Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

adas01 --> moja pamiec tez jest ledwo letnia (jak mam ja na 192).

Na 2.5V wyciskam z niej 195 max, wiecej nie idzie bez wzgledu na zmiane napiecia, co by wskazywalo, ze przy 2.5 jest juz bardzo zawyzone...

Ale dziwne, ze kosci sa chlodne...

 

Michnik --> mam dokladnie to samo - tyle, ze przy 219MHz jest stabilny jak skala, przy 220 juz nie wstaje... pamieci tez 83% - wychodzi kolo 182. Synchro pamiec chodzi na 194 (max) 192 stabilnie jak skala, wiec to nie pamiec... Tez nie wiem o co chodzi... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi (na razie faza testowa ;)) procek na razie chodzi na 2090MHz, FSB190, pamięci max. 380MHz synchro 6-3-3-2,5. Dziwne bo mi się 3DMark wywala, ale Winda póki co chodzi stabilnie. Zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do XOR - ale mi chodziło o różnice między 200 a 202 Mhz a nie 219 i 220!

Zaobserwowałem tez dziwne zachowanie się płyty głównej.

Otóż do 180MHz wstaje bez problemu, a jak dam na 181MHz juz niestety nie i musze INSERT. Ale po wróceniu insertem do "DEFAULT" i zapisaniu ponownie ustawien na 181 MHz (wczesniej nie wstawała na tyle) teraz juz nie ma problemu i wstaje. Chociaz to i tak niewielkie pocieszenie bo pamięci mi juz w testach sie wysypują wtedy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh czego wszyscy kupują sprawdzone konstrukcje firm Soltek, Epox i Abit ? (no i ECS :D) ... Nie ma to jak ryzyko. Ja zaryzykowałem i mam spoxik płytke ...... :wink: A wracając do Solteka puściłem kumplowi na nim procka (ath 1700+ DUT3C) na 2500 mhz (12,5x200, vcore 1,8 ) ale niestety jemu cooler niewyrabia (jakić coolmaster z tańszych ok. 40 zł :/) temp. 68 st i on sie boi ale ważne że chodził na 2,5 ghz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

Jakie max. fsb udalo sie Wam wyciagnac ?

Spotkalem sie z relacjami o 235, ale u mnie wyszlo 'tylko' 219 :)

 

2.

Czy macie duze wahania napiecia procesora ?

U mnie (wynik z sandry2003, co jest pewnie obciazone duzym przeklamaniem) majac ustawione 1.625 w czasie ok 1.5h mialem min. 1.6 max 1.66 ! Chce sie przekonac, czy jest to cecha plyty, czy wina mojego nedznego zasilacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam porażke obecnie z tym Soltkiem i biosem d1L 1.1 (chyba tak był opisany).

Wczoraj sflashowałem bios (tym biosem 1.1) i niestety komp sie juz nie podniósł. Wszystko wyglądało dobrze, żadnych błedów podczas fleshowania. Wszystkiego juz próbowałem. Nawet baterie od biosu na całą noc wyjąłem...Najdziwniejsze jest to po wyjęciu pamięci płyta zgłasza sygnałem ich brak! Czyli tak jakby było wszystko ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm co do biosów to ponoć wszystkie płyty na nF2 mają coś skopanego z tym, na zachodnich forach ludzie radzą żeby od razu zaopatrzyć się w zapasową kość biosu.. aha co prawda mam soltka frn(nie 2)-l czyli starszy modelik, ale zawsze przy przestawieniu w biosie fsb na => 166 po restarcie pojawia się ekran że bios jest uszkodzony i wsadzić dyskietkę. wyłączenie całkowite napięcia (zasilacz / kable) pomaga..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij 220V na 5 minut i uruchom z insertem. Jak sie nie uda to uruchom z insertem, ale na ustawieniu Clear cmos.

Jak dlugo czekales na start - bo niektorym po flashu startuje nawet po 30sec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mam pytanie czy ktos z Was ma pamiatki w trybie dual, bo mam teraz jedna kosc Elixira 512Mb, a nie mam czasu jechac do kolesia po 2x256Mb - jaka konfiguracja wychodzi lepiej w oc i wydajnosci na tej plycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij 220V na 5 minut i uruchom z insertem. Jak sie nie uda to uruchom z insertem, ale na ustawieniu Clear cmos.

Jak dlugo czekales na start - bo niektorym po flashu startuje nawet po 30sec.

Czekałem i 2 minuty czasem. Ale jeszcze popróbuje...może coś pomogą twoje rady :-)

Oby!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej pozno niz wcale :wink:

 

wracajac do tematu...jak jest u was z napieciami.....u mnie jak da Vcore1.85V to Soltek Hardware Monitor pokazuje mi 1.92V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z napięciami to różnie bywa, 1.85 jeszcze nie próbowałem, choć ogólnie to raczej zawyża, obecnie mam ustawione w biosie 1,525 i pod win non stop pokazuje 1,54v (speedfan), kiedy testowałem proca na 2ghz @ 1,775v miałem 1,79v. przy okazji Vcore się ciut macha (pewnie 2-fazowe zasilanie się kłania..) tak na max o 0,03v w sumie zaobserwowane niezależnie czy siedzę w necie czy leci burnk7/prime/3dm2k1 - tak samo i na megabajcie 300W i na hk300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm co do biosów to ponoć wszystkie płyty na nF2 mają coś skopanego z tym, na zachodnich forach ludzie radzą żeby od razu zaopatrzyć się w zapasową kość biosu.. aha co prawda mam soltka frn(nie 2)-l czyli starszy modelik, ale zawsze przy przestawieniu w biosie fsb na => 166 po restarcie pojawia się ekran że bios jest uszkodzony i wsadzić dyskietkę. wyłączenie całkowite napięcia (zasilacz / kable) pomaga..

Te przepadlosc ma nawet KAV. TO stara choroba SOLTKA. Do zniesienia w kazdym badz razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje, ze to nie jest przypadlosc tylko efekt zamierzony ;) Mam tak samo i wystarczy, ze zrobie w tym momencie F10 i odtad juz nic takiego nie pojawia sie . To tak jakby informacja, ze w nastapila jakas zmiana i nalezy ja potwierdzic ;) Ofkoz tak sobie gdybam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie przed flashem zrobiles clear cmos ?  :roll:

Przeciez nie trzeba - wazne jest tylko, aby procek i pamieci nie byly podkrecone mocno (bo zawsze moze jakis error wyskoczyc)

z napięciami to różnie bywa, 1.85 jeszcze nie próbowałem, choć ogólnie to raczej zawyża, obecnie mam ustawione w biosie 1,525 i pod win non stop pokazuje 1,54v (speedfan), kiedy testowałem proca na 2ghz @ 1,775v miałem 1,79v. przy okazji Vcore się ciut macha (pewnie 2-fazowe zasilanie się kłania..) tak na max o 0,03v w sumie zaobserwowane niezależnie czy siedzę w necie czy leci burnk7/prime/3dm2k1 - tak samo i na megabajcie 300W i na hk300W

No to mnie przybiles... a juz mialem kupowac nowy zasilacz :) Jak juz pisalem u mnie sa wahania ok. 0.06V (wg sandry). W hm sa troche mniejsze, ale i tak wyzsze niz 0.03 :(

 

Ponawiam moje zapytanie odnosnie max. fsb jakie udalo sie Wam osiagnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje, ze to nie jest przypadlosc tylko efekt zamierzony ;) Mam tak samo i wystarczy, ze zrobie w tym momencie F10 i odtad juz nic takiego nie pojawia sie . To tak jakby informacja, ze w nastapila jakas zmiana i nalezy ja potwierdzic ;) Ofkoz tak sobie gdybam ;)

Nie wydaje mi sie. To nie jest to co myslisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zaskoczylem - przeczytalem jeszcze raz dokladnie - wyskakuje Wam boot disc ?

Mialem cos podobnego na jednym z egzemplarzy 75KAV - przy dwoch mnoznikach ( bodajze 7,5 i 8,5 ) wyskakiwal boot disc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie przed flashem zrobiles clear cmos ?  :roll:

Przeciez nie trzeba - wazne jest tylko, aby procek i pamieci nie byly podkrecone mocno (bo zawsze moze jakis error wyskoczyc)

A jednak mu nie wstal ;)

 

Ponawiam moje zapytanie odnosnie max. fsb jakie udalo sie Wam osiagnac

Mi tyle max - na 235 nie wstaje :(

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vad3r --> ja flashowalem bios juz z 4 razy na tym solteku i nie mialem zadnych problemow... po prostu - trzeba to robic delikatnie :D

co do fsb - QRCZE ! To dlaczego mi idzie max tylko 219 :?: Musze dzisiaj pokombinowac... A Twoj elixir nie pojdzie z mniejszymi opoznieniami ?

A jak nie chce chodzic na nizszych, to pewnie dlatego, ze czuje sie samotny :wink: Zainwestuj w rodzenstwo dla niego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe... ja tez flashowalem juz ze 4 razy - nawet raz zapomnialem przez roztargnienie zrobic clear ... ;) ale wiesz, skoro zalecaja robic clear to lepiej go zrobic ;)

 

Wyzej wlasnie pytalem sie jak Wam chodza pamiatki w single i dual :) Biorac pod uwage, ze pierwszy timing masz wyzszy niz ja to juz kolejne sa nizsze (przy tej samej kosci). To moj max wynik - pewnie taki egzemplarz :( - ale nic to, mam zamiar wziac do testu ddr400, bo ten ddr333 idzie max na 202MHz, a na ddr400 pewnie pojdzie w sync jak z drugiej konfiguracji (233MHz ).

 

A probowales dac przed wysokim fsb ustawic wszystkie V na max ? Ja tak dalem, a dopiero potem jechalem fsb ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mi chodza pod single - nie puszczalem :)

Ale swoja droga to wysoko Ci ida - 202MHz. Moje max 195, i to bardzo niestabilnie. A moglbys podac Twoj max wynik memory benchmark z SisoftSandry 2003 ? Mi sie udalo max. 3016... Dzisiaj puszcze na single, juto podam Ci wynik.

Zwiekszanie napiecia mostka nic nie dawalo - 219 max... Dzisiaj jeszcze cos pokrece, zobaczymy... Rdzen procesora max. 1.775V - granica mozliwosci mojego coolera - temp. i tak 68oC ! rdzen procka pod 80 !

Wtedy osiagam kolo 2350 wlasnie na fsb 219... I tak nie ma to teraz dla mnie znaczenia, bo chodze ponizej 200, ale wiesz - duma i te sprawy :twisted: :twisted:

 

A wlasnie - jeka temp. masz przy 1.825V ? Przeciez to jest jawne mordowanie coolera... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorkiem zapodam Sandre ;)

 

Przy 1,825V mam max 68stopni ABS i ok 55 ext (stres). Wentyl w obudowie wtlacza chlodne powietrz prosto na wentyl na procu takze jest ok :)

Przy nizszym configu (2400+) mam max 62ABS i 52 ext (stres).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12x192.10 (2305.21), 1.725V, SisoftSandra2003

dual channel : int 2968, float 2816

single channel : int 2904, float 2690

Wiec wzrost wydajnosci jest znikomy (int 2.2%,float 4.5%)

Pewnie tak niski wzrost jest cecha sandry - moze w np. pcmarku badz 3dmarku bedzie wieksza roznica... ale jak na przewaga dual nad single jest symboliczna :( Wiec wiele nie tracisz...

 

I QRCZE !

Kombinowalem dluugo - i ciagle to samo ! fsb 219 - ABSOLUTNIE stabilny

(x9.5, wiecej nie probowalem), fsb 220 - nie startuje... dziwne... i irytujace ! :evil: !! :evil: !!!

Zadne kombinacje z napieciami nic nie daja... GRRRR ! :evil: !

 

I jeden wielki minus Solteka - brak otworow do mocowania np. blokow wodnych... A przyszlosciowo myslalem o ogniwie Peltiera i jakims wc... :(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12x192.10 (2305.21), 1.725V, SisoftSandra2003

dual channel : int 2968, float 2816

single channel : int 2904, float 2690

Wiec wzrost wydajnosci jest znikomy (int 2.2%,float 4.5%)

Pewnie tak niski wzrost jest cecha sandry - moze w np. pcmarku badz 3dmarku bedzie wieksza roznica... ale jak na przewaga dual nad single jest symboliczna :( Wiec wiele nie tracisz...

Potwierdzam ;) Wlasnie zapodalem test na 2ch Spectekach - wyniki i roznice takie same :) Choc biora pod uwage ze i tak musisz kupic 512Ram zas cena jest podobna to lepszym pomyslem jest rozwiazanie 2x256 Mb :)

Na Elixirze mialem w Sandrze int2980 (200x10) - musialem sie go szybko pozbyc i niezdazylem dokladnie przetestowac - obecnie czekam na TwinMosy - zobaczymy ;)

 

Kombinowalem dluugo - i ciagle to samo ! fsb 219 - ABSOLUTNIE stabilny

(x9.5, wiecej nie probowalem), fsb 220 - nie startuje... dziwne... i irytujace ! :evil: !! :evil: !!! 

Zadne kombinacje z napieciami nic nie daja... GRRRR ! :evil: !

A probowales rozne % taktowania pamieci ? Bo mi np. na Specteku dziwnie sie zachowuje na 83% :/

 

I jeden wielki minus Solteka - brak otworow do mocowania np. blokow wodnych...

No wiesz, to nie jest plyta do extreme overclock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od rana w moim kompie siedzi Abit NF7 ver2.0 (wziolem na testy) i ......... jeszcze dzis wracam do FRN2-L :twisted: .Na Solteku pieknie smiga na 9.5x225,a na "cudownym dziecku" Abit'a 9x215 i koniec dalej nie idzie.Nawet Vcore 1.95 nic niedaje poza wyzsza temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...