Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

stabilizacji?? w jaki sposob?

a probowales robic cos na solteczku bez podlaczonej tej wtyki :?: :D

 

fajne czary sie dzieja :wink: .....OC spada,system sie czasami resetnie itd.

 

to poprostu dodatkowe zasilanie plyty glownej i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie...z tego co sie orientuje to akurat Vcore na FRN2 jest zasilany z linii +3.3V i/lub +5V .Tylko dlatego wtedy jak mialem Solteka to kupilem Chief'a, bo on ma wlasnie te linie bardzo mocne.Abit natomiast "ciagnie" z +12V co niestety widac.(Enermax by sie przydal :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. widzę że ostatnimi skanami nieźle namieszałem, a w zasadzie nie ja a goście z chipa, którzy motają się w zeznaniach. w chipie ze stycznia 2004 piszą tak jak mówi _Vip_ i wojtt czyli, że procek żeczywiście jest zasilany z lini +12v. następny skan właśnie tego artykułu, jest tam opisane co idzie z danej linii.

http://www.markas.webpark.pl/1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariuszkasp: z tego co mi sie wydaje(a _Vip_owi tez chyba) zasilanie proca jest tylko kwestia budowy konkretnego modelu plyty glownej. nie da sie tego tak uogolnic jak w tym artykule... tak wogole to nie ufaj CHIPOWI itp... moze napisali tam skad maja takie dane?? wydaje mi sie ze z powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariuszkasp: z tego co mi sie wydaje(a _Vip_owi tez chyba) zasilanie proca jest tylko kwestia budowy konkretnego modelu plyty glownej. nie da sie tego tak uogolnic jak w tym artykule... tak wogole to nie ufaj CHIPOWI itp... moze napisali tam skad maja takie dane?? wydaje mi sie ze z powietrza.

zgadzam sie w calej rozciaglosci :D

 

Dla Chipa chyba pisza ludzi , ktorzy prenumeruje KŚ :wink: :lol: 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh. tak do końca to nikomu nie można wierzyć, ale czasem można się podeprzeć jakimś artykułem, choć się nie raz przekonałem, że ludzie z gazet nie zawsze mają rację. i tu zacytowałbym fragmęt wypowiedzi Piotra_the ,,komu tu k.... w kącu wierzyć". wiec stanę po stronie _Vipa_ bo wydaje mi się że jest jednym z nie wielu gości na tym forum, którzy znają się na rzeczy mimo, że przeszedł na ciemną stronę mocy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

mosiadam w/w solteka od pona roku płyta jest świetna i mam zamiar troszke bardziej podkręcić swojego 1700+@2035 (11*185)

w związku z tym chcem wymienić zasilacz i moge kupić tak mi sie przynajmniej wydaje dobry zasilacz za grosz a mianowicie

SkyHawk SH300A8H

http://skyhawkusa.com/Power%20Supply.htm

co o nim są dzicie bedzie mnie kosztował jakieś 60zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej raz zainwestować w dobry zasilacz niż dobierać zasilacz do płyty, bo i tak w sumie nie dokońca jest pewność z której lini poszczególne płyty najbardzej ciągną. (no, może nf-7 jest wyjątkiem)

 

Artur@

Poczytaj sobie wypowiedzi o zasilaczach, dużo tego jest na forum.

Co to tego SkyHawk SH300A8H to parametrami wygląda na już nieco marnieńki .... 3,3 / 5 / 12V = 20 / 20 / 12A

Kupno czegoś co ma mniej niż 30 / 28 / 15 A (i realne 350W) po prostu nie ma sensu.

A że kosztuje 60zł...... jakie to ma znaczenie jak jest to coś, co Ci ledwo wystarczy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti - racja całkiem pomyliłem nazwy driverów :oops: , oczywiście instalowałem odpowiednie :lol:. Karty grafiki do niedawna miałem 2, GF3 Ti oraz tą którą probuje katować ATI 9100. Problemu nadal nie rozwiązałem. Na domyślnych sterownikach AGP windowsa XP - chodzi AGP x1 bez zażutu (chociaż aida podaje że AGP jest wyłączone :?: ).

Wyniki w 3marku takie sobie.

 

artur@ - polecam Ci Fortrona 300W na allegro za ok 80 zoli, to jest dokładnie to samo co ModeCom350 PFC -tyle że za pół ceny. (szkoda że odkryłem to dopiero po fakcie zakupu tego drugiego :? ).

 

Wygląda na to że moja płytka jest leciutko zwalona.. :( prowadze własnie korespondencyjną debatę z servisem Solteka. Na razie faza - lamerska :wink: .

---------------------------------------------------------------------------------

Dear Sir

Thank you for contacting Soltek

Please try to reinstall the operating system to see if the problem is fixed ??Install your operating system. (Please remove all devices except CPU,VGA,memory,IDE devices and Floppy to install it.)

Install the mainboard drivers.

Install your onboard VGA driver and "DtrectX 8.1" .

When all the installation finish , please check if the problem is fixed.

 

Have a nice day

Best regards

Soltek/Tom

FAE Department

TEL:886-2-26429060

FAX:886-2-26429065

---------------------------------------------------------------------------------

Dla wszelakiego spokoju zrobiłem jak kciał kolega Tom lecz ZONK !! nadal to samo.

 

Pozdr 4 @

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numerek- większość nie rozwiązanych problemów polega na nie zrozumieniu ich, wygląda na to że coś się z czymś gryzie nie jest to raczej winna płyty, ja ma od jakiegoś czasu też problem z instalacją mojego 9100 często nie mogę uzyskać trybu graficznego i jedyny sposób to muszę wchodzić w kartę jej właściwości naciskać aktualizacja sterownika- zainstaluj z listy….- nie wyszukuj wybiorę sterownik…. I po takiej instalce jest dopiero ok. lub musze direct x jeszcze raz wgrywać sam nie wiem dlaczego ten tryb graficzny nie chce się uaktywnić????

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, czytam ciągle o problemie solteka z Ati i to najczęściej 9100!!! Ja nie wiem co wy z tymi płytami i kartami graficznymi! Wszystko chodzi zawsze jak ze sklepu (reinstalka średnio co 1,5 miesiąca!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda przy moim procku ,by się przydało ,bo mam coś takiego

10*232 przy vcore 1,65

ale już 11*232 przy vcore 1,85

Trochę dziwne :roll: 

a o fsb 240 mogę zapomnieć :(

To tak jak u mnie. 10x230 robi(ł) na 1,675V (przyszły wakacje i zaczyna się kłopot ;)) a max. to 10x235. Jest dziwna sprawa, bo ostatnio jak się bawiłem to mam kłopot z 11x200! Czy wie ktoś o co chodzi? (na tym samym Vcore) :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupio mi się pytać ,ale czy zwiększyłeś napięcie na NB? i czy przesmarowałeś NB?

,bo ja też miałem taki problem jak ty(najpierw wszystko ładnie chodziło ,ale po miesiącu pojawiły się takie same objawy) to po wykonaniu tych dwóch czynności jest znowu full stable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeśli chodzi o NB to próbowałem na różnych ustawieniach. Kiedyś _Vip_ stwierdził doświadczalnie że podnoszenie Vdimm może spodować większą niestabilność płyty. A ponieważ zjadł na tej mobo zęby to mu zawierzyłem. Najgorzej to mnie wkurza to, że kupiłem proca który na Abicie latał na 10x240 przy 1,6V, a u mnie potrafi się zawachać przy 10x230 na 1,675V :(

Ale spróbuję, a co mi tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie podziałało ,Vip miał inną wersję z aktywnym chłodzeniem , ja prubowałem różnych sposobó i dopiero podniesienie napięcia spowodowało że komp działa nawet 4-5 dni(dłużej nigdy nie chodzi ,ale pewnie i tak mugłby chodzić aż do zużycia :) ,albo do następnego rachunku za prąd :wink: ) i nic sie z nim nie dzieje , a wcześniej po 1/1,5 dnia fiksował :) ,ale ta moja płytka jest jakaś dziwna ,bo czytałem że sa problemy z tzw wtyczka a u mnie nigdy nic z nią nie działo się (oprócz tego braku niestabilności ,ale poradziłem sobie z tym tak jak napisałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że ten gościu z Chip-a gupoty wypisuje to może do redakcji z tym problemem uderzyć bo on twierzi że 3 fazowe a powinno być 4 fazowe i można to poznać po ilości cewek przy procku  8O  8O  8O 

to jak to jest bo nie wiem komu nam zaufać ????????

może ktoś zna naprawdę fachową odpowiedz ????  :lol:  :wink:  8O  :? 

ja narazie przyjmuje że nasza ma 3 fazowe, pamiętam jak czytałem kiedyś komentarz gościa z HardweTomas... jak zobaczył radiatorki na mosfetach MSI to napisał pewnie zastosowano 2 fazowe zasilanie co znaczy że firma się nie popisała widać że terz nie miał zabardzo pojęcia jak to poznać, a z tego co wiem to ludzie co mają Epoxy to narzekają że im się mosfety straśnie grzeją to może tam jest 2 fazowe - kompletny bałagan ciekawe komu wierzyć- może jakieś artykuły ktoś jeszcze znajdzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :roll:

Właśnie już kiedyś ktoś próbował nas przekonywać na podstawie tegoż artykułu co do fazowaści.

Na szczeście kolega rozwiał wszelkie wątpliwości w tej kwestii:

http://www.aopen.nl/tech/techinside/V4PowerEngine.htm

http://www.linear.com/pdf/dn312f.pdf

A i łopatologicznie też wyłożył.

 

Najprościej ilość faz określić na podstawie ilości identycznych zestawów cewka-tranzystory. Na soltku przy procesorze można się dwóch takich doliczyć.

 

Panowie z Chipa raczej trochę zbłądzili, liczyli wszystkie cewki te duże i te malutkie. Raczej dziwne by za prąd na poszczególnych fazach różne podzespoły odpowiadały?

 

Tyle w tym temacie.

 

a o fsb 240 mogę zapomnieć

Jest taka opcja, że też nie bardzo do końca poprawnie chciało mi pracować powyżej FSB230.

Teraz założyłem radaitor na SB (gorący był) i 240 leci elegancko. Na 245 coś jednak nie do końca prim daje rade (to od pamięci, po 1.5h się sypnął)

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja taki mały radiatorek też założyłem ,bo niestety przez iceq nic poza radiatorkiem o wysokości 1 cm nie wejdzie

W sumie to mam na sb ten mały , na nb zalmana żółtego , na mosfetach radiatorki microcool w moim antecu 1000amg mam 2 wentyle z przodu 2 ztyłu i jeden z boku

Ale niestety pokój mam z balkonem i przypiernicza mi tak słońce do południa że w pokoju mam taką parówkę że jak teraz zaczeły się cieplejsze dni to temp na procku skoczyła mi o 10st :evil: (będę musiał sobie zapodać klimę w pokoju :lol: :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy wgrywal ktos juz ten nowy bios 1,9 i jaka jest roznica miedzy 1.7 a tym nowym...

Właśnie sprawdziłem i można sobie darować ten bios

po pierwsze jest jak reszta orginalnych biosów czyli tylko spd

po drugie brak lanu

po trzecie i najważniejsze straszna niestabilność (ustawiłem tak jak mi na 17lfb chodzi komp czyli tak jak w podpisie i spoko poszło ,ale przy następnym uruchomieniu ramki ustawiły mi się na 100 :!: :!: :!: ,a za następnym razem komp już nie wstał tzn clear cmos i zmiana biosu

Po prostu tragedia ,najgorszy jak dla mnie bios

Ps i to niewstanie też było dziwne ,bo karta grafiki nie działała (co jest normalne) ,ale przy tym co chwila czytało z dvd-rw i stacji dyskietek na zmiane 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam plyte Soltek SL-75MRN-L.Problem polega na tym, że kiedy podlaczylem plyte ( kupiłem płyte używana) i zresetowalem biosa zworka(wczesniej probowalem urouchomic bez zworki).Kiedy wlanczam komputer wszystkie coolerki dzialaja, pala sie obie diody (HDD, power), po okolo minucie gasnie dioda HDD.Na monitorze nic sie nie pojawia.Żadnej reakcij.Komp zachowuje sie jakby resetowal sie co 5s.Wczesniej mialem solteka sl-75frn2-l i byl idnetyczny problem, wiec wymienilem go na tego solteka.Probowalem juz reset biosu przez odlaczenie baterii na caly dzien na przelaczanie zworki. Mysle ze jest to problem biosu poniewaz mialem ecs k7s5a i wlasnie tak sie zachowywala plyta kiedy miala zle wgrany nowy bios. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz pytanie, ale czy dobrze założyłeś cooler i przesmarowałeś pastą proca? Bo istnieje możliwość że temperatura skacze i zabezpieczenie termiczne działa.

Czy Twoja zasiłka ma dodatkowy wtyk na 12V?? Bo bez niej to też jaja ze stabilnością są!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...