Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje możliwość podłaczenia wyjścia audio z przodu obudowy? W instrukcji (pdf z netu, nie mam papierowej :-P ) jest coś takiego JAUD1 (powyżej AGP). Sęk w tym, że na mojej płycie tego nie ma (SL-75FRN2-L) :unsure: . Czy też jest to opcja zależna od wersji mobo (choć w instrukcji tego nie napisano)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Dziś dostałem płyte SOLTEK SL-75FRN2 i okazła się ona niepsrawna.

Po włożeniu procesora,pamięci i kraty graficznej,podłączenia zasilacza do wtyczki płyty głównej i procesora i uruchokmieniu kompuetra sie nie załańcza.Brak sygnału ze speaker'a,obracające się wentylatory,brak obrazu na monitorze.Zworki są zgodnie ustawione z instrukcją obsługi.

Płyta została właczona z jedną pamięcią lub z dwoma lub bez pamięci zawsze ten sam efekt,tak samo z włączonymi lub wyłączonymi napędami.Po uzyciu zwroki Clear CMOS ten sam efekt...

Na innej płycie głównej wszytsko działa prawidłowo.

Co może być nie tak???Sprzet traki jak w stopce!!!

Pomocyyyyyyyyyyyyyy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem skąd to piszczenie o którym pisałem wyżej. :D

Przestaje piszczeć, jak wyjmę kabel z karty sieciowej na płycie, albo jak wyjmę kabel z kompa, tego jak w podpisie.

Ponadto jak jest wtyczka włożona w abicie, to na solteku nie ma sieci (ani netu, ani nawet naszego wewnętrzego lanu...), po wyjęciu wtyczki an solteku jest net, na abicie rzecz jasna nie ma. Czyżby płyty sie nie lubiły?? :blink: Kilka komputerów w domu, a akurat upatrzyłu siebie na wzajem :rolleyes:

Moze to dlatego, ze obydwa są na nforce2 ?

na prawde dziwna sprawa. Nie pozostaje nic innego, jak zaopatrzyc sie w kartęsieciową na PCI....

 

 

 

Witam!Dziś dostałem płyte SOLTEK SL-75FRN2 i okazła się ona niepsrawna.

(...)Na innej płycie głównej wszytsko działa prawidłowo.

Co może być nie tak???Sprzet traki jak w stopce!!!

Pomocyyyyyyyyyyyyyy!

Sprawdzaleś na tej płycie inny procesor?

Sprawdzałeś wszystkie możliwości, o których pisali w tym temacie?

Wyjmowałeś baterię?

 

Swoją drogą miałem też taką przygodę.

axp 1700+ nei chciał działać na solteku, na abicie tak.

Dziwne. Ale po kilku dniach procek umarł. I nie odpala juz nigdzie.

Smutne. Ale widocznie tak musiało byc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeczytałem prawie cały ten temat ( str. 60 i 61 kilka razy )

i mam kilka pytań.

Mój konfig to:

Soltek SL-75FRN-2 ver. AP bios 1.9L

Barton 2600+ podkręcony z 1917MHz na 2197MHz vcore 1,7V

Pamięć 2x512MB DDR 400 cl 2,5 Twinmosy vdimm 2,5V

Zasilacz 350W jakiś Megabajt

Temp i Volty tak jak na screenie

 

Procek ma zablokowany mnożnik 11,5x i gdy fsb ustawiam na 200MHZ płyta rusza ale winda się nie ładuje tylko robi restart.

I teraz pytanie co mogę jeszcze zrobić aby procek i pamięć (synchro) ruszyły i chodziły mi stabilnie na fsb 200MHz? to znaczy procek 11,5x200@2300MHz

W biosie mam wszystko na optimal ustawione tylko fsb expert 191 MHz i chodzi stabilnie.

post-127321-1134349751_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba podnieść napięcie na procku (w końcu 11,5x200=2300). Jak podniesienie vcore nic nie da, spróbuj z innym (mocniejszym) zasialaczem - może ten megabajt nie wyrabia?

A tak wogóle to te Twinmosy powinnym mieć napięcie 2,6V przy PC400 i timach 2,5-3-3-8 - może coś namieszałeś z RAMami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba podnieść napięcie na procku (w końcu 11,5x200=2300). Jak podniesienie vcore nic nie da, spróbuj z innym (mocniejszym) zasialaczem - może ten megabajt nie wyrabia?

A tak wogóle to te Twinmosy powinnym mieć napięcie 2,6V przy PC400 i timach 2,5-3-3-8 - może coś namieszałeś z RAMami?

 

No u mnie pamięci mają 2,5V ale dawałem nawet 2,8V i system też nie startował więc może masz rację że trzeba prockowi dowalić jeszcze napięcia.

Tylko nie wiem ile można mu dać żeby go nie zjarać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Dziś dostałem płyte SOLTEK SL-75FRN2 i okazła się ona niepsrawna.

Po włożeniu procesora,pamięci i kraty graficznej,podłączenia zasilacza do wtyczki płyty głównej i procesora i uruchokmieniu kompuetra sie nie załańcza.Brak sygnału ze speaker'a,obracające się wentylatory,brak obrazu na monitorze.Zworki są zgodnie ustawione z instrukcją obsługi.

Płyta została właczona z jedną pamięcią lub z dwoma lub bez pamięci zawsze ten sam efekt,tak samo z włączonymi lub wyłączonymi napędami.Po uzyciu zwroki Clear CMOS ten sam efekt...

Na innej płycie głównej wszytsko działa prawidłowo.

Co może być nie tak???Sprzet traki jak w stopce!!!

Pomocyyyyyyyyyyyyyy!

Spokojnie, spokojnie. To tylko złoty Soltek.

 

Jest tutaj gdzieś opis wszystkiego po kolei. Jedynie co pamiętam to odpalić płytę z włączonym Insertem i zworą w pozycji Clear CMOS - kilka sekund. Potem przełożyć i powinna wstać.

 

Moja MOBO od 2 lat już nie cierpi na takie przypadłości. Widać się polubiliśmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba podnieść napięcie na procku (w końcu 11,5x200=2300). Jak podniesienie vcore nic nie da, spróbuj z innym (mocniejszym) zasialaczem - może ten megabajt nie wyrabia?

Przede wszystkim wymienić należy zasilacz. Podkręcanie na tym zasilaczu może się skończyć tragicznie dla twojego sprzętu. Ja bym nie ryzykował.

Na forum jest sporo informacji na temat roli zasilacza, a Megabajt to wyjątkowo nieudany model. Jak najprędzej się go pozbądź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie co do podkręcania to można w mój link w podpisie kliknąć a na następnej stronie jest oisane jak reanimować płytę dodam, że ja mam całyczas wtyczkę w gniazdku a nie w listwie bo inaczej nie raz nie chce wstać taki urok :sad: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie co do podkręcania to można w mój link w podpisie kliknąć a na następnej stronie jest oisane jak reanimować płytę dodam, że ja mam całyczas wtyczkę w gniazdku a nie w listwie bo inaczej nie raz nie chce wstać taki urok :sad: :wink:

A co to za róniaca czy w listwie czy w gniazdku :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były opisywane dziwne problemy, że płyta po odcięciu prądu resetowała ustawienia lub usypiała na jakiś czas.

 

Ja jeszcze raz dodam, że mam mobo od 2 lat i może ze 2 razy na początku coś mi się takiego przytrafiło (co można prześledzić w tym topicu - tylko pewnie nikomu się tego nie chce :D)

 

PS: Kompa bardzo często przewożę z miejsca na miejsce i nie mam żadnych kłopotów. IMO wszystko zależy od ustawien O/C. Ja mam wszystko odkręcone od roku i absolutnie nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< to moze dlatego nieraz mi wstaje na fsp 100 :angry:

no na jakims biosie też mi wstawał na 100 a na 1.7 raczej nie wstaje tylko trupa udaje i muszę walczyć z insertem i restartami aż sie zbudzi nawet z 20 min dla tego mam w gniazdku wtyczkę zawsze nie w listwie i wtedy takich cyrków nie ma a jak przenoszę go to najpierw muszę ustawić wsio na standart żeby nie było jazdy :-) Edytowane przez Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z ta plyta, jak zauwazylem jest on bardzo czesty a dokladnie to ze plyta "spi",

i czy muglby ktos dokladnie (krok po kroku) opisac jak przeprowadzic reset biosu ?

chodzi mi o ten sposob z Insertem!

prosze o mozliwie jak najszybsza odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdarzyło sie moze komuś, ze co jakiś czas (brak reguły) po wyłączeniu komputera, np na noc, włączeniu rano, komputer odpala sie na defaultowych ustawieniach ?

moze to wina po prostu baterii ?

mial ktos z takim czym do czynienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:cool: Żaden reset Ci niepomoże :lol: Kupiłeś szmelc.... musisz sie z tym pogodzić B) 8-)

Był tak poczytaj pierwsz posty z tego tematu ta płyta tak ma (miała) :), u mnie też to czasem wystepuje szczególnie po wyciągnieciu kabla zasilającego ale zwykle wystarczy restet lub wejście i od razu wyjście z biosu bez zapisywania ustawień i wszystko wraca do poprzedniego stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wystepuje czasem gdy zbyt podkręce fsb i na kilka dni pozostawię kompa wyłączonego z prądu, z wyciągnięta wtyczką z gniazda. Po uruchomieniu zdarza się że komp nie chce ruszyć na takich ustawieniach i trzeba go znowu wbijac powoli po 1-2Mhz na odpowiednie fsb na 230Mhz, bo od razu nie chce zaskoczyć.

Edytowane przez Ragnor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o Inserta (nie o Clear CMOS) to robi sie tak:

-Wyłączasz komputer;

-Naciskasz Insert i trzymasz go (ewentualnie możesz szybko naciskac, bo to roźnie łapie)

-Włączasz kompa i czekasz co się stanie trzymając przycisk, powinno Ci to przywrócic ustawienia domyślne

-Wchodzi do BIOSu ustawiasz co jak chcesz i po sprawie.

 

Z tego co pamietam Soltek ma taką opcje że jak 3-4 korotnie nie wystartuje komp to automatycznie przywraca domyślne ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam , że ja muszę nieraz z 30 razy reset wciskać i Insert żeby sie obudziła no i nie raz odczekać trochę wyjąć odpiąć napedy i dysk taśmy i zasilanie i wtedy zaskakuje taka to kaprysna bestia jest czasami! :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z karta dzwiekowa zintegrowana z ta plyta, dokladnie chodzi oto ze system pokazuje ze wszystko jest OK ale poprostu nic nie slychac :?

moglibyscie podac linki do sterownikow ktorych uzywacie ??!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być uszkodzona. Miałem tak samo. Skończyło się zakupem drugiej karty dźwiękowej. Karta zintegrowana uszkodziła mi się po tym jak wpinałem telewizor pod Line Out. Najwyraźniej musiała przeskoczyć przy podpinaniu iskra bo urządzenia nie były na wspólnej masie. Oczywiście wg komputera wszystko było w porządku. Tylko nie wychodził żaden dźwięk z komputera. Z żadnego wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące płyty SOLTEK SL-75FRN2-L pisze że obsluguje ona FSB333. Czy FSB 400 jest nieoficjalne?

Po prostu wszędzie pisze że obsluguje FSB: 200,266,333. A na kilku aukcjach że 400 więc o co chodzi?

Edytowane przez cvBeak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze rewizje tej płyty oficjalnie nie obsługiwały FSB 400, a kolejne nowsze juz tak.Stad to całe zamieszanie. Jednak nie trzeba sie tym przejmowac, bo i na tych starszych rewizjach spokojnie ustawisz sobie FSB 400, a nawet wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze rewizje tej płyty oficjalnie nie obsługiwały FSB 400, a kolejne nowsze juz tak.Stad to całe zamieszanie. Jednak nie trzeba sie tym przejmowac, bo i na tych starszych rewizjach spokojnie ustawisz sobie FSB 400, a nawet wiecej.

A ogólnie płyta jest wydajna? Np jak Epox 8RDA3I??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...