Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos tu jeszcze zaglada?;]

 

mam maly problem

Krece proca... temperatura i wszystko inne wporzo, zadnych resetow itd.

Do 11x182 ram idzie synchro z prockiem. Daje 183 i juz ram spada ponizej 166mhz (cos kolo 145-150). Przy fsb 200mhz ram osiaga 166mhz (procek idzie luzno 3200+ ale ramy zostaja na 166mhz) :| o co biega?

Probowalem wielu opcji w biosie i ciagle nie moge tego znalezc.

Bios mam podstawowy jaki mialem od poczatku - kupna plyty. Nie chce sie bawic w flashowanie - po prostu sie boje ze cos sie zjebie i nie bedzie sie chcial insertem zresetowac... i bede w kropce, bo w domu nikogo nie bedzie obchodzic czemu nie dziala - moja wina i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prubowalem dzis podkrecic procka zmieniajac mnoznik ze standardowego 5.5 na 6.0 (proc to bartek 2500)

tylko szkoda ze po wyjsciu z biosu plyta znowu niechciala sie obudzic i konieczne bylo wyjecie baterii...

 

ps. muglby ktos podac link do wszystkich sterownikow do tej plyty (FRN2-L)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos tu jeszcze zaglada?;]

 

mam maly problem

Krece proca... temperatura i wszystko inne wporzo, zadnych resetow itd.

Do 11x182 ram idzie synchro z prockiem. Daje 183 i juz ram spada ponizej 166mhz (cos kolo 145-150). Przy fsb 200mhz ram osiaga 166mhz (procek idzie luzno 3200+ ale ramy zostaja na 166mhz) :| o co biega?

Probowalem wielu opcji w biosie i ciagle nie moge tego znalezc.

Bios mam podstawowy jaki mialem od poczatku - kupna plyty. Nie chce sie bawic w flashowanie - po prostu sie boje ze cos sie zjebie i nie bedzie sie chcial insertem zresetowac... i bede w kropce, bo w domu nikogo nie bedzie obchodzic czemu nie dziala - moja wina i koniec.

weś wgraj sobie bios 1.7 najlepiej ten do o.c. mozesz klikąć na link w moim podpisie lub odnależć 60 str.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co masz ustawione w Memory Frequency?

 

Jeśli Auto to znaczy że Twoje goodramki nie pójda na FSB 200. Jak rozumiem ustawiłeś FSB na 200 a ramki poszły 166. Jeśli tak to pora zmienić kości ;)

Jam 1xGoodram 512 +2x256Elixir daję na Auto i na 200 chodzą normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co masz ustawione w Memory Frequency?

auto, lecz przy by spd wszystko dzieje sie tak samo

 

bralem pod uwage to ze te goodramy po prostu sa cienkie, ale nie rozumiem dlaczego przy ustawieniu proca 11x182 (synchro) - jest wszystko ok i nic sie nie grzeje ani nie wiesza.

robie 11x183 - proc normalnie sie kreci a ramy same sie przestawiaja na 151mhz - ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro dwie płyty Soltek 75FRN2 rev.D.

 

1/płyta pierwsza miała na "dzien dobry" wymienione wszystkie kondziory 3300uF/3.3V na Jackonn, po uruchomieniu z płyt smierdzi, zakreci przez sekunde i chyba daje zwarcie na zasilacz (nie działa)

 

2/płyta druga - wszystkie kondensatory 3300uF/3.3V byly spuchniete, po przelutowaniu Jackonn z pierwszej efekt ten sam - kreci przez moment, a potem smierdzi i wylacza sie. Po przelutowaniu takich samych kondziorow Sanyo z innej płyty to samo. Nie uruchamialem plyty przed przelutowaniem.

 

Bawilem sie stacja lutownicza weller na temp 450'C. Kondensatory Jackonn wydaja sie byc sprawne - ładują sie i rozładowują - spawdzałem miernikiem.

 

Dwie płyty, ten sam problem. Co moge jeszcze zrobić, wymienic sprawdzic etc ? Moze ktos mial podobny problem i sobie z nim poradzil ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z tą płytka mianowicie z USB ma ona tylko 2 wejscia wiec kupiłem karte PCI USB 2.0 ale za chiny nie działą a wszystkie stery ma zainstalowane mam XP SP 2 i najnowszy bios na solteku sciagałem ze strony producenta jaka mozebyc przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z tą płytka mianowicie z USB ma ona tylko 2 wejscia wiec kupiłem karte PCI USB 2.0 ale za chiny nie działą a wszystkie stery ma zainstalowane mam XP SP 2 i najnowszy bios na solteku sciagałem ze strony producenta jaka mozebyc przyczyna ?

Mylisz się! Płyta jest wyposażona w 6 portów USB. Tylko że jedynie dwa są na PCB. Możesz się do nich dostać dokupując porty USB na śledziu (zamiast PCI->USB). Takie sledzie kosztują grosze, ale niestety producent nie dodawał ich w pudełku :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok swietnie ale gdzie mozna kupić śledzia takiego zeby dzialał sa jakies na allegro ale ja juz tyle pierdół kupywałem ze nie chce znowu kupić czegos co bedzie mi zbędne !!

 

Ale moze ktoś ma jakis pomysl jak odpalic ta karte PCI ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie śledzie to chodzą po 2 zeta chyba na allegro ;)

 

A co do twojej karty to chyba z nią dostałeś jakiegoś manuala? Na pewno jest widziana w Menagerze urządzeń i nie sprawia problemów? Może konflikt przerwań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest zainstalowana wszystko sie pojawia w menagerze urrządzen ale nie widzis sprzętu który podłączam ma zainstalowane stery z płytki ale niec a co do manuala było tylko to :

 

Installing the multi ports PCI USB 1.1/2.0 Card

Instaling this card into your computer is a simple process, just simply fallow these steps

 

1. Turn off your computer and all external devices

2. Open the computer case, reference to your computer user manual for more detalis

3. Find an available PCI slot and remove the slot pannel save the pannel screw for later use

4. Assembly the multiports PCI USB 1.1/2.0 card into PCI slot with cerffully, fasten in the computer case with the pannel screw you have saved

5. secure the computer case and switch on your computer

 

CONNECTOR PIN ASSIGNMENT

PIN1: GND

PIN2: DP

PIN3: DM

PIN4: NC

PIN5: VCC

 

A wiec nie wiem o co chodzi z tymi PIN-ami gdzies to sie ustawia czy jak ??

 

Na allegro są ale tylko z 2 portami USB :( a ja chce 4 !! A ty jaki masz ?

Edytowane przez Rawq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te śledzie to są tylko przedłużki. Na płycie masz 2 gniazda nazwane USB1 i USB2. Każdy z nich to 2 porty USB. Czasami pojawiaja się poczwórne śledzie, ale rzadko. Tak czy owak, jeśli masz miejsce z tyłu to możesz śmiało brać 2 śledzie.

 

W zasadzie nie mam pojęcia dlaczego Ci nie wykrywa sprzętu. Napisz może co podłączasz i czy nie ma kłopotu jak te urządzenia podłączasz do portów na PCB.

 

A co do tych pinów to opis wtyczki USB, więc się nie przejmuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz może co podłączasz i czy nie ma kłopotu jak te urządzenia podłączasz do portów na PCB.

Kupiłem coś takiego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82500327

 

Jak podłaczyłem na samym początku to znalazło sterowniki i nawet działała ta karta wykrywało myszke, drukarke i kabel do telefonu ale po restarcie juz nie nie wiem czemu moze za mało napiecia jest ??

Edytowane przez Rawq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł moj (były) soltek :(

W efekcie jak wyjme wtyczke zasilającą 4pin z mobo to płyta sie odzywa,tzn krecą sie wentyle i grzeje sie NB (choc troche mocno),ale HDD ani mrumru. Przy włożonej wtyczce 4pin to wiatrak od cpu drgnie i na tym koniec. Jakies sugestie co z tym zrobic (oprocz wymiany mobo, bo to ostateczna i oczywista rzecz)

 

oczywiscie sprawdzalem wyjecie wszystkich czesci (oprocz cpu) i na innym zasilaczu i clear cmos itd.

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was tagie głupie pytanko. Jaki procer kupić pod tą płytę? Teraz mam Athlona Xp 3000+ ale jak zakładałem wentylator to omsknął mi się śrubokręt i trochę go uszkodziłem D Teraz komp mi się resetuje co kilka minut więc domyślam się że to przez to :) Problem jest tego typu że siękompletnie na tym nie znam, byłem wczoraj w sklepie

i pytałem się właśnie o Atlona 3000+ babka mi coś tam zaproponowała ale akurat go nie było, wieczorem gadaem z kumplem i stwierdził że tamten jest na socket 754 czy coś takiego i pod tą płytę nie będzie pasował. Tak więc pytanie, jaki będzie najlepszy procesor pod tą płytę i o jakie parametry pytać w sklepie? Wiem że to pytanie jest trochę głupie ale naprawdę nie mam pojęcia co mam kupić a w sklepie jak im podam model płyty gł. to pewnie i tak nie będą wiedzieli o co chodzi :D

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy pomocy.

 

Mam taki problem komp mi sie resetuję. Czytałem z 60 stron tego tematu i nic nie znalazłem może inaczej było trochę informacji ale nic nie pomogły. Przedstawię teraz moj zestaw

 

Płyta Soltek 75FRN2-L bios 1.7L

procek 1.7 Atlon XP,

ustawione napięcie 1.75, mnożnik 10x200 (Atlon 2,4)

no i pamięci 512 jedna kość tylko zmieniłem napięcie 2,7

.

Tyle chyba komp testowany na prim95 przeszedł test bez problemu

gold memory tez nic sie nie wiesza nie ma problemu tylko przywala sie reset tak bez powodu jak komp jest włączony i nic sie na nim nie robi to sie resetuje.

 

A jeszcze mam zasilke chiftek 360

.

Pewnie mało kto juz zagląda na ten temat ale bardzo prosze o pomoc moze zmiana biosa cos pomoże.

Wcześniej przez rok przy takich ustawieniach nic sie nie działo nie było zadnych cyrków. Ale pewnego dnia chciałem zaszalec i ciach do 220 FSB podniosłem. Nie udało sie komp zasnął jakos go obudziłem i od tamtego pamietnego dnia tak sie dzieje tak mi sie wydaje.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

mam nietęgi problem i zasięgam porady u fachowców!

 

Otóż mam SL-75FRN-2 l z biosem 1.7LFB na niej athlona 2400 i 1gbram.

 

Problem dotyczy absługi ACPI. Do tej pory miałem WIN XP (sp1 i sp2) zainstalowanego. Gdy go instalowałem do obsługa ACPI w biosie była wyłączona (stąd komputer w Menedżerze urządzeń był wykrywany jako Standardowy komputer PC[\b]). Wszystko śmigało ok (... a mój athlonik to mnożnik ma odblokowany:)...)

 

zachciało mi się zainstolować Deamon Tools`- podczas dodawania wirtualnych dysków wywalało błąd 12.... Na forum Deamona wyczytałem, że chodzi właśnie o obsługę ACPI, tzn. musi być ona włączona. Jednak samo włączenie jej w biosie guzik daję- trzeba przeinstalować winde.

 

Tak więc ACPI włączyłem, puściłem reinstalkę i.... kupa.

 

Wszystko jest oki, istalator kopiuje "pliki potrzebne to instalacji" i wywala się mniej więcej w tym samym miejscu- black screen i kursor sobie tylko miga..... :((

 

Po wyłączeniu ACPI wszystko jest oki- też jest black screen, ale po paru sekundach wszystko wraca do normy i pliki kopiują się dalej. problem w tym, że winda instaluje się bez ACPI i ani Deamon nie działa, a nawet ,jak wyłączam kompa, to mam ten screen "MOŻNA TERAZ BEZPIECZNIE WYŁĄCZYĆ KOMPA" i powerem musze go traktować :)

 

 

jakieś pomysły??? próbowałem juz nawet puścić instalkę (bez ACPI), podczas resetartu kompa włączałem Acpi- instalka szła dalej ale nic to nie dało. Domdam ze mam instałe Win Xp Profa z 'wbudowanymi" sp1 i sp2. Próbowałem tez na biosie 1.7 L - bez skutku :(

 

Ma ktoś jakiś pomysł???

 

PS. A tak wogóle to WITOJCIE- toż to mój pierwszy raz :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie jest rozwiązanie z którego będziesz super zadowolony ale... czy potrzebny Ci jest koniecznie Daemon?

 

Ze swojego doświadczenia wiem, że przez ten wynalazek demona ;) można nieźle pochrzanić sobie system. Jeśli tylko to możliwe użyj Alcohola, albo chociażby Virtual Drive'a z Nero.

 

PS: Mi 2x Daemon wykrzaczył windę XP :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba bardziej tkwi w Windowsie aniżeli w BIOSie albo MOBO. Zawsze miałem, mam i będę miał włączone ACPI w BIOSie a nigdy nie miałem z tego powodu jakichkolwiek problemów z instalowaniem jakiegokolwiek programu czy systema. Spróbuj zainstalować windę z innej płyty. Najlepiej zintegrowanego z SP2 od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...