Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przylaczam sie do prosby kolegi HQ12, ale dodakowo prosze o odpowiedz na moje pytania:

1.) JAk sie spisuje WC na tej plycie i czy sa jakies problemy z zalozeniem go

2.) czy sa jakies przeklamania w pokazywaniu realnej temperatury na CPU.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz na post HQ12 i moje dodakowe pytania.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale mam nietypowa prozbe czy moglby mi ktos napisaz zady i walety tej plyt w jednym poscie ktos kto czytal te wszystkie posty ??

 

chodzi mi raczej o przypadki stwierodzonych anomali, wad czy tez niehceci do @

z gory thnx

Na waleta wyglada swietnie (ech, ten zolty laminat...)

A z zadu prezentuje sie rownie pieknie

:wink: :wink:

 

Ta plyta nie ma wad :!: :wink:

 

A tak powaznie, to z jakichs przypadlosci, ktore sa powszechne, to :

-koniecznosc ustawiania wysokiego fsb 'skokami', tzn przykladowo 100-166-200-230, jak ze 100 od razu na 230, to moze nie wstac i trzeba wchodzic z INSERT

-brak otworow dookola socketa :(

-niektorzy narzekaja na brak SoundStorma (soltek ten ma SB MCP2, nie MCP2-T)

-'zawieszanie' sie biosu przy ekstremalnym oc i koniecznosc poczekania chwile az dojdzie do siebie... No, przynajmniej ja tak mam :) (2 razy mi sie zdarzylo)

-max vcore 1.85V

-2 fazowe zasilanie procesora (ale czy ma to w tym przypadku jakis wplyw na stabilnosc jeszcze nie wykazano empirycznie)

 

Zalety :

-NB stepping A1/C1 (fsb 236 bez zadnych modow, samemu mi sie udalo fsb240)

-dobry cooler na NB (choc troche glosny)

-5-cio bitowy mnoznik

-swietna wydajnosc (oczywiscie w porownaniu do innych plyt na nforce2) - czytaj plyta w czolowce - przecietnie o kilka promili wyzsza od sredniej :P)

-pomimo braku ss, dobry (choc niektorzy malkontenci narzekaja...:wink:) zintegrowany dzwiek realteka

-piekny, zolty laminat (choc kwetia gustu)

-system ABSII -procesor Ci sie nie sfajczy + odczyt temperatury z rdzenia procesora (oczywiscie procesor musi byc odpowiedni)

-oprocz wad powyzej (drobnostki...) - brak problemow :D8)

 

Wiecej waletow nie pamietam, za wszystkie zady serdecznie zaluje i postanawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa...wszyscy piszą, że na tej płycie wyciągają 200MHz i więcej!

Tylko czemu ja nie moge? Sprawdzałem pamięci asynchronicznie(166cpu i mem 200) i wszystko chodzi bez problemu. A jak chce synchronicznie zapuścic to nie ma szans. Zawiesina za zawiesiną o ile wogóle mi sie uda czasem uruchomic na tyle. Ehhh

CPU idzie be większych problemów 14x166 czyli coś koło 2330MHz. Jak dam np 10x200 to ni pierona ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa...wszyscy piszą, że na tej płycie wyciągają 200MHz i więcej!

Tylko czemu ja nie moge? Sprawdzałem pamięci asynchronicznie(166cpu i mem 200) i wszystko chodzi bez problemu. A jak chce synchronicznie zapuścic to nie ma szans. Zawiesina za zawiesiną o ile wogóle mi sie uda czasem uruchomic na tyle. Ehhh

CPU idzie be większych problemów 14x166 czyli coś koło 2330MHz. Jak dam np 10x200 to ni pierona ....

moze masz poprostu walniety egzemplaz ,albo zasilka nie wyrabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem dlaczego ale przegladajac wszystkie 9 stron tego topicu nie zauwazylem osoby ktora na tym solteku ma WC, czy moze ktos wie czym to jest spowodowane lub wrecz uwarunkowane?

Czym to jest spowodowane ?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa...wszyscy piszą, że na tej płycie wyciągają 200MHz i więcej!

Tylko czemu ja nie moge? Sprawdzałem pamięci asynchronicznie(166cpu i mem 200) i wszystko chodzi bez problemu. A jak chce synchronicznie zapuścic to nie ma szans. Zawiesina za zawiesiną o ile wogóle mi sie uda czasem uruchomic na tyle. Ehhh

CPU idzie be większych problemów 14x166 czyli coś koło 2330MHz. Jak dam np 10x200 to ni pierona ....

moze masz poprostu walniety egzemplaz ,albo zasilka nie wyrabia

No wymienie jeszcze na inny egzemplarz. Zasilka moja to Chieftec 360W więc nie sądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem dlaczego ale przegladajac wszystkie 9 stron tego topicu nie zauwazylem osoby ktora na tym solteku ma WC, czy moze ktos wie czym to jest spowodowane lub wrecz uwarunkowane? 

Czym to jest spowodowane ? 

Pozdro

Ja mam ;)

CPC podrasowane lekko przeze mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa...wszyscy piszą, że na tej płycie wyciągają 200MHz i więcej!

Tylko czemu ja nie moge? Sprawdzałem pamięci asynchronicznie(166cpu i mem 200) i wszystko chodzi bez problemu. A jak chce synchronicznie zapuścic to nie ma szans. Zawiesina za zawiesiną o ile wogóle mi sie uda czasem uruchomic na tyle. Ehhh

CPU idzie be większych problemów 14x166 czyli coś koło 2330MHz. Jak dam np 10x200 to ni pierona ....

moze masz poprostu walniety egzemplaz ,albo zasilka nie wyrabia

Juz chyba to wszystko rozpracowałem. Ten Soltek jest troche dziwny. Mam nadzieje, że to tylko mój egzemplarz. Otóż jest tak, że idzie na 200MHz synchronicznie, ale tylko do momentu wyłączenia go z sieci. Po włączeniu nie wstanie trzeba dać INSERT. Po czym nie zmieniac nic i zapisac ustawienia i bedzie znowu 200MHz i będzie chodził. Troche to uciążliwe, ale zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa...wszyscy piszą, że na tej płycie wyciągają 200MHz i więcej!

Tylko czemu ja nie moge? Sprawdzałem pamięci asynchronicznie(166cpu i mem 200) i wszystko chodzi bez problemu. A jak chce synchronicznie zapuścic to nie ma szans. Zawiesina za zawiesiną o ile wogóle mi sie uda czasem uruchomic na tyle. Ehhh

CPU idzie be większych problemów 14x166 czyli coś koło 2330MHz. Jak dam np 10x200 to ni pierona ....

moze masz poprostu walniety egzemplaz ,albo zasilka nie wyrabia

Juz chyba to wszystko rozpracowałem. Ten Soltek jest troche dziwny. Mam nadzieje, że to tylko mój egzemplarz. Otóż jest tak, że idzie na 200MHz synchronicznie, ale tylko do momentu wyłączenia go z sieci. Po włączeniu nie wstanie trzeba dać INSERT. Po czym nie zmieniac nic i zapisac ustawienia i bedzie znowu 200MHz i będzie chodził. Troche to uciążliwe, ale zawsze.

Ale przeciez ja to napisalem juz pare topicow do gory ;) Tylko u mnie to sie dzieje powyzej 220MHz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa...wszyscy piszą, że na tej płycie wyciągają 200MHz i więcej!

Tylko czemu ja nie moge? Sprawdzałem pamięci asynchronicznie(166cpu i mem 200) i wszystko chodzi bez problemu. A jak chce synchronicznie zapuścic to nie ma szans. Zawiesina za zawiesiną o ile wogóle mi sie uda czasem uruchomic na tyle. Ehhh

CPU idzie be większych problemów 14x166 czyli coś koło 2330MHz. Jak dam np 10x200 to ni pierona ....

moze masz poprostu walniety egzemplaz ,albo zasilka nie wyrabia

Juz chyba to wszystko rozpracowałem. Ten Soltek jest troche dziwny. Mam nadzieje, że to tylko mój egzemplarz. Otóż jest tak, że idzie na 200MHz synchronicznie, ale tylko do momentu wyłączenia go z sieci. Po włączeniu nie wstanie trzeba dać INSERT. Po czym nie zmieniac nic i zapisac ustawienia i bedzie znowu 200MHz i będzie chodził. Troche to uciążliwe, ale zawsze.

Ale przeciez ja to napisalem juz pare topicow do gory ;) Tylko u mnie to sie dzieje powyzej 220MHz :/

Racja racja ;)

Ale człowiek jak jest zdesperowany to nie myśli(nie widzi).

Ciekawe jeszcze jak to jest u innych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja.komp smiga bez problemu na 9.5x230,ale na 9x230 sie nie odpala :( a chcialem jeszcze troszke z fsb podjechac do gory.Moze mi kts wyjasni dlaczego niedziala mi mnoznik 9,Przy 9x166 tez nie odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa tak wysokie czestotliwosci taktowania, ze z zegarem, a w zasadzie z jego ksztaltem moze sie dziac wszystko - najlepiej by bylo ogladnac to na oscyloskopie - nie mam sprzedalem :( Zas w Twoim przypadku mozna zasugerowac sie bledem w biosie przy mnozeniu x9 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio,zjechalem na 9.5x220 bo przy fsb230 wykrzaczal mi flaskMPEG :( przydaloby sie troche wiecej Vcore.Wszysko w 100% stabilne.Juz wybadalem ze jesli przejdzie cale kodowanie flask'a 30min filmu w MPEG2---->divx'a i nic sie nie wykrzaczy to sprzet jest stabilny.Przydaloby sie zmienic proca.Ten powyzej 2.15GHz lubi byc niestabilny :? i to przy 1.85Vcore .JA CHCE VMODA NA 2V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michnik!, Vader widzial i tez wie, z tymi twinmosami jest dziwna sprawa bo wstaja na CL2 a na CL3nie. W zwiazku z tym nie wiem czy wiecie, ale czasem jak sie biosik zawiesi na tym soltku, to ustawia CL 3, no i dopiero po restarcie z Insertem udaje sie wrocic do CL2,5 lub 2.

A być może i tak jest. Tylko jak dla mnie to nie tłumaczy to tego, że nie powinno tak być. Mam nadzieje, że to sie zmieni w kolejnych biosach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka macie temp sb bo u mnie sie strasznie grzeje mam w biosie powylaczne co sie da jest bardziej goracy niz polnocny (nawet jak sciagne z niego wentyl) czy zalozyc na niego radiator

czy jest to normalne

moze przez raid chociaz jest wylaczony

czy wy tez macie go taki cieply??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co bedzie chodzilo szybciej

czy lepiej 2 kosci po 128MB 333@400 (pol roczne u kumpla tak chodzily u kumpla) twinmosy czy moze 1 kosc 256MB 400@420 twinmos

pamieci beda synchro z procem

na ktorych osiagne wieksza wydajnosc i jakie timingi

plyta na nforce2 i oczywiscie 1700+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o podkręcaniu poczytacie sobie na forum podkręcanie...

jako ze twoim zdanie Fic jest lepszy od Solteka czekamy zniecierpliwieni na jakies konretnewyniki z twojej strony.

 

Ja niedlugo wymienia pamatki na TwinMOSy 466 i bedzie fsb240 synchro (no przynajmnie mam taka nadziej :) )

A do ilu Ci idą obecne twinmoski maximum stabilnie. Bo ja mam takie same chyba na MTecach i nie moge wyzej niż 210MHz. Ale jeszcze obadam bo to moze jednak co innego sie sypie.

ke :?:

 

moje obecne pamiatki to seitec'i ida max na 220-225 (na 225 czasem jakis blad im sie zdarzy)

 

mam zamiar sprzedac moje 2x256 i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> jedna kostke TwinMOS'ow 466,widzialem test w ktorym chodzily przy fsb255 :twisted:

Coś mi sie chyba popierniczyło... ;)

Nie wiem skąd wywnioskowałem ze masz Twinmos DDR400. Heh....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj testowalem, jak dokladnie u mnie z tym FSB 240.

Chodzi zupelnie stabilnie (wczoraj gralem przez kilka godzin w HL na software renderingu w 640x480x32). Pamiec mam na 75% - teraz chodzi mi bez problemu, kiedys musialem cos pokrecic ze ruszal mi tylko na 50%

Na 242 rusza, ale zwisa w czasie uruchamiania winXP.

Najdziwniejsza rzecza jest to, ze radiator na NB mam ZIMNY !

Fakt faktem, ze mam w budzie 6 wiatrakow 8) i swietny przeplyw powietrza, ale ze jest TAK zimny to mnie dziwi...

 

I co - nikt z Was jeszcze nie probowal tych nowych sterow do nforce2 ?

Ja wole nie probowac :P Znow bede musial kilka razy reinstalowac system...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No! Wreszczie zagościł u mnie Barton 2500+ ;) Niestety nie rasuje sie może za dobrze (bo idzie tylko max 11.5x200MHz=2300MHz i to z bólem) ale i tak jestem zadowolony. Podmieni sie kiedyś na takiego co pójdzie 2400MHz! i więcej ;) Poza tym to kiszkowate chłodzenie CPC. Na szczęście niedługo zmieniam blok to myśle, że sie polepszy ;) Aha i zauważyłem, że Barton(ogólnie mówiąć) się bardziej grzeje niż Thoroughbred.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No! Wreszczie zagościł u mnie Barton 2500+ ;) Niestety nie rasuje sie może za dobrze (bo idzie tylko max 11.5x200MHz=2300MHz i to z bólem) ale i tak jestem zadowolony. Podmieni sie kiedyś na takiego co pójdzie 2400MHz! i więcej ;) Poza tym to kiszkowate chłodzenie CPC. Na szczęście niedługo zmieniam blok to myśle, że sie polepszy ;) Aha i zauważyłem, że Barton(ogólnie mówiąć) się bardziej grzeje niż Thoroughbred.

gratuluje fajnego proca :D ja moze po wakacjach sie szarpne na Bartka,narazie pamiatki wazniejsze.

 

UPDATE :

 

ok.plan jest taki,jutro odbieram Twiny466 ,jak uda sie puscic proca synchro na fsb240 biore druga taka kostke.Po wakacjach wymienie sobie procka na jakiegos Bartona i bede walczyl o 10x240 :twisted: (oby)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie prawie niczym nie rozni od 2.03 :/

Ponizej spisalem ktora wersja co ma ;)

 

2.03

Audio driver 3.17 (WHQL'd)

Audio utilities 3.17

Network driver 3.13 (WHQL'd)

GART driver 2.78 (WHQL'd)

SMBus driver 2.75 (WHQL'd)

Memory controller driver 2.75 (WHQL'd)

IDE driver 2.70 In The Box (WHQL'd)

IDE driver 3.07 Full Driver

Display Drivers 41.13 (WHQL'd)

Installer 3.22

 

2.41

Audio driver 3.37 + TOT.nvu

Audio utilities 3.37 + TOT.nvu

Ethernet driver 3.13 (WHQL) + TOT.nvu

GART driver 3.34 (WHQL)

Memory controller driver 3.38 (WHQL) + TOT.nvu

SMBus driver 3.38 (WHQL) + TOT.nvu

IDE driver (In-the-box) 2.70 (WHQL)

IDE driver (Full) 3.40 (WHQL) + TOT.nvu

Installer 3.42

Display drivers 43.51 (WHQL)

 

2.42

Audio driver 3.37 + TOT.nvu

Audio utilities 3.37 + TOT.nvu

Ethernet driver 3.13 (WHQL) + TOT.nvu

GART driver 3.34 (WHQL)

Memory controller driver 3.38 (WHQL) + TOT.nvu

SMBus driver 3.38 (WHQL) + TOT.nvu

Installer 3.42

Display drivers 43.51 (WHQL)

 

2.78

Audio driver 3.34 (WHQL'd)

Audio utilities 3.17

Network driver 3.13 (WHQL'd)

GART driver 2.78 (WHQL'd)

SMBus driver 2.75 (WHQL'd)

Memory controller driver 2.75 (WHQL'd)

IDE driver 2.70 In The Box (WHQL'd)

IDE driver 3.07 Full Driver

Installer 3.22

 

Chyba jednak 3ba korzystac z 2.03, bo nawet na stronie nvidii napisali jak odinstalowac 2.4x ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soltek wypuscil nowa revizje FRN2-L :!: jednak wyglada na to ze niczym sie nie rozni od poprzedniczki oprocz pasywnego chlodzenie NB.Jednak kiedys podobna sytuacja byla z DRV5 ,na pierwszy rzut oka bylo wszystko identyczne ,a pozniej okazalo sie ze w nowej revizji dopiero wprowadzili dzielnik 1/5.Co tym razem przygotowal Soltek :?:

 

 

Dołączona grafika

 

fotka pochodzi z forum nForcersHQ.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez coolera na nb mobo sie ugotuje

mogli by dac chociaz radiator na nb bo u mnie mozna sie poparzyc

no przeca dali radiator :D olali tylko wentylatorek,a szkodabo jest fajowy :D

tylko ciut glosny :) Choc na 7V juz w porzasiu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...