Skocz do zawartości
freeman

jakie macie temp HDD?

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, teraz zuwazylem ze na mojej Barracudzie IV 60 Gb, po calonocnym sciaganie goracych lasek (joke), otwartej obudowie i wiatraczku 60 mm od Titana mam 24-25C :twisted:

 

Problem w tym, ze te gorne powierzchnie to po prostu blaszki aluminiowe przykrecane do stalowej :?: kosntrukcji blizko brzegow dysku, wiec nie moga odbierac stamtad duzo ciepla :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Maxtora 80 GB 8 cache i mam temp. miedzy 42- 46 a po puszczeniu coolerka jakies 20 C mniej, czyli 24- ( no taki maxymalny max ) 30 C.

Jak ty osiagasz te 24C???

Ja zeby tak miec musialem sie w jeszcze dodatkowe radiatory bawic!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Barracudzie IV 40G mam teraz 40-42 stopnie, ale w budzie mam mam 32-34 stopnie (zamknietej oczywiscie) przy jednym wentylu wypychajacym powietrze (buda to Modecom Prostation). Tak ciepło jest przez GeForce 4 Ti 4200 - strasznie sie grzeje. Moze zapodam wentylka na przod obudowy, ale nie wiem czy cos to da bo nie ma za duzych szczelin z przodu obudowy :( Ma ktos moze tą budę co ja i montowal wentyla z przodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zaleznosci od komputera, dysku (wszystko seagate) i oczywiscie wykorzystania 35-39C (zamknieta obudowa oczywiscie cisza to podstawa). Dodam jeszcze tylko ze dyski majace temp 42C i wyzsza maja 2 krotnie czesciej padaja, jest to wynik badan w lab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IBM IC35L080 - 26 C

IBM IC35L120 - 28 C

 

Dyski zamontowane (zamiast standardowego kosza) między dwoma radiatorami alu 10x15x4 po 8,20 za sztukę, w panelu czołowym siatka i wentyl 90 na 5 V. Buda zamknięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIV w gąbce - 65st. (wg speedfana) - chodzi tak od ponad roku i jak widac lubi ciepełko... (w gąbce nie ma skoków temperatur a te są najgorsze)

 

zobaczymy jak włącze jej wode...

 

/edit

 

http://www.seagate.com/support/disc/manual.../100129212b.pdf

 

pisze jak byk - rzeczywista temperatura obudowy dysku nie powinna przekraczać.... 69 stopni - mogę więc spać spokojnie (i tak mam jeszce ponad rok gwarancji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz to wczesniej pisalem ale powtorze moze komus to uratuje dane/dysk. Temp pracy dysku powyzej 42C powoduje 50% wzrost ryzyka ze stracimy dane/dysk.

lol - masz jakieś dane statystyczne?

 

chyba nigdy nie widziałeś dysku 15k w raidzie (nie radze dotykać po wyjeciu z hotswapa) - mają grubo ponad 50 stopni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim seagacie 40 gb temperaturka w upalne dni dochodzi do 45C ale tak zwyczajnie to jest coś koło 40C.

Naszczęście już niebawem bede miał blok wodny na dysk i zobaczymy jak mi wychłodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko.W jaki sposób sprawdzacie temperature dysku?Jak ktoś ma link do jakiegoś programiku będe się czuł zobowiązany.Chętnie bym sprawdził temp dysku,ale mam tylko metode dotknięcia ręki,a skala to :

1) ooooo,jest ciepły :lol:

2) normalny

Wielki dzięki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE

Po wyjeciu FDD i wstawieniu na jego miejsce temteratura spadla o 5 stopni (sic! ;) ) Uznalem ze nadal za duzo wiec poszeldem do piwnicy i wygrzebalem 2 stare wentyle od 486 po zalorzeniu mam stale 25 stopni he he ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko.W jaki sposób sprawdzacie temperature dysku?Jak ktoś ma link do jakiegoś programiku będe się czuł zobowiązany.Chętnie bym sprawdził temp dysku,ale mam tylko metode dotknięcia ręki,a skala to :

1) ooooo,jest ciepły  :lol: 

2) normalny

Wielki dzięki!!

Czytaj caly temat!

(np. SpeedFan - http://www.ascu.unian.it/~milani/installsp...peedfan407.exe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...