Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Michnik za info  :) 

 

Czyli u siebie masz podobnie odnośnie pkt 2 łacznie z tym komunikatem?

 

Pozdrawiam

Proszę bardzo.

Tych komunikatów nie mam odkąd mam Bartona 2500+. Ja zauważyłem, że to po prostu Thoroughbredy tak się zachowują przy FSB 200MHz.

Jeżeli mnie pytasz o zasilacz to taki jak w podpisie. Tak podpiąłem dodatkowe zasilanie 12V. Bezwzględnie należy je podpiąć jeżeli chce się bawić w rasowanie CPU.

Czyli pozostaje mi chyba operacja L2 (cudowna przemiana w Bartona) i może problem zniknie :)

Odnośnie zasilacza to pisałem do kolegi Mothorna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie pochwale co mi sie udalo narazie wycisnac z tej zajebistej plytki hyhyhhy :)

 

Dołączona grafika

 

sory za ze takie duze ale nie chcialo mi se zmniejszac hyhhhyhh

 

moje TwinMOSy mnie zaskakuja system full stable :) wyzej mam juz dwa bledy w mem tescie moze jak zaloze radiator na pamieci cos sie poprawi ale to nie jest jeszce moje ostatnie slowo :P

 

moja plytka to rev.E3 i kto powiedzial ze one sie kijowo kreca hyhyhh :P wczesniej mialem rev.D i tak sie nie krecila :P

 

a i jeszce male pytanko dlaczego nie ziala mnozni x9 ?? _VIP_ ty chyba cos o tym pisales kilkanascie stron wczesniej :P nie moge teraz tego znalezc :P

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mugłby mi poradzić który bios wybrać do wersji bez wiatraka na NB, bo z tego co wynika z pierwszej stronki to wszytkie biosy do Oc maja jakieś błędy i problemy ze stabilnościa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mugłby mi poradzić który bios wybrać do wersji bez wiatraka na NB, bo z tego co wynika z pierwszej stronki to wszytkie biosy do Oc maja jakieś błędy i problemy ze stabilnościa.

1,5 4OC

 

JerzyR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mugłby mi poradzić który bios wybrać do wersji bez wiatraka na NB, bo z tego co wynika z pierwszej stronki to wszytkie biosy do Oc maja jakieś błędy i problemy ze stabilnościa.

1,5 4OC

 

JerzyR

No, dyskutowalbym...

 

maxpp --> D1.3L 4-power-user. Przeciez na pierwszej stronie pisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

Mam pytanie czy moge na ta plyte wlozyc starego geforca 1 32DDR creativa. Bo wysylam radka na gwarancje bo cos sie niedobrego z nim dzieje i kurcze mam problem a nie chce byc przez miesiac bez kompa:(.

I jeszcze jedno czy wystarczy osinstalowac sterowniki od radeona tym programem CATuninstaller i pozniej wgrac stery od geforca czy trzeba od nowa system stawiac. Aha i czy jest podobny program do odinstalowywania sterownikow nvidi, zeby nie bylo problemu jak radeon wroci z garancji? Dzieki za podpowiedzi.

 

pozdrawiam, mlody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze mozesz wlozyc a co do odinstalowania sterow to jezeli nie bedzie ci nic krzaczyc po wgraniu sterow nvidi to oki a jak tak to reinstal windy nvidia tez ma taki programik tak wiec bez obaw ogolnie roznie to bywa czasem sa krzaczki a czasem nie to sam musisz sprawdzic :P

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mlody009, storm --> no, nie dokonca tak bez niczego moze sobie ja wlozyc... Jelsi to jest karta AGP x2 jeszcze 3.3V, to po wlozeniu jej do portu AGP x8 1.5V spali uklady na plycie... Wiec DOKLADNIE sie obeznaj ze specyfika tego gf1, zebys potem nie plakal...

 

Pozdroofki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mlody009, storm --> no, nie dokonca tak bez niczego moze sobie ja wlozyc... Jelsi to jest karta AGP x2 jeszcze 3.3V, to po wlozeniu jej do portu AGP x8 1.5V spali uklady na plycie... Wiec DOKLADNIE sie obeznaj ze specyfika tego gf1, zebys potem nie plakal...

 

Pozdroofki

To GF1 miał kiedykolwiek AGP tylko x2?? Zawsze mi się wydawało, że już Rivki TNT miały AGP x4. Hmmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z moim soltekiem. A mianowicie podczas wchodzenia do wina potrafi mi się zresetować komp. Podczas restartu, gdy wchodzi do wina slychać dzwiek, a razcej pyknięcie. Może ktoś wie jak z tym sobie poradzić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mlody009, storm --> no, nie dokonca tak bez niczego moze sobie ja wlozyc... Jelsi to jest karta AGP x2 jeszcze 3.3V, to po wlozeniu jej do portu AGP x8 1.5V spali uklady na plycie... Wiec DOKLADNIE sie obeznaj ze specyfika tego gf1, zebys potem nie plakal...

 

Pozdroofki

To GF1 miał kiedykolwiek AGP tylko x2?? Zawsze mi się wydawało, że już Rivki TNT miały AGP x4. Hmmmm

O ile pamietam byly karty x2 x4 gdzie x4 bylo 'niepelne' i byly zasilane 3.3V. Nie wiem, czy byly takie modele gf1, ale napisalem to na wszelki wypadek.

 

A jak tam Twoja nowa, gorsza plyta ? :wink: :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytania:

- czy na solteku tez sa problemy z pamieciami TwinMOS?

- dziala na nim L12 mod?

:arrow: 1. ja nigdy problemow nie mialem z pamieciami na FRN2,obojetnie czy elixir czy twinmos czy hynix

:arrow: 2. tak dziala - http://nforcershq.com/forum/viewtopic.php?...eaf82232ef6027a ,postepowanie analogiczne jak w przypadku NF7-S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: 1. ja nigdy problemow nie mialem z pamieciami na FRN2,obojetnie czy elixir czy twinmos czy hynix

 

problemow to nie ma z TwinMosami, ale u mnie przy 180 Mhz synchro nie mozna ustawic timingow 2-2-2-6 (sypie sie windows)

 

JerzyR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: 1. ja nigdy problemow nie mialem z pamieciami na FRN2,obojetnie czy elixir czy twinmos czy hynix

 

problemow to nie ma z TwinMosami, ale u mnie przy 180 Mhz synchro nie mozna ustawic timingow 2-2-2-6 (sypie sie windows)

 

JerzyR

kwestia pamieci,defaultowe timingi dla twinow to 2.5-3-3-8 ,wiec nie

mozesz chciec za wiele

 

BTW - i naucz sie cytowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo znajomy zastanawia sie nad kupieniem takiego solteka. i teraz pytanie brzmi na jakiej wysokosci jest socket w porownaniu do abita (wyzej, nizej). bo chodzi o to ze chcialby sobie zalmana zalozyc i sie pyta czy mu sie zmiesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo znajomy zastanawia sie nad kupieniem takiego solteka. i teraz pytanie brzmi na jakiej wysokosci jest socket w porownaniu do abita (wyzej, nizej). bo chodzi o to ze chcialby sobie zalmana zalozyc i sie pyta czy mu sie zmiesci.

jak wywiercisz otwory to sie zmiesci :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mam dosc..... mam drugiego solteka tym razem frn2l, (mailem frnl 0- padł)

 

nowa plyta, myslalem bez problemow, niestety problemy sa te same, ciagle restarty, nawet be podkrecania proca......

 

zasilacz ...myslalem ze pomoze (kupilem chiefteca 360 w..,....gucio) to samo

 

nie mam juz sil zalozeylem asrocka i dziala super stabilnie....moze ktos wie jakie sa tego przyczyny???????????//

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mam dosc..... mam drugiego solteka tym razem frn2l, (mailem frnl 0- padł)

 

nowa plyta, myslalem bez problemow, niestety problemy sa te same, ciagle restarty, nawet be podkrecania proca......

 

zasilacz ...myslalem ze pomoze (kupilem chiefteca 360 w..,....gucio) to samo  

 

nie mam juz sil zalozeylem asrocka i dziala super stabilnie....moze ktos wie jakie sa tego przyczyny???????????//

Potestuj te "wspaniałe" elixiry memtestem. Może one sypią błędami co może się objawiać tak jak mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyra --> a moze w BIOS-e na tym Solteku miales wlaczone buforowanie video bios, a win xp sie z tym gryzie. A moze jednak plyta niebardzo lubi sie z tymi pamiatkami ? A moze miales troche zle zalozonego procka i sie przegrzewal ?

 

Ja juz nie wiem jak jest z ta plyta - ja nie mam zandych takich problemow... I bezposrednio sie takowymi tez nie spotkalem...

 

No i coz moge w takiej sytuacji powiedziec ?

Chyba tylko TS Podbeskidzie w I lidze, w I lidze... :D 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez jakos nie mam problemow z moim MoBo,jak tylo zaloze WC to znowu troche poszaleje w boju fsb i MHz  8) ,licze ze uda sie przekroczyc fsb260

Ehem.. :?: 8O A to niby jak ? W BIOS-ie nie ustawisz, a moda na to jakos nie potrafie sobie wyobrazic :wink: Cos slyszalem, ze przy pomocy nvidia system utility sie da przekroczyc pewne ograniczenia biosowe, ale jak na razie nie widac, zeby toto mialo w przyszlosci wspolpracowac z naszym Soltekiem... Wiec jak chcesz tego dokonac ?

Ja sobie sprawdze tego drut-moda L-costam-costam :P dla nf7. Moze cos-niecos poprawie moj prywatny rekordzik :)

 

Aha - byc moze niedlugo zakupie stare, dobre TwinMosy 333 brykajace na 450 8) Uzywane, ale od wiarygodnej osby.

Nie takiej, jak pewien osobnik tutaj z forum, ktory wciska wygrzewane, ekstremalnie wykrecane pamiatki po przejsciach, ktore sie pewnie rozpadna po tygodniu... :wink: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez jakos nie mam problemow z moim MoBo,jak tylo zaloze WC to znowu troche poszaleje w boju fsb i MHz  8) ,licze ze uda sie przekroczyc fsb260

Ehem.. :?: 8O A to niby jak ? W BIOS-ie nie ustawisz, a moda na to jakos nie potrafie sobie wyobrazic :wink: Cos slyszalem, ze przy pomocy nvidia system utility sie da przekroczyc pewne ograniczenia biosowe, ale jak na razie nie widac, zeby toto mialo w przyszlosci wspolpracowac z naszym Soltekiem... Wiec jak chcesz tego dokonac ?

Ja sobie sprawdze tego drut-moda L-costam-costam :P dla nf7. Moze cos-niecos poprawie moj prywatny rekordzik :)

 

Aha - byc moze niedlugo zakupie stare, dobre TwinMosy 333 brykajace na 450 8) Uzywane, ale od wiarygodnej osby.

Nie takiej, jak pewien osobnik tutaj z forum, ktory wciska wygrzewane, ekstremalnie wykrecane pamiatki po przejsciach, ktore sie pewnie rozpadna po tygodniu... :wink: :twisted:

to u ciebie to nie dziala 8O 8O 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...