Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

jak doszło do końca to powinno być ok. ale czy jesteś pewien ze proces flashowania zakończył się napewno??? przed restartem???

próbuj wcisnięty INSERT i restartuj do bulu może zapiszczy i sie zbudz!!! jak nie to to co pisałem z clear cmos może to zadziała jeszcze warto wyjać bateryjke i bez niej uruchomić !!!

musisz popróbować :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedopieścił płytki to mu robi numery :D . A wiadomo, ze soleczka to kapryśna i łasa na pieszczoty kobietka :lol: . Na szczęscie po dopieszczeniu przeważnie odżywa :wink: .

 

Prawie od 3 m-cy mój komp chodzi praktycznie non stop, były ze 2-3 przerwy parogodzinne. Ciekawe jak długo tak pociągnie. Mam nadzieję, że jeszcze ze 2-3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiłeś wszystko to co Piotr_the napisał, a płyta nie daje oznak życia, nic nie piszcy, nic się nie kręci, to można jeszcze wszystko z niej wyjąć, (kable zasilacza, procek, pamięci, odłączyć dyski/cdromy, wyjąć wszystko z agp/pci, odłączyć wszystkie kable, wyjąć baterię, zworka w pozycji clear albo i wyjąć).

Odczekać dłuższą chwilę, wsadzić procka (z chłodzeniem :) ), podłączyć kabelki (oba zasilania, power on, restart, led) wsadzić baterię oraz zworkę na swoje miejsca i spróbować uruchomić. J

ak się wtedy nic nie odezwie no to może być większy problem. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MATRIX5000

Robiłem i tak wyciagałem wszystko a potem tylko procek i nic tylko piszczy jak wyjme pamiec to sa jedyne dzwieki jakie moja płyta wydaje. a jak dam kosc do programowania to bedzie wszystko ok w sumie to koszt ok 20 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, rozwiazalem swoj problem z sieciowka :) Otoz problem tkwil w sterownikach :D Dla osob ktore maja taki sam problem co ja polecam stery Remix 3.31. Nawet stery GART dzialaja poprawnie :D Juz nie mam artefaktow jak poprzednio :D

sorki ale nie czaje :? do czego konkretnie te stery ? czy tylko dla sieciowki, czy nforce2 czy konktetnie do naszego soltka :?:

I jak one sie maja do O/C . A jesli faktycznie takie dobre to zapodaj linka ,wyprobuje i podziele sie swoimi spostrzezeniami.

pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem i tak wyciagałem wszystko a potem tylko procek i nic tylko piszczy jak wyjme pamiec to sa jedyne dzwieki jakie moja płyta wydaje. a jak dam kosc do programowania to bedzie wszystko ok w sumie to koszt ok 20 zł

Miałem podobnie jak ty jak mi zasiłka Codeshit padła nie chciał się komp za cholere zbudzić wentyle się kręciły i był black screen zaniosłem do serwisu gościu wsadził inny procek i pamiatki i ku mojemu zdziwienu płyta wstała !!! :P :roll: , więc jeżeli próbowałeś insertem i nic spróbuj jeszcze bez grafy jeżeli płyta będzie piszczeć to powinna wstać no i czy próbowałeś odpalić z zworka clear cmos przestawioną w pozycie clear - oczywiscie się nie odpali ale może wyczyści bios potem wracasz w pozycie normalną i próbujesz ( powtarzam nie rób tego jak komputer jest włączont tz. jak sie wentyle kręcą)- czy to robiłeś jeżeli nic nie pomoże to może rzeczywiście programowanie ostatnia deska ratunku!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem i tak wyciagałem wszystko a potem tylko procek i nic tylko piszczy jak wyjme pamiec to sa jedyne dzwieki jakie moja płyta wydaje. a jak dam kosc do programowania to bedzie wszystko ok w sumie to koszt ok 20 zł

Miałem podobnie jak ty jak mi zasiłka Codeshit padła nie chciał się komp za cholere zbudzić wentyle się kręciły i był black screen zaniosłem do serwisu gościu wsadził inny procek i pamiatki i ku mojemu zdziwienu płyta wstała !!! :P :roll: , więc jeżeli próbowałeś insertem i nic spróbuj jeszcze bez grafy jeżeli płyta będzie piszczeć to powinna wstać no i czy próbowałeś odpalić z zworka clear cmos przestawioną w pozycie clear - oczywiscie się nie odpali ale może wyczyści bios potem wracasz w pozycie normalną i próbujesz ( powtarzam nie rób tego jak komputer jest włączont tz. jak sie wentyle kręcą)- czy to robiłeś jeżeli nic nie pomoże to może rzeczywiście programowanie ostatnia deska ratunku!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie - już gdzieś dawno temu w tym topicu pisałem o swoim frn-l, który po flashu niby się budził i domagał biosa z dyskietki ale go nie przyjmował (tzn. cały czas chciał biosa z fdd po starcie/resecie), a po próbie sflashowania kości zewnętrznym flasherem okazało się, że dzieje się to samo. tzn. znów chciał bios z fdd - odjechał na gwarancji i dostałem frn2 :D

tzn. nie chciałbym być złym prorokiem ;) życzę powodzenia przy flash'u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- 12 nie ma znaczenia zawsze jest praktycznie złe i nie ma powodu sie tym martwić  :wink:

Dzięki.

Lecz interesuje mnie co to za napięcie.SoltekHM pokazuje mi, że mam złą właśnie tę wartość (-13,766) i zacząłem się zastanawiać co może być nie tak.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanko odnośnie BIOS-u. Mam wersję D płyty, więc z tego co czytalem najodpowienim będzie 1.1L. Chciałym wiedzieć, czy bezproblemowo wykryje itp. itd. Thortona 2600+ i czy zamiana BIOS-u z 2.0L (heheh zawsze wgrywalem najnowsze) bedzie przebiegala w miare bezproblemowo. A i przy okazji jeśli ktoś ma takiego procka - jak ładnie udało się Wam go podkręcić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MATRIX5000

To jestem troche zmartwiony zasilke to mam dobra Chieftec 360W. Jak sie wgrywa biosa to gwarancjia przepada acha i ile ma ta płyta gwarancji bo ja ją kupiłem 10.04.2003r. To co mam ja wysłac do programowani jak tak to jakiego mam wgrac biosa ???????????????????????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MATRIX5000

Jeszcze jedno szybkie pytanko czy jest róznica w biosach ten z tej strony http://www.soltek.com.tw/soltek/download_f...rl/75FN217L.zip

czy ten z tej http://www.soltek.de/

zauwarzyłem za sa inne daty ja wgrałem biosa z tej drugiej strony. Czy to moze byc przyczyna awarji

chodzi mi o wersje 1.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta ma 2 lata gwarancji i niesłyszałem że jak się bios wgrywa to się traci gware?? :roll: jestem ciekaw jaki masz bios tz. kosć czy Winbond czy jakaś inna co do biosów to ten z pierwszego linka bym wgrywał!!! choć pewnie to te same!!!

zapytam jeszcze raz -czy próbowałeś odpalić ze zworką clear cmos przestawioną w pozycie clear - oczywiscie się nie odpali ale może wyczyści bios potem wracasz w pozycie normalną i próbujesz odpalić jeszcze raz z wcisniętym INSERTEM ( powtarzam nie rób tego jak komputer jest włączont tz. jak sie wentyle kręcą nie przekładaj zworki tylko po jego wyłączeniu) !!!

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:/ Panowie mam pytanko dzisiaj u znajomego updatowalem bios w solteku SL-75FRN2-RL (nie wiem jaki rev jutro sprawdze) wgralem ten bios 75FN216L.zip D2.0L (zrobilem to bo kiepsko dzilala sysk na sata nie byl wykrywany jak u mnie wdc tylko jako kontroler i w hdtech wyszlo jakos 60mb przepustowosci .... zamiast 105MB np.) wszystko poszlo ok wgralem odrazu standardowe ustawienia w biosie i co sie dzieje nie wgrywa sie kontroler sata i wyswietla mi sie komunikat jakby dysku nie bylo....:////// macie pojecie co jest grane jutro postaram sie inny bios wgrac najstarszy jaki jest na stronce solteka 2003-10-16 D1.6L mam nadzieje ze wszystk owroci do normy:( Jezeli ktos cos takiego mial to prosze dajcie mi znac albo przeslijcie orginalny bios na mojego maila (bo oczywiscie nie zapisalem.....) to chyba ten porabany dzionek spowodowal ze nie myslalem logicznie;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MATRIX5000

Czyli moge oddac na gwarancje ta płyte i zeby mi wgrali np 1.7 biosa. bo ten mnie akurat interesuje naj bardziej. A co do tej zworki to juz tak robiłem i nic to nie pomogło. Ale z tego co mi sie jeszcze przypomina to mogło sie chwilka przed samym koncem zresetowac własnie nie wiem czy zakonczyło sie flaszowac czy nie tego nie zodarzyłem zobaczyc. Te programowanie kosci jest jakos ryzykowne ze tak mi odradzasz.

Kosc mam Winbond

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol ale opcja dzisiaj przychodze do znajomego juz z precyzyjnym planem dzialania ( reset zworki zmiana biosu) i jeszcze jest dodatkowe menu gdize oddzielnie konfiguruje sie kontroler raid (i sata) ale nic nie trzeba bylo robic wlaczylismy kompa i pojawil sie norlamnie ekranik rozpoznajacy dysk na sata i wszystko bylo ok:D:D cuda niewidy sma sie naprawil=]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moge oddac na gwarancje ta płyte i zeby mi wgrali np 1.7 biosa. bo ten mnie akurat interesuje naj bardziej. A co do tej zworki to juz tak robiłem i nic to nie pomogło. Ale z tego co mi sie jeszcze przypomina to mogło sie chwilka przed samym koncem zresetowac własnie nie wiem czy zakonczyło sie flaszowac czy nie tego nie zodarzyłem zobaczyc. Te programowanie kosci jest jakos ryzykowne ze tak mi odradzasz.  

Kosc mam Winbond

jak masz gware,to na serwis.Jak nie masz gwary to na allegro poszukaj ludzi co programuja kosci (10zl z groszem)

 

chyba ze kolega ma ta sama MoBo to mozna hotflash'a zapodac,ale to troszke wyzsa szkola jazdy :]

 

BTW ale zescie natrzepali juz postow 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MATRIX5000

No to jeszcze jedno ostatnie pytanie to jaki mam w koncu wgrac bios ten co był 1.4 czy 1.7 bo mi chodzi o to jak mam podkrecony na 220FSB to jak odłacze kompa od sieci to tam sie pojawią takie napisy Wrong !!!!!! i cos tam dalej. Z góry dziekuje bardzo za pomoc tym którzy odpowiadali na moje pytania. Lece niedługo do sklepu oddac płytke na gwarancje i znow bede mogł wyciskac z niego co sie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedno ostatnie pytanie to jaki mam w koncu wgrac bios ten co był 1.4 czy 1.7 bo mi chodzi o to jak mam podkrecony na 220FSB to jak odłacze kompa od sieci to tam sie pojawią takie napisy Wrong !!!!!! i cos tam dalej. Z góry dziekuje bardzo za pomoc tym którzy odpowiadali na moje pytania. Lece niedługo do sklepu oddac płytke na gwarancje i znow bede mogł wyciskac z niego co sie da

z biosem 1.7 problem nie istnieje - co najwyżej po fizycznym odcięciu zasilania od kompa przy pierwszym odpaleniu post-uje chwilkę dłużej.

btw. problem był wałkowany dość długo, gruntownie i namiętnie w tym topiku :P <- zadaj sobie trud przeczytania go całego i będziesz guru ;)

pzdr. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIP co za przesiadka :lol: ??? :roll: krwiopijca INTEL ?? czyżby AMD był za mało wydajny czy poprostu nie grasz i potrzebujesz dużo MHZ??? czy może padłci Abit z Bartonkiem??? :?:

 

 

 

:lol: :wink:

AMD za malo wydajny

Potrzebuje duuuzo MHz bo robie w aplikacjach video,a to jest domena intela

Abit sie sprzedal

Barton sie sfajcyl...padl L2 cache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brat kupil taka plyte i dorzucil bartona 2500+:

chcialem wejsc do biosu jednak jakis madry pan w sklepie zalozyl haslo, postanowilem wyjac baterie i zresetowac bios, tak sie stalo, wykrywalo pozniej procka chyba jako 1100 wiec ustawilem jesli dobrze pamietam 168x12, jednak komp resetuje sie podczas grania juz po 30min ;/

moge wiedziec jakie sa ustawienia prawidlowe dla bartona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...