wykonana i pomyślana. Co do proca weź Athlona II X2 ma on wydajność na poziomie dwurdzenioych Phenom II więc bardzo dobrą. Jedyny minus to zablokowany mnożnik, ale piszesz, że nie chcesz kręcić. Ewentualnie możesz wziąc Phenoma II X2 550 BE z odblokowanymn mnożnikiem, fajnie się kręci i jest szansa na odblokowanie rdzeni. Jakby co pisz do mnie na PW. Pozdrawiam Chris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest sens doplacac 100zl do athlona zeby miec phenoma II x2? wydajnosc bardzo podobna a dodatkowych rdzeni pewnie juz sie nie odblokuje(ati podobno cos tam pozmienialo)

Opłaca się tylko w przypadku chęci podkręcania - odblokowany mnożnik - nie trzeba krecić szyny systemowej więc płyta i RAM mogą być nawet bardzo słabe. Taki paradoks, chcąc mieć słabą płytę i RAM wypada wziąć lepszy procesor, ale tylko wtedy jak myślimy o podkręcaniu. Zauważcie, że mając bardzo dobrą płytę główną możemy kręcić szyną i odblokowany mnożnik nie jest już tak ważny. Kolega jednak pisał, że kręcić nie będzie więc Athlon II spokojnie starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...