Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

DEVILEK Zalman 7000 do montażu na socket A wymagał otworów wokół socketu. Chyba że ogarniesz to zapinką od podobnego Pentagrama.

 

Bedzie zapinka od penta ;) Szkoda, ze nie ma otworow kolo socketu ... Taka fajna mobo, a z taka ciach!lka .... dali.

 

Cos tam Jon wspominal o fsb 230, ze lata tyle jego byla mobo na codzien, wiec aby nie byc gorszym to 230 jest ;) Jutro rano chyba @ balkon bo temp na tym wiatrolocie zabijaja ... Vcore dla pewnosci 1.7, vdd stock/vdimm 2.6 ;)

 

Dołączona grafika

 

CPU-Z Validator 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z fsb powyæej 210 aktualnie posiadana koß© 1GB Kingstona sobie ne radzi... Popróbuje powalczyc asynchro...

Bo proc lata na 2,5GHz z 1.83 :P

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1435177

 

DEVILEK Zalman 7000 do montażu na socket A wymagał otworów wokół socketu. Chyba że ogarniesz to zapinką od podobnego Pentagrama.

 

Ja bym tam nie ryzykowaø, wyrwie Ci Socket A, ZALMAN waæy prawie 780g... :P Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asynchro to wiesz ... ;) Moj cep jakos tam sie zapowiada, ale moze byc sciana nagle i tyle.

 

Jak masz zwyklego Kingstona to sie nie dziwie, ze wymieka, cos za cos jak to sie mowi. Sprawdzales z cpu interface disabled ?

 

A o socket sie nie boj, mobo w budzie nie siedzi i nie urwie sie nic, poza tym tyle ludzi mialo ten cooler ( sam masz/miales ? ) i nic sie nie stalo. Dzisiaj jeszcze sprawdze Thermaltake Pipe 101 kupiony za cale 10 zl :D

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podbije ;)

 

Zwykly vdimm mod z potkiem, to o kant wiadomo czego mozna rozbic. Nie sprawdza sie to. Trzeba bedzie pociagnac normalnie z 3.3v i tyle. Memki, jak i plyta zatrzymaly sie na 235FSB, chociaz to tez moze i wina biosu ... zmodowane i sprawdzone biosy znalezc graniczy z cudem. W 1.7L, chyba sobie opcje odblokuje i posprawdzam. Vcore mod takze poszedl, ale narazie potrzeby uzycia nie bylo ;) Max vcore z biosu = 2.5GHz. Stabilnosc jest na taktowaniu rzedu 2.46-2.48GHz. Chlodzenie to 7000B-Cu za zapince z pentagrama :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od 2003 roku jestem szczęśliwym posiadaczem płyty głównej Soltek SL-75FRN2-RL. Z powodu różnych okoliczności nie rozbudowywałem stacjonarnego, zostawiając konfigurację praktycznie bez zmian. Ale teraz postanowiłem go trochę unowocześnić. Na pierwszy ogień poszła pamięć. Obecnie posiadam w jednej kości Kingstona KVR400 512MB, ale chcę dołożyć do tego 2 kości Kingstona KVR400 po 1GB każda. I teraz czy to pójdzie bez problemów? Nie interesuje mnie żadne podkręcanie ani tego typu sprawy. Po prostu komp ma przetrwać jeszcze kilka lat, i działać kiedy jestem w domu rodzinnym :), a że jestem średnio 5-6 dni na miesiąc, więc nie wymagam od niego Bóg wie czego :)

 

Jakiś czas temu nabyłem pamięci Kingstona 1GB na czipach [czy jak to się tam nazywa] Samsunga, ale komp nie chciał na nich wystartować. Kiedy były w slotach [nawet pojedynczo] komp tylko buczał, ale BIOS się nie włączał, mimo różnych ustawień w BIOSIE. Wracając do kości 512MB wszystko śmigało. Kości udało mi się ostatecznie zwrócić, więc teraz podchodzę ostrożnie do nowego zakupu. Dlatego pytam.

 

Póki co skupiam się na pamięciach, ale chętnie dowiem się jak duży dysk mogę podpiąć do tej płyty, oraz jaką kartę graficzną do 150zł polecacie na slot AGP. Zastanawiam się też nad procesorem, obecnie siedzi tam AMD 2600+.

 

Tak więc powiedzcie jak to jest z tą pamięcią, bo w instrukcji do płyty głównej niestety żadnej tabelki nie ma :(

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Rafsen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po bandzie pojechałeś :)

150zł grafa, 200zł pamięć. Razem 350zł i dalej komp który nawet filmu HD nie ruszy. Za 90zł masz 2GB DDR3, za 250zł kupisz mobo z grafą HD42x0. Pozostaje procesor, za 100zł masz semprona 140, za 20zł dwurdzeniowca, za 260zł trzy rdzeniowe cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro takie buty, to poprosiłbym kogoś miłego o skonfigurowanie jakiegoś dobrego układu za w miarę niewielkie pieniądze. Maks 500zł.

 

Niestety, sprawy zawodowe sprawiły, że całkiem wypadłem z obiegu jeśli chodzi o sprzęt komputerowy.

 

Nie zależy mi na super maszynie, nie ma służyć do grania w nowości, ale by gry sprzed 3-4 lat płynnie chodziły. Na HD mi nie zależy :), mam do tego inne gadżety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 3-4 letnie tytuły pójdą płynnie na HD42x0 to nie wiem, wszystko zależy od rozdzielczości, detali i samej gry pewnie. Na bank będzie jednak wydajniej w grach z Athlonem II i HD42x0 niż na jakimkolwiek procku na socket A i grafice na AGP. Załóż temat w tym dziale Co kupić? - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne z prośbą o propozycję płyty z HD42x0, procesora i 2GB pamięci DDR3. Podaj też model i moc posiadanego zasilacza celem weryfikacji.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z góry za odkopanie tematu ale bezskutecznie usiłuję znaleźć bios D17LFB do tej płyty. Wszystkie linki zdechły. Stąd moje pytanie może ma ktoś na jakiejś zakurzonej płycie DVD  biosy do Solteka 75FRN2-RL i mógłby udostępnić? Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...