Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

grzegorz71: No właśnie? Ja mam identycznie a RAM-u bym dodał. Czy rzeczywiście to będzie działało w dualu? Z tego co słyszałem i czytałem aby był dual MUSZĄ być obsadzona 2 sloty do dualu i to IDENTYCZNYMI pamięciami ?! :blink:

Jakoś mi się nie chce wierzyć że jak po prostu dołożę trzeci listek pamięci to "oszukam" płytę i nadal będę mógł używać dual... :mur:

Naprawdę chciałbym się mylić :mellow:

Bo myślałem o sprzedaży moich 2x256 i kupnie 2x512 a tak wystarczy mi dokupić 1 x512 :unsure: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Taka konfiguracja działa.

Najlepiej jakby były te same pamięci czyli w twoim przypadku 512 Twinmosa. Ale nie jest to regułą.

Ale z tego co od wczoraj u siebie testuje to jest szansa zastosowania innej kosci pamięci.

Ja u sie bie połaczyłem bez żadnego problemu zestaw Twinmosa 2x256 z 1 kością 512 Hynixa D43.

Na 200 Mhz działają stabilnie i beż problemów.

Jezeli chodzi o OC to nie zdąrzyłem jeszcze przetestować i niejestem w stanie jeszcze stwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem różne pamięci i chodziły w dallu różnych producentów np Kingmax 466+ Samsung 400, Kingston 333, jakieś oem i był dual ale max do fsb 220 szły a w singlu nawet do 466 i poco ten dual nic prawie nie daje lepiej mieć większe fsb niż dual a co do 2x256 + 512 to że będzie sie wyswietlać dual to nie znaczy że będzie ktoś robił test i były takie same wyniki jak w singu także niebyłbym pewien czy tak sie uzyska duala!!! :wink:

Edytowane przez Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo :D

 

Ja miałem 238 podczas pobijania rekordu w Marku. Choż tak naprawdę bez solidnego chłodzenia (czego mi brak bardzo) nie ma co marzyć o stabilności. Choć 235 już ok... Ale ja tam hardcorowcem nie jestem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, temat jest trochę długi więc prosze o wyrozumiałość :wink: , nigdzie nie mogę znaleźc linka do BIOSu 1.7LFB, wie ktoś skąd go ściągnąć??

poszukałem na dysku i znalazłem wersję BIOSu, którą wgrał mi serwis, to było na wakacje, a plik z biosem to 75FN220L, wie ktoś co to za BIOS i czy jest sens zmieniac go na 1.7L lub 1.7LFB???

Edytowane przez marek.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, temat jest trochę długi więc prosze o wyrozumiałość  :wink: , nigdzie nie mogę znaleźc linka do BIOSu 1.7LFB, wie ktoś skąd go ściągnąć??

poszukałem na dysku i znalazłem wersję BIOSu, którą wgrał mi serwis, to było na wakacje, a plik z biosem to 75FN220L, wie ktoś co to za BIOS i czy jest sens zmieniac go na 1.7L lub 1.7LFB???

1244188[/snapback]

To że temat jest trochę długi to cię nie tłumaczy. Przeszukanie zajmuje dokładnie 10 minut.

Wszystki linki są w temacie, jak równiez sa opinie na temat biosów.

Zapraszam do leORT: ORT: ORT: ktury.

 

A żeby nie pisac bez sensu i nie produktywnie to http://www.geocities.com/ribrsiq/FRN2.html. :) Na przyszłość pierw Szukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr_the

Czy jest jakaś zauważalna różnica pomiędzy single a dual?? Planuje dołożyć kość 512 MB a wtedy byłoby 256+256+512, więc raczej bez duala.... chociaż ktoś, gdzieś pisał, że w takiej konfiguracji poszedł jako dual.....ciekawe rzeczy.

 

P.S.

Przygodzie z 6600GT podziękowałem, może następna seria nvidii będzie oki, albo jak dopracują stery, bo jak na razie to komfort na radku jest lepszy i o dziwo niedopracowany n4su2 chodzi duuużo płynniej a i riddick też się nie przycina (mimo średniej fps mniejszej na radku :? ), a o collin4 lepiej nie mówić - na tych samych ustawieniach 9800pro ma prawie 2 x więcej fps i ładniej wygląda (kwestia AA).

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak różnicy miedzy dual a sigle nie zauważyłem tym bardziej że w dalu Kingmax 433 i taki oem za 129zł Samsung latały mi max fsb 218, po obsadzeniu je w singlu uzyskałem 227 no i po ostatniej modyfikacji czyli założyłem na te Samsungi radiatory posmarowane srebrna pasta do tytana wszystko zapiete diabelnie mocnymi żabkami do pamieru poleciało mi w kącu na tyle co chciałem czyli fsb 232 :D i przekroczyłen te 14000 w 3dsamrku 2001 jak dla mie dual nie ma sensu kiedyś czytałem że nawed płyty pozbawione jego były w nie których grach wydajniesze czytałem to kiedyś w Enterze :blink: :) .

 

Co do Radeon kontra NV to czytałem na egielda.pl test kolegi z forum focus-a i rzeczywiście w wielu grach głównie ścigankach Radek 9800Pro bije tego nowego 6600GT :D :wink:

 

P.S.

Często coś ostatnio karty graficzne zmieniasz :D :wink:

Edytowane przez Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadek, sprzedałem r9600xt, po recenzjach w sieci kupiłem 6600gt, którego na szczęście udało się wymienić na 9800pro.

Trzeba być maniakiem nVidii, aby nie zauważyć różnicy w obrazie w filmach i przy AA.

 

Może niedługo wskoczy mi 512 ramu, albo przynajmniej 256 ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr_the

Czy jest jakaś zauważalna różnica pomiędzy single a dual?? Planuje dołożyć kość 512 MB a wtedy byłoby 256+256+512, więc raczej bez duala.... chociaż ktoś, gdzieś pisał, że w takiej konfiguracji poszedł jako dual.....ciekawe rzeczy.

 

 

1245282[/snapback]

 

Ja też odpowiem...

 

1) Dual niemalże nic nie daje jeśli chodzi o wydajność... no może w porywach do 1%, ale ja tego niezauważyłem

2) Tak, dopóki nie wyłączysz duala w biosie dopóty będize działał... 8O Ja w tej chwili mam 256 Kingstona i 512 Infineona... Po włożeniu wykryło mi duala :lol: Nie testowałem jednak tego ustawienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 90% procen to że wyswietli dual to nie znaczy że jest tylko test pamięci może to potwierdzic lub zaprzeczyć, co lepsze kolega ma gigabyta na nforce lecz bez duala wsadziłem mu tak ja w dalu kości czyli do 1 i 3 slota oczywiście w czasie postu nie wykrywa duala bo płyta nie obsługuje ale cpuz wykrywa dual channel :D :blink: :) :wink:

Edytowane przez Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły bios 1,7 nie ma opcji wyłączenia duala :( .

Mam nadzieję, że mimo to (nawet jeśli pokaże dual...) nie będzie się nic hmmm haczyć.

 

Jakoś nie mam chęci zmieniać biosu, ten co mam odpowiada płycie.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Chciałbym się zapytać co lepiej kupić Soltek SL-75FRN2 czy Soltek SL-75FRN2-L.

Soltek SL-75FRN2-L jest droższy o 100zł i ma zintegrowany LAN i NF2 Ultra.

Czy opłaca sie dopłacić 100zł za LAN i tą końcówke Ultra ? Co to jest to Ultra ?

Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Chciałbym się zapytać co lepiej kupić Soltek SL-75FRN2 czy Soltek SL-75FRN2-L.

Soltek SL-75FRN2-L jest droższy o 100zł i ma zintegrowany LAN i NF2 Ultra.

Czy opłaca sie dopłacić 100zł za LAN i tą końcówke Ultra ? Co to jest to Ultra ?

Pomocy

1248282[/snapback]

Jeśli masz wątpliwości poczytaj sobie podsumowanie testu na Tom's Hardware... no możesz przeczytać cały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to sprawdź kondensatory (duże) wokół socketu. Weź z zielonymi firmy sanyo . "Ultra" to tylko dopisek bo chyba wszystkie 75FRN2 są na tym samym NB. Nie jestem pewien, ale część płyt rev.D (z wentylem na NB) była bez dopisku Ultra. Bo rev.E to już raczej tylko "ultra"

 

Jeszcze ważne jest pod jaki procek. Bo jeśli na fsb 133 lub max 166 to zdecydowanie wolałbym tańszą i dodatkowo dobrą sieciówkę sobie dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyna FSB procesora jest na 400/333/266MHz w obydwu płytach. Niestety nie mogę sprawdzic tych kondensatorów bo płytę chcę kupić na aukcji przez internet.

1249214[/snapback]

Spytaj się sprzedawcy o szczegóły. Jaka rev, jakie kondzioły itepe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc. Postanowiłem kupić płytę Soltek SL-75FRN2-L. Mam nadzieję że dobrze wybrałem :D

P.S. Co to jest to rev i kondzioły? :blink:

1250901[/snapback]

rev (revision) - wersja płyty, np. D, E itp..

kondzioły - kondensatory :) - mogą być zielone Sanyo (najlepsze), brązowe, i czarne ze znaczkiem Mercedesa na wierzchu :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie.

Mój kuzyn ma płyte Soltek SL-75FRN2-L ze złotym laminatem, a ta którą ja chce kupić ma taki fioletowy. Czy jest jakaś różnica pomiędzy nimi oprócz koloru? Sprzedający napisał mi że nowe solteki SL-75FRN2-L nie mają już złotego laminatu. Czy to prawda? TUTAJ jest płyta którą chcę kupić.

 

Albo najlepiej powiedzcie mi która z tych płyt jest najlepsza

1.Epox 8RDA3I

2.Soltek SL-75FRN2-L

3.Abit nf-7

Edytowane przez darknez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit nf-7, z wymianą chłodzenia na NB

Soltek SL-75FRN2 złoty, z kondziami sanyo

Epox 8RDA3I - nie wiem

 

O tych fioletowych niewiele wiadomo, nikt się nie chce przyznać, że ma taką....

W zasadzie z każdej można być zadowolonym. Z asusa zresztą też.

Ciężko by było mi się zdecydować, bo na codzień i tak się nie wyciska procka a głównie chodzi o stabilność i bezproblemowość. A niestyty chyba każda z tych płyt ma swoje mniejsze lub większe humorki i trzeba je po prostu poznać.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit nf-7, z wymianą chłodzenia na NB

Soltek SL-75FRN2 złoty, z kondziami sanyo

Epox 8RDA3I - nie wiem

 

O tych fioletowych niewiele wiadomo, nikt się nie chce przyznać, że ma taką....

W zasadzie z każdej można być zadowolonym. Z asusa zresztą też.

Ciężko by było mi się zdecydować, bo na codzień i tak się nie wyciska procka a głównie chodzi o stabilność i bezproblemowość. A niestyty chyba każda z tych płyt ma swoje mniejsze lub większe humorki i trzeba je po prostu poznać.

1262203[/snapback]

 

Ja przyznaje się bez bicia, że mam fioletową i jestem zadowolony- bardzo.Po zmianie pamięci fsb 220 działa bez problemu i stabilnie.Co prawda nie miałem płyty innego producenta (wcześniej też soltek kt400) ale u mnie mobo spisuje się rewelacyjnie(jak na moje potrzeby).Jeszcze nie sprawdzałem jakie max fsb jest do wyciągnięcia na tej konfiguracji, ale w przyszłości nie omieszkam tego zrobić.Biorąc więc jej cenę i możliwości daję jej ogromnego plusa.

 

Zapewne jest to kolejna pochlebna wypowiedź na temat tych płyt.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpisuje sie pod powyższym i moge dodac ze fioletowy FRN3 pracuje na wszystkich biosach od FRN2, na konfigu z podpisu max fsb 222 stable ale narazie brakuje mi dobrego coolera. :sad:

 

Obecnie max Fsb to 234, pamięci mnie zatrzymaly, ale jak na kiepskie ostatnimi czasy Twin Mosy to niezły wynik IMO :) Bios D1.7L, a Vdimm 2,8V

Edytowane przez P@t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...