Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 

Czy ktoś z Was wie może gdzie znaleźć steroniki do tej płyty? strona solteka niestaty nie działa (nie działa dział download) a ja się niestety nie znam na tym na tyle żeby znaleźć poszczególne częsci sterownika na stronach producentów podzespołów do tej płyty :/

 

chodzi mi o steroniki do płyty, karty dźwiękowej i sieciowej (no i jeżeli o czymś jeszcze zapomniałem to również bardzo prosze o ilinki)

 

 

będę na prawde bardzo wdzięczny za wszelką pomoc

 

pozdrawiam serdecznie

Wojtek Więcławski

wiwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam trochę temat, ponieważ jestem użytkownikiem płyty od 2 lat, mam do niej sentyment i nie wstydzę się, że ją mam.. wystarcza mi ona w zupełności do tego co robię, ale to nie o tym mowa. Zamierzam dokupić niebawem 500 GB. Czy ktoś z obecnych posiadaczy owej płyty jest w stanie odpowiedzieć na pytanie a mianowicie, jak duży dysk twardy jest w stanie obsłużyć ta płyta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak zrobić reset bios-a?? Lub gdzie mogę znaleźć instrukcję...Kupiłem ostatnio Solteka SL-75FRN2-L ale nie dostałem instrukcji, na google nic nie ma:/ Muszę zrobić bo poprzedni właściciel podkręcał i teraz u mnie wyskakują warningi że proc nie pasuje do płyty. Wszytuje go na 100fsb i ze mam niby 1350mhz a naprawdę mam 2200+... Próbowałem ustawić na 133 ale też coś nei chce...

Proszę o pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

restowałem bios i wyciagałem ta baterię jzu z kilka razy pomaga tylko to że można wejść do biosu i ustawic te 133 fsb i ten mnożnik ale jak wezmę save i po restarcie kompa czarny obraz...:/ 2 razy udało sie ustawić że bios czytał mój proc jako 2200 nawet juz było że sie ładuje windows ale zrestartował się komp i d**a:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do powyższych tematów, polecam sterowniki nForce_11.16_Unified_Remix. Sterowniki poskładane przez squall_leonhart69r

Oto link http://forums.nvidia.com/index.php?act=ST&...=34&t=48334 .

Jak na razie to właśnie te sterowniki najlepiej się sprawdzają na nforce 2,4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety zostałem oszukany na allegro...:/ facet pisał że płyta w 100% sprawna a się okazało że trefna/popsuta.. byłem w serwisie i koleś powiedział definitywnie że rozwalona:/

tak więc dzięki za próby pomocy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Jakoś nie rozumiem o co Ci chodzi. Ciesz sie że wszystko działa jak trzeba, sprawdź ewentualnie w biosie ustawienia fsb-powinno być 133/133.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Płyta SL 75FRN-L ver E4 . Typ Award. Typ biosu Phoenix -AwardBios v6.00PG Rev D2.0L. W everescie stan agp pokazuje wyłaczone (ale karta jest wpieta i pracuje) szybkosc agp 4x jak zrobic aby było szybkosc 8x.Menadzer urzadzen pokazuje brak sterownikow do kontroler ethernet i do kontroler magistrali zarzadzania systemem.Skad je sciagnac strona solteka nie działa.Ktos posiada moze manuala do tej plytki to prosiłbym na email europas@tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie ktos wie jak właczyc zeby było agp x8

Sterowniki zainstalowane?

W biosie włączony tryb x8?

Karta obsługuje trym x8? (co to za karta?)

 

Jeśli dalej jest x4 to nie ma się czym przejmować, w trybie x8 karta i tak nie da więcej fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak zakupilem na allegro i sie zastanawiam czy ta plyta obsluzy athlon barton 2800, czy ktos zna namiary na najnowszego biosa, czy ktos wie czy update biosa rozni sie czyms od update w asrockach na socket A. To tyle pytan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum, przewertowałem multum stron i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie....

 

Chciałem sobie dokupić pamięć DDR, obecnie korzystam z TwinMOS 256MB PC-3200 CL2.5 x 2 (w dualu).

Czy pamięci typu: Hynix 1 GB 400MHz PC3200 CL3 będą obsługiwane przez tą płytę?

 

Posiadam BIOS w wersji Rev D1.6L, czy trzeba będzie ten bios update'ować? Jeśli tak, czy bios z tej strony się nada?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak zakupilem na allegro i sie zastanawiam czy ta plyta obsluzy athlon barton 2800, czy ktos zna namiary na najnowszego biosa, czy ktos wie czy update biosa rozni sie czyms od update w asrockach na socket A. To tyle pytan.

No bez jaj... a czemu ma nie obsłużyć...???

 

Witam na forum, przewertowałem multum stron i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie....

 

Chciałem sobie dokupić pamięć DDR, obecnie korzystam z TwinMOS 256MB PC-3200 CL2.5 x 2 (w dualu).

Czy pamięci typu: Hynix 1 GB 400MHz PC3200 CL3 będą obsługiwane przez tą płytę?

 

Posiadam BIOS w wersji Rev D1.6L, czy trzeba będzie ten bios update'ować? Jeśli tak, czy bios z tej strony się nada?

 

Pozdrawiam

Tak owszem... Pójdą bez problemu 3x1GB... Ta płyta tyle obsługuje.

BIOS możesz, ale lepiej nie updatuj...

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po tylu latach zaglądnąłem z sentymentu, a tu ku zaskoczeniu nawet znajome twarze widzę !

Nie sądziłem, że oprócz mnie ludzie z początków watku jeszcze żyją ;) SpiderMAN, pozdrowionka.

 

Aby nie offtopować, to zabiję gwoździa, bo ciągle siedzę na tym zestawie z 2003 :P

Mój frn2 ma ponad 7 lat, i ciągle bryka - od lat non stop fsb ~220, ten sam procek antek xp1700+ @ 2.3GHz, pamiątki w dualu...

Ale ząb czasu widać, spuchnięte kondziorki i czasami piszczy.

Nie zmienia to faktu, że zasłużonym seniorem jest, bo komputer używany często i gęsto.

 

Ten Soltek to naprawdę dobra płytka była...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soltek SL-75FRN-2 to było naprawdę zacna płytka - z sentymentu trzymam jeszcze od niej pudełko oraz wszystkie bajery, choć płytę samą już daaaaawno temu sprzedałem. Tworzyła świetny duet z moim ówczesnym Duronem 1800@2200 i 6800LE@16/6 :> A że jeszcze działają te mobasy, to tylko dobrze świadczy o firmie i szkoda że wypadła z rynku high-end. No i złotawy kolorek sycił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po tylu latach zaglądnąłem z sentymentu, a tu ku zaskoczeniu nawet znajome twarze widzę !

Nie sądziłem, że oprócz mnie ludzie z początków watku jeszcze żyją ;) SpiderMAN, pozdrowionka.

 

Aby nie offtopować, to zabiję gwoździa, bo ciągle siedzę na tym zestawie z 2003 :P

Mój frn2 ma ponad 7 lat, i ciągle bryka - od lat non stop fsb ~220, ten sam procek antek xp1700+ @ 2.3GHz, pamiątki w dualu...

Ale ząb czasu widać, spuchnięte kondziorki i czasami piszczy.

Nie zmienia to faktu, że zasłużonym seniorem jest, bo komputer używany często i gęsto.

 

Ten Soltek to naprawdę dobra płytka była...

 

;)

Pozdro xor... to były czasy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieze ;)

 

Zawsze mi sie ta plyta podobala, ale za czasow socket A lecialem na nf7, jak wiekszosc. Ostatnio naszlo mnie, aby zlozyc sobie cos z dawnych czasow i tym samym kupilem sobie 2 x 256 Corsair XMS na kosciach bh ( co ciekawe to nowki sztuki ), polezaly troche, bo nie wiedzialem, czy chce cos na 478, czy wlasnie socket A.

 

Ostatnio trafilem na aukcje wlasnie z plyta Soltek'a i tym samym dolaczylem do posiadaczy Golden Flame.

 

Pozdro Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Shuttlu sieciówka też sie zjarała... widać taki urok NF2 Ultra... :P

Ale płyta wymiata... będe może jeszcze jakś czas ją męczył... nie potrzebuje nic mocniejszego, komp ma i tak ponadprzeciętną wydajność w Win7, index 3.9 to całkiem niezły wynik... Jak na taki zabytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio porobilem porzadki w starym mieszkaniu i znalazlem kilka athlonow, dwa bartony i dwa Asusy A7N8X Deluxe i kusi mnie troszke zeby sie nimi pobawic... Pamiatek tez jest chyba z 10 kostek od 256MB po 1GB.

 

Moze i lepiej ze nie mam czasu... jeszcze LC bym demontowal z glownego kompa zeby troszke pomeczyc procki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio porobilem porzadki w starym mieszkaniu i znalazlem kilka athlonow, dwa bartony i dwa Asusy A7N8X Deluxe i kusi mnie troszke zeby sie nimi pobawic... Pamiatek tez jest chyba z 10 kostek od 256MB po 1GB.

 

Moze i lepiej ze nie mam czasu... jeszcze LC bym demontowal z glownego kompa zeby troszke pomeczyc procki ;]

 

Ja sie juz takich gratow pozbylem, a szkoda bo zabawa z tym calkiem fajna ;) Jak nie masz co z procami zrobic, to moge przygarnac na pare dni :D I dzieki za skasowanie dubla.

 

A w temacie : nf7 wspominam milo, zero problemow itp. Tutaj przerobilem juz 5 biosow, z czego 4-ty okazal sie prO w sensie nie pozytywnym. FSB max 200 ( @ 1.7v cpu ) stabilne na pulpit, potem nie moglem zmienic na inna wersje z usb, bo nie dzialalo na nim bootowanie z usb oO. Po nagraniu plytki poszedl jakis kolejny bios ( nie wiem, jakie to rev. bo sciagane od VIP-a, bez wiekszych oznaczen ), ale tutaj progres znaczny, czyli narazie 205 x 11. Malo w sumie, ale cooler to cos za 5zl, a zapinki do Zalman 7000 jeszcze nie mam. Vcore lekko w gore, vdd/vdimm stock. Proc to 2000XP z odblokowanym multi, a mody sobie juz znalazlem :twisted2:

 

I stabilnosc jak na tamte czasy przystalo ...

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...