Skocz do zawartości
Drusek

Pierwszy Lcd, 22-24', Do Gier Pc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zakupu LCD'ka, jak dotychczas miałem tylko CRT'ki.

22-24 cale, cena maks 1000 i kilka stówek, 2k to już dla mnie za drogo.

Głównie do grania (PC), nie chce żadnych efektów smużenia (czy jak to tam się zwie), opóźnień, itp.

 

Widzę też że wchodzi jakaś technologia LED, warto brać taki monitor? A może poczekać jeszcze jakiś czas (wchodzi nowa technologia - spadają ceny ze starą)?

 

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez Drusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się właśnie przyglądałem temu monitorowi. 6ms da radę? W grach FPS, itp?

 

A i co z tym LED? Fajne to czy się nie opłaca na razie? ;)

Ważniejszy jest typ matrycy niż LED. LED ma swoje zalety ale lepszy jest dobry monitor na CCFL od średniego LED.

 

Polecam DELL 2209WA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się właśnie przyglądałem temu monitorowi. 6ms da radę? W grach FPS, itp?

 

A i co z tym LED? Fajne to czy się nie opłaca na razie? ;)

 

6ms da radę, matryca jest szybsza od większości super-hiper-wypasionych-2ms TN. :wink:

 

LED fajny, ale nic dobrego na nich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołączam się do reszty... bierz 2209wa. doskonała matryca e-IPS, która, w przeciwieństwie do TN, ma doskonałe kąty widzenia i kolory. W dodatku IPS za taką cenę to skarb. Serwisy, które miały okazję recenzować ten monitor, zgodnie stwierdziły, że to najlepsza 22-ka, jaka powstała.

 

A co do Twojego pytania o LED, to chodzi tu o technologię podświetlenia matrycy. Obecnie standardem jest podświetlanie za pomocą katod CCFL. LED daje bardziej równomierne podświetlenie i odrobinę mniejsze zużycie prądu, ale jak już wyżej wspomniano, lepiej kupić dobrą matrycę na CCFL, różnicy nie zauważysz gołym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej będę się upierał, że IPS' czy xVA są dla ludzi obeznanych w pracy z grafiką, zwykły użytkownik, bez wprawnego oka, dostrzeże co najwyżej różnicę w lepszych kątach w porównaniu do TN.

Jeśli komputer ma być tylko do grania, ewentualnie filmy będziesz oglądał "na wprost" monitora to poważnie bym się zastanowił nad Samsungiem 2233RZ, kosztuje coś koło 1200PLN, a oferuje 120 Hz odświeżanie. IMHO do gier byłby lepszy, a już na pewno dużo, dużo szybszy.

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO do gier byłby lepszy, a już na pewno dużo, dużo szybszy.

tej różnicy w szybkości na pewno nie zauważysz. a co do kolorów, to pomiędzy VA/IPS a TN jest ogromna różnica. w TN te kolory są takie przejaskrawione, sztuczne i niczym nie da się tego poprawić, by było dobrze. mam w domu dwie TN oraz mojego 2475w na H-IPS. Przepaść w jakości obrazu pomiędzy nimi pozostawię bez komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej będę się upierał, że IPS' czy xVA są dla ludzi obeznanych w pracy z grafiką, zwykły użytkownik, bez wprawnego oka, dostrzeże co najwyżej różnicę w lepszych kątach w porównaniu do TN.

Nawet gdyby nie widział różnicy ( w co wątpię ) to dlaczego ma nie skorzystać z lepszej opcji.

 

Jeśli komputer ma być tylko do grania, ewentualnie filmy będziesz oglądał "na wprost" monitora to poważnie bym się zastanowił nad Samsungiem 2233RZ, kosztuje coś koło 1200PLN, a oferuje 120 Hz odświeżanie. IMHO do gier byłby lepszy, a już na pewno dużo, dużo szybszy.

Nie będzie dużo, dużo szybszy ale będzie lepszy do gierek ze względu na 120Hz ( i tylko dlatego ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny. Zamówiłem Della 2209WA. Monitor już wcześniej miałem okazję troszkę po testować, więc mogę go śmiało polecić. W porównaniu do jakiegoś Samsunga COD4 lepiej chodziło na tym Dellu. Nie muszę mieć sokolego wzroku co wyłapuje 60 klatek na sekundę. To było widać gołym okiem. Można to też było łatwo sprawdzić np poruszając myszką na czarnym tle (smużenie) czy przy odpaleniu specjalnego programu do testowania LCD. Ktoś ostatnio dawał linka do niego. Przejrzyj inne tematy i przy okazji dowiedz się coś więcej o tym Dellu i o tym Samsungu 2233RZ. Tyle że on ma gorze kąty .

 

Za 2-3 dni jak dobrze pójdzie to dostanę już monitorek i jeśli mi nie wyskoczy żaden bad-piksel to będę w pełni zadowolony. Wiem już czego się spodziewać po tym monitorze. Zawsze uważałem, że najlepiej (dodatkowo) samemu się przekonać niż opierać się tylko na opinach innych. Dodam jeszcze, że jak zamówisz monitor przez internet to masz prawo go odesłać w terminie 10 dni bez podania powodu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie co do 2233rz, 120hz robi swoje w grach

pamietam jak kiedys gralem w quake'a po sieci duzo(na crt) i w zaleznosci ile sie ustawilo klatek 60, 100 czy 120np to bylo czuc roznice duza w plynnosci juz nie wspominajac ze przy roznych fps triki roznie wychodza...

z tego co czytalem to ma niezbyt kolorki...

 

2209wa do gier oczywiscie ze nie, u niego czern jest szara w przeciwienstwie do dobrych tnek gdzie czern to czern

ja na dniach kupie kompa z monitorem i prawdopodobnie wybiore 2253v, kolory super tylko katy jak to w tn ale za to czern, kolorki tez b dobre, do tego full hd, nie wali po oczach w nocy i mniej energii pobiera

roznica 300zl w stosunku do della wiec za pare lat bedzie mniej zal wymienic na cos oledowego czy co tam powstanie

 

rozumiem polecanie della entuzjastom grafiki, do brac biurowych, www itp ale do filmow i gier nie jest taki dobry do tego nie ma full hd

za 300zl mozesz sobie kupic lepsza grafe(akurat premiera nowych radkow) i hulac w gierki bo przeciez na tym ci zalezy

 

rozumiem ze pokupowaliscie della fakt ma dobre katy, ma pivota(wg mnie super opcja) ale nie jest to ideal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TN nie mają wiele lepszej czerni niż IPS, jest prawie to samo. Różnica jest nie do zauważenia, zwłaszcza jak osobom z tn kąty nie przeszkadzają, to wątpię żeby dali radę zauważyć 100:1 kontrastu więcej. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie narzekam, bo ten dell jest naprawde dobry ale nie jest to jedyny sluszny wybor

do filmow to sredni wybor, do gier kolorowych napewno super a do takich gdzie jest duzo czerni to sa rozne opinie

do smuzenia przeciez sie nie czepiam, testy mowia same przez sie

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...2=4495&ph=9

 

Nie no przepraszam. Faktycznie przed taką jakością obrazu należy klęknąć :f :lol2:

Nieco chybiony przykład, to trochę jak udowadniać niższość jakiegoś CPU bo min FPS gdzieś tam spadło to mniejszej wartości. Wystarczy tylko dać best result, żeby dostrzec, iż 2233RZ ma ostrzejszy obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...