Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

No fakt, to na agp to S3 trio 3D/2X.

 

Co do trio to czy w biosie płyty ustawiasz na "inicjuj pci jako pierwsze" lub coś takiego ?? Może płyta nie lubi tej karty.... Ale jeśli masz obraz na wstępie i instalujesz winde to raczej problem sterowników / systemu niż płyty i karty. Musisz poszukać, czy nie ma gdzieś tematu nforce + grafa na pci.

 

Bez podpiętej dodatkowej wtyczki 12V ta płyta raczej nie działa, ale nie powinno spowodować to uszkodzenia płyty.

 

Co do agp.

"komp sie nie laczy z monitorem" - a czy wiatraki, dyski itd. działają??

Spróbuj może zresetować bios - zworką.

Płyta jest nowa ??

Może trzeba przedmuchać / przeczyścić slot agp - ale trzeba b. uważać, żeby nie pogiąć styków.

Może ktoś wsadzał w agp kartę 1x/2x i agp poszło się.... przejść.

No i na koniec kwestia zasilacza - może on nie daje sobie rady, ale to raczej by był dziwny objaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja opanowana :)

 

Koles co mi ja sprzedal dal mi nowa bez gadania (szkoda ze tylko 3 miechy gwarancji :( ) no ale 250zl za Solteka 75FRN2-L (dał mi tą z Lanem w zamian) to dobra cena raczej...

 

poszedlem do kumpla z Modecomem 300W, podlaczylem ti4600, walnolem procva na 3200, podlaczylem hdd...wlaczyla sie bez pisniecia...

wsadzilem na pci karte, tez sie wlaczyla...

 

wiec to chyba tamta byla walnieta lub ja cos niechcacy zmajstrowalem...

 

Ta wersja to starsza wersja, ta z coolerem na mostku :)

 

Mam nadzieje ze juz nie bedzie z nia problemow :)

 

Teraz kupuje modecoma 350w lub chiefteca 360w i juz, ma dzialac ;)

 

SWOJA DROGA: kumpel spalil juz 3 plyy nforce2, czy ten chipset jest jakis wyjatkowo delikatny?

 

Ja swojego ASRocka na Sisie 7xx iles tam ;) usilowalem naruszyc i nic :D A wystarczylo ze sie tknolem Solteka i padł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ta wersja to starsza wersja, ta z coolerem na mostku :) 

To gratulacje za tą cenę i do tego ta rewizja ,nic tylko zazdrościć

a co do zasiłki to jak chieftec 360 to tylko DF ,dla mnie sf jest nie warty swojej marki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Axl2000: sprawdziles dokladnie ze jest nowa? dzis to chyba niemozliwe... rev D nie produkuja juz z 10mies. moze dostales uzywana? nie byla ani troche zakurzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze uzywana, ale nowa w sensie zamieniona :)

 

koles daje 3 miechy gwary wiec spoko, moze nie zepsuje jej...

 

a co do zakurzenia to 0...na slotach pci nalepka na ddr nalepka, tylko 1 slot wolny, stan ideał :)

 

nie wiem gdzie byla uzywana i nie obchodzi mnie to ;) wazne ze 250zl i ze dzialka, szkoda ze 3 miechy gwary, ale jak wiadomo nowa plyta to nie jest jak juz ktos wspomnial....choc nie wiem jaki to rev. w sumie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co widze to "ver. AP" i koniec...a wtyk +12v jest koło socketu na proca :) jakaś dziwna wersja...wazne ze dziala ;) i ze dziala fsb200 i wyzej i ze ma dual ddr 400 i mi to calkowicie styka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olewam przejzalem 30 stron, nigdzie fot, byly dwie ale nie pasowaly do moej plytki...

 

swoja droga czytalem gdzies na forum ze ktos podniosl fsb do 200mhz nie podnaszac napiecia nb i mu plyta poszla...

 

i tu mam pytanie, gdybym chcial podkrecic 2500+ na 3400+ musialbym podniesc fsb do 200mhz (juz to robilem podczas testu u kumpla i poszedl jako 3200+ na 1,85v i to tyle co zmieniałem, czy jakbym dał mniejsze napiecie moglbym cos spalic?)i mnoznik w biosie (1.9l) na x11,5 (v procka 1,85 niestety, jakas trefna seria)

 

pamieci nie krecone ddr400 niech se beda jak se byly ;)

 

i tyle co chcialbym na tej plycie zrobic, powinienem zmieniac napiecie na nb ?? jesli tak to na ile i wogle help ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary na tych płytach ,bez problemów osiągasz fsb 200 bez zmiany napiecia na nb ,nawet Vip uzyskał 250fsb bez zmiany napiecia , u mnie ąby było stabilne 232 zwiększałem napięcie na nb ,ale dla 200 to nie żartuj :roll: jak masz dobrego procka to takie ,,zwykłe" fsb uzyskasz

Ps przy słabym chłodzeniu to już przy 1,85 spalisz procka , a zmniejszenie stopniowe napięcia może powodować spadek stabilności ,ale do tego masz prime95 ,aby to sprawdzić

Ps wolę mieć np 11*200 przy vcore 1,65-1,70 niż 11,5*200 przy vcore 1,85

a i jeszcze jak masz fsb na 200 to siłą rzeczy masz pamięci na 400(realne 200) (jak nie masz asynchronicznego ustawienia procek/ram)

I zastanów się ,czy nie lepiej ustaić sobie np 220*10 czy 220*10,5 jeżeli Ci ramy pozwolą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pamiątki to nonamy jakies 400mhz i tyle...a nie bede zmieniał :|

 

wiec musze raczej 200x11,5 gdyz chcialbym synchronicznie z pamieciami...:( moze na 1,75wstanie...choc watpie...jesli nie, bede zmuszony na 1,85v ;(

 

wiec mowicie ze na 200fsb nie musze podnosic napiecia vdd ? (ktos na forum krzyczal kiedys ze dal 200 nie podniosl napiecia vdd i zdechla plyta...) :|

 

a co do chlodzenia proca to Coolermaster AERO 7+ lub LITE

albo Pentagram jakiś...na to mnie stać ;) ze srebrna lub zlota pasta termo.

Ale z testow wynika ze Aero 7 lite lepiej chlodzi od + nie wiem jakim cudem :) wiec zapewne wezme Aero 7 lite :) 90zl kosztuje, tylko bede musial polerowac powierzchnie na lustro (wlasnie, czym?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie pisales o wersji BIOSu(albo przeoczylem). ogolnie nowsze oryginalne BIOSy nie nadaja sie do krecenia bo nie zawsze daja synchro ram/fsb.

 

jesli chodzi o polerowanie to Piotr_the kilka(nascie) stron wczesniej rozwodzil sie nad tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bernard- ja bym na twoim miejscu jeżeli masz gwarancje oddał płytę do serwisu bo z tego co wiem i co kij u mierzył miernikiem to napięcie na 3.3V jest odpowiedzialne za to na pamištkach co prawda nie jestem tego pewien na 100%, bez miernika to nie będziesz pewien ile naprawdę wynosi !!! ale jeżeli sam odczyt z płyty jest zły np. grubo poniżej normy to niech ci w serwisie to sprawdzš bo jak dla mnie to jest niebezpieczne niskie napięcia no chyba że ci zasiłka padła ??? a jak stwierdziłe że pamištki majš o połowę mniejszš przepustowoć jak dasz mniej niż 2.7V -?? jakim programem ?????????? nasza płyta napięcie na pamištkach raczej zawyża czyli dla 2.5Vjest jakie 2.6V bez miernika można sprawdzić to przy użyciu programu NVIDIA System Utility niestety trzeba wgrać ten dziadowy bios 1.9L mi przy ustawieniu 2.8V pokazywał 2.9V niestety jak zwiększyłem w zasiłce 3.3V na 3.5V to program pokazywał nadal 2.9V nie próbowałem zmniejszać poniżej 3.3V więc nie wiem czy w programie spada, niestety nikt co ma zasiłke z możliwociš zwiększenia 3.3V i posiadajšcy miernik się nie odezwał więc będę musiał chyba zakupić takowy bo nie mam od kogo pożyczyć!!!! Dodam że płyta u mnie zaniża odczyt 3.3V o 0,1V czyli wskazuje 3.2V

 

swistak1984- co do twojego 3.08V zamiast 3.3V to bym szybko zmieniał tego Codeszita bo może być za póno i spali ci cały sprzęt mi taki @300W spłonšł naszczęscie nic zesoba nie zabrał miałem szczęcie -więc radzę ci póki czas nie czekaj jak nie masz kabzy to kup sobie za 80zł Feel-a tego mocnego widziałem w PTR ze znaczkiem ModeCom-a albo ModeCom-a 300GT za 100zł i spisz spokojnie naprawdę nie zwlekaj bo jutro może być za póno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

AXL2000- jeżeli chcesz kręcić na naszej płytce to poczytaj dokładnie na 60 i 61 str gdzie zebrałem parę cennych rad do kupy poza tym jeżeli masz cooler na mostku to masz ver płyty raczej D i nie używaj tego dziadowego biosu 1.9L tylko 1.7lfb lub poczytaj najlepiej dokładnie 1str tam jest podany jaki bios jest najlepszy dla twoje starszej ver., co do polerowania to pisałem chyba o tym chyba od 40str lub trochę wczeniej ale na 60 str chyba podałem wszystkie linki.!!!! I raczej nie próbuj ustawiać asynchronicznie pamieci do procka czyli niech będzie na 100% bo to może podobno zaszkodzić tej ver D.!!!!

 

 

 

BlackDeath43- trochę mam problem z rozszyfrowaniem twoich problemów zabardzo nie wiem o co biega to co mogę powiedzieć to, że ustawienie asynchroniczne nic nie daje i podałem je na str 60 tylko i wyłšcznie dla celów sprawdzenia jake maksymalne fsb można wycisnšć z płyty jeżeli ma się kiepskie pamięci i podejrzewa się że przegrzewa się chipset ale takie ustawienie nie jest zupełnie wydajne (kompletna kiszka) i w większoci przypadków też nie jest stabilne choć Prime na fsb 244 godzinkę bez błędu mi chodziło to nie znaczy że z gry mi by nie wywaliło ponieważ powtarzam !!!! nie powinno się ustawiać asynchronicznie to nie VIA ani SIS ten chipset tego nie lubi !!!!!!!! co do testowania pamięci to raczej tylko i wyłšcznie gold memory i daj tym pamištkom 2.8V nic im nie będzie poza tym maja wieczystš gwarancię i 3.3V by im krzywdy pewnie nie zrobiło a ze 30 razy było wałkowane że 2.6V dla Kingstonów to najczęciej minimum, czytaj bardzo uważnie str 60 lepiej sobie ja druknij a napięcie na procek to daj minimum 1.75V lub więcej aby wykluczyć jego napisz dokładnie przy jakim mnożniku i fsb nie chce ci chodzić a przy jakich chodzi bo nie wiem jak ci pomóc jak nie rozumie za bardzo w czym problem!!!!

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr_the

 

Napięce 3.3 mam 3.21, natomiast +12 mam 11.37 8O Merzyłem napęcia na wtykach od napędów(z zaslacza) i jest 11.98. Wszystkie testy robiłem Aidą i jej nową wersją Everest. Udałó mi się ustalić coś nowego. Te programy a także np. Spedfan pokazują mi, że przyjmowane jest dziwne ustawienie fsb i to inne za każdym razem. Mnożnik jest cały czas x11 ale fsb bywa różne np. 80 , 95 czy 110. Wtedy właśnie widać w Aidzie w teście odczytu i zapisu pamięci, że przepustowość jest dużo mniejsza, także w ąquamarku 3 widać spadek z 31000 na 18000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmh...zdiolem radiator z coolerkiem z nb i co zobaczylem? nic...białego smarka srednicy 7mm :|

 

wzioolem umylem chama, nalozylem silikonowa paste na caly chip (rozsmarowanie pseudo rowne paluchem :P ) + ciutke rozsmarowalem po calym radiatorze tak by szczeliny w nim zatkac...myslicie ze to dobry pomysl ?? Czy moze lepiej bylo zostawic smarka?

 

pytam sie bo na mobo sie nie znam

 

aha ktos sie pytal jaki mam bios: 1.9L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bernard-

no widzisz pewne wersie naszych płyt podają błędny odczyt napięć zmierz miernikiem jeszcze 3.3V – to jest pomarańczowy kabelek we wtyczce zasilacza i dodatkowo możesz zmierzyć napięcie na pamięciach odczyt z nóżki MOSFET –a przy pamięci tej dolnej jak mnie pamięć nie myli!!! Wtedy więcej się wyjaśni !!!!

Co do tego skaczącego fsb to jestem w szoku jakaś dziwna sprawa czy jak uruchomisz CPUZ to też ci skacze ???????? bo mi nie, może masz jakiś program w tle włączony co takie jaja robi np. jakiś chłodzący procek czy coś???????? Jak dla mnie dziwna sprawa i jak podniosłeś napięcie na pamiątkach do 2.7V to przestało skakać ???? dziwna sprawa ?????

 

Axl2000-

wywal ten bios 1.9L i zainstaluj 1.7lfb bo przy fsb > od 200 może ci sprawić wiele kłopotów jest kiepski przynajmniej do o.c.!!!!! , co do rozprowadzenia pasty przez ciebie to bym jeszcze przycisnął i powiercił radiatorem aby wycisnąć nadmiar pasty i powinno styknąć do fsb 230!!!!

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziwna sprawa. Procek jest rozpoznawany jako 1700+ ale fsb jest nie takie jak trzeba. Robię tak: uruchamiam kompa kilka razy i np. raz na 5 uruchomień dzieją się takie jaja, a czasem klka razy pod rząd. Miernika już nie mam także napięć na razie nie zmierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta tak jakby cos było walniete ??? poza tym dlaczego fsb 85, 90, 110 jak z twojego podpisu wynika że powinno być 175 i tak na marginesie może masz te kultowe Twinmosy 2700 na M-tec co latały na fsb 230 tylko potrzebują minimum 2.8V a przy 3V nawet 250 z tego testu http://www.overclockers.pl/txt.php?id=pamieci_ddr to byś mógł poszaleć jeżeli to te same pamiątki !!!!!

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 175 idzie jak dam na pamięci 2.7v , ale kupę czasu już nie podkręcałem, także cały czas mowa o niepodkręconym sprzęcie jest.

A pamiątki to znowu nie taka rewelka, więcej nie chciały iść lub procek nie chciał, oznaczenie na końcu mają 60D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bernard- 

no widzisz pewne wersie naszych płyt podają błędny odczyt napięć zmierz miernikiem jeszcze 3.3V – to jest pomarańczowy kabelek we wtyczce zasilacza i dodatkowo możesz zmierzyć napięcie na pamięciach odczyt z nóżki MOSFET –a przy pamięci tej dolnej jak mnie pamięć nie myli!!! Wtedy więcej się wyjaśni !!!! 

Co do tego skaczącego fsb to jestem w szoku jakaś dziwna sprawa czy jak uruchomisz CPUZ to też ci skacze ???????? bo mi nie, może masz jakiś program w tle włączony co takie jaja robi np. jakiś chłodzący procek czy coś???????? Jak dla mnie dziwna sprawa i jak podniosłeś napięcie na pamiątkach do 2.7V to przestało skakać ???? dziwna sprawa ?????

 

Axl2000- 

wywal ten bios 1.9L i zainstaluj 1.7lfb bo przy fsb > od 200 może ci sprawić wiele kłopotów jest kiepski przynajmniej do o.c.!!!!! , co do rozprowadzenia pasty przez ciebie to bym jeszcze przycisnął i powiercił radiatorem aby wycisnąć nadmiar pasty i powinno styknąć do fsb 230!!!!

:wink:

moje docelowe fsb to 200 :) i mnoznik tak by 2500+ szedl na 3400+ (1,65v idzie 2089Mhz, mam nadzieje ze pojdzie jakos 2300Mhz chocby 1,85v...) i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bernard- 

no widzisz pewne wersie naszych płyt podają błędny odczyt napięć zmierz miernikiem jeszcze 3.3V – to jest pomarańczowy kabelek we wtyczce zasilacza i dodatkowo możesz zmierzyć napięcie na pamięciach odczyt z nóżki MOSFET –a przy pamięci tej dolnej jak mnie pamięć nie myli!!! Wtedy więcej się wyjaśni !!!! 

Co do tego skaczącego fsb to jestem w szoku jakaś dziwna sprawa czy jak uruchomisz CPUZ to też ci skacze ???????? bo mi nie, może masz jakiś program w tle włączony co takie jaja robi np. jakiś chłodzący procek czy coś???????? Jak dla mnie dziwna sprawa i jak podniosłeś napięcie na pamiątkach do 2.7V to przestało skakać ???? dziwna sprawa ?????

 

Axl2000- 

wywal ten bios 1.9L i zainstaluj 1.7lfb bo przy fsb > od 200 może ci sprawić wiele kłopotów jest kiepski przynajmniej do o.c.!!!!! , co do rozprowadzenia pasty przez ciebie to bym jeszcze przycisnął i powiercił radiatorem aby wycisnąć nadmiar pasty i powinno styknąć do fsb 230!!!!

:wink:

moje docelowe fsb to 200 :) i mnoznik tak by 2500+ szedl na 3400+ (1,65v idzie 2089Mhz, mam nadzieje ze pojdzie jakos 2300Mhz chocby 1,85v...) i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bernard-

To co piszesz to dla mnie jakieś czary skaczące fsb i do tego na nie kręconym sprzęcie, powiedz czy jak dasz 2.7V to nie skacze ci te fsb to może to jakieś gupie opcje w biosie to powodują FSB Speread Spectrum albo CPU thermal-Thorttling???? Wszystko to raczej wyłącz najlepiej wgraj sobie bios 1.7 LFB on automatycznie wyłącza te opcje ale ty nawet nie podkręcasz ???? ja bym ustawił sobie 166x12 a lepiej 10x200 pamiątki na 2.8V (optimal) i powinno biegać wgraj koniecznie ten bios i zrób zworką clear CMOS!!!! ??????????????

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiątki ,kiepskie :? i dlatego poszły do wymiany :wink:

jeszcze sprawdzę te ,,stare" Twinmosy Gm (memtest na tych hynixach nic nie wykrył po 7 godzinach ,a gold memory siekał błedami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze sie pytam mimo ze zalozylem juz inny watek le tu chyba zaglada jednak wiecej ludzi...

 

Czy na Solteku 75FRN2-L mozna BEZPIECZNIE uruchomic GF 256 / GF2MX200/400 ?? Bo wiem ze karty AGPx1/x2 sfajcza plyte a GF ma x2/x4 i boje sie o to x2...x2 to 3.3v na agp a x4 to 1.5v to sie jakos samo przestawia? :| Czy moze łud szczescia? A moze mozna odpalac na niej takie karty bo obsluguja AGPx4 bez ryzyka??

 

Prosze o pomoc bo musze kupic taka karte jako zastepcza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Axl2000, pójdzie dym jakich mało.

 

Jak długo będziesz sięjeszcze o to pytać.

 

A poza tym to co to za problem. Pisze, że karta jest AGPx4, to znaczy, że jest w stanie pracować na AGPx4 (1.5V i takie tam). Płyta główna, pisz, że obsługuje karty AGPx4, znaczy, że jak wsadzisz kartę graficzną zdolną do pracy na AGPX4, to wszystko razem będzie pracować jak należy.

 

Dla pewności Twej, że na pewno tak jest, mogę Ci powiedzieć, że mam na Soltku FRN2-L kartę graficzną Elsa Erazor x2 (czyt. GF256 DDR).

Mam też Asusa V7100 (czyt. GF2MX, SDR), która też nie odmawiała współpracy z Soltkiem, wcześniej z ECSem na nForcie2. Coś w tym jest...

 

PZDR

 

P.S. Czy to Cię przekonuje?

P.S.2. Nawet Rive TNT2 M64 możesz włożyć. Ma zdolność pracować na AGPx4 i tak w praktyce jest (nie jedna, nie dwie osoby mają Rive na nForcie2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ok bez nerwów :D

 

Kupilem w koncu GF4 MX420 64MB jako zapasówke...przynajmniej w dooma3 popykam w 640x480 jak moj sasiad na takiej samej :P

 

Ach...przesiadka z Ti4600 na MX420 to jest to !! :D

 

A to wszystko bo musialem kupic tego Solteka, Modecoma i CoolerMastera :| równo 500zl eech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...