Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dwa tygodnie temu padl moj pierwszy soltek pisalem o tym kiedys zwiny zasilacza dzis dostalem nowego rev.d3 no to wkladam odpalam wszystko ladnie wkladam plytke z xp i nie moge zainsatalowac dochodzi do momentu sprawdzania sprzetu i po tym nic czarny obraz probowalem juz wszystkiego 98 chodzi bez problemow nie wiem juz co zrobic moze ktos mial juz taki problem ?????? jestem zdesperowany :(((((((

 

pozdr :P

hehe tez tak mialem na moim starym abicie KT7E ....zeby zainstalowac windeXp/2k musisz odpaklic kompa z jakas grafa na PCI (s3 trio za 10z styknie) i z nia instalowac system....a poznij dopiero przekladasz swoja :D

Storm >> to na bank wina grafy - nawet microsoft przyznal sie ze na niektorych grafach to wystepuje :P

 

Vip >> Nigdy nie chwaliles sie ze miales KT7E :wink: - fajna plytka byla 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem juz szczesliwy dziala :) --Watcher--> dz9ieki bardzo wylonczenie APIC w biosie przynioslo zadany efekt hyhyhhyhyhyh <lol> jeszce raz dzieki

 

_Vip_--> jednak nie bedzie potrzebna inna grafa hyhyhhy ale dzieki :)

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:twisted: Cuz Vipa to pewnie przy okazji zabije za to ze kazał mi czytac 54 strony zamiast 4.

 

:!: Powiem jedno - Płyta jest super do FSB ale wkuza mnie zwisajacy bios

A ze testuje za duzo procków to powiem tylko jedno jak wyczaryje jakies mocowanie do Wc to składam sobie na niej mojego kompa a asus A7N8X Deluxe zostaje z V11 do testów bo moje Msi kt3 ultra2 własnie zostało sprzedane - szkoda bo była to swietna płyta testowa, uzyskiwałem na niej najwyzsze wyniki - nawet fsb 200 poszło tylko twardziel tego niewytrzymał.

 

Na solteku narazie fsb 240 ale w piatek dostane te same pamiatki co Vip i zaczne go gonic - chociaz miałem procka <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury</span> chodził tylko na 220 i koniec.

 

Jest to juz moja 6 płyta pod AMD no i narazie najwyzsze fsb, niemiałem jeszcze abita - moze w przyszłym roku - najpierw nowy twardziel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko,najwiekszym przebojem ostatnich stron jest popis werbalno-intelektualny Mistrza Jody aka Xor'a :] na temat poczynam obywatela Michnika i jego przejscia na ciemna strone mocy  :lol:

No faktycznie.. kandydat na POST MIESIĄCA!!! :D
Ciemna strona mocy walczy!! My sie latwo nie damy!! Znajdziemy Xora i zniszczymy go! :wink: 8)

 

Beno >> masz rev D czy rev E ? Bo faktycznie fajny egzemplarz.

ma revD i smiem twierdzic ze kazdy revD tak sie kreci trzeba tylko umiec 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rev D gromi, pozatym po dzisiejszym nocnym kreceniu dowiedziałem sie kilku prawd oczywistych

 

1. Bios lubi sobie z nas jaja robic - kabel, clear cmos i insert

2. Napiecie kurewsko skacze ale to norma i zasiłka niema tu nic do zeczy

3. Asynchro ciezko pujsc ponad 240 fsb

4. po przetestowaniu kilku procków powiem ze one tez wpływaja na fsb, kazdy idzie inaczej

 

Wiec jak dostane consair 500 to pogonie Vipa i przeskakuje z dobrym procem 250

 

Pozatym doszedłem do 244 stablo ale dalej w asynchro juz niepociagne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z uzyskaniem na tej płycie dual ddr mam 2 identyczne kostki po 256 MB,333Mhz wsadzone w 1 i ostatni slocik czyli tak jak powinno byc, i niestety cos jest nie tak CPU-Z pokazuje ze działaja w dualu, natomiast CTIAW v2.7 pokazuje ze nie gdyz w dual ddr pamieci pracuja jak wiadomo jako 128 bit a programik wyswietla ze sa 64 bit, wydajność w Aidzie32 tez sie nie zmieniła,jak dokładnie sprawdzic czy sa w dualu, aha biosik mam D1.3L 4power user Soltek FRN2-L ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Cztery dni temu kupiłem sobie Solteka SL-75FRN2-L. Chciałem sobie podkręcić proca na tej mobo, ale szczerze mówiąc nigdy nie podkręcałem proca ( no chyba, że na ESC K7S5A ). I tu własnie powstaje problem.

1) Moja płyta posiada bios w wersji 1.5. Jaki bios jest najlepszy do podkręcania?

2)O co chodzi z podkręcaniem pamięci synchronicznie i asynchronicznie?

 

Czy mógłby mi ktoś to wszystko wytłumaczyć. Proszę nie pisać szukaj (korzystam z modemu. Mam ograniczony budżet co do korzystania z netu)

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Cztery dni temu kupiłem sobie Solteka SL-75FRN2-L. Chciałem sobie podkręcić proca na tej mobo, ale szczerze mówiąc nigdy nie podkręcałem proca ( no chyba, że na ESC K7S5A ). I tu własnie powstaje problem.  

1) Moja płyta posiada bios w wersji 1.5. Jaki bios jest najlepszy do podkręcania?

2)O co chodzi z podkręcaniem pamięci synchronicznie i asynchronicznie?

 

Czy mógłby mi ktoś to wszystko wytłumaczyć. Proszę nie pisać szukaj (korzystam z modemu. Mam ograniczony budżet co do korzystania z netu)

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Ad1.

 

IMO najlepszy biosik to oczywista D1,1L, ściągniesz go stąd:

http://www.soltek.com.tw/downloads/bios/aw...n2/75frn211.zip

 

Ad2.

 

Synchronicznie- zegary pamięci są równe zegarom szyny systemowej

Asynchronicznie- pamięć ma inną magistralę niż szyna sysyemowa (np. Procek na fsb 200, a pamięci na fsb 233)

 

Mam nadzieję że pomogłem choć trochę ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Cztery dni temu kupiłem sobie Solteka SL-75FRN2-L. Chciałem sobie podkręcić proca na tej mobo, ale szczerze mówiąc nigdy nie podkręcałem proca ( no chyba, że na ESC K7S5A ). I tu własnie powstaje problem.  

1) Moja płyta posiada bios w wersji 1.5. Jaki bios jest najlepszy do podkręcania?

2)O co chodzi z podkręcaniem pamięci synchronicznie i asynchronicznie?

 

Czy mógłby mi ktoś to wszystko wytłumaczyć. Proszę nie pisać szukaj (korzystam z modemu. Mam ograniczony budżet co do korzystania z netu)

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Jesli chodzi o biosy to moze post Xora w tym miejscu Ci pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Bardzo pomogło. Zaraz się biorę za zmianę biosu i podkręcanie proca.

Pamietaj tylko ze najlepsza versja biosu zalezy od rev. plytki. Nie wgrywaj biosu 1.1 do rev.E !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam.

czyli masz Rev.E - BIOS D1.1L odpada zatem =/

 

popróbuj z wersjami OC od 1.3 wzwyż

 

 

 

...jak coś źle napisałem, to forgiwmi, bo się właśnie spać kładę =P

 

 

_________________

<--= són zmiana avatara - nie na/za darmo cyfraka qpiłem :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz rev. E :P a wlasnie odnosnie tej wersji jakie najwyzsze fsb stabilne oczywiscie udalo sie wam wycisnac ja narazie jestem przy 230 :) bedzie wiecej chlodzenie trza zmienic na nb ????????????

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie wiecie moze co to jest za funkcja w biosie CPU Thermal-Throttling ???? ja mam nastawione na 50%, mam to wylaczyc ?? jak wy macie ?

oraz System BIOS Cacheable i Video RAM Cacheable ??? co to daje ?

 

i prosilbym jeszcze abyscie podawali jaka macie temperature na chipsecie bo u mnie troche wysoka max - 47c, min- 40c :D

thx for help

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie wiecie moze co to jest za funkcja w biosie CPU Thermal-Throttling ???? ja mam nastawione na 50%, mam to wylaczyc ?? jak wy macie ?

oraz System BIOS Cacheable i Video RAM Cacheable ??? co to daje ?

 

i prosilbym jeszcze abyscie podawali jaka macie temperature na chipsecie bo u mnie troche wysoka max - 47c, min- 40c :D

thx for help

pozdrawiam

Wszystkie te funkcje na disable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam dwa pytania związane z SL-75FRN2-L (rev. E, BIOS D1.4L)

 

1. Moja płyta zaniża napięcie vcore ustawiam 1.7V (mam realnie 1.67-1.68), ustawiam 1.85 mam ok 1.82 (to samo wg. odczytu z Biosu i programu Solteka). Próbowałem na dwóch zasilaczach Tracer 400W, i Chieftec 360 i to samo. Czy jest normalne, też tak macie, czy może wina Biosu.

 

2. Po ustawieniu proca na np. 10x200 (wykrywany AXP 2000) i kolejnym uruchomieniu zawsze postuje na magistrali 100 wraz komunikatem "Waring CPU has been changed or overclock fail. Please re-enter CPU settings in the CMOS setup a remember to save before guit." Wchodzę do biosu zmieniam i jest znowu ok, ale za każdym razem to jest denerwujące. Natomiast jeżeli ustawię na FSB 166 x 12,5 (wykrywa jako AXP 2600) także po wyłaczeniu i ponownym uruchomieniu kompa. Czy jest w biosie jakaś opcja, która to wyłącza, ewentualnie inny możliwy sposób.

 

Będę Wam wielce zobowiązany za odpowiedzi.

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam dwa pytania związane z SL-75FRN2-L (rev. E, BIOS D1.4L)

 

1. Moja płyta zaniża napięcie vcore ustawiam 1.7V (mam realnie 1.67-1.68), ustawiam 1.85 mam ok 1.82 (to samo wg. odczytu z Biosu i programu Solteka). Próbowałem na dwóch zasilaczach Tracer 400W, i Chieftec 360 i to samo. Czy jest normalne, też tak macie, czy może wina Biosu.

 

2. Po ustawieniu proca na np. 10x200 (wykrywany AXP 2000) i kolejnym uruchomieniu zawsze postuje na magistrali 100 wraz komunikatem "Waring CPU has been changed or overclock fail. Please re-enter CPU settings in the CMOS setup a remember to save before guit." Wchodzę do biosu zmieniam i jest znowu ok, ale za każdym razem to jest denerwujące. Natomiast jeżeli ustawię na FSB 166 x 12,5 (wykrywa jako AXP 2600) także po wyłaczeniu i ponownym uruchomieniu kompa. Czy jest w biosie jakaś opcja, która to wyłącza, ewentualnie inny możliwy sposób. 

 

Będę Wam wielce zobowiązany za odpowiedzi.

 

Pozdrowienia

Z tym zaniżaniem to prawda. Miałem kilka tych soltków i bodajże jedna nie zaniżała. Ale nie wiem czy ona rzeczywiście obniża to napięcie czy tylko bios tak pokazuje.

Z zapisywania ustawień procesora to chyba niestety za każdym razem będziesz musiał przestawiać na 200MHz FSB. Chociaż możesz spróbować jeszcze z innym biosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z plyta Soltek SL-75 FRN2-L.wczoraj kupilem ja ale niestety nie zalacza sie...wiatraki chodza, ale z reszta to juz jest problem.

czy moze to byc spowodowane karta garficzna?? posaidam geforce4 440 64ram agpx 2/x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Michnik za info  :) 

 

Czyli u siebie masz podobnie odnośnie pkt 2 łacznie z tym komunikatem?

 

Pozdrawiam

Proszę bardzo.

Tych komunikatów nie mam odkąd mam Bartona 2500+. Ja zauważyłem, że to po prostu Thoroughbredy tak się zachowują przy FSB 200MHz.

Jeżeli mnie pytasz o zasilacz to taki jak w podpisie. Tak podpiąłem dodatkowe zasilanie 12V. Bezwzględnie należy je podpiąć jeżeli chce się bawić w rasowanie CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z plyta Soltek SL-75 FRN2-L.wczoraj kupilem ja ale niestety nie zalacza sie...wiatraki chodza, ale z reszta to juz jest problem.

czy moze to byc spowodowane karta garficzna?? posaidam geforce4 440 64ram agpx 2/x4

Spróbuj najpierw wyciągnąć wtyczke od zasilania a potem uruchamiaj trzymając INSERT. Poza tym polecam przeczytać chociaż pierwszą stronę , pierwszy post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...