Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Na Soltku jedna cewka ma rzadsze (pojedyncze) zwoje i ta nie jest związana z żadną z 2 faz, bezpośrednio

Ta trzecia cewka to filtr na zasilaniu +12V. Jest ona tam po to aby śmiecie z przetwornicy zasilającej procesor nie przechodziły na

+12V.

 

Hospes Twoje napięcia są w porządku.

 

Wprawdzie procesor bierze napięcie o takiej samej wartości, ale bierze go więcej.

Rozumiem, że miałeś na myśli: Mimo, że napięcie na procesorze jest takie same, prąd pobierany przez procesor jest większy. Tak. Zgadza się. Tak jest. Moc pobierana przez procesor zależy od częstotliwości jego taktowania. Jest to spowodowane wewnętrznymi pojemnościami w procesorze.

 

PS> A jaki jest najlepszy stabilny BIOS do tej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie procesor bierze napięcie o takiej samej wartości, ale bierze go więcej.

Rozumiem, że miałeś na myśli: Mimo, że napięcie na procesorze jest takie same, prąd pobierany przez procesor jest większy. Tak. Zgadza się. Tak jest. Moc pobierana przez procesor zależy od częstotliwości jego taktowania. Jest to spowodowane wewnętrznymi pojemnościami w procesorze.

 

PS> A jaki jest najlepszy stabilny BIOS do tej płyty?

W moim twierdzeniu odnośnie pobierania prądu przez procesor bazowałem na:

P(Waty) = U(Volty) * I(Ampery)
Więc wygląda, że wszystko się zgadza.

 

Co do biosu, to chyba najlepszy to D1.7LFB, do którego powyżej Piotr_the dał linka. Cały czas go mam i wygląda to dobrze. Jakies inne sprawdzali tu chłopaki i raczej nie było za różowo, zarówno z dostępnymi opcjami, jak i stabilnością, jakoś.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i super po 8 miechach na tej plytce padly kondensatory przy procku,

prawie wszystkie spuchniete i zaczynaja wylewac, jak na zlosc firemka w ktorej kupowalem oczywiscie juz nie istnieje, czy soltek dawal swoja gwarancje moze ? :> moze ktos wie kto jest dystrybutorem na pl ?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, czemu nie mogę doprosić się odpowiedzi ?? Za krótko na forum jestem ??

Czy wersję 1.7LFB mogę wgrać do FRN2-LR ??

Soltek robi jeden bios do FRN2-L i FRN2-RL (tak przynajmniej wynika z tego co można zassać ze strony Soltka), więc i ten powinien pasować do obu. Jeśli nie, to najwyżej może Cię czekać Hot-flash.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, czemu nie mogę doprosić się odpowiedzi ?? Za krótko na forum jestem ??

Czy wersję 1.7LFB mogę wgrać do FRN2-LR ??

W solteku ważne jest rozróznienie, czy ma lan czy nie tzn. inny jest bios dla FR2 a inny dla FR2-L / FR2-RL.

Osobiście jadę na zwykłym biosie D1.7L i jest to najlepszy (zwykły) bios. Modyfikowanego nie potrzebuje, bo nie potrzebuje asynchro fsb / pamięci.

Ciekawym biosem do RL jest http://www.geocities.com/ribrsiq/F217TX2.zip z odblokowanymi wszystkimi funkcjami kontrolera raid. Ale ja go nie sprawdzałem.

 

P.S.

Kręci się równie dobrze jak na zwykłej FR2-L. Jesyną różnicą między tymi płytami jest dodatkowy kontroler raid. Zresztą wersja bez raid ma pełne przygotowanie do tego układu - płyty drukowane tych wersji niczym się nie różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i super po 8 miechach na tej plytce padly kondensatory przy procku,

prawie wszystkie spuchniete i zaczynaja wylewac, jak na zlosc firemka w ktorej kupowalem oczywiscie juz nie istnieje, czy soltek dawal swoja gwarancje moze ? :> moze ktos wie kto jest dystrybutorem na pl ?:P

Ciekawa sprawa powiedz jakie masz kondziory czy np. Sanyo (zielone) czy noname np. brązowe, jak miałeś zkręcona płytę i najważniejsze pytanie jaki miałeś zasilacz ???

jak dla mnie możesz wysłać do Soltka ponieważ sprzedawca daje 1 rok gwary a dodatkowo Soltek jeszcze 1 rok. dystrybutorami naszej płyty są ??? jak pamiętam "Logos" z Szczecina i drugego zapomniałem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka! Kupiłem już jakiś czas temu na allegro tę wspanaiłą płytkę. Cena był atrakcyjna, ale nie dostałem paru dodatków. Chodzi mi głównie o panel na tył obudowy. Wiecie może czy gdziekolwiek można takie coś wyczaić ??(ogólnie to ta płyta ma dość nietypową kolejość wyjść z tyłu, nieprawdaż?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o szybka pomoc z plyta SL-75FRN2-L

 

po probie podkrecenia mojego procka ustawilem go na 200x10 i nie wstal. Myslalem ze CLER CMOS pomoze, ale i tak wstal. Myslalem ze sie cos spalilo, ale po zmianie na moja starsza plyte wszystko chodzi dobrze. Dlaczego nie wstaje prosze o szybka pomoc co mam robic :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MATRIX5000

czy ten opis do wgrania biosu jest poprawny bo chciałbym byc pewny a jeszcze jak zapisac starego biosa::

 

 

Procedura flashowania biosu (UWAGA : jest to proces ryzykowny !) :

 

0. pobrac plik z biosem oraz programem awdflash.exe. UWAGA : program awdflash.exe powinien byc uzyty ten, ktory jest w komplecie z plikiem biosu.

 

1. przygotowac dyskietke systemowa DOS z wgranym plikiem 'awdflash.exe' oraz wybranym plikiem biosu (przykladowo '75frn215.bin')

 

2. wgrac ustawienia domyslne w biosie

 

3. uruchomic komputer z przygotowanej wczesniej dyskietki startowej

 

4. z wiersza polecen wpisac :

awdflash * /sn/py/cc

gdzie * jest nazwa pliku biosu (przykladowo 'awdflsh 75frn215.BIN /sn/py/cc')

 

5. poczekac az pojawi sie komunikat o zakonczeniu procesu flashowania i wcisnac F1, wyjac dyskietke i zresetowac komputer

UWAGA : jesli pojawi sie blad pod zadnym pozorem NIE RESETOWAC komputera ! Moze sie potem nie uruchomic. Zamiast tego nalezy po prostu wrocic do punktu 4 i ponowic proces flashowania.

 

6. wejsc do biosu i wgrac ustawienia domysle

 

7. i juz po wszystkim

 

Jesli cos poszlo mocno nie tak - po punkcie 6 komputer nie uruchomi sie. Wtedy trzeba juz wyjac kosc biosu i szukac czlowieka z programatorem tego typu kosci Ewentualnie jak sie posiada 2 taka sama kosc z zaladowanym dzialajacym biosem dla tej plyty, mozna dokonac 'hot flasha ' - czyli rozpoczac procedure flashowania na komputerze z dzialajaca koscia, przed punktem 4 zamienic kosci przy wlaczonym komputerze i kontynuowac proces. Przy wyjmowaniu kosci nalezy byc BARDZO ostroznym - mozna na niej powyginac styki lub co gorsza je pourywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o szybka pomoc z plyta SL-75FRN2-L

 

po probie podkrecenia mojego procka ustawilem go na 200x10 i nie wstal. Myslalem ze CLER CMOS pomoze, ale i tak wstal. Myslalem ze sie cos spalilo, ale po zmianie na moja starsza plyte wszystko chodzi dobrze. Dlaczego nie wstaje prosze o szybka pomoc co mam robic :?:

Może wcale Ci się ustawienia nie skasowały. Gdzieś tutaj, chyba na początku tego topicu był opisane problemy z kasowaniem pamięci CMOS na tej płycie i sposób jego poprawnego wykonania. Sprawdź może pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MATRIX5000

BARDZO BARDZO PROSZE O POMOC

BARDZO BARDZO PROSZE O POMOC

 

WCZORAJ WGRAŁEM BIOSA WEDŁUG INSTRUKCJI ZE STRONY 1. MAM PŁYTKE SL-75FRN2-L Z BIOSEM 1.4 A WGRAŁEM 1,7 oryginalnego ze strony solteka. PODCZAS WGRYWANIA NIE BYŁO ZADNEGO PROBLEMU WSZYSTKO POSZŁO BEZ BŁEDNIE ZRESETOWAŁEM KOMPA WSZEDŁEM DO BIOSU I USTAWIŁEM OPTYMALNE USTAWIENIA I PO TYM TYLKO RAZ SIE URUCHOMIŁ I TO JESZCZE NIE DO KONCA DO MOMENTU WYKRYCIA DYSKÓW I CD, TO GO JESZCZE RAZ ZRESETOWAŁEM I POJAWIŁ SIE TAKI KOMUNIKAT:::::

 

Award BootBlock BIOS v1.0

Copyright © 2000, Award Software , INC

 

BIOS ROM checksum error

 

Detecting floppy drive A media...

INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

 

Bardzo bym prosił o pomoc strasznie mi jest potrzewbny komp. czy jest jeszcze mozliwos jego naprawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa powiedz jakie masz kondziory czy np. Sanyo (zielone) czy noname np. brązowe, jak miałeś zkręcona płytę i najważniejsze pytanie jaki miałeś zasilacz ???

jak dla mnie możesz wysłać do Soltka ponieważ sprzedawca daje 1 rok gwary a dodatkowo Soltek jeszcze 1 rok. dystrybutorami naszej płyty są  ??? jak pamiętam "Logos" z Szczecina i drugego zapomniałem  :wink:

kondensatory GSC fioletowe , padly te zaraz przy procku, + widze teraz ze jeszcze te same GSC przy DIMM3, niezly szajz :/

 

a krecone to to nie bylo wtedy, raptem 210FSB, na procku jakies 2200 przy 1,6V, zasilane fortronem 60BT

 

no nic napisalem do dwoch dystrybutorow zobacze co odpisza mam

mam nadzieje ze sie uda zwrocic na gwarancji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa powiedz jakie masz kondziory czy np. Sanyo (zielone) czy noname np. brązowe, jak miałeś zkręcona płytę i najważniejsze pytanie jaki miałeś zasilacz ???

jak dla mnie możesz wysłać do Soltka ponieważ sprzedawca daje 1 rok gwary a dodatkowo Soltek jeszcze 1 rok. dystrybutorami naszej płyty są  ??? jak pamiętam "Logos" z Szczecina i drugego zapomniałem  :wink:

kondensatory GSC fioletowe , padly te zaraz przy procku, + widze teraz ze jeszcze te same GSC przy DIMM3, niezly szajz :/

 

a krecone to to nie bylo wtedy, raptem 210FSB, na procku jakies 2200 przy 1,6V, zasilane fortronem 60BT

 

no nic napisalem do dwoch dystrybutorow zobacze co odpisza mam

mam nadzieje ze sie uda zwrocic na gwarancji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MATRIX5000

TAK NA POCZATEK TO BARDZO DZIEKUJE ZE MI POMAGACIE:

TERAZ ODPOWIEM NA WASZE PYTANIA::::::::

 

Kondziory to pewnie te kondensatory te przy procku mam ZIELONE,

Wczesniej miałem podkreconom do 200FSBx10 jesli o to chodzi,

Zasilacz chiefec 360 W,

Płyte kupiłem 10.04.2003 to chyba juz po gwarancji

zapomniałem zgrac stary bios, a czy moze jeszcze raz nie wgrac biosa bo jak wgrałem to raz sie uruchomił nie do konca.Te napisy od grafiki na poczatku jak sie właczy koma to sie wyswietlaja

 

To chyba wszystko POMUSZCIE PROSZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BARDZO BARDZO PROSZE O POMOC

BARDZO BARDZO PROSZE O POMOC

 

WCZORAJ WGRAŁEM BIOSA WEDŁUG INSTRUKCJI ZE STRONY 1. MAM PŁYTKE SL-75FRN2-L Z BIOSEM 1.4 A WGRAŁEM 1,7 oryginalnego ze strony solteka. PODCZAS WGRYWANIA NIE BYŁO ZADNEGO PROBLEMU WSZYSTKO POSZŁO BEZ BŁEDNIE ZRESETOWAŁEM KOMPA WSZEDŁEM DO BIOSU I USTAWIŁEM OPTYMALNE USTAWIENIA I PO TYM TYLKO RAZ SIE URUCHOMIŁ I TO JESZCZE NIE DO KONCA DO MOMENTU WYKRYCIA DYSKÓW I CD,  TO GO JESZCZE RAZ ZRESETOWAŁEM I POJAWIŁ SIE TAKI KOMUNIKAT:::::

 

Award BootBlock BIOS v1.0

Copyright ©  2000, Award Software , INC

 

BIOS ROM checksum error

 

Detecting floppy drive A media...

INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

 

Bardzo bym prosił o pomoc strasznie mi jest potrzewbny komp. czy jest jeszcze mozliwos jego naprawienia

skoro w ogóle się budzi i chce dyskietki to spreparuj dyskietkę systemową, dograj do niej bios, flashera, w stwórz autoexec.bat i umieść w nim linijkę "awdflash.exe 75frn215.BIN /sn/py/cc" i wsadź do kompa jak będzie krzyczał że chce dyskietkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MATRIX5000

BARDZO BARDZO PROSZE O POMOC

BARDZO BARDZO PROSZE O POMOC

 

WCZORAJ WGRAŁEM BIOSA WEDŁUG INSTRUKCJI ZE STRONY 1. MAM PŁYTKE SL-75FRN2-L Z BIOSEM 1.4 A WGRAŁEM 1,7 oryginalnego ze strony solteka. PODCZAS WGRYWANIA NIE BYŁO ZADNEGO PROBLEMU WSZYSTKO POSZŁO BEZ BŁEDNIE ZRESETOWAŁEM KOMPA WSZEDŁEM DO BIOSU I USTAWIŁEM OPTYMALNE USTAWIENIA I PO TYM TYLKO RAZ SIE URUCHOMIŁ I TO JESZCZE NIE DO KONCA DO MOMENTU WYKRYCIA DYSKÓW I CD, TO GO JESZCZE RAZ ZRESETOWAŁEM I POJAWIŁ SIE TAKI KOMUNIKAT:::::

 

Award BootBlock BIOS v1.0

Copyright © 2000, Award Software , INC

 

BIOS ROM checksum error

 

Detecting floppy drive A media...

INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

 

Bardzo bym prosił o pomoc strasznie mi jest potrzewbny komp. czy jest jeszcze mozliwos jego naprawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zastosowałeś się do rady Adasia ??

spreparuj dyskietkę systemową, dograj do niej bios, flashera, w stwórz autoexec.bat i umieść w nim linijkę "awdflash.exe 75frn215.BIN /sn/py/cc" i wsadź do kompa jak będzie krzyczał że chce dyskietkę

Dyskietka bootowalna, utworzona najlepiej pod dosem / windą98. Odpalasz z niej kompa i flasciach!esz jeszcze raz.

 

Z innej beczki - możesz wejść do biosu ?? Czy przed zmianą biosu zresetowałeś ustawienia w biosie ?? Czy po zmianie biosu resetowłeś ustawienia biosu ?? Zworka czasami czyniu cuda ..... Zresetuj zworką bios (sprawdź stronę 60 tego wątku) a może uda się odpalić kompa, jak nie to wtedy flashuj ponownie.

 

A może masz niebootowalna dyskietke we flopie :) , albo kabelki się zruszyły ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MATRIX5000

Z flashowałem ponownie ten sam bios co wczesniej prubowałem wgrac i teraz juz jak włacze tylko widze czarny ekran, Czy moge oddac do servisu te płyte i i le to moze kosztowac i gdzie sa takie servisy tych płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MATRIX5000

Znalazłem na allegro ludzi którzy programuja biosy czy wysłac do nich pomoze to . ktos mogłby mi opisac jak wyjac kosc z płyty . Jak tak to jaka wersje biosa dac im ta co chciałem wgrac czy ta co miałem wczesniej tylko ze ja tej wersji co miałem wczesniej nie mam i na stronie solteka tez nie ma to była 1.4 a chciałem wgrac 1.7 co mam zrobic prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro ludzi którzy programuja biosy czy wysłac do nich pomoze to . ktos mogłby mi opisac  jak wyjac kosc z płyty . Jak tak to jaka wersje biosa dac im ta co chciałem wgrac czy ta co miałem wczesniej tylko ze ja tej wersji co miałem wczesniej nie mam i na stronie solteka tez nie ma to była 1.4 a chciałem wgrac 1.7 co mam zrobic prosze o pomoc

Chłopie przestań!!!... poczytaj co napisałem na 61 stronie i daj na luz z tym programowaniem a pisałem ci ALT i F2 i nietrzeba aflasha i nic tylko. 20 razy restar i wcisniety INSERT to podstawa żeby płytę zbudzić jak to nie pomaga to kilka razy be "Inserta" aż wstanie poczytaj kliknij na link w moim podpisie poczytaj i koniecznie następna stronę 61!! najlepiej sobie to wydrukuj!!! płyta lubi udawać trupa :) :wink:

spokojnie a wstanie na 90% chyba że prąd ci wyłaczyli podczas flashowania ostatnia deska ratunku odpalenie kompa z zworka przestawioną na clear cmos ale nigdy nie przestawiaj jak płyta ma prąd tz. jak wentyle sie kręcą bo mozesz spalic płytę, tz. wyłaczasz przestawiasz na clear cmos odpalasz!!! po chwili ... wyłaczasz przestawiasz zwore w pozycię normalną i właczas z Insert!!

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MATRIX5000

no to jeszcze jedno flashowałem drugi raz i do konca doszło ale odrazu sie sam szybko zresetował nie musiałem robic tego sam i po tym mi juz nie wstał komp i co ty na to trzeba programowac kosc czy czy próbowac to co napisałes na stronie 61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...