Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wgralem bios 1,7L i wszystko wrocilo do normy !!!!!!!! Zero problemow :)

hmm to dobrze, nawet bardzo dobrze. jeszcze (odpukać) nie ma niezadowolonych userów 1.7

jak dzielisz łacze internetowe ten biosik to totalne ciach!o, nic nie zrobisz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaliła mi się  płyta soltel SL-75FRN-2RL problem (po piskach z biosu ) wynika że to pamięć jeden długi pisk co jakiś czas ??? Można to jakoś naprawić zmieniałem już pamięć (rożnych producentów) przekładałem w inne gniazdo i nic czy czeka mnie serwis.  

rev: AC

 

P.S. Wam też tyle prądu ta płyta żre na +12V czy ten chieftec 1136H jest taki kiepski ???

To raczej chieftec ?, jak masz fioletową wersie płyty to raczej ci nie pomogę nie jest to rewelacyjna rev tak jak złota!!

Piski to od pamieci lub grafy są zazwyczaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaliła mi się  płyta soltel SL-75FRN-2RL problem (po piskach z biosu ) wynika że to pamięć jeden długi pisk co jakiś czas ??? Można to jakoś naprawić zmieniałem już pamięć (rożnych producentów) przekładałem w inne gniazdo i nic czy czeka mnie serwis.  

rev: AC

 

P.S. Wam też tyle prądu ta płyta żre na +12V czy ten chieftec 1136H jest taki kiepski ???

To raczej chieftec ?, jak masz fioletową wersie płyty to raczej ci nie pomogę nie jest to rewelacyjna rev tak jak złota!!

Piski to od pamieci lub grafy są zazwyczaj!

Czyli zasilacz do wymiany. Laminat płyty jest złoty, ale to chyba bez różnicy :(

 

P.S. Grafa i ram są ok. sprawdzałem na innym kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczie tak ale musisz go zastąpić jakims innym :wink: Chłodzenie konwekcyjne starczy więc polecam złotego zalmana :wink: Nie możesz zostawic NB bez chłodzenia bo płytka pójdzie sie walic... Ale wentyl z rev D możesz w powodzeniem zamienic na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że po raz n-ty, ale ciężko jest przeszukać 84 strony postów. Jaki BIOS jest najstabilniejszy do SL-75FRN2-L? Jestem zwykłym posiadaczem, nie kręcę, a chciałbym sobie wgrać trochę lepszy BIOS niż D1,4L który mam obecnie. Inna sprawa, czy podalibyście też linka do niego jeśli możecie? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że po raz n-ty, ale ciężko jest przeszukać 84 strony postów. Jaki BIOS jest najstabilniejszy do SL-75FRN2-L? Jestem zwykłym posiadaczem, nie kręcę, a chciałbym sobie wgrać trochę lepszy BIOS niż D1,4L który mam obecnie. Inna sprawa, czy podalibyście też linka do niego jeśli możecie? Z góry dziękuję.

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Na tej i na poprzedniej stronie prawie przez wszystki posty przewija się temat najlepszego biosu.

 

DLA 75FRN2-L/RL (rev. E a i chyba D i inne) NAJLEPSZYM BIOSEM JEST D1,7L (a dla o/c D1,7LFB)

 

Jak masz pamięci ddr400 i nie kręcisz ponad fsb ~ 212 MHz (lub ddr333 i nie kręcisz fsb ponad ~ 175 MHz) to wejdź na stronę Solteka i bierz bios 1,7. Jak wcale nie kręcisz to też ten bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dnia dzisiejszego moj soltek wyzional ducha , odpala sie zakrecaja sie wentylatory i na tym sie konczy. Zero sygnalow nawet powyjeciu ramu czy grafy , wa wtedy chyba powinien piszczec://. Padla razem z huntkeyem , pewnie puscil za duzy prad i jej cos zrobil.

 

Jednak pewnosci jeszcze nie mam , bo nie mialem jak sprawdzic procesora, a tym samym plyty :)_ mimo to jestem dobrej mysli

bo dotychczaas ani razu mnie nie zawiodla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis zakupilem wspomniany model plyty jednak mam pewnien problem... Mianowicie podlaczylem wszystko - wydaje mi sie ze wporzadku :P Wciskam POWER iiii [gluteus maximus] :P Jeden wiatrak z ledami niebieskimi zapala siee... i gasnie natychmiastowo :? (nawet nie zdazy sie zakrecic)

Mam nadzieje ze plyta nie jest walnieta :|

Prosze o jakies rady albo cos... Aha plyta pracuje z 256 ddr twinmos 400 cl 2,5 i reszta jak w podpisie...

 

Update:

 

Juz wszystko oki... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie! Nie było mnie jakiś czas - bo nie miałem żadnych problemów z naszą płytką. Teraz od kilkunastu dni sytauacja diametralnie się zmieniła. Oto objawy : odpalona Winda XP SP2 i wszystko gra.

Poza GG nic nie pracuje. Temperatury i napięcia jak we wzorcu. Proc pracuje z urządzeniami jak w opisie i nagle bez żadnej zrozumiałej przyczyny (dla mnie oczywiście) restart kompa. Odbywa się to różnie, czasami po 15 minutach czasami po 15 godzinach pracy komputera. Co ciekawe po restarcie Winda odpala się nie meldując o niewłaściwym zamknięciu systemu i również nie ma żadnych zapisów w podglądzie zdarzeń odnośnie wystąpienia błedów.

Jak mogę sprawdzić, co jest tego przyczyną. Dodaję, że takie zachowanie występuje również na ustawieniach fabrycznych. Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć jakie to dla mnie ważne zwłaszcza przy zmianach biosów, czy nagrywaniu płyt DVD czy CD.

1142433[/snapback]

podłączam sie do tematu - mam identyczną sytuację :[

płyta - wersja D złota bios 2.0L

reszta jak w podpisie

płyta potrafi bez żadnej przyczyny walnąć restarta :[ Czy jestem w biosie, czy w win2000pro - bez powodu waliła restarty

Zacząłem kombinować co jest nie tak

okazało się że w momencie wciśnięcia wtyczki od głośników, słuchawek, aux`a - cokolwiek - restart

myśle sobie - plyta ma zwaloną zintegrowaną muzyke - jednak to chyba nie to...

Bo pomimo wyłączenia muzyki w biosie i nie podłączeniu zadnych kabelków dalej robi restarty...

Kupiłem tą płytkę od goscia z allegro i napisal ze gwarancja jest do 10.01.2005 wiec to tuz tuz i nie wiem co mam robic - czy to płyta padła czy co innego.... Szkoda mi jej :[

Ustawilem wszystko na standard - grafa, proc, pamieci na synchro i 8.3.3.3 O_O Dalej to samo... Czy plyta jest w obudowie - czy lezy podlaczona na pudelku - dalej to samo :[

Co z tym zrobic ? oddawać ją ? Bo w sumie juz mu pozytywa wystawilem i teraz to sie moze wypiąć na mnie...

pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

Zaczne od tego ze biosu nie flashowalem, a wiec posiadam standardowy.

 

Podkrecilem troche proca, ale na fsb powyzej 182 pamieci zaczynaja isc asynchronicznie :/. Przy FSB 200 (3200+) pamieci ida na 166mhz i wydajnosc wtedy jest gorsza niz teraz na fsb 182 synchro. W tym biosie nie znalazlem jakiejs opcji ustawiania mhz dla pamieci, czy konieczna wobec tego jest zmiana biosu? Nie jestem jakos specjalnie przekonany do flashowania, nigdy tego nie robilem i po prostu boje sie ze cos nie tak zrobie (a komp jest nie tylko moj i wole sie nie tlumaczyc pozniej przed siostra co zrobilem, bo pewnie mi nawet nie uwierzy, tylko bedzie chciala zeby komp dzial bo ona pisze prace na studia)

Czy moze to pamieci po prostu nie wyrabiaja, jak widac w podpisie mam bezfirmowe pc2700.

 

Z temperatura i stabilnoscia nie mam problemow, takze korci mnie aby cos wiecej wyciagnac z tego proca ;).

 

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andy__

Zwykłe biosy nie mają opcji blokady fsb i pamięci,. Zapewne Twoje pamięci to DDR333 więc lyta automatycznie po przekroczeniu ~ 180 MHz zmienia dzielnik dla pamięci - tryb asynchroniczny. Ustaw albo max fsb synchroniczne i baw się mnożnikiem procka albo zmień bios na 1.7 flb. Ale z pamięci pewnie i tak nie wyciśniesz wiele więcej (jeśli noname), chociaż czasami...... . Przy pamięciach ddr400 zmiana dzielnika następuje ~ 214 MHz.

 

 

Pytanko do wszystkich

Gdzieś znacznie wcześniej w temacie było info, że 75FRN2 nie lubi ktoregoś mnożnika dla procka. Nie pamiętacie przypadkiem których to nie lubi ?? Szczególnie interesują mnie 12,5 / 13 / 13,5 / 14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

conti dzieki za szybko odp :)

wobec tego pozostaje mi tylko zmienic bios. jakbym mial mozliwosc zmiany mnoznika to nawet by mnie ta kwestia ktora poruszylem nie obchodzila, bo bym dopasowal cos do tego fsb 182 ;). niestety mam go zablokowanego. na razie jade na maxymalnym fsb na ktorym jest synchro, moze jak sie siostra wyprowadzi to bede kombinowal, poki co taki komp mi wystarcza :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z mychą optyczną BW-5 na tej płycie. Podczas ładowania winxp gaśnie optyka i mysz nie działa, dopiero po którymś z kole resecie włącza się prawidłowo. Nie ma różnicy czy używam srerów A4techa czy z winxp. Co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączam sie do tematu - mam identyczną sytuację :[

płyta - wersja D złota bios 2.0L

reszta jak w podpisie

płyta potrafi bez żadnej przyczyny walnąć restarta :[ Czy jestem w biosie, czy w win2000pro - bez powodu waliła restarty

Zacząłem kombinować co jest nie tak

okazało się że w momencie wciśnięcia wtyczki od głośników, słuchawek, aux`a - cokolwiek - restart

myśle sobie - plyta ma zwaloną zintegrowaną muzyke - jednak to chyba nie to...

Bo pomimo wyłączenia muzyki w biosie i nie podłączeniu zadnych kabelków dalej robi restarty...

Kupiłem tą płytkę od goscia z allegro i napisal ze gwarancja jest do 10.01.2005 wiec to tuz tuz i nie wiem co mam robic - czy to płyta padła czy co innego.... Szkoda mi jej :[

Ustawilem wszystko na standard - grafa, proc, pamieci na synchro i 8.3.3.3 O_O Dalej to samo... Czy plyta jest w obudowie - czy lezy podlaczona na pudelku - dalej to samo :[

Co z tym zrobic ? oddawać ją ? Bo w sumie juz mu pozytywa wystawilem i teraz to sie moze wypiąć na mnie...

pomóżcie

1206125[/snapback]

 

A te restarty nie zaczęły się przypadkiem po zmianie jakiegoś komponentu w kompie?

Miałem sporadyczne restarty w najróżniejszych momentach po zmianie karty graficznej.Wgrałem bios D1.7L i jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja plytka ostatnio powróciła ze świata umarłych ..... A wszystko zaczeło sie tak . Kupilem nowe pamiątki TwinMOS 512 PC3200 na kościach TwinMosa ( Mtec nie było ) . Wiec myśłe zobacze ile pojdą. Poprzednie Elixiry kręciły sie tylko do 210MHz. Do 200MHz bez problemu wiadomo. Ale jak podkreciłem do 208Mhz zwiskompa i winda sie nie zaladowala. Wiec restarcik i powrót do BIOSa. A tu zOnK powiesicł sie w BIOSIE i kaplica - stoi tak. Jedynym wyjściem było zresetowanie kompa co w konsekwencji przypieczenowało los BIOSU. REzultat probowalem odpalic kompa a on tylko kręci wentylami i czarny ekran. Na moj gust zawartość BIOSU uległa uszkodzeniu. i Nie myliłem sie cale szczescie ze znalazłem u mnie w miescie gościa co mi na nowo zaprogramował BIOSa. Aha jak kręciłem to miałem BIOS 1.7 LFB teraz mam zwykly 1.7L ale pewnie niedlugo zmienię na ten jaki miałem wcześniej. Wnioski takie ze jak Komp powiesi sie w BIOSIe to najprawdopodobniej zawartość pamięci BIOS ulegnie uszkodzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem mojej plyty to juz wiem ze nie bios ani inny komponent - ona jest najnormalniej zwalona :[

szkoda jej cholercia ale niestety

mianowicie :

w momencie wcisniecia wtyczki od glosnika, sluchawek czy czegokolwiek byl restart. Bylem pewien ze to tylko gniazdka od zintegrowanej muzyki są zjechane - niestety - gdzies musi byc zimny lut bo wystarczy plyte leciutko nacisnąć w okolicach tylnich gniazd (ps2, com, lan) docisnac czyli zblizyc ja do obudowy i restart :[

olałem więc zintegrowaną muzyke i czekałem na odzew goscia który mi plytke sprzedal - jednak restarty dalej byly - i to coraz czesciej - komp praktycznie byl zupelnie niestabilny :/ plytka sie nagrzewala i troszke wyginala i w tym momencie pewnie restart (tak mi sie wydaje)

zastosowalem patent znajomego i w miejscu gdzie plytka sie nagrzewala podlozylem tekturę od papieru toaletowego :razz: - jak na razie jest stabilna - gniazdek od muzyki co prawda nie dotykalem bo nie chce nic poruszyc jak dziala :)

Gosc od plytki sie odezwal i powiedzial ze u niego tydzien dzialala i oszustem nie jest wiec gwarancje przyjmuje ale nie wiem co mial na mysli bo nie napisal - czy ma zamiar mi oddac kase czy oddac plyte gdzies do serwisu - wiem ze kupowale te plyty hurtem wiec nie wiem jak to wyglada i tu mam dylemat :

z jednej strony wolalbym inny egzemplarz ale to moze oznaczac oddanie plytki i zostanie bez kompa na 2tyg :( Z drugiej strony jak mi odda gotówke to co ja teraz kupie ciekawego w tej klasie za 200pln ? :unsure:

pozdro

 

EDIT

 

Gość sie odezwał do mnie i napisał, że odda mi gotówke - moje pytanie brzmi czy opłaca mi sie dodawać 40pln do takiej 75FRN2-L (fioletowa) czy kupić już za ok 300 abita nf7 ?

z góry thx za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem mojej plyty to juz wiem ze nie bios ani inny komponent - ona jest najnormalniej zwalona :[

szkoda jej cholercia ale niestety

mianowicie :

w momencie wcisniecia wtyczki od glosnika, sluchawek czy czegokolwiek byl restart. Bylem pewien ze to tylko gniazdka od zintegrowanej muzyki są zjechane - niestety - gdzies musi byc zimny lut bo wystarczy plyte leciutko nacisnąć w okolicach tylnich gniazd (ps2, com, lan) docisnac czyli zblizyc ja do obudowy i restart :[

olałem więc zintegrowaną muzyke i czekałem na odzew goscia który mi plytke sprzedal - jednak restarty dalej byly - i to coraz czesciej - komp praktycznie byl zupelnie niestabilny :/ plytka sie nagrzewala i troszke wyginala i w tym momencie pewnie restart (tak mi sie wydaje)

zastosowalem patent znajomego i w miejscu gdzie plytka sie nagrzewala podlozylem tekturę od papieru toaletowego  :razz: - jak na razie jest stabilna - gniazdek od muzyki co prawda nie dotykalem bo nie chce nic poruszyc jak dziala :)

Gosc od plytki sie odezwal i powiedzial ze u niego tydzien dzialala i oszustem nie jest wiec gwarancje przyjmuje ale nie wiem co mial na mysli bo nie napisal - czy ma zamiar mi oddac kase czy oddac plyte gdzies do serwisu - wiem ze kupowale te plyty hurtem wiec nie wiem jak to wyglada i tu mam dylemat :

z jednej strony wolalbym inny egzemplarz ale to moze oznaczac oddanie plytki i zostanie bez kompa na 2tyg :( Z drugiej strony jak mi odda gotówke to co ja teraz kupie ciekawego w tej klasie za 200pln ?  :unsure:

pozdro

 

EDIT

 

Gość sie odezwał do mnie i napisał, że odda mi gotówke - moje pytanie brzmi czy opłaca mi sie dodawać 40pln do takiej 1207519[/snapback]

Raczej fioletowej nie bierz dołuz do Abita!!

 

co do mnożnika niestabilnego to był to chyba 9!!

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy z tą fioletową! Płyta jest świetna, bardzo stabilna, zero problemow z podkrecaniem (u mnie max 240x10). Własnie te ze złotym laminatem sprawiają wiecej problemów. Takze teksty w stylu "tej to nie bierz" oparte na przeczuciach i uprzedzeniach do koloru bym sobie darował :) Na abicie wykrecisz moze ze 100mhz wiecej ale jestem pewny (paru kumpli mialo z abitem nie malo problemow pod tym wzgledem) ze stabilnosc lepsza ma soltek. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sprawa sie rozwiąże niestety w inny sposób - brak gotówki zmusza mnie do kupna płyty w cenie tej która dzisiaj oddaje tak więc 200pln

Wybór padł na epox`a 8RDA3I - mam nadzieje ze nie robie źle

 

A co do uzytkowników FRN2 - jezeli macie podejrzane restarty kompa to sprawdzajcie czy nie macie takie problemu jak ja - uszkodzona zintegrowana muzyka.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta Soltek Sl75frn2-L (złota) mniejwięcej po roku, można powiedzieć bezproblemowej pracy nagle bez powodu przestała działać. Teraz jest w serwisie i będą próbować reanimować bios ale dają jej 30% szans na odżycie. Muszę powiedzieć, że moje zaufanie do firmy Soltek po tej przygodzie wyraźnie osłabło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i prosze o mała poradę:)

Korzystał ktoś może z opcji Wake on lan, którą udostępnia ta płyta??

Podobno jak płyta główna obsługuje standard PCI 2.2 to nie trzeba łaczyć specjalnym przewodem karty sieciowej z płyta główną, jednak w instrukcji obsługi płyty nie mogą nigdzie znaleźć czy ta płyta ma standard PCI 2.2. Prosił bym o jakieś wskazówki dotyczące skonfigurowania biosu płyty, znalazłem tam dwie opcje w Power Managment Setup:

WOL(PME#) From soft-off

WOR(RI#) From soft-off

Obie ustawiłem na enabled

NIe wiem czy z WOL ma coś wspólnego opcja ACPI Suspend type, którą mam ustawioną na S1(POS)

Nie korzystam ze zintegrowanej na płycie karty sieciowej tylko z karty na PCI Pentagram Hornet, w opcjach której ustawiłem odpowiednie opcje tzn . Wake on lan enabled. Karta ta oczywiscie obsługuje tryb wake on lan na płytach ze standardem pci 2.2.

 

Dodatkowo pomiędzy komputerem, który ma być wybudzony a tym, z którego chce wybudzać jest switch i nie wiem czy ma to jakis wpływ.

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz a mianowicie na switchu do którego podłączone są oba komputery znajdują się diody sygnalizujące aktywność połaczenia, i tak dioda jednego z komputerów, tego z którego chcę wybudzać pali się cały czas niezaleznie od tego czy komputer jest właczony czy nie, natomiast dioda komputera który ma być wybudany pali się tylko wtedy gdy komputer ten jest włączony.

 

Polecilibyście też może jakiś prossty i skuteczny program do wysyłania "magic packet"

 

Mam nadzieje, ze znajdzie się ktoś kto konfigurował sobie funkcję wake on lan.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 2x256 ramu na dual channel. Czy jak dokupie sobie jeszcze 512 i wszadze w ten jeden wolny slot, to czy bedzie to działać? Czy mogą być zajęte tylko dwa (dwa na dual channel przy takis samych pamięcuach, lub dwa nie na dual przy innych)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...