Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

standardowo ja przetestowalem........po flashu szybciutko popedzilem w poszukiwaniu wiadomych ustawien i okazalo sie ze wszystko jest tak jak zwykle....czyli wielka smierdzaca koopa

 

...i juz mam D1.1L  8)

Szczerze mówiąc nie liczyłem na wiele. Ciekawi mnie tylko czy czasem nie poprawiono obsługi pamięci (rodzajów). Bo ostatnio coś ciężko dobrać jakąś pamięć do NForce2 do duala i jeszcze żeby chodziła na przynajmniej 200MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam od 2 dni mam ta płyte i pojawil sie 1 problem zapomnialem podniesc napiecia dla nb i dalem fsb 200 i komp sie ponownie uruchamia a tu czarny ekran robilem restart biosu na cala noc rozlorzylem wszstko i zlorzylem od nowa a tu dalej ciemny ekran napewno to nie wiem pamienci(twinmosy 400mhz) i rpocesora atlona 1700+ z super seri chodzil u gostak na 230x10 wienc powienie 200 wytrzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle to ustaw sobie timingi na 8-3-3-2.5 albo jeszcze lepiej 11-3-3-2.5 i potestuj. Bo może sie okazać, że tak jest i szybciej i, że zdołają 200MHz wytrzymać. Oczywiście napięcie na pamięci na maxa co płyta daje czyli 2.8V. I jeszcze jedno: mam nadzieje, że zasilacz to jakaś porządna firmówka najlepiej min 350-360W?

Pamiecu testowalem na takich timingach i dalej lipa , a zasilka to tylko tracer 450watt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam od 2 dni mam ta płyte i pojawil sie 1 problem zapomnialem podniesc napiecia dla nb i dalem fsb 200 i komp sie ponownie uruchamia a tu czarny ekran robilem restart biosu na cala noc rozlorzylem wszstko i zlorzylem od nowa a tu dalej ciemny  ekran napewno to nie wiem pamienci(twinmosy 400mhz) i rpocesora atlona 1700+ z super seri chodzil u gostak na 230x10 wienc powienie 200 wytrzymac

wyciagnj wtyke z zasilki,CLEAR CMOS i odpalaj z Insert'em......i najwazniejsze...

 

PRZECZYTAJ TEN CALY TOPIC DOKLADNIE,WSZYSTKO JUZ BYLO POWIEDZIANE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRZECZYTAJ TEN CALY TOPIC DOKLADNIE,WSZYSTKO JUZ BYLO POWIEDZIANE

 

Czy ktoś z Was podłączał czujnik obrotów z zasilacza Chiftec 360-202 do tej płyty?

Jeśli tak, to prosiłbym o opinie i uwagi ( gdzie i jak )

 

JerzyR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was podłączał czujnik obrotów z zasilacza Chiftec 360-202 do tej płyty?  

Jeśli tak, to prosiłbym o opinie i uwagi ( gdzie i jak )

Ja podłączałem. Zero problemów. Pokazywał mi obroty od około 1300 do 2000 przy obciążeniu. Ja podłączyłem go pod miejsce na wentylator procesora gdyż mam chłodznie wodne i miałem wolne złącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Soltek mnie normalnie rozbraja ze swymi biosami! Zobaczcie ile nazmieniali w najnowszym D1.6: "Enable memory to run with 100MHz(DDR200) when updating BIOS to prevent update fail". Śmiech! Niedługo to będą zmieniać tylko napisy w biosie i z tej okazji bedzie nowy BIOS. Ehhhh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy na Solteku zmieści się Zalman 7000A-Cu zamontowany w ten sposób? http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=449...zalman+7000+cua

Zastanawiam się poważnie nad tym Zalmanem bo mam dosyć już hałasującego wentylatora i wysokich temp. No ale właśnie, czy nie będę przeszkadzać kondensatory znajdujące się koło socketu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad jedną sprawą, może było wcześniej, ale nie udało mi się znaleźć.

Jak jest zależne PCI od magistrali w przypadku naszych Solteków?

Mógł by mi to ktoś wyjaśnić?

na stałe pci - 33mhz agp 66mhz.

no chyba niezupelnie na stale bo mozna je regolowac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie jest opcja regulacji AGP i jak rozumiem odpowiada ona równierz za PCI ?

tam gdzie sie ustawia fsb i timingi pamieci jest pozycja agp frequency czy jakos tak domyslnie ustawiona na 66mhz , mozna ja regulowac przy czym pci jest 1/2 tej czestotliwosci jak sodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha nie wiem czy to zostalo zauwazone (nie czytalem calego wotku ) ale z klawialkami usb jest tak (przynamniej u mnie) ze na gniazdach z tylu plyty nie dzialajo w biosie(moge wejsc do biosu ale nic juz nie moge zmieniac - tak jak by sie wylanczala po wejsciu do biosu ), natomiast przy urzyciu gniazd wyprowadzonych na sledziu/zaistalowanych z przodu obudowy dzialajo piknie , jestem ciekaw łaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ponedzialek bede skladal komputer na tej fantastycznej plycie (jak pprzyjada obudowy chiefteca) i interesuje mnie ustawienie zworki na pl.gl.

Ktos na tym forum pisal (jak poprzednim razem czytalem calosc) ze trzeba ustawic zworke 100/133 i w biosie ustawiac wyzsze FSB?

czy tak samo jest dla bartona czy to tylko dla Tb?

Mam dla mojego bartona ustawic zworke na na pl.gl. 166/200?

 

JerzyR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ponedzialek bede skladal komputer na tej fantastycznej plycie (jak pprzyjada obudowy chiefteca) i interesuje mnie ustawienie zworki na pl.gl.

Ktos na tym forum pisal (jak poprzednim razem czytalem calosc) ze trzeba ustawic zworke 100/133 i w biosie ustawiac wyzsze FSB?

czy tak samo jest dla bartona czy to tylko dla Tb?  

Mam dla mojego bartona ustawic zworke na na pl.gl. 166/200?

 

JerzyR

Zworki nie ruszaj, zostaw 100/133MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ponedzialek bede skladal komputer na tej fantastycznej plycie (jak pprzyjada obudowy chiefteca) i interesuje mnie ustawienie zworki na pl.gl.

Ktos na tym forum pisal (jak poprzednim razem czytalem calosc) ze trzeba ustawic zworke 100/133 i w biosie ustawiac wyzsze FSB?

czy tak samo jest dla bartona czy to tylko dla Tb?  

Mam dla mojego bartona ustawic zworke na na pl.gl. 166/200?

 

JerzyR

Zworki nie ruszaj, zostaw 100/133MHz.

a to niby czemu ??...przeciez dla Bartka IMO musi ja przestawic na fsb166...ja tak mam i wszystko gra :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ponedzialek bede skladal komputer na tej fantastycznej plycie (jak pprzyjada obudowy chiefteca) i interesuje mnie ustawienie zworki na pl.gl.

Ktos na tym forum pisal (jak poprzednim razem czytalem calosc) ze trzeba ustawic zworke 100/133 i w biosie ustawiac wyzsze FSB?

czy tak samo jest dla bartona czy to tylko dla Tb?  

Mam dla mojego bartona ustawic zworke na na pl.gl. 166/200?

 

JerzyR

Zworki nie ruszaj, zostaw 100/133MHz.

a to niby czemu ??...przeciez dla Bartka IMO musi ja przestawic na fsb166...ja tak mam i wszystko gra :wink:

Ktos kiedyś pisał, że na 100/133 są jakieś lepsze rezultaty w rasowaniu ;)

Zresztą, ja mam cały czas nie przestawioną i wszystko jest w porządku. Jade sobie delikatnie na 200MHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ponedzialek bede skladal komputer na tej fantastycznej plycie (jak pprzyjada obudowy chiefteca) i interesuje mnie ustawienie zworki na pl.gl.

Ktos na tym forum pisal (jak poprzednim razem czytalem calosc) ze trzeba ustawic zworke 100/133 i w biosie ustawiac wyzsze FSB?

czy tak samo jest dla bartona czy to tylko dla Tb?  

Mam dla mojego bartona ustawic zworke na na pl.gl. 166/200?

 

JerzyR

Zworki nie ruszaj, zostaw 100/133MHz.

a to niby czemu ??...przeciez dla Bartka IMO musi ja przestawic na fsb166...ja tak mam i wszystko gra :wink:

 

Ktos kiedyś pisał, że na 100/133 są jakieś lepsze rezultaty w rasowaniu ;)

Zresztą, ja mam cały czas nie przestawioną i wszystko jest w porządku. Jade sobie delikatnie na 200MHz ;)

dziwne bo u mnie powyzej 200 to juz ciemnosc widze z tym 100/133 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ponedzialek bede skladal komputer na tej fantastycznej plycie (jak pprzyjada obudowy chiefteca) i interesuje mnie ustawienie zworki na pl.gl.

Ktos na tym forum pisal (jak poprzednim razem czytalem calosc) ze trzeba ustawic zworke 100/133 i w biosie ustawiac wyzsze FSB?

czy tak samo jest dla bartona czy to tylko dla Tb? 

Mam dla mojego bartona ustawic zworke na na pl.gl. 166/200?

 

JerzyR

Zworki nie ruszaj, zostaw 100/133MHz.

a to niby czemu ??...przeciez dla Bartka IMO musi ja przestawic na fsb166...ja tak mam i wszystko gra :wink:

 

 

 

Ktos kiedyś pisał, że na 100/133 są jakieś lepsze rezultaty w rasowaniu ;)

Zresztą, ja mam cały czas nie przestawioną i wszystko jest w porządku. Jade sobie delikatnie na 200MHz ;)

dziwne bo u mnie powyzej 200 to juz ciemnosc widze z tym 100/133 :)

Sprawdziłem z ciekawości wczoraj w nocy. Otóż u mnie (ciekawostka) procesor nie idzie wtedy na takich ustawieniach jak cały czas mam w podpisie. Tzn 3D Mark wychodzi co chwila do pulpitu. Może jakbym poprzestawiał jakieś timingi itp to by się coś zmieniło. W każdym bądź razie nie podobało mi sie to, że nie idzie FSB 200MHz.

A swoją drogą ciekawe co tak naprawde robi ta zworka oprócz tego, że procesor ustawia na 100/133 MHz i 166MHz. Bo coś chyba musi zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie sprzet nawet nie boot'uje przy ustawieniu 100/133  :)

To już bardzo dziwne. Czyżby nasze płyty się czymś różniły? Przecież Ty też masz chyba rev D?

Dziwne , dziwne....

nio racja,raz jak przestawilem zwore plyta wstala ale na fsb100,ale po zmianie fsb juz tylko ciemnosc.Po ustwieniu zworyna fsb166 wszystko cacy az do 250 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ --> ladnie wypolerowany... tylko po co ? Przeciez chipset jest tak wygiety do srodka, ze to i tak pojdzie na marne. Wiecej by dalo wyszlifowanie NB, tylko troche - zeby byl plaski. Sam wczoraj nie wytrzymalem, i sobie go podszlifowalem :P Wszystko cacy. Tylko nie mialem czasu dokladnie przetestowac. Na 245 mi sie zwiesil w ostatniej fazie uruchamiania windy, a potem nie mialem czasu, bo sie zaczynal mecz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...